sos δεν αντεχω αλλο....ελεος!!!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Να κάτσεις στα αυγά σου και να σκέφτεσαι.Και η κόρη μου όταν αλλάζει θερμοκρασία τον χειμωνα απο κρύο σε ζέστη φουντώνουν τα μάγουλά της και γίνονται κατακκόκινα.Στο σχολείο της έλεγαν για τα μάγουλά της δεν μπορώ να πω ότι δεν στενοχωριόταν αλλά αφού ηρέμησε με τις σπουδές της ξέρεις πόσο καλυτέρευσε; ούτε καν το σκλεφτεται.Τον άλλον τον είδε κίτρινι αύριο θα δεί άλλον μπλέ μην κάνεις παρέα με όσους σε στενοχωρούν.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δικιο εχεις !ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ.Τη διαγνωση που τη βρηκε να τη πει το ζωον?Αρα εχει προβλημα τιπποτα με ασθενειες φοβιες και τις εχει μαθει η τρελλη.:)

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    αν το ακουγε η κορη σου δε ξερω ποσο χρονων ειναι κιιολας ερυθροδερμια δε θα απορουσε,τρομαζε?Ηταν τρελλη το καταλαβα απο τη αναιμια που ειπε οτι εχει ο αλλος.Δηλαδη η κορη σου και εγω ειμαστε αρρωστες??:mad:

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    ....γιατι ασχολουνται μαζι μου?
    Κι εσύ ασχολείσαι μαζί τους.
    Σταμάτα να το κάνεις,
    είναι πολύ απλό,
    απο το ένα να σου μπαίνουν κι απο το άλλο να σου βγαίνουν.
    Ο καθένας μπορεί να πει το οτιδήποτε για τον καθέναν.
    Αν κάθεσαι και ασχολείσαι με το τι λεει ο καθένας, αυτό είναι δική σου ευθύνη.

    Δεν είναι δύσκολο.
    Μοιάζει να δίνεις σημασία στις λέξεις, όποιος κι αν τις προφέρει.
    Κι όμως, έχει τεράστια σημασία ποιός τις λέει.
    Δεν είναι το ίδιο μια παρατήρηση του γιατρού σου με μια παρατήρηση της φίλης σου, δεν έχουν την ίδια βαρύτητα.
    Αρχισε να εστιάζεις στο αν το άτομο που σχολιάζει και λεει ενοχλητικές για σένα λέξεις, είναι άτομο που σε ενδιαφέρει ή είναι ο \"καθένας\" που μπορεί να λέει ότι του κατέβει ( χωρίς να σημαίνει οτι είναι τρελός, απλά τα βλέπει διαφορετικά).

    Επέλεξε απλά ΠΟΙΟΥΣ θα λαμβάνεις υπόψη και ποιούς όχι καλή μου ;)
    Κοίτα, ποιόν έχεις απέναντι σου, έναν αδιάφορο καθένα ή έναν σημαντικό για σένα άνθρωπο?

    Φιλιά.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    weird μου δε μπορω αλλο στο σπιτι επικρατει πολεμος.Η μανα μου στριγκλιζει ,ο πατερας μου με πιεση και ο αδερφος μου τρελλαθηκε πιο πολυ.Ολα αυτα απο τη μανα μου γιατι θελει να με διωξει απο το σπιτι.Η μανα μου η ιδια ποτε δε μου χει πει οτι ειμαι ομορφη και ηρθε και η αδερφη της και με ειπε ασχημη.Τωρα τι να περιμενω?Καλυτερα να κοψω τις φλεβες μου.Δεν αντεχω αλλο.Το πιστεψα γιατι μου το πε δικος μου ανθρωπος.Ευχαριστω που ησασταν διπλα μου.ΑΝΤΙΟ

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    αφρουλα
    δεν μπορεις να βασιζεσαι σε μια κουβεντα που ειπε η θεια σου και να πας να κοψεις τις φλεβες σου! ΕΛΕΟΣ!!!!
    Η μανα σου μεσαστην ταραχη της και τα νευρα της μπορει να επηρρεασε την αδερφη της κι αυτη απο αγανακτηση σου πεταξε μια μαλακια που ουτε καν πιστευει, για να σε πονεσει που ταραζεις την αδερφη της.
    μη δινεις βαση σε λογια οταν υπαρχει τοση ενταση στο σπιτι,περιμενε ποτε θα ειστε ηρεμοι να συζητησετε, μη βιαζεσαι!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αφρουλα τι διαφορα εχει αν εισαι ομορφος ή ασχημος?
    Εγω τη μονη διαφορα που βλεπω ειναι περισσοτερες επιλογες στο σεξ,και επηρεασμος των αλλων βασει αυτου..απο κει και περα υπαρχουν ενα εκατομμυριο αλλα πιο ουσιωδη πραγματα.
    Φυσικα ειναι καλυτερα να εισαι ομορφος απο ασχημος αλλα να μη κολαμε εκει.
    Δηλαδη αυτοι που ειναι πραγματικα ασχημοι τι πρεπει να κανουν?
    Απλως δεν εχει τοση σημασια.
    Μην τα παρατας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και μαλλον εισαι ομορφη και σαν ανθρωπος και σαν προσωπο:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    http://www.youtube.com/watch?v=fTqyXBIZAtA&NR=1

    Αφιερωμενο
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    εδω ειμαι εκανα αποπειρα αλλα το μετανιωσα και εκλαιγα ολη νυχτα.Μου πε η θεια μου το πε για πλακα αλλα εγω δε τη πιστευω.Και τωρα που λεει κουκλα και βλακειες παλι δε τη πιστευω.Εχασα εντελως την αφρουλα.Αυτο νιωθω.Ειχα ξεκινησει να χω αυτοπεποιθηση 2 στα 10 τωρα πηγε -1.Γιατι?Γιατι το πε η αδερφη της μανας μου οχι ενας ξενος!!Το οτι ειμαι αχρηστη,ανικανη ,χωρις μυαλο,αρρωστη,αν εσυ εισαι ομορφη τοτε οι αλλες τι ειναι μια ασχημη εισαι,το οτι κατεστρεψα 3 ανθρωπους,το οτι παει στραβα φταιω εγω και οτι ψωνιζω συνεχεια.50 ευρω μου δωσε για να ψωνισω ο μπαμπας μπυ και ελεγε θα παει φυλακη για μια αχρηστη?Κοιμηθηκα εκει μηπως μου εξηγησει αλλα δεν ηρεμησα μονο το ασχημη το οτι το ειπε για πλακα και το εκανε για να με σκασει.:(

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    keer walking ευχαριστω πολυ!!!Το θεμα ειναι στη πραξη πως αντιδρω.Αυτο που ζητω ειναι να μη με νοιαζει ,να μη μπορει κανενας να μου χαλαει τα νευρα μου και τη διαθεση με το ασπρη και ασχημη.Αυτα θελω να διωξω και τα ειχα διωξει σε μεγαλο βαθμο αλλα τωρα ξαναηρθε η μια σκεψη και μου κανει παρεα απο χτες το βραδυ!!!

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αφρουλα,
    τοσους μηνες που σε διαβαζω,
    διαπιστωνω οτι εχεις αρκετη επαφη με ατομα που εχουν αρνητικο προσημο προς εσενα.

    Αρχιζω και πιστευω οτι θα πρεπει να δεις την προοπτικη να χτισεις τον δικο σου κοσμο,
    που θα σου δινει θετικη ενεργεια για να μπορεσεις να δουλεψεις ολα αυτα που σε ταλανιζουν.


    Κατα τα αλλα,
    βλεπω οτι εχεις φτασει σε τελμα,
    λυπαμαι για την αποπειρα, χαιρομαι που σε αυτο τα πηγες χαλια.
    Καταχωρησετε το στις καλως αποτυχημενες ενεργειες σου.
    Τωρα ο δρομος απο το -1 προς το 10 ειναι πιο μακρυς απο πριν,
    αλλα οχι ανυπαρκτος.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    weird μου δε μπορω αλλο στο σπιτι επικρατει πολεμος.Η μανα μου στριγκλιζει ,ο πατερας μου με πιεση και ο αδερφος μου τρελλαθηκε πιο πολυ.Ολα αυτα απο τη μανα μου γιατι θελει να με διωξει απο το σπιτι.Η μανα μου η ιδια ποτε δε μου χει πει οτι ειμαι ομορφη και ηρθε και η αδερφη της και με ειπε ασχημη.Τωρα τι να περιμενω?Καλυτερα να κοψω τις φλεβες μου.Δεν αντεχω αλλο.Το πιστεψα γιατι μου το πε δικος μου ανθρωπος.Ευχαριστω που ησασταν διπλα μου.ΑΝΤΙΟ
    Στο σπίτι γίνεται πόλεμος λοιπόν.
    Και στη μέση η Αφρούλα.
    Επέτρεψέ μου να σου πω, επειδή σου ανέφερα και την γνωστή μου που η κόρη της είχε πρόμοιο θέμα με το δικό σου, οτι η οικογένειά σου ενδεχομένως δεν το χειρίζεται όπως θα έπρεπε το θέμα.

    Μοιάζει να μην καταλαβαίνουν ή να μην θέλουν να καταλάβουν την βαρύτητα που έχει για σένα ένα οποιοδήποτε σχόλιο για το πρόσωπο ή την εμφάνισή σου, στην κατάσταση που είσαι.

    Απεναντίας, τέτοια σχόλια δεν θα έπρεπε να γίνονται ούτε για πλάκα.

    Αφρούλα, έχεις μιλήσει καθόλου για τα συναισθήματα που νιώθεις απέναντί τους?
    Απέναντι στην μητέρα, τον πατέρα, την θεία σου?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Και κάτι ακόμα,
    άσε στην άκρη την ιδέα του να σου κάνεις κακό.
    Το ξέρω οτι είναι μια κίνηση απελπισίας, αλλά είναι το χειρότερο που μπορεί να κάνει κανείς και σίγουρα, το πιο εύκολο.

    Το δύσκολο είναι, να θυμώνεις προς την κατεύθυσνη που πρέπει κι όχι να πονάς τον εαυτό σου.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Αφρουλα, ειναι σκληρο να αντιμετωπιζεις απαξιωτικη συμπεριφορα απο ανθρωπους που υποτιθεται σε αγαπουν γιατι ανηκουν στο συγγενικο σου περιβαλλον.Ειδικα για σενα που τωρα χρειαζεσαι την στηριξη και την αγαπη τους γιατι κανεις τον αγωνα σου εναντια στην ασθενεια σου..Η μανα σου μου θυμιζει ωρες ωρες την δικη μου...Ισως να προσπαθουσες να αξιολογησεις ΟΛΑ τα ατομα που σε περιτριγυριζουν και συναναστρεφεσαι κατα ποσον καλλιεργουν τις ανασφαλειες και τις φοβιες σου και να αποφασισεις με βαση την αξιολογηση σου πιοα σταση να κρατας απεναντι τους στο μελλον..Δεν μας βοηθαει καθολου να λεμε τις φοβιες μας σε ατομα που οχι μονο δεν μας καταλαβαινουν αλλα μας κανουν να νοιωθουμε χειροτερα με τις βλακειες που λενε προσπαθωντας να ξεσπασουν πανω μας τις δικες τους ανεπαρκειες και ανασφαλειες.
    Ως εκ τουτου, γραψε τους ολους και επικεντρωσου στην αφρουλα που χρειαζεται να δυναμωσει και να αποκτησει αυτοπεποιθηση.
    Οσο για το κοκκινισμα στο προσωπο, εγω το θεωρω sexy! :) Και οχι, δεν εισαι αρρωστη επειδη κοκκινησες λιγακι, ελεος δηλαδη εγω που εχω γινει σαν να με εχουν τηγανισει τι πρεπει να κανω, να παω για αξονικη??!!
    Α! και μια παρατηρηση που εχω κανει.. μερικοι απο αυτους που δεν περνουν φαρμακα σαν και αυτα που παιρνουμε εμεις , τα χρειαζονται περισσοτερο απο εμας..!( αυτο για τη φιλη της φιλης σου και οχι μονο..)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •