ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΣ ΦΟΒΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    19

    ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΣ ΦΟΒΟΣ

    Καλησπέρα,
    Είμαι γυναίκα 25 ετών , με κανένα πρόβλημα γυναικολογικό στο παρελθόν .
    Έναν σύντροφο στη ζωή μ από τα 20 μέχρι τώρα με αυτό το έτος (2022) 4 μήνες παύση της σχέσης.
    Σήμερα είχα τεστ παπ μετά από πέρυσι Ιούλιο που το είχα κάνει, τελευταία φορά … και ήταν πολύ περίεργη η επίσκεψη μου στην γυναικολόγο μου , που με παρακολουθεί 5 χρ τώρα.
    Με ρώτησε άμα έχω τον ίδιο σύντροφο ακόμα και αν είμαστε μαζί σε σχέση. Με ρώτησε άμα χρησιμοποιούμε προφυλάξεις , που μετά τον πρώτο χρόνο δεν χρησιμοποιούμε είναι η αλήθεια… και μου δήλωσε πως ο υπέρηχος μου είναι καθαρότατος , η ψηλάφηση είναι καθαρότατη , αλλά έχω ερεθισμενο κόκκινο τράχηλο. Δεν μου εξήγησε ακριβώς τι είναι αυτό αλλά μου έδωσε μια αγωγή με κολπικά υποθετα για 10 μέρες. Το τεστ παπ θα πάρει 5 μέρες περίπου από σήμερα αλλά εγω αγχώθηκα.
    Δεν μ έχει ξανά κάνει ποτε τέτοιο σχόλιο. Επειδή είμαι παρά μα παρά πολύ προσεκτική σε όλα , μέχρι και το να μην κάνω σεξ τις ημέρες της ωορρηξίας μου κοιτάω ώστε να μην κάνω επειδή ακόμα ή ελέγχω και μετράω τις ημέρες ώστε να βάλουμε προφυλάξεις εκείνες τις ημέρες… δεν ξέρω τι σκατα και μ είπε είμαι ερεθισμένη και έντονο κόκκινο τράχηλο αλλά με φόβισε.
    Έχω πολύ άγχος και διάβασα στο Ίντερνετ κάτι για χλαμύδια , κάτι για έρπητες στον κόλπο, κάτι για βλεννοροια και κατά τρόμαξα!
    Είμαι τόσο προσεκτική, δεν έχω πάει ποτε με κανένα πέρα από έναν σύντροφο και πάλι σε χρόνια σχέση που τον εμπιστεύομαι .
    Δυστυχώς όμως μου μπαίνουν αρνητικές σκέψεις στο μυαλό μήπως αυτό το τετράμηνο που είμασταν χωρια (είχαμε χωρίσει γιατί μαλωσαμε) μήπως πήγε με κάποια άλλη και ήρθε σε επαφή μαζί μ και με κόλλησε κάτι! Δυστυχώς το μυαλό μ κάνει το χειρότερο σενάριο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Αγαπητή Gigi, καταλαβαίνω τους φόβους σου και τους βρίσκω δικαιολογημένους!

    Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι το χαρτάκι που συνοδεύει τα υπόθετα τί γράφει για τί είναι! Ίσως να γράφει ενδείξεις πότε χορηγείται και από αυτό να συμπεράνεις τί φοβάται ο γιατρός
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Gigi93 View Post
    Καλησπέρα,
    Είμαι γυναίκα 25 ετών , με κανένα πρόβλημα γυναικολογικό στο παρελθόν .
    Έναν σύντροφο στη ζωή μ από τα 20 μέχρι τώρα με αυτό το έτος (2022) 4 μήνες παύση της σχέσης.
    Σήμερα είχα τεστ παπ μετά από πέρυσι Ιούλιο που το είχα κάνει, τελευταία φορά … και ήταν πολύ περίεργη η επίσκεψη μου στην γυναικολόγο μου , που με παρακολουθεί 5 χρ τώρα.
    Με ρώτησε άμα έχω τον ίδιο σύντροφο ακόμα και αν είμαστε μαζί σε σχέση. Με ρώτησε άμα χρησιμοποιούμε προφυλάξεις , που μετά τον πρώτο χρόνο δεν χρησιμοποιούμε είναι η αλήθεια… και μου δήλωσε πως ο υπέρηχος μου είναι καθαρότατος , η ψηλάφηση είναι καθαρότατη , αλλά έχω ερεθισμενο κόκκινο τράχηλο. Δεν μου εξήγησε ακριβώς τι είναι αυτό αλλά μου έδωσε μια αγωγή με κολπικά υποθετα για 10 μέρες. Το τεστ παπ θα πάρει 5 μέρες περίπου από σήμερα αλλά εγω αγχώθηκα.
    Δεν μ έχει ξανά κάνει ποτε τέτοιο σχόλιο. Επειδή είμαι παρά μα παρά πολύ προσεκτική σε όλα , μέχρι και το να μην κάνω σεξ τις ημέρες της ωορρηξίας μου κοιτάω ώστε να μην κάνω επειδή ακόμα ή ελέγχω και μετράω τις ημέρες ώστε να βάλουμε προφυλάξεις εκείνες τις ημέρες… δεν ξέρω τι σκατα και μ είπε είμαι ερεθισμένη και έντονο κόκκινο τράχηλο αλλά με φόβισε.
    Έχω πολύ άγχος και διάβασα στο Ίντερνετ κάτι για χλαμύδια , κάτι για έρπητες στον κόλπο, κάτι για βλεννοροια και κατά τρόμαξα!
    Είμαι τόσο προσεκτική, δεν έχω πάει ποτε με κανένα πέρα από έναν σύντροφο και πάλι σε χρόνια σχέση που τον εμπιστεύομαι .
    Δυστυχώς όμως μου μπαίνουν αρνητικές σκέψεις στο μυαλό μήπως αυτό το τετράμηνο που είμασταν χωρια (είχαμε χωρίσει γιατί μαλωσαμε) μήπως πήγε με κάποια άλλη και ήρθε σε επαφή μαζί μ και με κόλλησε κάτι! Δυστυχώς το μυαλό μ κάνει το χειρότερο σενάριο
    στο παπ, θα φανει απο τι ειναι η φλεγμονη. θα την ρωτησεις οταν βγουν τα αποτελεσματα και θα σου πει. δεν εχει λογο να στο κρυψει.
    για να σε ρωταει αν ειχες κι αλλους συντροφους, θεωρει οτι η φλεγμονη ειναι απο κατι σεξουαλικα μεταδιδομενο.
    σουε χω κακα νεα για τις μερες της ωορρηξιας σου. αν την προφυλαξη την παιρνεις μονο αυτες τις μερες, ειναι σιγουρη συνταγη για εγκυμοσυνη...
    ακομα καισ ταθερο κυκλο να εχεις, μπορει να πεσεις εξω. ειδικα σε μικρες ηλικιες.
    προφυλαξη θα παιρνεις καθε μερα κι αν δεν θελεις προφυλακτικο, να παρεις χαπι.
    το προφυλακτικο σε προφυλασσει απο πολλα σεξουαλικα μεταδιδομενα, ομως...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Καλημέρα.το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις να βγει το παπ (χωρίς να έχεις αγχος).και κάτι ακόμα:ΜΗΝ ΓΚΟΥΓΚΛΑΡΕΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ..μια φορά γκουγκλαρα βουλωμενη μύτη και βήχας και μου έβγαλε ένα σωρό αρρώστιες.τελικα ήταν μόνο ένα κρυολόγημα.καλα αποτελέσματα σου ευχομαι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Niki View Post
    Καλημέρα.το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις να βγει το παπ (χωρίς να έχεις αγχος).και κάτι ακόμα:ΜΗΝ ΓΚΟΥΓΚΛΑΡΕΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ..μια φορά γκουγκλαρα βουλωμενη μύτη και βήχας και μου έβγαλε ένα σωρό αρρώστιες.τελικα ήταν μόνο ένα κρυολόγημα.καλα αποτελέσματα σου ευχομαι
    Μα κι εσύ ρε Νίκη, τι μπορεί να είχες με βουλωμένη μύτη και το γκουγκλαρες? Αχχαχαχα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Δεν μπορώ κλαιωωω.ειμαι πολύ φοβιτσιαρα ρε παιδί μου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Niki View Post
    Δεν μπορώ κλαιωωω.ειμαι πολύ φοβιτσιαρα ρε παιδί μου.
    Ρε κι εγώ τη ψάχνω συνέχεια αλλά για βουλωμένη μυτηηηηη??? Αχχαχαχαχαχα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Χαχαχαχαχαχαχαχαχα..σε καλό να μας βγει

  9. #9

    Wink

    Κ εγώ με τη σειρά μου θα απορησω πως νομίζεις ότι προσέχεις πολύ όταν βασίζεται μόνο στις γόνιμες μέρες, έχεις τον τέλειο τρόπο να μείνεις έγκυος κ μετά να απορείς κιολας

Similar Threads

  1. γυναικείος οργασμός είναι απαραίτητος?
    By panos19 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 108
    Last Post: 30-01-2022, 12:09
  2. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 21:15
  3. Replies: 100
    Last Post: 16-08-2017, 09:20
  4. Γυναικείος οργασμός. 10 ερωτήσεις
    By Seduction in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 23-08-2011, 10:55
  5. Γυναικείος-Ανδρικος Εγκέφαλος Υπάρχουν διαφορές?
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 22-01-2010, 01:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •