Ερωτικό τραύμα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Δεν μπορώ να κάνω μπλοκ...

    Δεν μου πάει η καρδιά....
    Για αυτό σου λέω πως θα τον ξεχάσεις με πράξεις και όχι με τη σκέψη.
    Ξέρω πως ειναι δύσκολο, αλλά μπορείς να το κάνεις.
    Διάλεξε: "αξιοπρέπεια και μπλοκ" ή "να γίνεις η αντικαταστάτρια της χοντρής όταν δε θα του κάθεται"?
    Δε νομίζω πως είναι δύσκολη η απόφαση! χααχαχαχχααχαχαχ
    Και μόνο η σκέψη πως έχει κάνει σεξ με όλες αυτές θα έπρεπε να σε έχει κάνει να τον μπλοκάρεις καιρό πριν!

  2. #32
    Honorata
    Guest
    Τότε που θα μπορούσα να του κάνω μπλοκ θα ήταν παλιά που τον ξέχασα....αλλα δεν πάτησα τίποτα γιατί δεν ασχολήθηκα.

    Είναι πολύ ψυχοφθόρο και άσχημο αυτό που κάνει εάν δεν είμαι του γούστου του να μη στείλει καθόλου....

    Δεν ξέρω γιατί έχω κλειδώσει τόσο πολύ πια στο ερωτικό κομμάτι....μαλλον έχω ξενερώσει από ότι συμβαίνει εκεί έξω και με έχει κάνει να πιστεύω πως δεν θα βρω αυτό που θέλω...

    Γιατί μόνο έτσι θα μπορούσα να το ξεπεράσω...
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Για αυτό σου λέω πως θα τον ξεχάσεις με πράξεις και όχι με τη σκέψη.
    Ξέρω πως ειναι δύσκολο, αλλά μπορείς να το κάνεις.
    Διάλεξε: "αξιοπρέπεια και μπλοκ" ή "να γίνεις η αντικαταστάτρια της χοντρής όταν δε θα του κάθεται"?
    Δε νομίζω πως είναι δύσκολη η απόφαση! χααχαχαχχααχαχαχ
    Και μόνο η σκέψη πως έχει κάνει σεξ με όλες αυτές θα έπρεπε να σε έχει κάνει να τον μπλοκάρεις καιρό πριν!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Τότε που θα μπορούσα να του κάνω μπλοκ θα ήταν παλιά που τον ξέχασα....αλλα δεν πάτησα τίποτα γιατί δεν ασχολήθηκα.

    Είναι πολύ ψυχοφθόρο και άσχημο αυτό που κάνει εάν δεν είμαι του γούστου του να μη στείλει καθόλου....

    Δεν ξέρω γιατί έχω κλειδώσει τόσο πολύ πια στο ερωτικό κομμάτι....μαλλον έχω ξενερώσει από ότι συμβαίνει εκεί έξω και με έχει κάνει να πιστεύω πως δεν θα βρω αυτό που θέλω...

    Γιατί μόνο έτσι θα μπορούσα να το ξεπεράσω...
    Αυτός θα κάνει το παιχνίδι του μεχρι να γίνεις "το πουτανάκι του"..
    και αν δεν τον κάνεις μπλοκ, είναι πολύ πιθανό για γίνεις.
    Σημασία δεν έχει "τι θέλει" και "τι κάνει" αυτός, αλλά το τι κάνεις εσύ.
    Και εσύ επιλέγεις προς το παρόν να είσαι πρόθυμο θύμα.

    Αν συνεχίσεις έτσι, σίγουρα δε θα βρεις αυτό που θέλεις.. αλλά δε θα φταίνε οι άλλοι, θα φταις εσύ.
    Αν με έβαζες να διαλέξω ανάμεσα στη χοντρή που λες, και σε εσένα (που είσαι κολλημένη με αυτόν), θα προτιμούσα τη χοντρή με χίλια.

  4. #34
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Αυτός θα κάνει το παιχνίδι του μεχρι να γίνεις "το πουτανάκι του"..
    και αν δεν τον κάνεις μπλοκ, είναι πολύ πιθανό για γίνεις.
    Σημασία δεν έχει "τι θέλει" και "τι κάνει" αυτός, αλλά το τι κάνεις εσύ.
    Και εσύ επιλέγεις προς το παρόν να είσαι πρόθυμο θύμα.

    Αν συνεχίσεις έτσι, σίγουρα δε θα βρεις αυτό που θέλεις.. αλλά δε θα φταίνε οι άλλοι, θα φταις εσύ.
    Αν με έβαζες να διαλέξω ανάμεσα στη χοντρή που λες, και σε εσένα (που είσαι κολλημένη με αυτόν), θα προτιμούσα τη χοντρή με χίλια.
    Θύμα δεν είμαι γιατί δεν ασχολούμαι μαζί του πρακτικά. Απλά έχω τα δικά μκυ θέματα που μένω κολλημένη σε αυτή τη κατάσταση.

    Και για ποιο λόγο θα προτιμούσες τη χοντρή με χίλια; έτσι για να καταλάβω και εγώ

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Θύμα δεν είμαι γιατί δεν ασχολούμαι μαζί του πρακτικά. Απλά έχω τα δικά μκυ θέματα που μένω κολλημένη σε αυτή τη κατάσταση.

    Και για ποιο λόγο θα προτιμούσες τη χοντρή με χίλια; έτσι για να καταλάβω και εγώ
    Τι νόημα έχει να είμαι με κάποια που είναι "εμφανισιμη, έχει σεξ απιλ είναι καλή, ευαίσθητη , γλυκιά , μορφωμένη αντικειμενικά πολύ καλύτερη"
    όταν ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΜΕ ΑΛΛΟΝ. Να περιμένω ποτε θα με χωρίσει, ή πότε θα με κερατώσει? Γιατι να το περάσω αυτό?
    Φυσικά και θα πήγαινα στην επόμενη. Οποια και αν ήταν αυτή.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Αφού δεν τον κάνεις μπλοκ είσαι "προθυμο θύμα".
    Δεν είσαι τώρα θύμα, αλλά είσαι πρόθυμη να γίνεις αν το παίξει "καλός"
    Ποιος ξέρει τι παραμύθι θα σου πουλήσει. Θέμα χρόνου είναι

  7. #37
    Honorata
    Guest
    Και τι θα κάνω θα είμαι καταδικασμένη να δυστυχισω επειδή έχω ένα κόλλημα;

    Μπορεί ο κατάλληλος άνθρωπος που θα βρεθεί να με κάνει να ξεκόλλησω και να το ξεπεράσω ...δεν ξέρω ή τουλάχιστον ελπίζω...

    Πάντως και αν τον διαγράψω από τα σοσιαλ δεν σημαίνει ότι τα συναισθήματα θα αναιρεθουν

    Εχώ θέμα μεγάλο συναισθηματικό και ψυχολογικό...αντί να ειμαι ανεμελη και να χαίρομαι αυτο το κομμάτι της ζωής μου κάθομαι και βάζω τον εαυτό μου να υποφέρει και να στεναχωριέται......

    Δεν νομίζω ότι θα μου ρίξει άλλο παραμύθι γιατί δεν πιστεύω πως θα ασχοληθεί...αυτος στέλνει αραιά και που στα χρόνια και ακανονιστα οπότε το θυμηθεί..δεν είναι ο τύπος που θα κάτσει συστηματικα να ασχοληθεί...
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Τι νόημα έχει να είμαι με κάποια που είναι "εμφανισιμη, έχει σεξ απιλ είναι καλή, ευαίσθητη , γλυκιά , μορφωμένη αντικειμενικά πολύ καλύτερη"
    όταν ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΜΕ ΑΛΛΟΝ. Να περιμένω ποτε θα με χωρίσει, ή πότε θα με κερατώσει? Γιατι να το περάσω αυτό?
    Φυσικά και θα πήγαινα στην επόμενη. Οποια και αν ήταν αυτή.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Και τι θα κάνω θα είμαι καταδικασμένη να δυστυχισω επειδή έχω ένα κόλλημα;

    Μπορεί ο κατάλληλος άνθρωπος που θα βρεθεί να με κάνει να ξεκόλλησω και να το ξεπεράσω ...δεν ξέρω ή τουλάχιστον ελπίζω...

    Πάντως και αν τον διαγράψω από τα σοσιαλ δεν σημαίνει ότι τα συναισθήματα θα αναιρεθουν


    Εχώ θέμα μεγάλο συναισθηματικό και ψυχολογικό...αντί να ειμαι ανεμελη και να χαίρομαι αυτο το κομμάτι της ζωής μου κάθομαι και βάζω τον εαυτό μου να υποφέρει και να στεναχωριέται......

    Δεν νομίζω ότι θα μου ρίξει άλλο παραμύθι γιατί δεν πιστεύω πως θα ασχοληθεί...αυτος στέλνει αραιά και που στα χρόνια και ακανονιστα οπότε το θυμηθεί..δεν είναι ο τύπος που θα κάτσει συστηματικα να ασχοληθεί...
    Μπορεί να σε κάνει να ξεκολλήσεις κάποιος άλλος, αλλά μόνο αν αποδείξεις έμπρακτα πως θες να τον ξεπεράσεις.
    Διαφορετικά, και με άλλον να είσαι πάλι θα σου ξαναστείλει, και πάλι θα μπεις σε σκέψεις.
    Αν οποιοσδήποτε επόμενος διαβάσει αυτά που λεμε εδώ, και καταλάβει πως δεν τον έχεις κάνει μπλοκ πιστεύεις πως θα μείνει μαζί σου?
    Δεν είναι το "μπλοκ" μόνο σαν κίνηση που του αποτρέπεις να σου στείλει.. αλλά κυρίως το οτι προσπαθείς με πράξεις να προχωρήσεις στη ζωή σου.

    Θες να προχωρήσεις? Απέδειξε το κάνοντας το μπλοκ.
    Δε θες? Κατσε να κλαίγεσαι. Θα περάσουν τα χρόνια, και πάλι εδώ θα είμαστε και θα λέμε τα ίδια.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Καλημέρα! συμφωνώ με τον Cmos. Είναι θέμα επιλογών: είτε τον μπλοκάρεις και τον ξεγράφεις είτε κάθεσαι να μιζέριαζεις και να κλαίγεσαι. Στο μεταξύ αυτός θα κάνει τη ζωούλα του και θα σε έχει χεσμενη (pardon my French). Παρε το τραύμα σου, δούλεψε το με κάποιον ειδικό αν δεν μπορείς μόνη σου και προχωρά μπροστά. Στο λέω με πολύ καλή πρόθεση και ελπίζω να ενδυναμωθείς και να προχωρήσεις.

  10. #40
    Honorata
    Guest
    Δεν μπορώ να τον μπλοκαρω...

    Όμως είχα πάρει την απόφαση να προσπαθήσω να το ξεφουσκωσω στο μυαλό μου και τα κατάφερα...ίσως μπορέσω και πάλι

    Πέρα τον πόνο και την απόρριψη αυτή η ιστορία μεταξύ μας μου θυμίζει κάτι νοσταλγικό από τα παιδικά μου χρόνια, μου θυμίζει κάτι όμορφο που δεν μπορώ να ξεριζωσω από μέσα μου τελείως σαν να μην υπήρξε ποτέ...γιατί καλώς ή κακώς δεν έχω ξανά νιώσει έτσι και δεν ξέρω αν θα νιώσω...

    Και πάλι ξανά λέω το μπλοκ στο φεις δεν σημαίνει ότι τον διαγράφεις τον άλλον και από μέσα σου.....
    Κατάφερα να προσπεράσω έχοντας τον στα σοσιαλ...

    Απλά το ότι αποφάσισε να μου στείλει με έκανε να πισωγυρισω....Δεν νομίζω ότι θα με ενοχλήσει ξανά σύντομα.......Και μέχρι να το ξανακάνει.. Αν το ξανακάνει...Δεν ξέρω πώς μπορεί να είναι η δικιά μου η ζωή...

    Στο μόνο σενάριο που ελπίζω είναι απλά να ερωτευτώ πολύ κάποιον άλλον και η όλη κατάσταση και συμπεριφορά του η ίδια να με κάνει να ξεφουσκωσω το απωθημένο μου και να το δω πιο χαλαρά.....ετσι ώστε να προχωρήσω και να μη στεναχωριέμαι πια αλλα να το θυμαμαι μόνο σαν κάτι όμορφο και ανάλαφρο...

    Δεν θα μάθει ποτέ ο άλλος το κόλλημα μου......δεν μπορώ να κάνω τέτοιες σκέψεις οτι κάποιος άλλος θα ζει στη σκιά του ....ή θα νομίζει ότι θα ζει στη σκιά του ...


    Εάν λίγο σήμαινα και εγώ για εκείνον κάτι.....μονο λίγο....τι να πω.....

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Κοίταξε εγώ δεν το αντέχω να φάω πάλι χυλόπιτα....δηλαδη να νιώσω ότι είμαι μόνο ένα πήδημα για εκείνον. Και ένας επιπλέον λόγος πέρα από τον προφανή είναι ότι οι σχέσεις του ήταν όλες εμφάνιση μπάζου...χοντρές κοντές άσχημες..καμια σχέση με μένα...

    Ντάξει να με φτύνει για κάποια καλύτερη μου .......ειτε εμφανισιακά είτε οτιδήποτε Αλλά με τις χειρότερες και να φτύνει εμένα που ξεστραβωθηκα να τον κοιτάξω και να ασχοληθώ μαζί του ;;

    Απλά με πονάει γιατί δεν έχω ερωτευτεί και γιατί ήταν μια πολύ ωραία ιστορία με το μυαλό μου ....επειδη ήταν παιδικός μκυ έρωτας κτλ κτλ........
    Εντωμεταξύ νιώθω για διάφορους λόγους ότι έχω κλειδώσει και δεν αφήνομαι πλέον να ερωτευτώ....τον έχω εξιδανικευσει τόσο πολύ που όλα τα συγκρίνω μαζί του...παγιδα του μυαλού....

    Δεν θέλω να κάτσω πάλι να μπω σφηνα και να φάω και άκυρο.........

    Εσύ πιστευεις οτι αν θα γινόταν κάτι μεταξύ μας πιο σοβαρό θα ήταν σε περίπτωση που ήταν μόνος...

    Για ποιες πιθανότητες όμως μιλάμε να με δει σοβαρά;; γίνεται ένας άντρας που σε έχει φτύσει μέσα στα μούτρα ότι δεν θα κάνει σχέση μαζί σου, έπειτα να το δει αλλιώς;;;
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Είπα και εγώ δεν θα σχολιάσει κανένας το "bulling" που ασκώ με χαρακτηρισμους όπως χοντρή κτλ....

    Όταν όμως μιλάμε για έρωτες/κολλήματα/απωθημένα/ απορρίψεις και πόνο.......ε ρε φίλε ναι ....ειναι παραπονο....γιατι είχα πολλά καλά και σαν γυναίκα και για να του προσφέρω και είναι απελπιστικο να βλέπεις το απωθημένο σου να βγαίνει με όλες τις χαλια....δν μπορείς να το δικαιολογησεις στο μυαλό σου ....

    Είναι παράπονο γιατί μαζί μου το έπαιζε δύσκολος λες και είναι ο Τζορτζ κλουνει.....μου έδειχνε ότι με έχει για τη ξεπετα ......μου έκανε σχόλια τύπου ότι θα έπρεπε να είμαι περισσότερο ψώνιο, με τη συμπεριφορά του έδειχνε ότι δεν καλύπτεται με κατι...ή εγώ έτσι ένιωσα τοτε και πληγώθηκα.....

    Εντωμεταξύ εγώ είμαι εμφανισημη, έχω σεξ απιλ είμαι καλή, ευαίσθητη , γλυκιά , μορφωμένη αντικειμενικά πολλη καλύτερη και από αυτόν.....και αυτά είναι λόγια τρίτων που τους έχω πει την ιστορία και με ρωτάνε με έκπληξη μα καλά εσύ με αυτον; αυτός δεν έχει σπουδάσει τπτ....πιο πολύ ταιριάζει με τις κοπέλες που βγαίνει...

    Και ντάξει ρε γαμώτο εγώ πες πάει στο διαολο επειδή ήμουν μικρή και καψούρα δεν έβλεπα μπροστα μου και τον έβλεπα σαν Θεό..
    Αλλα να μου το παίζεις απαιτητικος και να μοστράρεις με όλα τα μπάζα εμφανισιακά;;;;;; κοπέλες που δεν τις λες ούτε μέτριες....

    Για αυτό το λέω .....
    μα πως τον εχεις "εξιδανικευσει", οταν ενα καλο , δενε χεις πει γι αυτον...
    τον εχεις βρει, κατωτερο σου, που προτιμαει κατωτερες σου (κατα την γνωμη σου) απο εσενα, που δεν θα επρεπε καν να τον κοιταξεις κι εσυ εισαι κολλημενη με την ιδεα αυτης της υποθετικης σχεσης μεταξυ σας....

    ξερεις τι λενε ολα αυτα;

    δεν ειναι εκεινος η εμμονη σου, αλλα Η ΕΜΜΟΝΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΡΡΙΨΗ.

    λες μονη σου, οτι αν προτιμουσε καμια καλυτερη σου, δεν θα σε πειραζε... επομενως, κινητρο σου ειναι ο ανταγωνισμος και η απορριψη που ακολουθησε την συγκριση σου με τις κοπελες που ειχε και οχι η σχεση μαζι του, που δεν εζησες.

    θα μπορεσεις ισως να το δικαιολογησεις στο μυαλο σου (οπως λες), αν αποδεχθεις, οτι ολα αυτα που παρουσιαζεις σαν αντικειμενικα και αδιαμφιβητητα (περι προτιμησεων), ειναι εντελως υποκειμενικα κι επιπλεον, αν δεν συναναστραφεις εναν ανθρωπο, δεν μπορεις να ξερεις τι ειναι. βγαζεις συμπερασματα απο το οτι εσυ τον βρισκεις ασχημο. ε, αν αρεσει στον αλλον, για εκεινον ειναι ομορφος. αυτο, δεν μπορεις να αποδεχθεις.

    ολο σε αυτο γυρνας. στο οτι σε συνεκρινε με αυτες πουε συ θεωρεις λιγοτερο ωραιες και σε απεριψε. αυτο δεν ειναι μπουλιγκ, δεν μας ακουνε αυτες, αλλα ειναι μισογυνισμος.

    νομιζω πρεπει να κανεις δουλεια οχι για να ξεκολλησεος απο τον χαμενο ερωτα, αλλα για ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΙΨΗ.

  12. #42
    Honorata
    Guest
    Φυσικά και είναι η εμμονή μου η απόρριψη!!

    Η ΔΙΚΗ ΤΟΥ απορριψη όμως....γιατι με αυτόν έχω φαει το κόλλημα και με την ιστορία μας στο μυαλό μου......

    Για μένα ήταν ένας παιδικός έρωτας κάτι πολύ δυνατό και όμορφο που μου το έκανε σκατα με την αδιαφορία του.......Έχω μετανιώσει που το ξεκίνησε όλο αυτό προτιμούσα να μην μου είχε μιλήσει ποτέ...

    Αλλιώς απόρριψη έχω ξαναφαει και δεν μασησα τόσο πχ και ο πρώην μου με χωρίσε και όταν έγινε αυτό το περασα δύσκολα αλλά μετά από λίγους μήνες τον είδα σε φωτο με τη νέα του σχέση και χαιρόμουν για αυτόν γιατί έβλεπα ότι είναι κοπέλα που του ταιριάζει...και όλα καλά...

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα πως τον εχεις "εξιδανικευσει", οταν ενα καλο , δενε χεις πει γι αυτον...
    τον εχεις βρει, κατωτερο σου, που προτιμαει κατωτερες σου (κατα την γνωμη σου) απο εσενα, που δεν θα επρεπε καν να τον κοιταξεις κι εσυ εισαι κολλημενη με την ιδεα αυτης της υποθετικης σχεσης μεταξυ σας....

    ξερεις τι λενε ολα αυτα;

    δεν ειναι εκεινος η εμμονη σου, αλλα Η ΕΜΜΟΝΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΡΡΙΨΗ.

    λες μονη σου, οτι αν προτιμουσε καμια καλυτερη σου, δεν θα σε πειραζε... επομενως, κινητρο σου ειναι ο ανταγωνισμος και η απορριψη που ακολουθησε την συγκριση σου με τις κοπελες που ειχε και οχι η σχεση μαζι του, που δεν εζησες.

    θα μπορεσεις ισως να το δικαιολογησεις στο μυαλο σου (οπως λες), αν αποδεχθεις, οτι ολα αυτα που παρουσιαζεις σαν αντικειμενικα και αδιαμφιβητητα (περι προτιμησεων), ειναι εντελως υποκειμενικα κι επιπλεον, αν δεν συναναστραφεις εναν ανθρωπο, δεν μπορεις να ξερεις τι ειναι. βγαζεις συμπερασματα απο το οτι εσυ τον βρισκεις ασχημο. ε, αν αρεσει στον αλλον, για εκεινον ειναι ομορφος. αυτο, δεν μπορεις να αποδεχθεις.

    ολο σε αυτο γυρνας. στο οτι σε συνεκρινε με αυτες πουε συ θεωρεις λιγοτερο ωραιες και σε απεριψε. αυτο δεν ειναι μπουλιγκ, δεν μας ακονε αυτες, αλλα ειναι μισογυνισμος.

    νομιζω πρεπει να κανεις δουλεια οχι για να ξεκολλησεος απο τον χαμενο ερωτα, αλλα για ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΙΨΗ.

  13. #43
    Honorata
    Guest
    Το άλλο κακο της υπόθεσης είναι ότι δεν μπορώ να μιλήσω και με τους δικους μου να με συμβουλευσουν έστω να το βγάλω από μέσα μου γιατί η όλη κατάσταση μαζί του πρέπει να μείνει κρυφή .....

    Εγώ φταίω...τον κράτησα στο μυαλό μου για όλα αυτά τα χρόνια με την ελπίδα ότι αργότερα θα μπορούσα να ζήσω αυτό που ήθελα και δεν έζησα...

    αν από τοτε που μου έριξε Χ...το προσπερνουσα τώρα δεν θα είχα κάνει τόσο κακο στον εαυτό μου...πια είναι αργά...

    Μόνο να αφήσω τη ροη των γεγονότων να περάσει μπορώ...ελπιζοντας πως επειδή δεν έχω ζήσει πολλά πράγματα η ίδια η ζωή θα με διαψευσει και θα μου δείξει ότι δεν ήταν κάτι άξιο σημασίας

  14. #44
    Honorata
    Guest
    ............
    Last edited by Honorata; 21-09-2022 at 11:32.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Με το μπλοκ δε θα αλλάξουν αυτά που νιώθεις.. αλλά με το μην το κάνεις, παραμένεις "αναποφάσιστη".
    Σου θυμίζω πως στα πρώτα μηνύματα ήμουν υπερ στο να κάνεις κάτι μαζί του.
    Στο δίλημμα επέλεξες να κρατήσεις την αξιοπρέπεια σου, αλλά δεν το κάνεις πράξη.
    Το αν θα προχωρήσεις με κάποιον άλλο δυστυχώς δεν είναι (μόνο) στο χέρι του επόμενου, αλλά στο αν θα σου ξαναστείλει αυτός.
    Δε θα "ζει στη σκια του" όπως το λες, αλλά θα είναι σαν να υπάρχει μια ωρολογιακή βόμβα στη σχέση σας που κανείς δε θα ξέρει "αν" και "πότε" θα σκάσει.
    Το μόνο θετικό, είναι πως για να μην "ενδίδεις" τώρα, είναι πιθανό να μην ενδώσεις και τότε. Θέλω να πιστεύω πως θα βάλεις τη σχέση σου πάνω απο αυτό.

    Ο λόγος που είπες ισχύει, με δεδομένο πως δε σε βλέπει σοβαρά.
    Αν πίστευε πως θα κάνατε σχέση κτλ δε θα τον σταμάταγε αυτό.
    Αν το συζητήσεις με τους δικούς σου θα ειναι χειρότερα (κατα τη γνώμη μου) γιατί θα το σκέφτεσαι περισσότερο.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μπορώ να ελευθερωθω από το τραύμα.
    By Potnia in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 3
    Last Post: 01-12-2021, 15:06
  2. Ψυχικο τραυμα - Βοηθεια!
    By Spiderwebs in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 14
    Last Post: 15-06-2020, 20:23
  3. Τραύμα
    By Σαπουνάκι μπάνιου in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 8
    Last Post: 28-05-2018, 02:18
  4. Παιδικο μου τραυμα
    By μυσπ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 32
    Last Post: 14-07-2015, 11:26
  5. Παιδικό τραύμα και ψύχωση
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 19-08-2007, 15:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •