Αισθημα παλμων στο στομαχι.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162

    Αισθημα παλμων στο στομαχι.

    Παιδια καλησπερα σας. Το προγηουμενο θεμα με τον αυχενα το λυσαμε με λιγη φαρμακευτικη αγωγη και ολα καλα.. Θελω να μοιραστω κατι που με ταλαιπωρει καναν μηνα και λιγο παραπανω θα ελεγα.. Ανεκαθεν παντα το αγχος με χτυπουσε στο στομαχι με στομαχοπονους κλπ κλπ κλπ. Τον τελευταιο εναν μηνα εχω εξαιρετικα αγχωτιεκες καταστασεις στην προσωπικη μου ζωη και εχω συννεχεια ενα αισθημα παλμων στο στομαχι.. Δηλαδη ειναι παρα πολυ κουραστικο και με τρομαζει.. Πηγα σε εναν γαστρεντερολογο δεδομενου οτι ειμαι και μικροσ 21 χρονων με εξατασε και μου ειπε οτι δεν εχω τιποτα ακουσε με το ακουστικο τον παλμο και μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο και μου εγραψε κατι αντιεκρηκτικα χαπια για το στομαχι.. Αλλα παιδια με εχει κυριεψει το αγχοσ εχω αυτον τον παλμο στο στομαχι συννεχεια και με εχει τρομαξει νομιζω οτι πεθαινω δηλαδη.. Και οταν το σκεφτομαι ουυυυυυυυ εκει και αν βαραει.. Σας παρακαλω ειχε καποιοσ παροιμοια εμπειρια και τι εκανε;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αντιεκρριτικα νεξιουμ κλπ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Ειχες και εσυ κατι παρομοιο;

  4. #4
    Quote Originally Posted by Thanos View Post
    Παιδια καλησπερα σας. Το προγηουμενο θεμα με τον αυχενα το λυσαμε με λιγη φαρμακευτικη αγωγη και ολα καλα.. Θελω να μοιραστω κατι που με ταλαιπωρει καναν μηνα και λιγο παραπανω θα ελεγα.. Ανεκαθεν παντα το αγχος με χτυπουσε στο στομαχι με στομαχοπονους κλπ κλπ κλπ. Τον τελευταιο εναν μηνα εχω εξαιρετικα αγχωτιεκες καταστασεις στην προσωπικη μου ζωη και εχω συννεχεια ενα αισθημα παλμων στο στομαχι.. Δηλαδη ειναι παρα πολυ κουραστικο και με τρομαζει.. Πηγα σε εναν γαστρεντερολογο δεδομενου οτι ειμαι και μικροσ 21 χρονων με εξατασε και μου ειπε οτι δεν εχω τιποτα ακουσε με το ακουστικο τον παλμο και μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο και μου εγραψε κατι αντιεκρηκτικα χαπια για το στομαχι.. Αλλα παιδια με εχει κυριεψει το αγχοσ εχω αυτον τον παλμο στο στομαχι συννεχεια και με εχει τρομαξει νομιζω οτι πεθαινω δηλαδη.. Και οταν το σκεφτομαι ουυυυυυυυ εκει και αν βαραει.. Σας παρακαλω ειχε καποιοσ παροιμοια εμπειρια και τι εκανε;
    Σχεδόν πάντα το έχω αυτο...αν αγχωθω περισσότερο γιατί κ εμένα με επηρεάζει στο στομάχι! Αν έχεις κάνει έλεγχο απλά μην δίνεις σημασία σημασία.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,448
    κι εγω το εχω αυτο χρονια συχνα το παθενω .μπορει να ειν ενδειξει καποιες φορες λοίμωξης τυπου γρίπη η κατι τετοιο .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εγω στο τσακ ειμαι να φυγω 20 χρονια το εχω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Πισω απο το στομαχι υπαρχει η αορτη ,η μεγαλυτερη αρτηρια του σωματος.Σε μερικους ανθρωπους ,ιδιως οταν εχουν γεματο στομαχι,υπαρχει αυτος ο παλμος,που στην ουσια ειναι ο παλμος της καρδιας και γινεται αισθητος στην αορτη πισω απο το στομαχι σου.Εαν ειδικα φας λιγο παραπανω ,θα δεις οτι θα το νιωθεις περισσοτερο.Δεν ειναι κατι .

Similar Threads

  1. ΑΙΣΘΗΜΑ ΠΑΛΜΩΝ
    By Kentavros3 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 81
    Last Post: 21-03-2021, 20:48
  2. αίσθημα παλμων
    By Kentavros3 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 30-03-2020, 03:10
  3. Αισθημα παλμων στομαχι
    By Nicknick in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-08-2018, 04:58
  4. Αισθημα παλμων
    By Sosss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 08-12-2017, 23:24
  5. Αισθημα παλμων
    By Sosss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 28-08-2017, 05:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •