1 χρόνος χωρίς τον Αδερφό μου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209

    1 χρόνος χωρίς τον Αδερφό μου.

    Γράφω και σβήνω 2 μέρες .
    Ένιωθα άτυχη και πως η ζωή μου ήταν δύσκολη.
    Και ήταν δύσκολη.
    Χάσαμε τον αδερφο μου πέρυσι στις 28 Οκτωβρίου.
    Σκοτώθηκε με την μηχανή. Δεν τον προλάβαμε ζωντανό στο νοσοκομείο. Ήταν 33 χρονών.
    Δεν έχω αλλα αδέρφια .

    Ό,τι και να γράψω μου φαίνεται λίγο μπροστά σε αυτό που αισθάνομαι . Είμαι κάτι λιγότερο από μισή.

    Κάποιος που έχει χάσει αδερφό/-η να μου πει πως καταφέρνει και επιβιώνει αν τα καταφέρνει;

  2. #2
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by Cicada View Post
    Γράφω και σβήνω 2 μέρες .
    Ένιωθα άτυχη και πως η ζωή μου ήταν δύσκολη.
    Και ήταν δύσκολη.
    Χάσαμε τον αδερφο μου πέρυσι στις 28 Οκτωβρίου.
    Σκοτώθηκε με την μηχανή. Δεν τον προλάβαμε ζωντανό στο νοσοκομείο. Ήταν 33 χρονών.
    Δεν έχω αλλα αδέρφια .

    Ό,τι και να γράψω μου φαίνεται λίγο μπροστά σε αυτό που αισθάνομαι . Είμαι κάτι λιγότερο από μισή.

    Κάποιος που έχει χάσει αδερφό/-η να μου πει πως καταφέρνει και επιβιώνει αν τα καταφέρνει;
    δυσκολο συναισθημα να χανεις γενικα αγαπημενο προσωπο.οτι και να σου πω με τα λογια δεν απαλυνει την απωλεια του αδελφου σου αλλα σκεψου κατι μηπως παρηγορηθεις λιγακι ολοι εδω στην γη περαστικοι ειμαστε αργα ή γρηγορα ολοι θα πεθανουμε οτι γεννιεται εδω στην γη εχει και τελος αλλα δεν πεθαινουμε πραγματικα παμε στην αλλη ζωη αναλογως με τις πραξεις μας και ζουμε επ απειρον και οτι αγαπημενα προσωπα εχουμε χασει θα τα δουμε ποιο το νοημα να υπαρχει ζωη στον πλανητη γη και να τελειωνουμε ετσι απλα για παντα δεν θα ειχε νοημα να ζουμε αν δεν υπηρχε κατι ανωτερο ο Θεος που δημιουργησε ολο το συμπαν και εδωσε ζωη στον ανθρωπο για να δοκιμαστει και να ελθει διπλα του. αυτα στα λεω να σε παρηγορησω τωρα αν δεν πιστευεις στο Θεο συγγνωμη που στα ειπα αλλα ετσι νιωθω εγω οταν απελπιζομαι.βεβαια οτι και να πω ειναι λιγο μιας και ο αδελφος σου εφυγε νεοτατος τουλαχιστον αν εφτανε τα 75 80 85 ετων θα ηταν αλλιως και γενικα το λεω και σε φιλους μου οτι οι μηχανες ειναι σκοτωστρες.λιγο να μην προσεξεις η να μην σε προσεξει ο αλλος γινεται το κακο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την απάντηση σου. Δεν με βοηθάει ιδιαίτερα το θρησκευτικό κομμάτι δυστυχώς. Μακάρι να μπορούσα να κρατηθώ από θεωρίες. Αν ανταμώνουμε μετά τον θάνατο θα προτιμούσα να πεθάνω το συντομότερο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Λυπάμαι για την απώλεια σου.
    Πρόσφατα έχασα δύο συγγενικά πρόσωπα και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι ειδικά όταν μιλάμε για αδερφό/η και μάνα/πατέρα.
    Είναι δύσκολο αλλά η ζωή συνεχίζεται, προσπάθησε να σκέφτεσαι ότι πήγε κάπου καλύτερα.
    Ξέρω ότι δεν σε παρηγορεί τίποτα τώρα, αλλά μην τα παρατάς.

  5. #5
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by Cicada View Post
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την απάντηση σου. Δεν με βοηθάει ιδιαίτερα το θρησκευτικό κομμάτι δυστυχώς. Μακάρι να μπορούσα να κρατηθώ από θεωρίες. Αν ανταμώνουμε μετά τον θάνατο θα προτιμούσα να πεθάνω το συντομότερο.
    να μην παρακαλας να πεθανεις ζησε οσο σου γραφει η τυχη αφου δεν θελεις το θρησκευτικο και θα ερθει και η ωρα του θανατου καποια στιγμη σχεδον τον 99% των ανθρωπων πριν τα 100 του χρονια εχουν ηδη πεθανει οποτε θα ρθει καποια στιγμη ζησε την ζωη απολαυσε την και σκεψου οτι απο θανατο δεν γλυτωνει κανενας ολοι αργα ή γρηγορα θα φυγουμε περαστικοι ειμαστε εδω. κανε ταξιδια ασχολησου με γυμναστηριο και οταν φυγουμε ολοι θα ανταμωσουμε με τους συγγενεις

Similar Threads

  1. Κόλλημα με τον αδερφό μου
    By flame92 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 128
    Last Post: 24-07-2021, 01:24
  2. Εξάρτηση από τον αδερφό μου
    By Patataki in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 24-03-2021, 23:13
  3. Αφορά τον αδερφό μου
    By nikos04 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 7
    Last Post: 19-09-2017, 23:45
  4. 22ος χρονος χωρις βαλεντινα :). τελος
    By FaceOnlyaMotherCouldLove in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 116
    Last Post: 16-05-2017, 03:14
  5. Τρίτος χρόνος χωρίς φάρμακα
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 32
    Last Post: 25-10-2014, 16:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •