sos δεν αντεχω αλλο....ελεος!!!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    zinovia μου εχεις απολυτο δικιο ειδικα στο τελευταιο.Απλως ειμαι χαζη και πιστευα οτι πρεπει να προσπαθω να κανω παρεα με ολους και να υποστω ακομα και αυτους που με κανουν χαλια π.χ.θεια!!Τωρα καταλαβα μια καλημερα αρκει ,τα τυπικα και αν θελησει κατι φυσικα οπως με ολους θα τρεξω να της δωσω τη βοηθεια μου .Αυτο θα το κανω τοτε με ολη μου τη καρδια αλλα τωρα τη μισω ειλικρινα ειχα κανει βηματα και μεφερε στο πατο παλι.Και δεν ειναι ατομο για συζητηση χα χα ειναι συνεχεια ζηλευει και διαφορα.Μου πε φυσικα το κανε για πλακα αλλα εγω ειμαι πιο χαλια απο ποτε!!Λεω θα βγω εξω και θα με βλεπουν ολοι ασχημη.Ο μπαμπας μου ο γλυκος με καταλαβαινει απολυτα ,ο αδερφος μου γελαει και με κοροιδευει .Ενα ατομο σωστο εκτος απο το ψυχολογο και το ψυχιατρο δεν εχω να κουβεντιασω να ειστε ολοι καλα που υπαρχετε εσεις τουλαχιστον και μιλαμε λογικα.Ξερετε τι βασανιστηριο ειναι να κανεις επαναληψη ιδεων που προσπαθω και λιγο λιγο εξασθενιζουν και να μην εχεις να μιλησεις σε κανεναν γιαυτο.Τωρα με αυτο εκει που το χα καταφερει και μπορουσα να λειτουργησω λιγο φουντωσαν και κανω επαναληψη καθε ωρα.Ευχαριστω τη θεια μου τι αλλο να πω.Αν δεν εχω στηριξη στην οικογενεια μου εκτος του ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ που θα απευθυνθω στο μαναβη?:(

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    το βγαλα απο το μυαλο μου το κακο.Ηταν στιγμη απογνωσης και ειχα σιχαθει την οικογενεια μου.Μετα απο αυτο τα βρηκα με τη μαμα μου μου μιλαει και η θεια μου σιγι σιγα θα καταλαβει οτι δε πρεπει να το ξαναπει.Αλλα δε βαζουν μυαλο ιδιες ειναι:(

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    weird σε ολη μου τη ζωη δε θυμαμαι να εχουμε καμια συζητηση για συναισθηματα και πως νιωθω εγω οι αλλοι και λοιπα.Ηταν φαγητο,διαβασμα μονη μου,σχολειο,σπιτι και το καλοκαιρι ενα χωριο ηξερα μονο.Ειναι ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΟΙ δε ξερω τι να πω.Το μπαμπα μπυ το γλυκο μονο ντροπαλο θα μπορουσα να τον πω.Για βολτα πηγαιναν το τετραγωνο της περιοχης στη πλατεια.Δε ξερω τα θυμαμαι και μου σπανε τα νευρα.Φροντιστηριο δεν ξερω τι ειναι πλην των αγγλικων.Πανελληνιες εβγαλα 16 απο ενα λαθος σε ενα μαθημα το ξερα αλλα ενας βλακας απο πισω μου πε δεν ειναι αυτη η μεταφραση λατινικα ηταναλλιως θα ταν 17 .Σχολειο 20.Και ειχα δωσει 14 μαθηματα μονη μου .Τωρα ακουω ιδιαιτερα,φροντιστηρια λεω τι ναι αυτα ρε παιδια?Η τα τεε?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Ενα κομματι της θεραπειας που κανουμε εχει να κανει και με το πως αντιμετωπιζουμε ολους αυτους τους αρνητικους ανθρωπους.Ειναι βεβαιο τοι στη ζωη μας θα συναντησουμε πολλους, δεν γινεται να ειμαστε κλεισμενοι στο σπιτι.Ευτυχως εχεις και τον πατερα σου περα απο το γιατρο.Εμενα οι δικοι μου θεωρουν τα ψυχολογικα προβληματα ως
    για ζουλρμανδυα και εγκλεισμο/βλακεια/εκφραση τεμπελιας.Γιαυτο και ο μονος που εχω και το ξερει ειναι ο γιατρος μου και δυο φιλοι..Και δεν εχω μετανοιωσει στιγμη που δεν το ειπα στους δικους μου.Θα ηταν εμποδιο στη θεραπεια μου με τις βλακειες που θα ξεφουρνιζαν και θα καλλιεργουσαν τις ανασφαλειες μου.Πρεπει ομως να μαθω να τους αντιμετωπιζω και σε αυτο εχω κανει μεγαλη προοδο.Το κλειδι νομιζω ειναι να πιστεψεις στον εαυτο σου...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Και οι δικοι μου ειναι αντικοινωνικοι.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Tόση μοναξιά Αφρο μου...

    Κι εμένα η οικογένειά μου έτσι είναι.
    Ο καθένας στον κόσμο του.
    Αλλά οι κόσμοι μεταξύ τους δεν διασταυρώνονται παρά με φωνές και με τσιρίδες.
    Ευτυχώς τα τελευταία χρόνια, το σκηνικό έχει αλλάξει.


    Είσαι τυχερή που έχεις τη δυνατότητα να είσαι κοντά με τον πατερούλη σου.

    Κράτα το αυτό.

    Ασε μάνα και θεία έξω απο αυτό.

    Κλείσε τα αυτιά.
    Επικεντρώσου στην Αφρούλα.
    Μόνο.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •