ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΕΡΙΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47
  1. #16
    Κορίτσια μου το στομάχι κ κυρίως η παλινδρόμηση επηρεάζει πολύ τις έκτακτες το έχω παρατηρήσει!
    Έχω θέμα με την παλινδρόμηση πιστεύω είναι ψυχολογικό , ψυχοσωματικό δεν ξέρω πως να το πολεμήσω κάνω κ αγωγή για το στομάχι κ για το άγχος αλλά έχει 6 μήνες με πέθανε συν με καίει ο λαιμός μου κ θέλω να βηξω σαν νευρικό κ το χειροτερευω

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Niki View Post
    Να βαλεις δεν ειναι κατι..εβαλα κι εγω πριν 4 μηνες..περαστικα και σιδερενια να εισαι.
    Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!
    Όλοι να είμαστε γεροι!!
    dream21 έχεις απόλυτο δίκαιο αλλά πιο πολύ θέλω να το βάλω για να δω τι καταγραφει το χολτερ τις ώρες που αισθάνομαι αυτά τα ανησυχητικά συμπτώματα για μένα. Για να ηρεμήσω θέλω. Άρρωστοφοβία γενικευμένη δεν έχω…η καρδιά είναι ο μόνος φόβος μου.
    Last edited by viviann; 26-09-2022 at 00:22.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Θα τα ξεπερασουμε ολα κοριτσια μου.μπορει να ημαστε λιιιγο φοβιτσιαρες αλλα ημαστε δυνατες.και να σας πω κατι που μου ειπε ο καρδιολογος μου.τωρα μου ηρθε στο μυαλο.οταν του ειπα για τις εκτακτες και τις επιασε το μηχανημα την ωρα του τριπλεξ μου ειπε οτι ειναι αθωες εκτακτες και μου ειπε ακριβως αυτο:"Η καρδια να ξερεις κοριτσι μου οτι δεν προειδοποιει"

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Niki View Post
    Θα τα ξεπερασουμε ολα κοριτσια μου.μπορει να ημαστε λιιιγο φοβιτσιαρες αλλα ημαστε δυνατες.και να σας πω κατι που μου ειπε ο καρδιολογος μου.τωρα μου ηρθε στο μυαλο.οταν του ειπα για τις εκτακτες και τις επιασε το μηχανημα την ωρα του τριπλεξ μου ειπε οτι ειναι αθωες εκτακτες και μου ειπε ακριβως αυτο:"Η καρδια να ξερεις κοριτσι μου οτι δεν προειδοποιει"
    Για καλό το είπε κ αυτός;; Αχαχα
    Κ ο δικός μου μου είχε πει ότι οκ ακούνε ανακοπές ξαφνικά…τίποτα δεν είναι ξαφνικό πάντα κάτι υποβόσκει που κάποιοι δε το γνωρίζουν…
    Επίσης, σκεφτείτε κ το άλλο, λένε ότι οι εκτακτες είναι οι αρρυθμίες τις μακροζωίας!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Οντως viviann..αυτο το εχω ακουσει κι εγω.καρδια με αρρυθμιες ειναι λενε μια υγιεις καρδια.κι εμενα ο καρδιολογος μου ειχε πει οτι υπαρχουν προβληματα στην καρδια που δεν φαινονται με καμια εξεταση.δυστυχως λεει η καρδια ειναι υπουλη.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Niki View Post
    Οντως viviann..αυτο το εχω ακουσει κι εγω.καρδια με αρρυθμιες ειναι λενε μια υγιεις καρδια.κι εμενα ο καρδιολογος μου ειχε πει οτι υπαρχουν προβληματα στην καρδια που δεν φαινονται με καμια εξεταση.δυστυχως λεει η καρδια ειναι υπουλη.
    Πρέπει να αποβάλουμε το άγχος και το φόβο από την ζωή μας. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο για μας που είμαστε αγχώδη άτομα αλλά πρέπει. Εγω θα ξεκινήσω να διαβάζω βιβλία διαλογισμού και πως να αντιμετωπίζουμε κρίσεις πανικου κ στρες!
    Υπάρχουν στα βιβλιοπωλεία!
    Επίσης, θα ξεκινήσω εντατικά πάλι τη γυμναστική αφού αναρρωσω πλήρως από κοβιντ.
    Γυμνάζομαι χρόνια και είναι τρελή ψυχοθεραπεία!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Και πολυ καλα θα κανεις..ετσι ρε κοριτσια.ας το παλεψουμε.κι εμενα ανοιξε απεναντι απο το σπιτι μου σχολη χορου και γυμναστικη.λεω να πηγαινω για κανα πιλατες.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Niki View Post
    Και πολυ καλα θα κανεις..ετσι ρε κοριτσια.ας το παλεψουμε.κι εμενα ανοιξε απεναντι απο το σπιτι μου σχολη χορου και γυμναστικη.λεω να πηγαινω για κανα πιλατες.
    Να πηγαίνεις οπωσδήποτε!!! Θα δεις τρελή διαφορά σε όλα! Εγώ τώρα το καλοκαίρι με το που σταμάτησα τη γυμναστική μου γίνανε όλα έντονα κ θέριεψαν!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Κι εγώ προσπαθώ κάθε μέρα να κάνω γιόγκα στο βιβλίο π διαβάζω για το άγχος λέει 20 λεπτά τη μέρα άσκηση διώχνει το στρες που είναι στο σώμα μας για χρόνια δεν φεύγει όλο κατευθείαν αλλά σιγά σιγά μέρα με τη μέρα θα γίνεται καλύτερο!Μακάρι κορίτσια σε όλες μας έφτασα 32 για να τα πάθω όλα αυτά παλιά δεν φοβόμουν τίποτα τώρα έχω γίνει άλλος άνθρωπος!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Κι εγώ προσπαθώ κάθε μέρα να κάνω γιόγκα στο βιβλίο π διαβάζω για το άγχος λέει 20 λεπτά τη μέρα άσκηση διώχνει το στρες που είναι στο σώμα μας για χρόνια δεν φεύγει όλο κατευθείαν αλλά σιγά σιγά μέρα με τη μέρα θα γίνεται καλύτερο!Μακάρι κορίτσια σε όλες μας έφτασα 32 για να τα πάθω όλα αυτά παλιά δεν φοβόμουν τίποτα τώρα έχω γίνει άλλος άνθρωπος!
    Καλημέρα!
    Κι εγώ από τα 29 είχα την πρώτη κρούση για ένα 6μηνο…τώρα στα 35 επανήλθαν αλλά θα τα νικήσω πάλι,που θα πάνε.
    Πχ σήμερα σηκώθηκα με λίγο άσχημη διάθεση λόγω περίεργων συμπτωμάτων αλλά το αποδίδω στο στομάχι.
    Όταν είμαι ορθια δεν έχω κανένα θέμα, όταν κάθομαι ή είμαι ξαπλωμενη κ έχω κάπως στραμπουληγμένο το στομάχι μου έρχονται εκτακτες και δυσφορία.
    Προσπαθώ πάλι μέσω της λογικής να πάρω τα πάνω μου ώστε να εξαφανιστούν όλα αυτά!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Είμαι 8-9 μήνες έτσι και πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    [QUOTE=Marg27;1207063]Είμαι 8-9 μήνες έτσι και πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω![/QUOTE

    Αν μπορείς να μη δίνεις σημασία…
    Κανε πράγματα που αγαπάς κ σε χαλαρώνουν, βγες βόλτα, κανε ποδήλατο,πήγαινε για καφέ με φίλους…
    Προς θεού μην κλείνεσαι στο σπίτι με την πρόφαση μη σου συμβεί κάτι…
    Εμένα αν με ρωτάς έρχονται ώρες που θέλω να κλάψω αλλά σε δευτερόλεπτα επανέρχομαι κ ακολουθώ τη ρουτίνα μου!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Ξέρεις τι έχω φοβηθεί πολύ με αυτά π ακούνε περί εμβολίου κ σκέφτομαι συνεχώς μήπως πεθάνω...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Καλημερα κοριτσια.Marg27 μην λες τετοια καλε..δηλαδη οποιος εκανε το εμβολιο θα πεθανει?ξερω ακουγονται πολλα περι εμβολιου αλλα γιατι να σκεφτεσαι ετσι?υπαρχουν και παααρα πολυ ανθρωποι που εκαναν το εμβολιο και δεν εχουν παθει απολυτως τιποτα.αδειασε το μυαλο σου απο αυτα και γεμισε το με θετικες σκεψεις

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Συμφωνώ με τη Niki…
    Κι εγώ έχω κάνει 3 δόσεις και έχω νοσήσει 2 φορές! Σε όλους δημιουργούνε άγχος κ φόβο αυτά που αναρτούν αλλά αυτό έχουν σκοπό, μα μας φοβίσουν…
    Πριν 2 μέρες λέγανε στις ειδήσεις ότι ο προληπτικός καρδιολογικός έλεγχος σωζει από ανακοπές.
    Κι εγω τον ίδιο φόβο έχω κ όσο δε φτιάχνει το στομάχι κ δε σταματανε τα συμπτώματα και οι εκτακτες θα πέφτω σε ένα φαύλο κύκλο…

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 21-05-2023, 11:09
  2. έκτακτες συστολες
    By Krisi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 13-04-2022, 22:46
  3. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 20:29
  4. Εκτακτες συστολες
    By Gass1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 26-02-2019, 21:44
  5. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 19:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •