Ερωτικό τραύμα - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 61
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Φυσικά και είναι η εμμονή μου η απόρριψη!!

    Η ΔΙΚΗ ΤΟΥ απορριψη όμως
    ....γιατι με αυτόν έχω φαει το κόλλημα και με την ιστορία μας στο μυαλό μου......

    Για μένα ήταν ένας παιδικός έρωτας κάτι πολύ δυνατό και όμορφο που μου το έκανε σκατα με την αδιαφορία του.......Έχω μετανιώσει που το ξεκίνησε όλο αυτό προτιμούσα να μην μου είχε μιλήσει ποτέ...

    Αλλιώς απόρριψη έχω ξαναφαει και δεν μασησα τόσο πχ και ο πρώην μου με χωρίσε και όταν έγινε αυτό το περασα δύσκολα αλλά μετά από λίγους μήνες τον είδα σε φωτο με τη νέα του σχέση και χαιρόμουν για αυτόν γιατί έβλεπα ότι είναι κοπέλα που του ταιριάζει...και όλα καλά...
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Και ο λόγος ο οποίος επικαλείται ότι καλό ήταν να μη γίνει κάτι μεταξύ μας εξαιτίας των γονιών είναι ότι απλά οι γονείς μας είναι πολλά χρόνια φίλοι .....
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Το άλλο κακο της υπόθεσης είναι ότι δεν μπορώ να μιλήσω και με τους δικους μου να με συμβουλευσουν έστω να το βγάλω από μέσα μου γιατί η όλη κατάσταση μαζί του πρέπει να μείνει κρυφή .....

    Εγώ φταίω...τον κράτησα στο μυαλό μου για όλα αυτά τα χρόνια με την ελπίδα ότι αργότερα θα μπορούσα να ζήσω αυτό που ήθελα και δεν έζησα...

    αν από τοτε που μου έριξε Χ...το προσπερνουσα τώρα δεν θα είχα κάνει τόσο κακο στον εαυτό μου...πια είναι αργά...

    Μόνο να αφήσω τη ροη των γεγονότων να περάσει μπορώ...ελπιζοντας πως επειδή δεν έχω ζήσει πολλά πράγματα η ίδια η ζωή θα με διαψευσει και θα μου δείξει ότι δεν ήταν κάτι άξιο σημασίας
    μα, βλεπεις, οτι μονο ο ανταγωνισμος εναι το κινητρο σου;
    με τον πρωην σου, προσπερασες την απορριψη γιατι "ενεκρινες" την κοπελα του. την βρηκες "ταιριαστη". αν δεν την εβρισκες ταιριαστη, θα κολλουσες κι εκει, να εισαι σιγουρη...

    εαν σε βοηθανε οι αποψεις των δικων σου, μπορεις να το πεις μετα απο τοσα χρονια, ΕΙΔΙΚΑ επειδη δενε γινε ποτε τπτ...

    αυτο που σου λεει σαν δικαιολογια για τοντοι δεν κανατε κατι, ειναι εντελως δικαιολογια.
    ή για να στο πω διαφορετικα, ειναι μια ξεκαθαρη δηλωση οτι δεν θα ηθελε τπτ "κανονικο"/"σοβαρο" μαζι σου, γιατι πες μουε συ, τι προβλημα μπορει να υπαρξει αν τα παιδια δυο φιλικων οικογενειων εχουν μια ωραια σχεση/ γαμο μεταξυ τους;;;; να σου πω εγω αν δεν το εχεις ευκαιρο. απολυτως κανενα προβλημα δεν υπαρχει. αντιθετως το θεωρουν και επιθυμητο. επομενως σου ελεγε ξεκαθαρα οτι μονο ξεπετα μπορουσατε να εχετε , και δεν την κανετε ουτε αυτην, για να μην γινουν ανω - κατω οι δικοι σας. (ΕΚΤΟΣ, αν εισαι εχεμυθη... δηλαδη ξεπετα και στην μουγγα)...

    δεν φταις που το "κρατησες στο μυαλο σου", γιατι δεν ητανσ το χερι σου να το αποβαλεις. αν ηταν, θα το ειχες κανει. φταις πουδ εν το αναγνωρισες σαν σοβαρο προβλημα να πας καπου να σε βοηθησουν να το διαχειριστεις.

    οχι, δεν μπορεις μονο να αφησεις την ροη των γεγονοτων.
    μπορεις και τωρα να πας για ψυχοθεραπεια , για να σε βοηθησει καποοος να τοποθετησεις σωστα τα πραγματα μεσα σου και να προχωρησεις.

  2. #47
    Honorata
    Guest
    Τι να πω απορώ....τοσο αδιάφορη και αποκρουστική του ημουν για να με απορρίψει τόσο σκληρά χωρίς να μου δώσει μια ευκαιρία να με δει σοβαρά;

    Αφού δεν ήθελε με τίποτα και δεν ενδιαφερόταν για μένα να μην με ενοχλούσε.....

    Τόσο γαματες γυναίκες είναι οι κοπέλες που κάνει σχέση σε σύγκριση με μένα;

    Τόσο πολύ μειονεκτω για εκείνον τι να πω...
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα, βλεπεις, οτι μονο ο ανταγωνισμος εναι το κινητρο σου;
    με τον πρωην σου, προσπερασες την απορριψη γιατι "ενεκρινες" την κοπελα του. την βρηκες "ταιριαστη". αν δεν την εβρισκες ταιριαστη, θα κολλουσες κι εκει, να εισαι σιγουρη...

    εαν σε βοηθανε οι αποψεις των δικων σου, μπορεις να το πεις μετα απο τοσα χρονια, ΕΙΔΙΚΑ επειδη δενε γινε ποτε τπτ...

    αυτο που σου λεει σαν δικαιολογια για τοντοι δεν κανατε κατι, ειναι εντελως δικαιολογια.
    ή για να στο πω διαφορετικα, ειναι μια ξεκαθαρη δηλωση οτι δεν θα ηθελε τπτ "κανονικο"/"σοβαρο" μαζι σου, γιατι πες μουε συ, τι προβλημα μπορει να υπαρξει αν τα παιδια δυο φιλικων οικογενειων εχουν μια ωραια σχεση/ γαμο μεταξυ τους;;;; να σου πω εγω αν δεν το εχεις ευκαιρο. απολυτως κανενα προβλημα δεν υπαρχει. αντιθετως το θεωρουν και επιθυμητο. επομενως σου ελεγε ξεκαθαρα οτι μονο ξεπετα μπορουσατε να εχετε , και δεν την κανετε ουτε αυτην, για να μην γινουν ανω - κατω οι δικοι σας. (ΕΚΤΟΣ, αν εισαι εχεμυθη... δηλαδη ξεπετα και στην μουγγα)...

    δεν φταις που το "κρατησες στο μυαλο σου", γιατι δεν ητανσ το χερι σου να το αποβαλεις. αν ηταν, θα το ειχες κανει. φταις πουδ εν το αναγνωρισες σαν σοβαρο προβλημα να πας καπου να σε βοηθησουν να το διαχειριστεις.

    οχι, δεν μπορεις μονο να αφησεις την ροη των γεγονοτων.
    μπορεις και τωρα να πας για ψυχοθεραπεια , για να σε βοηθησει καποοος να τοποθετησεις σωστα τα πραγματα μεσα σου και να προχωρησεις.

  3. #48
    Honorata
    Guest
    Δεν σας καταλαβαίνω εσάς τους άντρες μπορεί να μην θέλετε καθόλου κάποια αλλα θα την ενοχλησετε παρόλα αυτά....

    Με πονάει το ότι δεν μου έδωσε ποτέ μια ευκαιρία να με γνωρίσει καλύτερα και να με μάθει για να σκεφτεί αν θα έκανε κάτι σοβαρότερο μαζί μου αλλα εξαρχής με απέρριψε κατά μουτρα λες και του ημουν τέρμα αδιάφορη...

    Αλλα δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό δυστυχώς....

    Το καλύτερο θα ήταν για μένα να τον ξεχάσω
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Με το μπλοκ δε θα αλλάξουν αυτά που νιώθεις.. αλλά με το μην το κάνεις, παραμένεις "αναποφάσιστη".
    Σου θυμίζω πως στα πρώτα μηνύματα ήμουν υπερ στο να κάνεις κάτι μαζί του.
    Στο δίλημμα επέλεξες να κρατήσεις την αξιοπρέπεια σου, αλλά δεν το κάνεις πράξη.
    Το αν θα προχωρήσεις με κάποιον άλλο δυστυχώς δεν είναι (μόνο) στο χέρι του επόμενου, αλλά στο αν θα σου ξαναστείλει αυτός.
    Δε θα "ζει στη σκια του" όπως το λες, αλλά θα είναι σαν να υπάρχει μια ωρολογιακή βόμβα στη σχέση σας που κανείς δε θα ξέρει "αν" και "πότε" θα σκάσει.
    Το μόνο θετικό, είναι πως για να μην "ενδίδεις" τώρα, είναι πιθανό να μην ενδώσεις και τότε. Θέλω να πιστεύω πως θα βάλεις τη σχέση σου πάνω απο αυτό.

    Ο λόγος που είπες ισχύει, με δεδομένο πως δε σε βλέπει σοβαρά.
    Αν πίστευε πως θα κάνατε σχέση κτλ δε θα τον σταμάταγε αυτό.
    Αν το συζητήσεις με τους δικούς σου θα ειναι χειρότερα (κατα τη γνώμη μου) γιατί θα το σκέφτεσαι περισσότερο.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Συμβαίνει το αντίθετο απο αυτά που σκέφτεσαι.
    Ενώ του αρέσεις σαν γυναίκα, δε θα έκανε κάτι σοβαρό μαζί σου γιατί εκείνος δεν είναι σοβαρός. Και το ξέρει.
    Για αυτό δεν μπήκε στη διαδικασία να σε γνωρίσει. Και "τέλεια" να είσαι, αυτός δεν είναι ικανός να κάνει σοβαρή σχέση.
    Δεν τον νοιάζει να κερατώσει ή να χωρίσει κάποια άγνωστη, αλλά στην περίπτωση σου υπάρχει ο λόγος που είπες πριν.
    Αυτό πρέπει να καταλάβεις. Δεν υπάρχει "σωστός" τρόπος για να τα πετύχουμε όλα. Κάποια πράγματα δεν είναι στο χέρι μας.
    Με όποιο τρόπο και αν προσπαθήσεις, ο άλλος δε θα αλλάξει. Και αν υποκριθεί, θα είναι για λίγο.

  5. #50
    Honorata
    Guest
    Μάλλον ξενερωσε και με απέρριψε πιο εύκολα λόγω του ότι από μικρή εγώ κόλλησα και έδειξα έντονο ενδιαφέρον. Συνήθως όταν δείχνεις έντονα ότι θες τον άλλον και αποφασιστικα ο άλλος σε απορρίπτει και λόγω αντίδρασης.....

    Μπαίνεις στο στόχαστρο του άλλου ακόμα και συμπαθητικός να του εισαι υπάρχουν άτομα που μόλις δείξεις ξεκάθαρο ενδιαφέρον σε βάζουν στη μπούκα και σε απορρίπτουν αντιδραστικα..... Δεν ξέρω τι άλλο να υποθέσω δεν μπορώ να το χωνέψω ότι κάτι τόσο άσχημο ή αποτρεπτικό είχα για να με απορρίψει σαν πιθανή κοπέλα του..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Τι να πω απορώ....τοσο αδιάφορη και αποκρουστική του ημουν για να με απορρίψει τόσο σκληρά χωρίς να μου δώσει μια ευκαιρία να με δει σοβαρά;

    Αφού δεν ήθελε με τίποτα και δεν ενδιαφερόταν για μένα να μην με ενοχλούσε.....

    Τόσο γαματες γυναίκες είναι οι κοπέλες που κάνει σχέση σε σύγκριση με μένα;

    Τόσο πολύ μειονεκτω για εκείνον τι να πω...
    θα σου απαντησω με ερωτηση.
    πρεπει να σου ειναι τερμα αδιαφορος και αποκρουστικος καποιος, για να μην θελεις να κανεις σχεση μαζι του και να προτιμησεις καποιον αλλον;

    το "να μην σε ενοχλουσε", ειναι λιγο ατοπο. σε ενοχλησε , για κατι που δεν ηξερε οτι δεν το θελεις (ξεπετα). μπορει και να το ηθελες. επισης, αντιστρεφεται κιολας. ας τον ξεχεζες αφου σε ενοχλησε κι ας απομακρυνοσουν.
    ο καθενας μπορει να εχει το οτιδηποτε στο μυαλο του για εμας. το θεμα ειναι εμεις τι θελουμε κι εμεις τι θεση κραταμε.
    δεν γραφει πουθενα στο μετωπο "δεν θελουμε ξεπετες". ανοιγεις το στοματακι σου και το λες.

    παντα επιστρεφεις στον ανταγωνισμο.
    δεν υπαρχει το αν ειναι γαματες ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ η εστω για την πλειοψηφια οι κοπελες του. υπαρχει το αν τις γουσταρει εκεινος και για να τις επιλεγει, προφανως τις προτιμαει, οσο κι αν δεν μπορεις να το χωνεψεις.

  7. #52
    Honorata
    Guest
    Θα έκανα κάτι μαζί του γιατί και αυτός το θέλει , εάν ερχόταν και μου έλεγε " Δεν ξέρω που θα καταλήξει η κατάσταση μεταξύ μας αλλα ας το προσπαθήσουμε "

    Θα έδινε αλλη βαρύτητα από το " Δεν πρόκειται να γίνει κάτι......"

    Όμως δεν μπορω να του συγχωρήσω ότι πάτησε πάνω σε αυτά που ένιωθα, με πλήγωσε για μια ξεπετα......νιώθω λιγο ότι τον τιμωρω με αυτόν τον τρόπο.

    Ότι εντάξει εσύ μόνο αυτό ήθελες από μενα τότε και εγώ δεν θέλω ούτε αυτό από σένα.......

    Το φυσιολογικό είναι αυτή που σε γουστάρει να θέλει σεξ μαζί σου σε μενα όμως λόγω της συμπεριφοράς του ξινισε το γλυκό.........

    Εάν έδειχνε αλλα πράγματα και μένα μπορεί να ήταν διαφορετικά...
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    θα σου απαντησω με ερωτηση.
    πρεπει να σου ειναι τερμα αδιαφορος και αποκρουστικος καποιος, για να μην θελεις να κανεις σχεση μαζι του και να προτιμησεις καποιον αλλον;

    το "να μην σε ενοχλουσε", ειναι λιγο ατοπο. σε ενοχλησε , για κατι που δεν ηξερε οτι δεν το θελεις (ξεπετα). μπορει και να το ηθελες. επισης, αντιστρεφεται κιολας. ας τον ξεχεζες αφου σε ενοχλησε κι ας απομακρυνοσουν.
    ο καθενας μπορει να εχει το οτιδηποτε στο μυαλο του για εμας. το θεμα ειναι εμεις τι θελουμε κι εμεις τι θεση κραταμε.
    δεν γραφει πουθενα στο μετωπο "δεν θελουμε ξεπετες". ανοιγεις το στοματακι σου και το λες.

    παντα επιστρεφεις στον ανταγωνισμο.
    δεν υπαρχει το αν ειναι γαματες ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ η εστω για την πλειοψηφια οι κοπελες του. υπαρχει το αν τις γουσταρει εκεινος και για να τις επιλεγει, προφανως τις προτιμαει, οσο κι αν δεν μπορεις να το χωνεψεις.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Θα έκανα κάτι μαζί του γιατί και αυτός το θέλει , εάν ερχόταν και μου έλεγε " Δεν ξέρω που θα καταλήξει η κατάσταση μεταξύ μας αλλα ας το προσπαθήσουμε "

    Θα έδινε αλλη βαρύτητα από το " Δεν πρόκειται να γίνει κάτι......"

    Όμως δεν μπορω να του συγχωρήσω ότι πάτησε πάνω σε αυτά που ένιωθα, με πλήγωσε για μια ξεπετα......νιώθω λιγο ότι τον τιμωρω με αυτόν τον τρόπο.

    Ότι εντάξει εσύ μόνο αυτό ήθελες από μενα τότε και εγώ δεν θέλω ούτε αυτό από σένα.......

    Το φυσιολογικό είναι αυτή που σε γουστάρει να θέλει σεξ μαζί σου σε μενα όμως λόγω της συμπεριφοράς του ξινισε το γλυκό.........

    Εάν έδειχνε αλλα πράγματα και μένα μπορεί να ήταν διαφορετικά...
    γνωμη μου ειναι, οτι θα ειχες δικιο να το λες αυτο εαν σε παραμυθιαζε για να κανετε καμια ξεπετα και μετα σε παρατουσε λεγοντας σου οτι ετσι κι αλλιως δεν θα γινοταν κατι μεταξυ σας, αλλα το να στο πει εκ των προτερων οτι δεν θα γινει κατι, το θεωρω ειλικρινες και προστατευτικο για σενα, απο το να σε παρασυρει σε μια ξεπετα και να στο πει μετα..

    ειναι οντως τιμωρια για καποιον που θελει κολασμενα μια ξεπετα το να του την αρνηθεις.
    αν ομως ειναι χλιαρος και θα την εκανε μεν, δεν καιγεται κιολας ομως, θα σε στεναχωρεσω, αλλα δεν τον νοιαζει και πολυ...
    αυτος που νοιαζεται, επιμενει..

  9. #54
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γνωμη μου ειναι, οτι θα ειχες δικιο να το λες αυτο εαν σε παραμυθιαζε για να κανετε καμια ξεπετα και μετα σε παρατουσε λεγοντας σου οτι ετσι κι αλλιως δεν θα γινοταν κατι μεταξυ σας, αλλα το να στο πει εκ των προτερων οτι δεν θα γινει κατι, το θεωρω ειλικρινες και προστατευτικο για σενα, απο το να σε παρασυρει σε μια ξεπετα και να στο πει μετα..

    ειναι οντως τιμωρια για καποιον που θελει κολασμενα μια ξεπετα το να του την αρνηθεις.
    αν ομως ειναι χλιαρος και θα την εκανε μεν, δεν καιγεται κιολας ομως, θα σε στεναχωρεσω, αλλα δεν τον νοιαζει και πολυ...
    αυτος που νοιαζεται, επιμενει..
    Δεν νιώθω την ανάγκη να του πω και ευχαριστώ.....

    Για μένα δεν είναι έντιμη συμπεριφορά. Τελείως συμφεροντολογος. Να ξέρεις ότι η άλλη τρέφει αισθήματα και να την προσεγγιζεις για να το εκμεταλλευτεις, με όποιο τρόπο θες ενω έχεις έτοιμη την απάντηση ότι αυτή δεν σημαίνει τίποτα για σενα.

    Αφού δεν ήθελε από μενα κάτι σοβαρό...
    Αλλα ούτε και για ξεπετα δεν καιγεται τότε να με αφήσει στην ησυχία μου.

    Εγώ δεν διεκδίκησα κάτι, δεν τον ενόχλησα ποτέ ....γιατί να κάτσει να με ψάξει και να μου στείλει...; να κάτσω και εγώ να τον ξεχάσω.....

    Από τη στιγμή που με προσεγγίζει και μου κάνει προτάσεις για βόλτες και εγώ τον αφήνω στο διαβάστηκε, νιώθω ότι του παω κόντρα....

    Τώρα το εάν τον νοιάζει η αδιαφορία μου ή οχι πάλι δεν μπορώ να το ξέρω...... πόσο τον πειράζει .....

  10. #55
    Honorata
    Guest
    Ωραία αν είναι τόσο ξεκάθαρα τα πράγματα ότι από μενα δεν θέλει τίποτα.....και δεν τον ενδιαφέρει και είμαι για εκείνον χάσιμο χρόνου τότε να τον ξεχάσω και να τον σβήσω....

    Από το να κάθομαι και να παραμυθιαζομαι ότι με θέλει αλλα οι συνθήκες δεν το ευνοούσαν ενω να μου στέλνει χωρίς σκοπό και χωρίς επιθυμία μόνο για να με κοροϊδέψει.......δν το θέλω

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Οι μισοι τον εχουν για καραγκιοζη οι αλλοι μισοι για τρελο μεσα σε ολο το χαμο που ζει θελει να κανει σεξ μονο σχεση δε γινεται με τιποτα η καλυτερη κι η ομορφοτερη να ησουν

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Δεν νιώθω την ανάγκη να του πω και ευχαριστώ.....

    Για μένα δεν είναι έντιμη συμπεριφορά. Τελείως συμφεροντολογος. Να ξέρεις ότι η άλλη τρέφει αισθήματα και να την προσεγγιζεις για να το εκμεταλλευτεις, με όποιο τρόπο θες ενω έχεις έτοιμη την απάντηση ότι αυτή δεν σημαίνει τίποτα για σενα.

    Αφού δεν ήθελε από μενα κάτι σοβαρό...
    Αλλα ούτε και για ξεπετα δεν καιγεται τότε να με αφήσει στην ησυχία μου.

    Εγώ δεν διεκδίκησα κάτι, δεν τον ενόχλησα ποτέ ....γιατί να κάτσει να με ψάξει και να μου στείλει...; να κάτσω και εγώ να τον ξεχάσω.....

    Από τη στιγμή που με προσεγγίζει και μου κάνει προτάσεις για βόλτες και εγώ τον αφήνω στο διαβάστηκε, νιώθω ότι του παω κόντρα....

    Τώρα το εάν τον νοιάζει η αδιαφορία μου ή οχι πάλι δεν μπορώ να το ξέρω...... πόσο τον πειράζει .....
    αν ηξερε οτι τρεφεις αισθηματα και σε προσεγγισε λεγοντας σου οτι δεν θελει κατι, αλλα μια ξεπετα θα την εκανε, σαφως εκμεταλλευεται τα αισθηματα σου.
    εγω δεν καταλαβα οτι ηξερε για καποια βαθια αισθηματα αλλα οτι φλερταρατε χωρις να τουε χεις πει οτι τον ηθελες καιρο κλπ κλπ.

    και προφανως δεν του οφειλεις κι ευχαριστω...

    το αν ηθελε κατι σοβαρο, εκεινος το ξερει, αλλα νομιζω οτι αν ηθελε κατι τετοιο θα το λεγε, δεν θα βολιδοσκοπουσε ετσι στο ασχετο .

    ναι, αν προτεινει βολτες και τον γειωνεις, σιγουρα του κανεις σπασιμο. το ποση επιθυμια η απλα βαρεμαρα κρυβει η προταση του, μονο εκεινος το ξερει.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Εσύ μπορεί να μην είσαι η Σκάρλετ Ο Χάρα, αλλά αυτός είναι ο Άσλεϋ για σένα. Δεν έχει κάτι θετικό ή ελκυστικό , αλλά επειδή δεν σε θέλει , τον θέλεις. Δεν υπάρχει γιατρειά !

  14. #59
    Σε φτύνει.
    Κολλάς.
    Απλό.
    Ξεκάθαρο.
    Πανάρχαιο.

  15. #60
    Honorata
    Guest
    Δεν ξέρω αν ήξερε στάνταρ για τα αισθήματα μου όμως θεωρώ πως είχε καταλάβει γιατι από μικρη φαινόταν ότι του έδειχνα ενδιαφέρον και είχε καταλάβει ότι μου αρέσει.

    Δεν ξέρω αν κρύβει βαρεμάρα και πόση βαρεμάρα, δε χρειάζεται τουλάχιστον να ενοχλεί...βεβαια και εγώ θα μπορούσα να ήμουν ξεκάθαρη και κοφτή και να του πω να μη μου ξαναστείλει. Όμως δεν άντεξα ούτε αυτό να κάνω...να τον απορρίψω δηλαδή ουσιαστικά.
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν ηξερε οτι τρεφεις αισθηματα και σε προσεγγισε λεγοντας σου οτι δεν θελει κατι, αλλα μια ξεπετα θα την εκανε, σαφως εκμεταλλευεται τα αισθηματα σου.
    εγω δεν καταλαβα οτι ηξερε για καποια βαθια αισθηματα αλλα οτι φλερταρατε χωρις να τουε χεις πει οτι τον ηθελες καιρο κλπ κλπ.

    και προφανως δεν του οφειλεις κι ευχαριστω...

    το αν ηθελε κατι σοβαρο, εκεινος το ξερει, αλλα νομιζω οτι αν ηθελε κατι τετοιο θα το λεγε, δεν θα βολιδοσκοπουσε ετσι στο ασχετο .

    ναι, αν προτεινει βολτες και τον γειωνεις, σιγουρα του κανεις σπασιμο. το ποση επιθυμια η απλα βαρεμαρα κρυβει η προταση του, μονο εκεινος το ξερει.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μπορώ να ελευθερωθω από το τραύμα.
    By Potnia in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 3
    Last Post: 01-12-2021, 15:06
  2. Ψυχικο τραυμα - Βοηθεια!
    By Spiderwebs in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 14
    Last Post: 15-06-2020, 20:23
  3. Τραύμα
    By Σαπουνάκι μπάνιου in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 8
    Last Post: 28-05-2018, 02:18
  4. Παιδικο μου τραυμα
    By μυσπ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 32
    Last Post: 14-07-2015, 11:26
  5. Παιδικό τραύμα και ψύχωση
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 19-08-2007, 15:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •