Ισχυρά φάρμακα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788

    Ισχυρά φάρμακα;

    Διάβασα την είδηση για την 24χρονη που κατέρρευσε μπροστά στους γονείς της εξέπνευσε και λένε τα σαιτς ότι έπαιρνε "ισχυρά φάρμακα " Τι μπορεί να σημαίνει αυτός ο όρος; Εννοούν ψυχιατρικα φάρμακα αραγε; Ότι οι παρενέργειεςκαι οι αλληλεπιδρασεις φαρμάκων είναι ένα σοβαρό θέμα που συχνά δεν του δίνουν όση σημασία πρέπει είναι γεγονός, αλλα εφόσον δεν έγινε ακόμα η νεκροψία γιατί σπεύδουν να το αναφέρουν; Κι εγώ παίρνω δύο φάρμακα που αυξάνουν το διάστημα QT αυτή την περιοδο+ζαναξ και μάλλον θα πάρω και παυσίπονο σήμερα γιατι με έπιασε ο αυχένας μου και αντανακλά στο στήθος και με κάνει να σκέφτομαι καρδιά.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Εγώ έχω τρομοκράτηθει Μ αυτά που ακούω κάθε μέρα! Οπότε προσπαθώ να μη σκέφτομαι αρνητικά κι ότι μήπως υπήρχε κάποιο θέμα υγείας που δεν τον γνώριζαν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Εγώ έχω τρομοκράτηθει Μ αυτά που ακούω κάθε μέρα! Οπότε προσπαθώ να μη σκέφτομαι αρνητικά κι ότι μήπως υπήρχε κάποιο θέμα υγείας που δεν τον γνώριζαν
    Marg27 δε ξέρω αν έχεις κάνει εμβόλιο ή όχι, αλλά δυστυχώς μετά τα εμβόλια με τόσους θανατους που ακούμε και δείχνουν συνέχεια στις ειδήσεις είναι λογικό να έχουμε τρομοκρατηθεί όλοι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Ναι το έχω κάνει για αυτό λέω έκανα τις δύο δόσεις κ δν πρόκειται να κάνω άλλη ποτέ!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Μη διαβάζετε τέτοια θέματα… κλείστε τα αυτιά κ τα μάτια σε τέτοιου είδους ενημέρωση!
    Κι εγώ είχα ηρεμήσει από όλα τα ψυχοσωματικά κ σήμερα νοσώ από κορονοιο (βασικά από τη Δευτέρα λογικά, απλώς δν είχα κάνει τεστ) κ επανήλθαν τα γλυκουλια πάλι…
    Γενικά από συμπτώματα δεν έχω σχεδόν τίποτα…μόνο λίγο βαριά Τ μάτια νιωθω κ το πρωί είχα κ λίγο τον λαιμο.
    Δεν ενημέρωσα ότι έχω φοβία με την καρδιά, θεωρώ ότι ο,τι κ να αισθανθώ έχουν να κάνουν με εκείνη ενώ έχω πάει σε καρδιολόγο κ με διαβεβαίωσε ότι τίποτα καρδιολογικό δεν έχω αλλά ώρες ώρες νιωθω κάτι περιεργα (όχι εκτακτες) σαν τρέμουλο εσωτερικό στο μέρος της καρδιάς.
    Πιάνω σφυγμό αλλά φαίνεται φυσιολογικός.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Αυτο το τρεμουλο στην καρδια που λες το εχω κι εγω..φτερουγισμα το λενε οι περισσοτεροι.μαζι με εκτακτες.ωραια που περναμε ε?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Πωπω είμαστε πολλοί πραγματικά!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Οντως ειμαστε πολυ..πριν ανακαλυψω το φορουμ νομιζα και το πιστευα οτι ειμαι η μονη που ταλαιπωρουμαι ετσι.οτι ολοι περνανε υπεροχα κι εγω ειμαι η γκαντεμω που της τυχανε ολα τα σκατα..ειμαι με εκτακτες εδω και ενα μηνα.προσπαθω να μην το σκεφτομαι,κανω πραγματα να μου αποσπασω την προσοχη αλλα δεν τα καταφερνω.ειχα εκτακτες και παλια αλλα θα με επιανε 2 φορες τον χρονο θα κρατουσαν μια βδομαδα και τελος.τωρα εχω εκτακτες καθε μηνα συνεχεια.εχω εξαντληση τα παντα.ακομα και την υπομονη μου.δεν ξερω τι θα κανω.πραγματικα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Niki View Post
    Οντως ειμαστε πολυ..πριν ανακαλυψω το φορουμ νομιζα και το πιστευα οτι ειμαι η μονη που ταλαιπωρουμαι ετσι.οτι ολοι περνανε υπεροχα κι εγω ειμαι η γκαντεμω που της τυχανε ολα τα σκατα..ειμαι με εκτακτες εδω και ενα μηνα.προσπαθω να μην το σκεφτομαι,κανω πραγματα να μου αποσπασω την προσοχη αλλα δεν τα καταφερνω.ειχα εκτακτες και παλια αλλα θα με επιανε 2 φορες τον χρονο θα κρατουσαν μια βδομαδα και τελος.τωρα εχω εκτακτες καθε μηνα συνεχεια.εχω εξαντληση τα παντα.ακομα και την υπομονη μου.δεν ξερω τι θα κανω.πραγματικα.
    Νομίζω φτερούγισμα,εκτακτες, παλμοί είναι ένα.
    Εμένα μου λένε το στομάχι κ
    τα έντερα πρεπει να μου δημιουργούν δυσφορία που εγώ το μεταφράζω ως θέμα στην καρδιά.
    Ίσως έχουν κ δίκαιο αλλά εγώ τρομοκρατούνται γτ νιωθω ένα άσχημο αίσθημα. Λοιπόν, είμαστε υγιείς!!! Αν είχαμε κάτι παθολογικό, τοσο καιρό θα είχαμε μείνει στον τόπο! Αδειάστε το μυαλό, γυμνάστε νου κ σώμα!! Βγείτε με φίλους, πατε περίπατο, για καφέ,ποτό!
    Τότε θα δείτε ότι δεν έχετε κανένα θέμα! Όταν μένετε μόνοι συμβαίνουν όλα που ο νους γυρνάει εκεί που τον αγχώνουν!
    Πειτα μου αν έχω άδικο!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Εγώ γενικά έχω πολύ καιρό η ελάχιστες φορές μέσα στη μέρα που μπορώ να πω ότι δεν έχω κάτι!Αλλά ειδικά όταν ακούω τέτοιες ειδήσεις σαν να το τροφοδοτω και γίνονται χειρότερα..Βέβαια δεν είναι τυχαίο που βγάζουν αυτές τις ειδήσεις κ από κάτω ξεκινάει ο πόλεμος στα σχόλια περί εμβολίου αν δεν υπήρχε το εμβόλιο τι θα λέγανε;;Ούτε καν θα το μαθαίναμε είναι στοχευμένα όλα προς τρομοκράτηση στον κόσμο..Ακόμα κι όταν λένε ότι η κοπέλα είχε πρόβλημα στην καρδιά εκ γενετής πάλι θα το πλασάρουν έτσι ώστε να φοβηθούμε και στη περίπτωση μου το καταφέρνουν!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Καλημερα..εγω ειχα προβλημα στην καρδια εκ γεννετης και ποτε κανεις δεν το ειχε ανακαλυψει..πριν 13 χρονια ειχα εντονα συμπτωματα,ταχυπαλμιες,λιπ οθυμιες,τρεμουλα και οταν πηγαινα στα επειγοντα δεν μου βρισκανε τιποτα..αγχος μου λεγανε ολοι..ελα ομως που δεν ηταν αγχος και το ανακαλυψα σε ενα νοσοκομειο(δεν ξερω αν πρεπει να το αναφερω)κι εκει οταν ρωτησε ο πρωην (καλα να ειναι ο ανθρωπος που επεμενε να παω γιατι αν δεν επεμενε παει εγω)οταν ρωτησε αν ειναι ολα καλα ακομα θυμαμαι τον γιατρο να λεει:Οχι φιλε δεν ειναι ολα καλα..ξερετε τι επαθα δεν ειναι αναγκη να σας πω..ειχα μια τρυπα στην καρδια εκ γεννετης που αντι να μικραινει ή να μενει στασιμη εμενα ειχε μεγαλωσει πολυ που μου ειπαν ή θα μπω να την κλεισω το πολυ σε 3 μηνες με "ομπρελα"ή αν το αφησω θα κανω εγχειρηση ανοιχτης καρδιας..εννοειτε εκανα το πρωτο.ειπαν χαρακτηριστικα στην μανα μου οτι αν αργουσαμε λιγο ακομα να το ανακαλυψουμε θα εμενα εκει που καθομουν και δεν θα ξεραμε γιατι..εφτιαξα αυτο το προβλημα ειναι ολα καλα δοξα το Θεο αλλα ειπαν οτι θα εχω εκτακτες κι οσο περνανε τα χρονια θα εχω πιο πολλες και πιο εντονες..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Πως το ανακαλυψαν με τι εξετασεις?Γτ τα εχω κανει ολα τριπλεξ χολτερ τα παντα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Με τριπλεξ το ανακαλυψα..απλα ειναι τοσο βλακες στα επειγοντα που κανεις δεν το ειδε..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Συγνωμη οι γιατροι εξω στον υπερηχο επισης δεν ειχαν δει κατι? Τετοια λεγε μας να ξεκινησουμε παλι τα επειγοντα. Εμενα αλλα μου λεει ο ενας γιατρος αλλα ο αλλος. δεν ξερω ποιον να πιστεψω και να ενοιστευτω. περιμενω να τελειωσει η σεζον μου να παω αθηνα σε καρδιολογους μπας και λαβω απαντησεις γιατι εμενα οι εκτακτες μου φερνουν ζαλαδα ειναι συνεχομενες αν δεν καθισω κατω και νιωθω οτι απλα σβηνω ωστοσο οι γιατροι εδω στην πολη μου ειναι τερμα για τον π@@@@ και δεν δινουν σημασια και καλα γιατι ειμαι νεα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Προς Θεου δεν το ειπα για να αγχωσω κανεναν.σας ειπα την δικη μου εμπειρια.το δικο μου προβλημα φαινεται με εναν απλο υπερηχο..αυτο μου ειπε ο καρδιολογος που το ειδε και μαλιστα τα εχασε κι ο ιδιος οταν του ειπα οτι κανεις γιατρος δεν το ειχε δει γιατι απο οτι ειπε εκανε μπαμ.τις εκτακτες τις νιωθω κι εγω ετσι.μου φερνουν ζαλαδα και δυσπνοια και νομιζω οτι θα πεσω κατω..ο καρδιολογος που με κοιταει τωρα ειπε οτι οι εκτακτες ειναι εντελως φυσιολογικες και ακινδυνες..οπως ειπε και η viviann παραπανω αν ηταν κατι παθολογικο θα ειχαμε τεζαρει τοσα χρονια..συγνωμη αν σας τρομαξα..δεν το ηθελα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Φαρμακα
    By Gtyos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 21-05-2020, 03:25
  2. Φάρμακα για μια ζωή;
    By panos21 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 01-10-2015, 17:21
  3. Φαρμακα....
    By KaterinaKostas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 18-05-2011, 01:24
  4. Φαρμακα
    By mariafound in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 24-08-2010, 02:29
  5. φαρμακα
    By ARIS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 23-07-2010, 04:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •