Σε θέλω αλλά όχι για σχεση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μα ειναι επομενο !
    Ξεκινας με αισθηματα απλα δεν ειναι ερωτικα ..
    Το μου αρεσει κατι και συναμα το διατηρω και κολακαυομαι και στο τελος το αναζητω ειναι ξεκαθαρο οτι θα σε οδηγησει εκει ..

    Αλλωστε η εμφανιση δεν ειναι παντα το κυριαρχο συστατικο που θα σε κανει να δεις καποιιον αλλον ερωτικα ..
    Εχει κατι πιο ερωτικο απο τον λογο ενος αντρα ο οποιος σε διεγειρει εγκεφαλικα ?
    Σε κανει να νιωθεις ομορφα και γενικα ειναι αυτο που κλεινεις τα ματια και κατευθυνεσε μονο απο τα λογια του ?

    Στην δικη σου περιπτωση τι ειναι αυτο που σε κανει να θες να το διακοψεις ?
    Δεν ξερω αν εισαι ελευθερη ή εχεις καποια σχεση ...
    Εχω βγει απο μια πολυ δυσκολη περιοδο στη ζωη μου και η ενασχοληση μαζι του με βοηθαει πολυ. Δεν μου αρεσει καθολου εμφανησιακα, ουτε ταιριαζουμε καπου.
    Αλλα ειναι γλυκος, τρυφερος και τα αισθηματα που δειχνει πως τρεφει σε αυτη τη φαση που βρισκομαι ειναι βαλσαμο για μενα. Ενταξει πιστευω πως κι αυτος νιωθει οτι κατι με συγκρατει. Δεν ξερω βεβαια αν θα εμπαινα τωρα ευκολα σε σχεση, ακομη κι αν τρελαινομουν για αυτον, δενειναι κατι που θελω αυτη τη στιγμη γιατι προεχουν αλλα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Εχω βγει απο μια πολυ δυσκολη περιοδο στη ζωη μου και η ενασχοληση μαζι του με βοηθαει πολυ. Δεν μου αρεσει καθολου εμφανησιακα, ουτε ταιριαζουμε καπου.
    Αλλα ειναι γλυκος, τρυφερος και τα αισθηματα που δειχνει πως τρεφει σε αυτη τη φαση που βρισκομαι ειναι βαλσαμο για μενα. Ενταξει πιστευω πως κι αυτος νιωθει οτι κατι με συγκρατει. Δεν ξερω βεβαια αν θα εμπαινα τωρα ευκολα σε σχεση, ακομη κι αν τρελαινομουν για αυτον, δενειναι κατι που θελω αυτη τη στιγμη γιατι προεχουν αλλα.
    Σταματα το !
    Χθες κιολας ...
    Ειλικρινα στο λεω οσο το διατηρείς τοσο πιο πολυ θα πονεσει στο τελος ..γιατι με το που θα ερθει ο επομενος που θα ειναι και εμφανισισακ καλος θα το κοψεις μαχαιρι και αυτο θα ειναι ακομα πιο αδικο..
    Οσο και να μην θελουμε να το παραδεχτουμε ,δεκανικια ψαχνουμε σε κατι τετοιες περιπτωσεις σε βαρος αλλων δυστηχως ..
    Ειναι κακο αλλα σιγουρα δεν το κανουμε με δολο ,αυτο ειναι το μονο σιγουρο πλεον ..
    Εχω αυτο γνωσια τουλαχιστον πλεον και αναλαμβανω το μεριδιο της δικης μου ευθυνης σε τετοιες καταστασεις γι αυτο και σου τα λεω ..

    Στεναχωρεθηκα παρα πολυ μετα γιατι δεν μπορουσα να του δωσω αυτο που ηθελε και ηταν πολυ αδικο για εκεινων ..


    Οπως και να εχει ξεκινα να το σταματας γιατι οσο περναει ο καιρος εσυ θα βασσανιζεσαι απο τυψεις και αυτος απο ποθο και έπειτα την απόρριψη
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Σταματα το !
    Χθες κιολας ...
    Ειλικρινα στο λεω οσο το διατηρείς τοσο πιο πολυ θα πονεσει στο τελος ..γιατι με το που θα ερθει ο επομενος που θα ειναι και εμφανισισακ καλος θα το κοψεις μαχαιρι και αυτο θα ειναι ακομα πιο αδικο..
    Οσο και να μην θελουμε να το παραδεχτουμε ,δεκανικια ψαχνουμε σε κατι τετοιες περιπτωσεις σε βαρος αλλων δυστηχως ..
    Ειναι κακο αλλα σιγουρα δεν το κανουμε με δολο ,αυτο ειναι το μονο σιγουρο πλεον ..
    Εχω αυτο γνωσια τουλαχιστον πλεον και αναλαμβανω το μεριδιο της δικης μου ευθυνης σε τετοιες καταστασεις γι αυτο και σου τα λεω ..

    Στεναχωρεθηκα παρα πολυ μετα γιατι δεν μπορουσα να του δωσω αυτο που ηθελε και ηταν πολυ αδικο για εκεινων ..


    Οπως και να εχει ξεκινα να το σταματας γιατι οσο περναει ο καιρος εσυ θα βασσανιζεσαι απο τυψεις και αυτος απο ποθο και έπειτα την απόρριψη
    Εχεις δικιο. Απο τωρα στενοχωριεμαι που το πιο πιθςνο ειναι να μην παρει αυτο που θελει. Γιατι εχω αρχισει να τον νοιαζομαι. Πω μεγαλο μπερδεμα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Μετα αυτοσ θα μπαινει στο φορουμ και θα λεει τατανεσ γυναικεσ κλπ κ μετα θα μασ πειτε ποιοσ φταιει

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Για να τελειωνουμε με σασ η θεραπεια ειναι
    Βαρη
    Περπατημα
    Συμπληρωματα
    3 χρονια δουλεια
    Κ σκετο καφε για μενα
    Γλυκια σοκολατα για εσασ
    Με ολα αυτα μαζι με γιατρουσ τα κλασσικα ψυχοθεραπεια θεραπευεσε κ δεν το ξαναπαθαινεισ γιατι το σωμα ΔΕΝΕΙ και παει κ στον εγκεφαλο με φαρμακα δεν το ξερω πωσ γινεται

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    26
    Κ εγ πιστευω ακριβώς αυτό που λέει η Olivia. Ότι είμαστε ενήλικες κ πρεπει να χειριζόμαστε τις καταστάσεις ανάλογα. Ο καθένας είναι υπευθυνος του εαυτου του. Όσο για το δικό σου θέμα Olivia, ας προστατευσει ο άλλος τον εαυτό του αφου βλέπει ότι δεν παιρνει αυτό που θέλει. Δεν είσαι αναγκασμένη να κόψεις εσυ την επικοινωνία.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Stellastar View Post
    Κ εγ πιστευω ακριβώς αυτό που λέει η Olivia. Ότι είμαστε ενήλικες κ πρεπει να χειριζόμαστε τις καταστάσεις ανάλογα. Ο καθένας είναι υπευθυνος του εαυτου του. Όσο για το δικό σου θέμα Olivia, ας προστατευσει ο άλλος τον εαυτό του αφου βλέπει ότι δεν παιρνει αυτό που θέλει. Δεν είσαι αναγκασμένη να κόψεις εσυ την επικοινωνία.
    Αυτο που λες ταιριαζει ακριβως με τη.λογικη μου. Στον ερωτα ειδικα δεν υπαρχουν εγγυησεις. Δηλαδη π.χ. δεν θα χωρισουμε καποιον επειδη θα πληγωθει; Ο ερωτας θελει γερο στομαχι, δεν ειναι ευκολο σπορ.
    Αλλα οταν οι αλλ@ με κατηγορουν, κλονιζομαι καπως γιατι καταλαβαινω οτι οντως ειναι λιγο καπως που ξερω πως αισθανεται και το συνεχιζω.
    Απο την αλλη κια αυτος εχει την ευθυνη του εαυτου του για το ποσα θα δωσει και ποσες προσδοκιες θα εχει.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    26
    Από την στιγμή που δεν τάζεις και δεν λες ψέμματα έτσι είναι.εγω ήμουν ακριβώς στην απέναντι μεριά, δεν μπορώ να ρίξω ευθυνες στον άλλον . Αυτά είχε αυτά έδωσε από εκεί κ περα είναι πως το διαχειρίζομαι κ εγώ.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Εχεις δικιο. Απο τωρα στενοχωριεμαι που το πιο πιθςνο ειναι να μην παρει αυτο που θελει. Γιατι εχω αρχισει να τον νοιαζομαι. Πω μεγαλο μπερδεμα.
    Να σου πω και κατι αλλο ?
    Στο τελος εγω στεναχωρεθηκα πιο πολυ απο την ολη ιστορια και μαλιστα εφτασα στο σημειο να λεω οτι φταιω μονο εγω ..
    Ξερεις γιατι ?
    Γιατι οταν πλεον ξεκαθαρισα οτι δεν θα γινει τιποτα ερωτικο γιατι δεν το θελω σε εκεινων του βγηκε μετεπειτα σε θυμο -εκδικηση ....

    Μην σου πω τι ακολουθησε μετα και τι προσπαθουσα να εξηγησω ..βεβαια πανε χρονια και τοτε δεν ηξερα πραγματικα ουτε αυτο του τον θυμο να αντικρούσω και στεναχωριομουν ακομα πιο πολυ ...
    Σε αυτες τις περιπτωσεις, ναι πολυ σωστα λενε οι αλλοι μην τον κοροιδευεις και μην τον ¨χρησημοποιεις ¨,αλλα στην ουσια την δικη σου-μας πλευρα λιγοι θα την καταλαβουν οταν ο αλλος αντιδρα τοσο ασχημα ..

    Στην τελικη και οι αλλοι πρεπει να αντιλαμβανονται πως μενουν σε ολο αυτο γιατι καλυπτουν και αυτοι μια δικη τους αναγκη ..Συνένοχοι ειμαστε κοινως σε ολο αυτο ,απλα ο καθενας επωμίζεται το μεριδιο ευθυνης του συμφωνα με την ωριμοτητα που θα το αντιμετωπισει ..

    Μου πηρε καιρο να τα βρω με εμενα σε αυτο το κομματι και πλεον εχω αλλαξει με αυτες τις σχεσεις μου ..
    Παλια ημουν πιο δοτικη και ηθελα να βοηθαω πολυ και να συμπαραστεκομαι ..Πλεον ομως αντιλαμβανομαι οτι πρεπει να υπαρχει ενα οριο ωστε να μην δινεις στον αλλο περιθωριο να νομιζει οτι μπορει να σε δει και ερωτικα και οχι μονο φιλικα οπως θες εσυ ..

    Ξερεις αναμεσα σε ενα αντρα και μια γυναικα το φιλικο με το ερωτικο δεν διαφερει και πολυ και φυσικα δεν θελει και πολλα για να ξεπεραστουν αυτα τα ορια ...

    Ας γινει αυτη η περιπτωση σου ενας μπουσουλας να το πω χυμα απο εδω και περα να βαζεις ενα οριο σε αυτου του ειδους τις σχεσεις γιατι και εσυ θα πληγωνεσαι στο τελος ειμαι σιγουρη .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Αυτο που λες ταιριαζει ακριβως με τη.λογικη μου. Στον ερωτα ειδικα δεν υπαρχουν εγγυησεις. Δηλαδη π.χ. δεν θα χωρισουμε καποιον επειδη θα πληγωθει; Ο ερωτας θελει γερο στομαχι, δεν ειναι ευκολο σπορ.
    Αλλα οταν οι αλλ@ με κατηγορουν, κλονιζομαι καπως γιατι καταλαβαινω οτι οντως ειναι λιγο καπως που ξερω πως αισθανεται και το συνεχιζω.
    Απο την αλλη κια αυτος εχει την ευθυνη του εαυτου του για το ποσα θα δωσει και ποσες προσδοκιες θα εχει.
    δεν ειναι μονο το οτι δεν υπαρχουν εγγυησεις, αλλα ακομα κι αν ο ιδιος λες οτι δεν πολυενδιαφερεσαι, αυτο μπορει στην πορεια για πολλους και διαφορους λογους να αλλαξει. ακομα και να αντιστραφει.
    και οχι, οταν ξεκινας μια επικοινωνια/ γνωριμια, ΔΕΝ εισαι υποχρεωμενος να την κοψεις και να φυγεις επειδη ΜΑΛΛΟΝ ο αλλος θελει περισσοτερα απο εσενα...
    και το "περισσοτερα", εχει τεραστια διαφορα απο το να αντιληφθεις οτι ειναι τρελλα ερωτευμενος και υποφερει απο την χλιαρη σουσ ταση και κι εσυ το κωλοβαρας...
    σημεσια εχει, να μη του πεις ψεματα και να μην τον εξαπατησεις για τις προθεσεις σου η τα αισθηματα σου...
    απο την στιγμη που εισαι ειλικρινης, και ο αλλος δεν ειναι ανηλικος, ο καθενας εχει την ευθυνη του εαυτου του.
    εξαλλου, κανεις δεν μπορει να προεξοφλησει οτι αυτη η γνωριμια δεν θα παει πουθενα.
    εμενα, μου εχει συμβει να ποθησω ανδρα που στην αρχη, απλα κολακευομουν απο το ενδιαφερον του, χωρις να μπορω να με φανταστω μαζι του. δεν τονε ρωτευτηκα ποτε, μου περασε γρηγορα το ενδιαφερον, ητανα ρκετο ομως για να εχω μια συντομη ιστορια μαζι του και να προχωρησουμε ερωτικα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Κοριτσια δακρυσαμε απο τη συγκινηση πραγματικα συγκινηθηκα εχετε τετοιο συναισθηματικο κοσμο μπραβο α στο καλο σασ

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    26
    Πολυ βοηθητικές οι απαντήσεις σου.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Καρδουλιτσα μ τι να σ πω κι εγω σασ βλεπουμε μασ αρεσετε ορμαμε ξερουμε νομιζεισ τιποτα αλλο σου δινουμε τη μπαλλα κ σου λεμε θεσ αμα θεσ αλλιωσ αμα περιμενουμε να μαθουμε το γενεαλογικο σου δεντρο για να σε αγαπησουμε καηκαμε
    Εμφανιση θετε δε θετε τι θετε τελοσ παντων

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Και να πω κ κατι γενικο οι κοπελεσ λεει που δεν τισ θελουν γινονται κλεφτρεσ καταρχασ γιατι εμασ μασ θελουνε οχι ολοι καποιεσ λιγεσ ισωσ αλλο μασ εκτιμανε εγω τισ εκτιμαω γτ δε γινονται κοριτσακια να μαμαει ο καθε ενασ κι επισησ οπωσ με τουσ τρελουσ καποιοι ειναι ιμιτασιον δεν εχουν περασει αυτα που χρειαζεται για τον τιτλο σασ εχω κ νεα κανενασ δεν ευχαριστηθηκε σεξ ουτε ευχαριστηθηκε κανεισ παιδια λεφτα κι οικογενεια ουτε οι βασιλιαδεσ εγω τισ εκτιμαω παντωσ

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εμφανιση θετε δε θετε τι θετε τελοσ παντων
    Τι θέλει η γυναίκα; Όπως παραδέχεται ο Φρόυντ, αυτό είναι «το μοναδικό μεγάλο ερώτημα που έχει αφήσει αναπάντητο» η ψυχανάλυση, η «μαύρη ήπειρος» που έχει μείνει ανεξερεύνητη..... μπλα μπλα μπλα μπλα......


    για να στο κανω πενηνταρακια δεν ξερουν ουτε οι ιδιες τι θελουν.
    αυτο συμβαινει γιατι ενας αντρας θα πει, θελω να παω απο το α σημειο στο β και θα το κανει ομως η γυναικα δεν θα πει ποτε κατι τετοιο. η γυναικα θα πλυθει βαφτει γυαλιστει θα βγει εξω και θα την παρει ο ανεμος προς τα εκει που φυσα, θα σταματησει για καφε, στις βιτρινες, θα συναντησει κινηση, μια φιλη, θα μπει σε 10 μαγαζια θα τα δει θα τα ξαναδει θα της την πεσουν και μερικοι εαν ειναι ωραια στο τελος θα κουραστει και θα γυρισει σπιτι καταιδρωμενη χωρις να ξερει γιατι βγηκε τι εκανε και που πηγε.

    τετοια πραγματα!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να φύγω απ' την πόλη μου αλλά έχω εδώ τη σχέση μου!
    By Aeriko93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 22-02-2022, 00:00
  2. Τον θέλω αλλά..
    By Sophia123 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 63
    Last Post: 03-09-2019, 10:17
  3. Έχω σχέση αλλα θελω αλλον
    By dimitra.karantzi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 15-07-2019, 18:18
  4. Είμαι σε σχέση αλλά θέλω να φλερτάρω με άλλους...
    By La_lou! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 19-08-2012, 03:20
  5. Replies: 3
    Last Post: 15-07-2010, 00:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •