Πως να του πω οτι ειμαι ασεξουαλ? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 115
  1. #31
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    νομιζω, οτι αν θες μονο σεξ, χωρις να ντρεπεσαι να μιλησεις για τις ιδιατεροτητες σου, χωρις δεσμευσεις, και χωρις να εχεις σκοπο να χωρισεις και χωρις να πεσεις σε γνωστους, καλυτερο τροπο απο γνωριμιες στο ιντερνετ, δεν μπορεις να βρεις.
    αν θελεις μαλιστα στην περιοχη σου, χρησιμοποιησε καμια εφαρμογη γνωριμιων...
    Καταρχην ουτε ηξερα οτι υπηρχαν τετοιες εφαρμογες.αλλα και παλι δεν θα ηθελα να γνωριστω απο εκει.θελω να μου αρεσει ο αλλος απο πριν και φυσικα να του αρεσω και εγω.τωρα αν μπω στη διαδικασια να ανταλλασω φωτο και να βγαινω και να μη μου αρεσει κανενας θεωρω θα σπαταλησω τζαμπα χρονο.καλυτερα δηλαδη να ξανα γυρισω στον παντρεμενο που ειναι ιδανικη περιπτωση για σεξ παρα να κατσω να ασχοληθω με γνωριμιες τετοιες.

  2. #32
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Καταρχην ουτε ηξερα οτι υπηρχαν τετοιες εφαρμογες.αλλα και παλι δεν θα ηθελα να γνωριστω απο εκει.θελω να μου αρεσει ο αλλος απο πριν και φυσικα να του αρεσω και εγω.τωρα αν μπω στη διαδικασια να ανταλλασω φωτο και να βγαινω και να μη μου αρεσει κανενας θεωρω θα σπαταλησω τζαμπα χρονο.καλυτερα δηλαδη να ξανα γυρισω στον παντρεμενο που ειναι ιδανικη περιπτωση για σεξ παρα να κατσω να ασχοληθω με γνωριμιες τετοιες.
    Μα στις εφαρμογές γνωριμιών βλέπεις φωτό του άλλου βλέπει κι αυτός και ανταλλάσσετε μηνύματα. Δε θα βγεις με κάποιον που δε σαρεσει.

  3. #33
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Μα στις εφαρμογές γνωριμιών βλέπεις φωτό του άλλου βλέπει κι αυτός και ανταλλάσσετε μηνύματα. Δε θα βγεις με κάποιον που δε σαρεσει.
    Καλα δεν εισαι και σιγουρος ποτε οτι η φωτο του αλλου θα ειναι και αληθινη.και επισης δεν ξερεις ποτε και τι θα ειναι ο αλλος.ειδικα εγω αν πω πχ οτι ψαχνω μονο για σεξ για να δοκιμασω δηλαδη αν μπορω να κανω σεξ θα πεσουν ολοι οι ακυροι.Αυτα τα σαιτ ειναι ειτε για αυτους που ψαχνουν σεξ και οχι πειραματα για σεξ ειτε για αυτους που θελουν σχεση που παλι το σεξ θα εχουν προταρχικο μελημα.Και η διαδικασια δεν μου αρεσει δεν θα εκανα ποτε γνωριμιες ετσι.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Καλα δεν εισαι και σιγουρος ποτε οτι η φωτο του αλλου θα ειναι και αληθινη.και επισης δεν ξερεις ποτε και τι θα ειναι ο αλλος.ειδικα εγω αν πω πχ οτι ψαχνω μονο για σεξ για να δοκιμασω δηλαδη αν μπορω να κανω σεξ θα πεσουν ολοι οι ακυροι.Αυτα τα σαιτ ειναι ειτε για αυτους που ψαχνουν σεξ και οχι πειραματα για σεξ ειτε για αυτους που θελουν σχεση που παλι το σεξ θα εχουν προταρχικο μελημα.Και η διαδικασια δεν μου αρεσει δεν θα εκανα ποτε γνωριμιες ετσι.
    νατο παλι... για καθε λυση, βρισκεις 10 προβληματα.
    ανεκαθεν.
    γιατι λες;
    να σου πω εγω.
    γιατι δεν θελεις να λυσεις τιποτε.

    σου λεω τον πιο ευκολο κι ανωδυνο τροπο να κανεις γνωριμιες και μας λες αλλα αντ αλλα...
    μα ΔΕΝ θα πεις οτι ψαχνεις μονο σεξ η πειραμτα η ολες αυτες τις σαχλαμαρες που λες.
    απλα δεν θα λες οτι ψαχνεις σχεση... τα αλλα θα ερθουν μονα τους.
    και ποιος σου ειπε να βγεις πριν τον γνωρισεις καπως; και για τις ψευτικες φωτο, υπαρχουν οι καμερες. θα συνομιλησεις οσο θες πριν συναντηθεις...

  5. #35
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    νατο παλι... για καθε λυση, βρισκεις 10 προβληματα.
    ανεκαθεν.
    γιατι λες;
    να σου πω εγω.
    γιατι δεν θελεις να λυσεις τιποτε.

    σου λεω τον πιο ευκολο κι ανωδυνο τροπο να κανεις γνωριμιες και μας λες αλλα αντ αλλα...
    μα ΔΕΝ θα πεις οτι ψαχνεις μονο σεξ η πειραμτα η ολες αυτες τις σαχλαμαρες που λες.
    απλα δεν θα λες οτι ψαχνεις σχεση... τα αλλα θα ερθουν μονα τους.
    και ποιος σου ειπε να βγεις πριν τον γνωρισεις καπως; και για τις ψευτικες φωτο, υπαρχουν οι καμερες. θα συνομιλησεις οσο θες πριν συναντηθεις...
    Γιατι απλα δεν ειναι του στυλ μου αυτες οι γνωριμιες.Δεν το εχω κανει ποτε και δεν θα το κανω.δεν καταλαβαινω γιατι ειναι το περιεργο να μη θελω να γνωρισω απο εφαρμογη καποιων.δεν ψαχνω προφασεις για να μη λυσω το θεμα μου.ηδη εκανα κινησεις γνωριζοντας κοσμο και φλερταροντας.οταν και αν βρω εναν οπως τον θελω θα προχωρησω μαζι του σε γνωριμια και οτι βγει.επειδη εχω προβλημα σεξουαλικο ομως δεν θα κανω εκπτωσεις σε αυτα που πιστευω και θελω.Επισης και εσυ νομιζω οτι εχεις πει οτι σε τετοιες εφαρμογες κυκλοφορουν οτι να ναι.

  6. #36
    kopela93
    Guest
    Έλα ρε Αποστολία ποιες εκπτώσεις; Σεξ δε θέλεις; Εκεί πέρα μέσα υπάρχει κόσμος που είναι εκεί έξω. Θα βρεις φρούτα θα βρεις και νορμάλ. Απ'όλα έχει και παντού. Μην το σκέφτεσαι έτσι. Δώσε ευκαιρίες.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,448
    υπαρχουν εδω στο νετ site με τέτοια ατομα τα εχω κοιταξει κι εγω αυτα δες εδω https://www.phorum.com.gr/viewtopic....21825&start=75

    https://forum.psychology.gr/threads/...85%CE%B1%CE%BB
    Last edited by asperger39; 30-09-2022 at 22:12.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Γιατι απλα δεν ειναι του στυλ μου αυτες οι γνωριμιες.Δεν το εχω κανει ποτε και δεν θα το κανω.δεν καταλαβαινω γιατι ειναι το περιεργο να μη θελω να γνωρισω απο εφαρμογη καποιων.δεν ψαχνω προφασεις για να μη λυσω το θεμα μου.ηδη εκανα κινησεις γνωριζοντας κοσμο και φλερταροντας.οταν και αν βρω εναν οπως τον θελω θα προχωρησω μαζι του σε γνωριμια και οτι βγει.επειδη εχω προβλημα σεξουαλικο ομως δεν θα κανω εκπτωσεις σε αυτα που πιστευω και θελω.Επισης και εσυ νομιζω οτι εχεις πει οτι σε τετοιες εφαρμογες κυκλοφορουν οτι να ναι.
    δεν θυμαμαι πως ακριβως το ειπα.
    αλλα σε αυτες τις εφαρμογες, οι ανδρες θελουν κυριως σεξ χωρις δεσμευσεις και μπλεξιματα.
    δεν ειναι ευκολο να βρεις ελευθερο και αξιολογο που να θελει και δεσμευση.
    οι γυναικες συνηθως ψαχνουν ανδρες που να υπαρχει και η πιθανοτητα της δεσμευσης, ασχετως αν η γνωριμια ξεκινησει με σεξ, οπως γινεται ετσι κι αλλιως στους ενηλικες.
    το "ο,τι ναναι", αφορα στο οτι κυκλοφορουν πολλοι παντρεμενοι που ψαχνουν σεξ, ειτε λεγοντας την αληθεια, ειτε παριστανοντας τους ελευθερους.
    εφοσον εσενα δεν σε απασχολει το αν ειναι δεσμευμενοι, γιατι κι εσυ εισαι δεσμευμενη, εφοσον θελεις μονο σεξ με εχεμυθεια και οχι παραπανω μπερδεματα, το μεσον αυτο ειναι ΙΔΑΝΙΚΟ για σενα.
    το να μην ειναι "ο,τι ναναι" σε μυαλα και συμπεριφορα, θα το τσεκαρεις εσυ γνωριζοντας τον. το οτι ψαχνεις μονο σεξ, δεν σημαινει οτι θα το κανεις με το καλημερα. θα τον γνωρισεις οσο καλα θελεις εσυ, πριν προχωρησεις σε οτιδηποτε.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Έλα ρε Αποστολία ποιες εκπτώσεις; Σεξ δε θέλεις; Εκεί πέρα μέσα υπάρχει κόσμος που είναι εκεί έξω. Θα βρεις φρούτα θα βρεις και νορμάλ. Απ'όλα έχει και παντού. Μην το σκέφτεσαι έτσι. Δώσε ευκαιρίες.
    αντε ντε!!! ποια ειναι η εκπτωση; δεν μπορω να το καταλαβω αυτο που λεει..
    σεξ θελει αυτη, σεξ θελουν κι εκεινοι.
    ποια ειναι η εκπτωση που δεν κανει;

  10. #40
    kopela93
    Guest
    Εγώ δεν πιστεύω ότι θέλει σεξ. Θέλει απλά έναν, να τον αντικαταστήσει με αυτόν που έχει άλλα να μπορεί να τον εμπιστευτεί στο σεξουαλικό και να προχωρήσει κι εκείνο το κομμάτι που τόσο θέλει. Αλλά αυτό είναι δύσκολο να γίνει πρώτον γιατί δε θέλει να χωρίσει και να βρει αυτόν που θα τα έχει όλα αυτά που θέλει και δεύτερον αυτός που έχει την κρατάει πίσω απο το να προχωρήσει γιατί και εκείνος έχει θέμα. Αποστολία πρέπει να χωρίσεις και να κάνεις μια νέα αρχή. Δεν μπορείς και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.

  11. #41
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Έλα ρε Αποστολία ποιες εκπτώσεις; Σεξ δε θέλεις; Εκεί πέρα μέσα υπάρχει κόσμος που είναι εκεί έξω. Θα βρεις φρούτα θα βρεις και νορμάλ. Απ'όλα έχει και παντού. Μην το σκέφτεσαι έτσι. Δώσε ευκαιρίες.
    Εκπτώσεις στα πιστευω μου δεν θέλω να κάνω. Όπως και να έχει δεν μου αρέσουν αυτές οι γνωριμιες.

  12. #42
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν θυμαμαι πως ακριβως το ειπα.
    αλλα σε αυτες τις εφαρμογες, οι ανδρες θελουν κυριως σεξ χωρις δεσμευσεις και μπλεξιματα.
    δεν ειναι ευκολο να βρεις ελευθερο και αξιολογο που να θελει και δεσμευση.
    οι γυναικες συνηθως ψαχνουν ανδρες που να υπαρχει και η πιθανοτητα της δεσμευσης, ασχετως αν η γνωριμια ξεκινησει με σεξ, οπως γινεται ετσι κι αλλιως στους ενηλικες.
    το "ο,τι ναναι", αφορα στο οτι κυκλοφορουν πολλοι παντρεμενοι που ψαχνουν σεξ, ειτε λεγοντας την αληθεια, ειτε παριστανοντας τους ελευθερους.
    εφοσον εσενα δεν σε απασχολει το αν ειναι δεσμευμενοι, γιατι κι εσυ εισαι δεσμευμενη, εφοσον θελεις μονο σεξ με εχεμυθεια και οχι παραπανω μπερδεματα, το μεσον αυτο ειναι ΙΔΑΝΙΚΟ για σενα.
    το να μην ειναι "ο,τι ναναι" σε μυαλα και συμπεριφορα, θα το τσεκαρεις εσυ γνωριζοντας τον. το οτι ψαχνεις μονο σεξ, δεν σημαινει οτι θα το κανεις με το καλημερα. θα τον γνωρισεις οσο καλα θελεις εσυ, πριν προχωρησεις σε οτιδηποτε.
    Αμα είναι να γνωρισω τετοιους καλύτερα να ξανά βγω με τον παντρεμενο τότε που τον γουστάρω με χιλια.το ίδιο είναι. Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι αντρες νορμαλ δεν ψαχνονται σε αυτά τα σαιτ.προσωπικη άποψη που μπορεί να είναι λάθος αλλά ποτέ δεν θεωρησα εύκολη λύση όπως λες μια τέτοια γνωριμια.δεν ξέρω αν εσύ πότε έχεις γνωριστεί απο τέτοιες εφαρμογές και προτρεπεις και άλλους να το κάνουν.Ίσως να ξέρεις παραδείγματα επιτυχημένων γνωριμιων απο εκεί. Εγώ δεν ξέρω κανένα πάντως και αυτούς που ξέρω μου έχουν πει τα χειροτερα.όπως και να έχει χωρις να κάνω υποθεσεις και να βρισκω προβληματα όπως λες δεν με αντιπροσωπευουν αυτές οι γνωριμιες εμένα.

  13. #43
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αντε ντε!!! ποια ειναι η εκπτωση; δεν μπορω να το καταλαβω αυτο που λεει..
    σεξ θελει αυτη, σεξ θελουν κι εκεινοι.
    ποια ειναι η εκπτωση που δεν κανει;
    Οχι δεν κατάλαβες σεξ θέλω στην πορεία και αν βγει.το ιδανικό θα ήταν να γνωρίσω κάποιον που να θέλει χαραλα ερωτικά ας το πούμε παιχνίδια χωρίς σεξ στην αρχή και μετά αν βγει εννοείται θα ήθελα. Αυτές οι γνωριμίες είναι από την αρχή σεξ.εκτός και υπάρχει τέτοιο σαιτ με ιδιαιτερες σε κουταλιές προτιμησεις σαν τις δικές μου.

  14. #44
    kopela93
    Guest
    Αποστολία ξέχασα να σού πω ότι έχω κλείσει τα προσωπικά μηνύματα.

    Και από πού θα ψάξεις τελικά; Σκέφτηκες κανένα μέρος;

  15. #45
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Αποστολία ξέχασα να σού πω ότι έχω κλείσει τα προσωπικά μηνύματα.

    Και από πού θα ψάξεις τελικά; Σκέφτηκες κανένα μέρος;
    Ναι προσπάθησα να σου στείλω και δεν μπορούσα. Όλα καλά?
    Τώρα θα το αφήσω στην τύχη αν γνωρίσω κανέναν βλέπουμε.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Καιρό τώρα νιώθω ασέξουαλ.
    By spiros.k in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 12-09-2021, 02:12
  2. Ασεξουαλ η κάτι αλλο?
    By Αποστολια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 21-07-2021, 20:03
  3. μεγαλο προβλημα στο να ολοκληρωσω, ασεξουαλ η λεσβια;
    By mar95 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 83
    Last Post: 18-06-2019, 23:58
  4. Υπάρχει τρόπος να γίνω ασέξουαλ;
    By katmih8 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 89
    Last Post: 15-12-2017, 10:23
  5. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 12:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •