Τα έσπασα με τον κολλητό μου και είμαι χάλια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    4

    Τα έσπασα με τον κολλητό μου και είμαι χάλια

    Αυτό που λέει ο τίτλος. Για άσχετη αφορμή, επειδή διαφώνησα με κάτι που έκανε ξεκίνησε ο τσακωμός. Θεωρώ πως εκείνος το τράβηξε. Ίσως ήθελε να πάρω το μέρος του και θύμωσε που δεν το έκανε; Είπε κάτι σε έναν συμφοιτητή μας (δεν είμαστε φίλοι αλλά κάναμε παρέα) και του είπα ότι δεν έπρεπε να του μιλήσει έτσι. Ε αυτό ήταν τα είδε όλα κόκκινα και άρχισε να μου φωνάζει. Θα ακουστεί χαζό αλλά κάπως φοβήθηκα. Προσπάθησα κάπως να τον ηρεμήσω αλλά όπως συμβαίνει σε αυτές τις καταστάσεις τα λόγια δεν είχα νόημα. Θύμωνε και άλλο τα έβαλε μαζί μου και είπε και να μη μιλαω? κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι και ότι είμαι κότα; Όλα αυτά δεν είχαν σχέση με τίποτα σαν καποιος να τον προγραμμάτισε να θυμώσει μαζί μου από το πουθενά. Δεν τον γνώριζα εκείνη την στιγμή. Μην τα πολυλογώ πιαστήκαμε στα χέρια. Βασικά αυτός με έπιασε και έφαγα μερικές σπρωξιές αλλά τίποτα τραγικό. Έχω νιώσει πολύ άσχημα γιατί 1) δεν καταλαβα ποτέ γιατί έγινε αυτό 2) γιατί έγινε μπροστά σε κόσμο και 3)γιατί κάτι μέσα μου ράγισε ήταν σαν αδερφός μου.

    Υπήρχαν φορές που ήταν οξύθυμος αλλά όχι μαζί μου και πραγματικά το είχε δουλέψει. Του είχα πει μια φορά παλιά πως φοβόμουν πως θα έτρωγα καμία και μου είχε πει πως δεν θα συγχωρούσε ποτέ τον εαυτό του αν το έκανε αυτό. Το έκανε όμως. Εγώ δεν αντέδρασα απλά αμύνθηκα. Δεν ήθελα να παίξουμε ξύλο. Βασικά έχω λυπηθεί. Φταίω και εγώ γιατί όταν τσακωνόμασταν είπα πικρές κουβέντες. Αλλά τώρα είμαι χαμμένος. Από το γυμνάσιο είμαστε αχώριστοι. H σχέση μας ήταν ειλικρινής. Δεν κάναμε παρέα έτσι, διαλέξαμε ο ένας τον άλλον, εμπιστευόμασταν ο ένας τον άλλον.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    43
    Δώσε λίγο χρόνο και σε εκείνον και στον εαυτό σου να ηρεμήσετε. Αργότερα με καθαρό μυαλό, μπορείτε να το συζητήσετε. Είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by renia77 View Post
    Δώσε λίγο χρόνο και σε εκείνον και στον εαυτό σου να ηρεμήσετε. Αργότερα με καθαρό μυαλό, μπορείτε να το συζητήσετε. Είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι.
    Αυτό κάνω γιατί δεν μπορώ να κάνω αλλιώς. Πονάω πολύ όμως και το ζω μόνος μου. Δεν είχα υπάρξει ποτέ στην ζωή μου (σχεδόν) χωρίς αυτόν. Δεν καταλαβαίνω γιατί έγινε όλο αυτό και λυπάμαι πολύ.

  4. #4
    kopela93
    Guest
    Δε θα τα σπάσετε ποτέ αν είστε αληθινοί φίλοι. Έτσι είναι οι φιλίες. Ίσως χρειαζοσασταν ένα διάλειμμα. Μην πτοείσαι σίγουρα θα τα ξαναβρείτε.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δε θα τα σπάσετε ποτέ αν είστε αληθινοί φίλοι. Έτσι είναι οι φιλίες. Ίσως χρειαζοσασταν ένα διάλειμμα. Μην πτοείσαι σίγουρα θα τα ξαναβρείτε.
    Προς το παρόν απλά στεναχωριέμαι, πολύ όμως. Έχω τσακωθεί και με άλλους φίλους μου στο παρελθόν όπως όλοι οι άνθρωποι φαντάζομαι αλλά δεν ήταν το ίδιο. Εκεί είχα τα νεύρα μου, εδώ πονάω. Ίσως είμαι και overdramatic δεν ξέρω.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    43
    Αφού νιώθεις έτσι γιατί δεν παίρνεις την πρωτοβουλία να του μιλήσεις;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Ελα ρε εγω ειμαι μονοσ 15 χρονια το συνιθησα αλλαζεισ μερικα πραγματα με ψυχοθεραπεια κ ειναι οκ

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by renia77 View Post
    Αφού νιώθεις έτσι γιατί δεν παίρνεις την πρωτοβουλία να του μιλήσεις;
    Κάπως τα ξαναβρήκαμε. Αυτός έκανε το βήμα αλλά βοήθησα και εγώ. Μπορώ να πω ότι μου έφυγε ένα βάρος από το στήθος

Similar Threads

  1. ειμαι χαλια
    By Reverae in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 07-03-2018, 10:52
  2. Είμαι χάλια
    By Ροζ ακριδα in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 45
    Last Post: 03-11-2017, 13:47
  3. ειμαι χαλια
    By anxious4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 03-06-2014, 13:02
  4. ειμαι χαλια
    By haiii in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 15-05-2012, 16:02
  5. ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ..
    By aleksandra_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-2007, 20:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •