Νέα δουλειά και άγχος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Xristos__t View Post
    Ηλεκτρολόγος
    ευχομαι να πας καλα , και για τις κρισεις πανικου, αν δεν τις ξεπεπερνας , δες εναν γιατρο για χορηγηση ηρεμιστικου ,,,,,

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    167
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ευχομαι να πας καλα , και για τις κρισεις πανικου, αν δεν τις ξεπεπερνας , δες εναν γιατρο για χορηγηση ηρεμιστικου ,,,,,
    Καλησπέρα... Έχω παααρα πολύ καιρό να πάθω κάποια κρίση! Ξέρω φυσικά ότι μπορεί να με πιάσει ανά πάσα ώρα και στιγμή αλλά δεν φοβάμαι ότι θα πάθω πλέον κάτι... Απλά υπάρχει ακόμα γενικά άγχος για κάποια πράγματα! Θέλω να ξεκινήσω πάλι κάποιες συνεδρίες με ψυχολόγο κάποια στιγμή

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429

    Unhappy

    Oταν αλλαξα δουλεια και επρεπε να παω σε νεο εργασιακο περιβαλλον,ειχα για αρκετους μηνες εντονο στρες,ειδικα τις πρωινες ωρες εκδηλωνοταν απο μονο του χωρις να μπορω να το ελενξω,με αποτελεσμα να χρειαζεται να παιρνω που και που λεξοτανιλ,ειχα δυσκολια προσαρμογης και επικοινωνιας με συναδελφους,δεν μπορουσα να ξεκολλησω απο την προηγουμενη δουλεια και ειχα αμφιβολιες αν πηρα την σωστη αποφαση να φυγω εκεινη την χρονικη περιοδο χωρις να εχω βρει κατι αλλο,καλυτερο και χωρις να μπορω να βγω ταμειο ανεργιας,αφου ειχα παραιτηθει,ολο αυτο μου δημιουργησε ενα παρατεταμενο αγχος που εφυγε μονο μετα απο 5-6 μηνες σε συνδιασμο με θεραπευτικη αγωγη.Η κατασταση μου ηταν ψιλοτραγικη.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    167
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Oταν αλλαξα δουλεια και επρεπε να παω σε νεο εργασιακο περιβαλλον,ειχα για αρκετους μηνες εντονο στρες,ειδικα τις πρωινες ωρες εκδηλωνοταν απο μονο του χωρις να μπορω να το ελενξω,με αποτελεσμα να χρειαζεται να παιρνω που και που λεξοτανιλ,ειχα δυσκολια προσαρμογης και επικοινωνιας με συναδελφους,δεν μπορουσα να ξεκολλησω απο την προηγουμενη δουλεια και ειχα αμφιβολιες αν πηρα την σωστη αποφαση να φυγω εκεινη την χρονικη περιοδο χωρις να εχω βρει κατι αλλο,καλυτερο και χωρις να μπορω να βγω ταμειο ανεργιας,αφου ειχα παραιτηθει,ολο αυτο μου δημιουργησε ενα παρατεταμενο αγχος που εφυγε μονο μετα απο 5-6 μηνες σε συνδιασμο με θεραπευτικη αγωγη.Η κατασταση μου ηταν ψιλοτραγικη.
    Καλημέρα.... Τώρα πως είναι η κατάσταση με την δουλειά;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Quote Originally Posted by Xristos__t View Post
    Καλημέρα.... Τώρα πως είναι η κατάσταση με την δουλειά;
    Tωρα ειναι καλυτερα σε καποια πραγματα,απλα εχω ενα αγχος/στρες αν μπορω καποιες στιγμες να ανταπεξελθω σε πιεστικες καταστασεις που εχουν να κανουν με πολυκοσμια,εχω σταματησει την αγωγη και τα φαρμακα πλεον.Κοιταω απλα να κανω αυτο που κανω καλυτερα και αποφευγω τις εντασεις και τις προστριβες για να μην πεφτω ψυχολογικα συνεχεια και να μην αισθανομαι ενοχες πως δεν εχω χειριστει κατι καλα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    167
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Tωρα ειναι καλυτερα σε καποια πραγματα,απλα εχω ενα αγχος/στρες αν μπορω καποιες στιγμες να ανταπεξελθω σε πιεστικες καταστασεις που εχουν να κανουν με πολυκοσμια,εχω σταματησει την αγωγη και τα φαρμακα πλεον.Κοιταω απλα να κανω αυτο που κανω καλυτερα και αποφευγω τις εντασεις και τις προστριβες για να μην πεφτω ψυχολογικα συνεχεια και να μην αισθανομαι ενοχες πως δεν εχω χειριστει κατι καλα.
    Στην δουλειά σου τι σχόλια δέχεσαι; Είναι εντάξει όλοι με αυτό που κάνεις; Υπάρχουν παρατηρήσεις;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Quote Originally Posted by Xristos__t View Post
    Στην δουλειά σου τι σχόλια δέχεσαι; Είναι εντάξει όλοι με αυτό που κάνεις; Υπάρχουν παρατηρήσεις;
    Προς το παρον οχι κατι σημαντικο,μικροπαρατηρησε� �ς μπορει να υπαρξουν,εκανα ενα λαθος στην προηγουμενη δουλεια που ημουν,καθομουν και ανεχομουν να με κατηγορουν,να με σχολιαζουν αρνητικα,να με υποτιμουν κα απλα δεν εκανα τιποτε για να το αποτρεψω να σταματησει αυτο,απλα ημουν σιωπηλος και τα δεχομουν,αυτο εφερε ψυχολογικη φθορα σε βαθος χρονου μεχρι που δεν αντεξα αλλο και τα βροντηξα εφυγα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Προς το παρον οχι κατι σημαντικο,μικροπαρατηρησε� �ς μπορει να υπαρξουν,εκανα ενα λαθος στην προηγουμενη δουλεια που ημουν,καθομουν και ανεχομουν να με κατηγορουν,να με σχολιαζουν αρνητικα,να με υποτιμουν κα απλα δεν εκανα τιποτε για να το αποτρεψω να σταματησει αυτο,απλα ημουν σιωπηλος και τα δεχομουν,αυτο εφερε ψυχολογικη φθορα σε βαθος χρονου μεχρι που δεν αντεξα αλλο και τα βροντηξα εφυγα.
    Εγώ έχω καταλάβει εντάξει μπορεί να είμαι και λάθος ότι, εάν μια φορά μπλέξεις με άτομα που σε κρίνουν, σε μειώνουν σε ειρωνεύονται στο εργασιακό περιβάλλον τότε αυτό σε ακολουθεί και στην πορεία της ζωής σου, σα μαγνήτης τους τραβάς όλους.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Ειναι θεμα να το πιασεις απο την αρχη του,οταν ξεκινησει,να βγεις μπροστα και να δειξεις σε αυτα τα ατομα οτι αλλη φορα δεν προκειται να ανεχθεις τετοιες συμπεριφορες εις βαρος σου και πως θα εχουν αυτοι προβλημα αν το ξανακανουν,εγω υπο τον φοβο μου να εκφραστω μηπως με κρινουν με αρνητικο τροπο,επαιζα τον αδιαφορο,αυτο δουλευει για καποιο διαστημα,ομως μετα δεν μπορεις απλα να προσπερνας,αρχιζεις νιωθεις αδυναμος,σε κυριευει η λιγοψυχια και δεν σε υπολογιζουν.Ειχα ατομο που με ειρωνευοταν μπροστα στα μουτρα μου,γυναικα συγκεκριμενα στο εργασιακο χωρο και με εθαβε στον συναδελφο μου με αρνητικο τροπο,δεν εκανα τιποτε,δεν αντεδρασα καθολου,καποια στιγμη ημουν ετοιμος να εκραγω συναισθηματικα,αλλα κρατουσα αυτη την στεναχωρια μεσα μου και εκανα κακο στον εαυτο μου τελικα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Δεν μου αρεσει η δουλεια που κανω ουτε το περιβαλλον αυτης,δεν με γεμιζει πως το λενε,μου χαλαει την ψυχολογια καθημερινα,μου προκαλει στρες και πιεση κατα διαστηματα,δεν μου αφηνει προσωπικο χρονο ωστε να ασχοληθω με εμενα και τα προβληματα μου ωστε να βρω τις καταλληλες λυσεις,δεν μπορω κατι αλλο δυστυχως εδω και καιρο,οποτε κανω υπομονη οσο μπορω και ψαχνομαι.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Άγχος για την δουλειά.
    By nightwalker77777 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 11-08-2021, 18:22
  2. Άγχος για δουλειά
    By Nikos156 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-06-2018, 20:23
  3. δουλεια και αγχος
    By giannis97 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 10-06-2016, 23:17
  4. Αγχος στη δουλεια
    By kel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 19-03-2013, 14:46
  5. Εχω το άγχος για την δουλεία
    By Anta in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 31-08-2010, 09:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •