Πως να του πω οτι ειμαι ασεξουαλ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 115
  1. #1

    Πως να του πω οτι ειμαι ασεξουαλ?

    Καλημερα παιδια!

    Για οσους δεν ξερουν την ιστορια μου ειμαι 35 χρονων χωρις καθολου σεξουαλικες εμπειριες και εχω σχεση εδω και 5 χρονια περιπου.
    Γνωρισα εναν καινουργιο αντρα βασικα τον ηξερα χρονια και με φλερταρε και πιο παλια αλλα τωρα αποφασισα να βγω μαζι του.Μου προτεινε να παμε για φαγητο,βολτα οπου ηθελα και κανονισα να παμε βολτα με το αυτοκινητο.

    Στα μηνυματα εχουμε πει πολλα.Του ειπα μεσα στις ακρες οτι δεν γινεται να ειμαστε μαζι βεβαια χωρις να του δωσω πολλες εξηγησεις καταλαβε ομως οτι καποιο προβλημα αντιμετωπιζω.

    Η ερωτηση ειναι και θελω να μου πειτε τι πιστευετe.Πρεπει να του μιλησω απο το πρωτο ραντεβου?πρεπει να του πω οτι εχω σχεση απο το πρωτο ραντεβου και οτι δεν εχω κανει σεξ?

    Σαν αντρας μου αρεσει.αλλα αρχικα με ενδιαφερει το σεξουαλικο και οχι να τον μαθω και να μαθει σαν να προχωραμε σε γνωριμια και σχεση.Με ενδιαφερει να λυθει αν μπορει να λυθει το θεμα μου δηλαδη.Απλως να δοκιμασω μαζι του και αν μου βγει.Επισης ειναι πελατης και γνωστος με τους εργοδοτες μου και γενικα επειδη ειναι μικρος τοπος φοβαμαι οτι θα μιλησει σε κανεναν και θα γινω ρεζιλι.

    Ποτε ομως και πως να του πω την αληθεια για να μην το ταλαιπωρησω και εγω?σημειωτεον λεει οτι θελει σχεση και οντως το πιστευω αν με γνωρισει δηλαδη και τα παμε καλα και δεν θελει ξεπετες σαν τον παντρεμενο που γνωρισα.με φλερταρει δηλαδη με τροπο ωραιο.

    Η αδερφη μου μου ειπε να μην βγω με κανεναν γιατι δεν προκειται να κανω σεξ και να κατσω στα αυγα μου αφου αν ηταν να κανω σεξ θα ειχα κανει και με τον φιλο μου.Εκει εγινα κομματια γιατι κατα βαθος πιστευω και εγω οτι ειναι αληθεια.

    Καθε συμβουλη σας θα με βοηθησει πολυ!
    Last edited by Αποστολια; 28-09-2022 at 14:12.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Ασέξουαλ κατά βάση θεωρείται κάποιος που δεν τον ενδιάφερει τόσο το σεξ έως καθόλου.
    Είναι ένας σεξουαλικός προσανατολισμός παρά μία τιμωρία ή ένα πρόβλημα.
    Και οι ασέξουαλ κάνουν σεξ και αυνανίζονται. Απλά τους ενδιαφέρουν περισσότερο άλλα πράγματα.
    Μπορεί να είσαι ασέξουαλ, μπορεί να έχεις πιο χαμηλή λίμπιντο απτο μέσο όρο και πολλά άλλα μπορεί
    Το θένα είναι ότι δικαιούσαι να κάνεις σεξ και να το δοκιμάσεις.
    Αμα υπάρχει κάποιος προβληματισμός σχετικά με αυτό εστίασε σε αυτόν. Φοβάσαι μην πονέσεις, τι;

    Η γνώμη μου είναι να μην του πεις ότι δεν έχεις κάνει σεξ απτο πρώτο ραντεβού. Βγες περνα καλά και δες τι θα σου βγει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Καλημερα παιδια!

    Για οσους δεν ξερουν την ιστορια μου ειμαι 35 χρονων χωρις καθολου σεξουαλικες εμπειριες και εχω σχεση εδω και 5 χρονια περιπου.
    Γνωρισα εναν καινουργιο αντρα βασικα τον ηξερα χρονια και με φλερταρε και πιο παλια αλλα τωρα αποφασισα να βγω μαζι του.Μου προτεινε να παμε για φαγητο,βολτα οπου ηθελα και κανονισα να παμε βολτα με το αυτοκινητο.

    Στα μηνυματα εχουμε πει πολλα.Του ειπα μεσα στις ακρες οτι δεν γινεται να ειμαστε μαζι βεβαια χωρις να του δωσω πολλες εξηγησεις καταλαβε ομως οτι καποιο προβλημα αντιμετωπιζω.

    Η ερωτηση ειναι και θελω να μου πειτε τι πιστευετe.Πρεπει να του μιλησω απο το πρωτο ραντεβου?πρεπει να του πω οτι εχω σχεση απο το πρωτο ραντεβου και οτι δεν εχω κανει σεξ?

    Σαν αντρας μου αρεσει.αλλα αρχικα με ενδιαφερει το σεξουαλικο και οχι να τον μαθω και να μαθει σαν να προχωραμε σε γνωριμια και σχεση.Με ενδιαφερει να λυθει αν μπορει να λυθει το θεμα μου δηλαδη.Απλως να δοκιμασω μαζι του και αν μου βγει.Επισης ειναι πελατης και γνωστος με τους εργοδοτες μου και γενικα επειδη ειναι μικρος τοπος φοβαμαι οτι θα μιλησει σε κανεναν και θα γινω ρεζιλι.

    Ποτε ομως και πως να του πω την αληθεια για να μην το ταλαιπωρησω και εγω?σημειωτεον λεει οτι θελει σχεση και οντως το πιστευω αν με γνωρισει δηλαδη και τα παμε καλα και δεν θελει ξεπετες σαν τον παντρεμενο που γνωρισα.με φλερταρει δηλαδη με τροπο ωραιο.

    Η αδερφη μου μου ειπε να μην βγω με κανεναν γιατι δεν προκειται να κανω σεξ και να κατσω στα αυγα μου αφου αν ηταν να κανω σεξ θα ειχα κανει και με τον φιλο μου.Εκει εγινα κομματια γιατι κατα βαθος πιστευω και εγω οτι ειναι αληθεια.

    Καθε συμβουλη σας θα με βοηθησει πολυ!
    η γνωμη μου ειναι να μην πηγαινεις τετοιες "ξεμοναχιασμενες" βολτες πριν αποφασισεις οτι θελεις να δοκιμασεις κατι σεξουαλικο μαζι του, γιατι σε τετοιες βολτες, καποιος στην πεφτει σχεδον σιγουρα.
    εαν το εχεις αποφασισει ηδη να προχωρησεις αν ειναι εφικτο, τοτε καλα κανεις.
    δικο σου θεμα ειναι το αν θα του εξηγησεις κατι για το σεξ η θα το επιχειρησεις χωρις να εξηγησεις τπτ.
    δεν "οφειλεις" εξηγησεις παντως.

    εαν ο τυπος θελει μια κανονικη σχεση, πιο σημαντικο ειναι αν του εξηγησεις οτιε χεις σχεση και πως σκεφτεσαι την γνωριμια σας, παρα τα σεξουαλικα σου προβληματα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Εγώ είμαι της γνώμης να μην το πεις. Σε περίπτωση που πάει προς τα εκεί το πράγμα και δεν σου βγαίνει, πες του "συγνώμη, δεν έχω όρεξη, δεν μου βγαίνει" και λήξτο εκεί.

  5. #5
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Ασέξουαλ κατά βάση θεωρείται κάποιος που δεν τον ενδιάφερει τόσο το σεξ έως καθόλου.
    Είναι ένας σεξουαλικός προσανατολισμός παρά μία τιμωρία ή ένα πρόβλημα.
    Και οι ασέξουαλ κάνουν σεξ και αυνανίζονται. Απλά τους ενδιαφέρουν περισσότερο άλλα πράγματα.
    Μπορεί να είσαι ασέξουαλ, μπορεί να έχεις πιο χαμηλή λίμπιντο απτο μέσο όρο και πολλά άλλα μπορεί
    Το θένα είναι ότι δικαιούσαι να κάνεις σεξ και να το δοκιμάσεις.
    Αμα υπάρχει κάποιος προβληματισμός σχετικά με αυτό εστίασε σε αυτόν. Φοβάσαι μην πονέσεις, τι;

    Η γνώμη μου είναι να μην του πεις ότι δεν έχεις κάνει σεξ απτο πρώτο ραντεβού. Βγες περνα καλά και δες τι θα σου βγει.
    Δεν ξέρω και δεν έχω καταλάβει ακόμη τι φοβαμαι.την διείσδυση θεωρώ φοβάμαι. Και δεν ξέρω και αν θα μου βγει να προχωρήσω μέχρι εκεί. Σκεφτομαι όλες τις υπόλοιπες σεξουαλικες πράξεις εκτός από αυτή.
    Last edited by Αποστολια; 28-09-2022 at 21:19.

  6. #6
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η γνωμη μου ειναι να μην πηγαινεις τετοιες "ξεμοναχιασμενες" βολτες πριν αποφασισεις οτι θελεις να δοκιμασεις κατι σεξουαλικο μαζι του, γιατι σε τετοιες βολτες, καποιος στην πεφτει σχεδον σιγουρα.
    εαν το εχεις αποφασισει ηδη να προχωρησεις αν ειναι εφικτο, τοτε καλα κανεις.
    δικο σου θεμα ειναι το αν θα του εξηγησεις κατι για το σεξ η θα το επιχειρησεις χωρις να εξηγησεις τπτ.
    δεν "οφειλεις" εξηγησεις παντως.

    εαν ο τυπος θελει μια κανονικη σχεση, πιο σημαντικο ειναι αν του εξηγησεις οτιε χεις σχεση και πως σκεφτεσαι την γνωριμια σας, παρα τα σεξουαλικα σου προβληματα...
    Να επιχειρησω σεξ χωρίς να το πω δεν παίζει.Μου είναι απίστευτα δύσκολο και ο άλλος αν φτασει μεχρι εκεί θα το καταλάβει σιγουρα.
    Ξεμομαχιασμενη βολτα εγώ του είπα να παμε.αυτός μου λέει για φαγητό για καφε.αλλά δεν μπορώ να κυκλοφορήσω δημοσια και λόγω της σχέσης και λόγω του ότι είναι γνωστος με τα άτομα από το γραφείο και δεν θέλω να μας δουν. Πιο πολυ δισταζω για αυτό δηλαδή ότι θα μας δουν και τέτοια. Αν ήταν κάποιος που δεν ειχαμε κοινους γνωστούς δεν θα το σκεφτόμουν καν να βγω μαζί του.πιστευεις ότι αν δεν πάει κάτι καλά θα το πει σε όλους δεξιά και αριστερά?αυτό φοβάμαι.
    Δείχνει πάντως να θέλει πολύ. Πολλά μηνύματα μου ζητήσε το τηλ να μιλάμε αλλά δεν το έδωσα γιατί εγώ δεν θέλω τέτοιου είδους δέσιμο με αυτόν όπως ήθελα με τον παντρεμενο.Άλλο συναισθήμα διαφορετικό νιώθω πιο πολύ σεξουαλικη έλξη και περιεργεια.
    Ναι θα του πω αρχικα ότι εχω σχέση σίγουρα.Αλλα το μετά είναι το θέμα. Θα θέλει εξηγησεις σίγουρα. Με έχει ρωτήσει πόλες φορές αν παίζει κανένας άλλος από το μηνυματα και δεν του είπα.
    Σκέψου τώρα τι θα παθει ο άνθρωπος αν του πω εχω σχέση 5 χρόνια και είμαι παρθενα.θα ήθελα να είμαι σε ένα κόσμο που να μιλάω πιο άνετα για το σεξουαλικο μου θέμα. Να λέω είμαι ασεξουαλ και να μη με κοιτάνε σας εξωγήινη.

  7. #7
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Εγώ είμαι της γνώμης να μην το πεις. Σε περίπτωση που πάει προς τα εκεί το πράγμα και δεν σου βγαίνει, πες του "συγνώμη, δεν έχω όρεξη, δεν μου βγαίνει" και λήξτο εκεί.
    Αν δεν το πω νωρίτερα σίγουρα δεν θα μου βγει.δεν θα νιωθω άνετα. Το θέμα είναι πως λες κάτι τέτοιο και ποτε

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,451
    και εγω ειμαι αλεξουαλ !!! το λεμε εκει που πρεπει κι απο αυτο φενετε αν αυτος που του το λεμε μας αγαπα η φευγει γιατι ζητα αλλα πραματα !!!

  9. #9
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    και εγω ειμαι αλεξουαλ !!! το λεμε εκει που πρεπει κι απο αυτο φενετε αν αυτος που του το λεμε μας αγαπα η φευγει γιατι ζητα αλλα πραματα !!!
    Θες να μιλήσουμε λίγο για αυτό αν δεν έχεις πρόβλημα? Δηλαδή πως είναι οι σχέσεις σου με το άλλο φυλο.και ποτέ τους το λες και πως αντιδρουν?θα ήθελα πολύ να μάθω γιατί εγώ έχω κομπλεξ πάνω σε αυτό το κομμάτι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,451
    γεια φιλαρακι μου εχω δοκιμασει σεξ μα δε με εκφραζει κι σα εικονα κι σαν ολο αυτο το πραμα !! ειμ χρονια ασεξουαλ και μια χαρα ειμαι ετσι κι αλλιως οι αντρες δε με κοιτανε επειδη δε ειμαι εμφανισιμη κι μικρουλα και γλυτωνω μπελαδες .εσυ μην κωλώνεις να λες τι νιωθεις κι αν σε αγαπούν θα σεβαστουν καποια πραγματα αν οχι πες αι στο καλο φιλε αντε κι γεια . δε μπορει ολος ο κοσμος να γουσταρει σεξ . κι εγω χρονια μια χαρα ζω χωρις αυτο το πραμα που οι πιο πολλοι σα θεό τους εχουν .

  11. #11
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γεια φιλαρακι μου εχω δοκιμασει σεξ μα δε με εκφραζει κι σα εικονα κι σαν ολο αυτο το πραμα !! ειμ χρονια ασεξουαλ και μια χαρα ειμαι ετσι κι αλλιως οι αντρες δε με κοιτανε επειδη δε ειμαι εμφανισιμη κι μικρουλα και γλυτωνω μπελαδες .εσυ μην κωλώνεις να λες τι νιωθεις κι αν σε αγαπούν θα σεβαστουν καποια πραγματα αν οχι πες αι στο καλο φιλε αντε κι γεια . δε μπορει ολος ο κοσμος να γουσταρει σεξ . κι εγω χρονια μια χαρα ζω χωρις αυτο το πραμα που οι πιο πολλοι σα θεό τους εχουν .
    Εγώ νιώθω άσχημα όμως που δεν μπορώ έστω να δοκιμάσω μια φορά. Από την άλλη δεν μπορεί κανείς να με δεχτει χωρίς σεξ και λογικό είναι. Το θέμα είναι πως αντιμετωπιζεις την μοναξια εξαιτιας αυτού του θεματος σου ?δεν νομίζω ότι δεν σε πλησιάζουν γιατί δεν είσαι εμφανισιμη.Δεν έχουν μόνο οι εμφανισιμες σχεση νομίζω.Απλά δεν θα μας θέλει και κανείς αφού δεν κάνουμε και σεξ.εγώ δηλαδή.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    216
    Δεν καταλαβαίνω. Πώς εμπιστεύεσαι κάποιον και θέλεις προτείνοντας εσύ να μπεις στο αμάξι του για βόλτα; Επειδή σε φλερτάρει και ενθουσιάστηκες; Δεν τον ξέρεις και μπορεί αυτός να είναι χίλια δυο πρόσωπα. Πώς μερικές κάνετε σχέσεις με παντρεμένους επίσης; Δεν ξενερώνετε; Όχι από εμένα.
    Το θέμα τώρα με το ότι είσαι ασέξουαλ, θεωρώ πολύ δύσκολο να βρεις κάποιον να είναι έτσι. Η αλήθεια είναι πως το σεξ ενώνει δυο ανθρώπους για αυτό είναι ζευγάρι. ΄Το έχουν ξεφτιλίσει γενικώς και δεν υπάρχει πια το αγνό και το όμορφο. Αυτά.

  13. #13
    Quote Originally Posted by broken heart 1985 View Post
    Δεν καταλαβαίνω. Πώς εμπιστεύεσαι κάποιον και θέλεις προτείνοντας εσύ να μπεις στο αμάξι του για βόλτα; Επειδή σε φλερτάρει και ενθουσιάστηκες; Δεν τον ξέρεις και μπορεί αυτός να είναι χίλια δυο πρόσωπα. Πώς μερικές κάνετε σχέσεις με παντρεμένους επίσης; Δεν ξενερώνετε; Όχι από εμένα.
    Το θέμα τώρα με το ότι είσαι ασέξουαλ, θεωρώ πολύ δύσκολο να βρεις κάποιον να είναι έτσι. Η αλήθεια είναι πως το σεξ ενώνει δυο ανθρώπους για αυτό είναι ζευγάρι. ΄Το έχουν ξεφτιλίσει γενικώς και δεν υπάρχει πια το αγνό και το όμορφο. Αυτά.
    Με αυτόν που θα πάω βόλτα γνωριζόμαστε χρόνια. Τον ξέρω. Δεν φοβάμαι μη μου κάνει κάτι.
    Τώρα για τον παντρεμενο δεν ήξερα στην αρχή ότι ήταν παντρεμένος.το εκρυβε.
    Τώρα για το άλλο ότι είναι δύσκολο να βρω κάτι στα γούστα μου συμφωνω απόλυτα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Καλημερα παιδια!

    Για οσους δεν ξερουν την ιστορια μου ειμαι 35 χρονων χωρις καθολου σεξουαλικες εμπειριες και εχω σχεση εδω και 5 χρονια περιπου.
    Γνωρισα εναν καινουργιο αντρα βασικα τον ηξερα χρονια και με φλερταρε και πιο παλια αλλα τωρα αποφασισα να βγω μαζι του.Μου προτεινε να παμε για φαγητο,βολτα οπου ηθελα και κανονισα να παμε βολτα με το αυτοκινητο.

    Στα μηνυματα εχουμε πει πολλα.Του ειπα μεσα στις ακρες οτι δεν γινεται να ειμαστε μαζι βεβαια χωρις να του δωσω πολλες εξηγησεις καταλαβε ομως οτι καποιο προβλημα αντιμετωπιζω.

    Η ερωτηση ειναι και θελω να μου πειτε τι πιστευετe.Πρεπει να του μιλησω απο το πρωτο ραντεβου?πρεπει να του πω οτι εχω σχεση απο το πρωτο ραντεβου και οτι δεν εχω κανει σεξ?

    Σαν αντρας μου αρεσει.αλλα αρχικα με ενδιαφερει το σεξουαλικο και οχι να τον μαθω και να μαθει σαν να προχωραμε σε γνωριμια και σχεση.Με ενδιαφερει να λυθει αν μπορει να λυθει το θεμα μου δηλαδη.Απλως να δοκιμασω μαζι του και αν μου βγει.Επισης ειναι πελατης και γνωστος με τους εργοδοτες μου και γενικα επειδη ειναι μικρος τοπος φοβαμαι οτι θα μιλησει σε κανεναν και θα γινω ρεζιλι.

    Ποτε ομως και πως να του πω την αληθεια για να μην το ταλαιπωρησω και εγω?σημειωτεον λεει οτι θελει σχεση και οντως το πιστευω αν με γνωρισει δηλαδη και τα παμε καλα και δεν θελει ξεπετες σαν τον παντρεμενο που γνωρισα.με φλερταρει δηλαδη με τροπο ωραιο.

    Η αδερφη μου μου ειπε να μην βγω με κανεναν γιατι δεν προκειται να κανω σεξ και να κατσω στα αυγα μου αφου αν ηταν να κανω σεξ θα ειχα κανει και με τον φιλο μου.Εκει εγινα κομματια γιατι κατα βαθος πιστευω και εγω οτι ειναι αληθεια.

    Καθε συμβουλη σας θα με βοηθησει πολυ!
    Με αυτόν που έχεις σχέση πέντε χρόνια δεν σε έχει πιέσει να προχωρήσεις;
    Παίρνεις κάποια αγωγή π ρίχνει την σεξουαλική επιθυμία;


    Για μένα εφόσον είναι μικρός τόπος να μην πεις ότι είσαι ασεξουαλ, που στην τελική , είσαι σίγουρη ότι είσαι ασεξουαλ;

    Το σεξ το φοβάσαι η δεν το θες;

    Εγώ θα σου πρότεινα να κάτσεις να συζητήσεις με τον φίλο σου σοβαρά και να μιλήσετε για το σεξουαλικό κομμάτι.

  15. #15
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Με αυτόν που έχεις σχέση πέντε χρόνια δεν σε έχει πιέσει να προχωρήσεις;
    Παίρνεις κάποια αγωγή π ρίχνει την σεξουαλική επιθυμία;


    Για μένα εφόσον είναι μικρός τόπος να μην πεις ότι είσαι ασεξουαλ, που στην τελική , είσαι σίγουρη ότι είσαι ασεξουαλ;

    Το σεξ το φοβάσαι η δεν το θες;

    Εγώ θα σου πρότεινα να κάτσεις να συζητήσεις με τον φίλο σου σοβαρά και να μιλήσετε για το σεξουαλικό κομμάτι.
    Καλημέρα. Ο φίλος μου δεν με πιεζει σε αυτό το θέμα γιατί έχει και αυτός σεξουαλικο θέμα.
    Διάθεση έχω απλώς στην πράξη κολλαω.Εχω και έναν ανεξητητο φόβο. Δεν ξέρω δηλαδή αν η απουσία σεξ προέρχεται από χαμηλή λιμπιντο η από φόβο η και από τα δύο μαζί.
    Τώρα το άλλο με τον μικρό τόπο το σκέφτομαι σοβαρά και έγω.είναι θέμα. Το πολύ πολύ να συναντηθουμε σε ένα ραντεβού χωρίς να κάνουμε τιποτα και να του πω απλά μετα ότι δεν θέλω να ξανά πάω γιατί όντως να πω κάτι τόσο προσωπικο θα είναι σαν να ρισκάρω να το μάθουν όλοι. Θα ήθελα όμως να μη ντρέπομαι για αυτό που είμαι και να μπορούσα να μιλησω πιο άνετα. Αισθάνομαι περιορισμενη και σε αυτό το κομμάτι.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Καιρό τώρα νιώθω ασέξουαλ.
    By spiros.k in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 12-09-2021, 02:12
  2. Ασεξουαλ η κάτι αλλο?
    By Αποστολια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 21-07-2021, 20:03
  3. μεγαλο προβλημα στο να ολοκληρωσω, ασεξουαλ η λεσβια;
    By mar95 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 83
    Last Post: 18-06-2019, 23:58
  4. Υπάρχει τρόπος να γίνω ασέξουαλ;
    By katmih8 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 89
    Last Post: 15-12-2017, 10:23
  5. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 12:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •