Νιώθω ότι Πνίγομαι θέλω βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    1

    Νιώθω ότι Πνίγομαι θέλω βοήθεια

    Η καραντίνα επιδείνωσε κάποιες σκέψεις που είχα σχετικά με το αν είναι σωστά αυτά που κάνω στη ζωή μου και αν είμαι ευτυχισμένη. Έχω κρίσεις πανικού εδώ και ενάμισι μήνα. Άγχος χωρίς κάποιο συγκεκριμένο λόγο, αλλά μάλλον για πολλούς λόγους μαζί. Νιώθω μπερδεμένη. Νιώθω ένα βάρος στο στήθος μόνιμα. Και όταν με πιάνει η κρίση άγχους είναι λες και δεν θα ξαναβγω ποτέ από εκεί και θα είμαι δυστυχισμένη για πάντα! Νιώθω ότι λυπάμαι όλους όσους ξέρω που με αγαπάνε και γω είναι σα να μην ξέρω πως είναι αυτό το συναίσθημα. Ήμουνα πολύ χαρούμενος άνθρωπος και τώρα είμαι ένα βήμα πριν την κατάθλιψη. Χρειάζομαι βοήθεια γιατί Πνίγομαι!!! Τις μεγαλύτερες τύψεις τις νιώθω για τον άντρα μου που κάνει τα πάντα να μου φτιάξει τη διάθεση και εγώ δεν νιώθω τίποτα, όταν με πιάνει αυτό. Έχω σταματήσει να ονειρεύομαι. Νιώθω ότι η ζωή μου έχει φτάσει σε τέλμα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,810
    φιλαρακι σε νιωθω κι εγω εχω μοναξια δε εχω κανεναν να με νοιάζετε ζω με την μανα μου κι ειν σα να ζω μονη γιατι ειν απον ολο κοιματε κι θελει οταν ξυπνα να την υπηρετώ κι ειν σα να ζω σε ενα σπιτι νεκρο απο ζωη . υπομονη επιμονη θα ξημερωσει κι για εμας μια ηλιόλουστη μερα. εσυ εχεις το σιν οτι ενα ατομο σε ΣΤΙΡΙΖΕΙ κι αυτο ειν μεγαλο πραμα !!!
    Last edited by asperger39; 07-10-2022 at 20:04.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Ασπεργκερ τι προτιμασ να ειναι ξυπνια κ να σ πρηζει τα συκωτια

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    30
    Mucuyosa ήμουν έτσι ακριβώς εδώ και 3 μήνες πάρε την ζωή στα χέρια σου κ λειτούργησε φυσιολογικα χωρίς να σκέφτεσαι αν σε πιάσει ..και αν σε πιάσει πάνε σε ένα μέρος ήσυχο λίγο να ηρεμήσεις κ συνέχισε την μέρα σου κ την παρέα σου φρόντισε να μην αφήνεις να σε επηρεάζει ..εκεί έξω είναι το νόημα της ζωής όχι εκεί που είσαι τώρα φρόντισε να το αποβάλλεις σιγά σιγά όλα θα φύγουν τίποτα δεν μένει για πάντα ούτε εμείς οι ίδιοι ! Για αυτό φρόντισε να το διώξεις σιγά σιγά και όλα θα γίνουν επίσης θα σε βοηθήσει και μια ψυχολόγος ή ψυχίατρος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,810
    ήθελα μια φυσιολογική ζωη εγω φιλη η φιλε elis

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    30
    Στο χέρι σας είναι και σε όλους μας... σκεφτείτε απλα το ότι υπάρχουν εκεί έξω ανθρώποι που παλεύουν να ζήσουν το αύριο κ δεν ξέρουν αν θα ξυπνήσουν στην κυριολεξία..σε όλους.εμας που τα περάσαμε κ τα περνάμε είναι απλά στο μυαλό μας

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Λαμία φορά είναι τόσο δύσκολο να σκεφτούμε ότι είναι μόνο αυτό..

  8. #8
    Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    30
    Λογικεψε απλά το συναίσθημα σου κ προσπάθησε να συνηδιτοποιησεις ότι όλα αυτά είναι απλά λόγω άγχους που προέρχεται από το μυαλό ..το μυαλό είμαστε εμείς ..εμείς σκεφτόμαστε ..εμείς βλέπουμε εμείς κρίνουμε..η φαντασία μας δεν είναι η πραγματικότητα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Ναι αλλά όταν νιώθεις ότι θα πεθάνεις εκείνη τν βρα δεν είναι εύκολο να σκεφτείς έτσι εγώ τουλαχιστον

Similar Threads

  1. Νιώθω ότι Πνίγομαι θέλω βοήθεια
    By Queen26 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 02-06-2020, 21:53
  2. νιωθω οτι πνιγομαι.....
    By hlias1988 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 24-05-2020, 19:37
  3. Νιώθω να πνιγομαι
    By Kissa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 21-09-2019, 15:58
  4. Νιώθω να πνίγομαι
    By miel in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 01-07-2014, 19:50
  5. Νιώθω οτι πνίγομαι
    By nicole_evan in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 07-03-2014, 09:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •