Καταντα πληκτικο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 108
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καλημερα σκιουρακι.
    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!
    εννοειται οτι το εχουν ξεπερασει παρα πολλοι κι απο τους ανεμβολιαστους, ειδικα νεοι.
    εγω ειμαι 3 φορες εμβολιασμενη (και θα παω και για 4η) κι απ οτι ξερω δεν το εχω παθει, αλλα ποτε δεν ειναι αργα. πολλοι εμβολιασμενοι το περνανε, απ ο,τι λενε οι γιατροι, πολυ ελαφρυτερα. ειμαι ετοιμη για ολα, εκτος απο το νοσοκομειο.
    εχω φιλη ανεμβολιαστη που το περναει τωρα, τελευταιες 10 μερες και οχι μονο εμβολιο δεν μπορει να κανει, αλλα ουτε αντιβιωση να παρει. προς το παρον ειναι καλα.

    την δυσπνοια πρεπει να την παρακολουθεις στενα, ακομα και χωρις βηχα.
    προφανως εισαι σε αμεση επικοινωνια με γιατρο και με οξυμετρο..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Και τι εγινε δηλαδη αμα εισαι ανεμβολιαστος;Ανθρωποι 90 χρονων το παθαινουν και το περνανε σπιτι.Αυτα τα εμβολια ειναι παντελως αχρηστα αλλους σκοπους εξυπηρετησαν παντως οχι για την υγεια μας.Περαστικα και ψυχραιμια.
    παπαριες καμαρωτες. εισαι ανενημερωτος εντελως.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ευχαριστώ. Η δυσπνοια μου πέρασε, νιώθω γενικα καλύτερα σήμερα, αν και πονάω τον λαιμό μου και έχω πονοκεφαλο. Είχα 37 μόλις ξύπνησα αλλά πήρα προληπτικά ντεπον. Ο γιατρός είπε να μην είμαι συνέχεια σε κατάκλιση αλλα πρέπει το βράδυ να πάω σπίτι μου (θα με πάρει η αδερφή μου) για να φέρω στο ξενοδοχείο το γατάκι που φιλοξενώ γιατι αυριο πεταει για το εξωτερικο και πρεπει να το παραδωσω και να δώσω την αντιβίωση σε αυτό με τον καθετήρα. Φοβαμαι ότι θα πάθω κάτι επειδή θα κινηθω, θα πρέπει να ανέβω τρεις σκάλες στο σπιτι μου,δεν έχω άλλη επιλογή. Μπορεί να πεθάνω όπως ο 23χρονος που ήταν στην παραλία.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Είμαι σίγουρος ότι θα χρειαστεί να νοσηλευτώ. Τώρα έχω 36.6 αλλά έχω πάρει ντεπον. Ο πονοκέφαλος πέρασε και ειναι και ο λαιμός κάπως καλύτερα αλλά έχω φοβερή ναυτία. Δεν θελω να αρχίσω και εμετους. Επίσης πονάω και λίγο το στομαχι μου. Με έχουν πετάξει σε ένα δωμάτιο, δεν μου φέρνουν τίποτα,χρειάστηκε να παραγγείλω τσάι. Το οξυμετρο μου το έχω ξεχάσει στο αυτοκίνητο της αδερφης μου είπε θα μου το φέρει το βράδυ. Και πρέπει όπως είπα να μετακινηθω και να ανέβω σκάλες για να φέρω το γατί. Έχω όλα τα αλλα έχω κι αυτό. Σίγουρα θα καταλήξω.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Είμαι σίγουρος ότι θα χρειαστεί να νοσηλευτώ. Τώρα έχω 36.6 αλλά έχω πάρει ντεπον. Ο πονοκέφαλος πέρασε και ειναι και ο λαιμός κάπως καλύτερα αλλά έχω φοβερή ναυτία. Δεν θελω να αρχίσω και εμετους. Επίσης πονάω και λίγο το στομαχι μου. Με έχουν πετάξει σε ένα δωμάτιο, δεν μου φέρνουν τίποτα,χρειάστηκε να παραγγείλω τσάι. Το οξυμετρο μου το έχω ξεχάσει στο αυτοκίνητο της αδερφης μου είπε θα μου το φέρει το βράδυ. Και πρέπει όπως είπα να μετακινηθω και να ανέβω σκάλες για να φέρω το γατί. Έχω όλα τα αλλα έχω κι αυτό. Σίγουρα θα καταλήξω.
    Ξεκόλλα!!! Τίποτα δεν έχεις και τίποτα δε θα πάθεις. Μια "ίωση" είναι σαν όλες τις άλλες. Που είσαι? Στο ξενοδοχείο?
    Παίρνε βιταμίνες c,d , μιλά και με τον γιατρό σου και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά. Εξάλλου τι αγχώνεσαι αφού δεν έχεις πυρετό και είσαι καλά. Νέος άνθρωπος είσαι και υγιής τι θα πάθεις δλδ αν ανέβεις τις σκάλες? Εξάλλου σου είπε και ο γιατρός όχι πολύ κατάκλιση και πίνε και νερά. Περαστικα!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    βλεπω το εχεις μελετησει πολυ το θεμα των εμβολιων και δειχνεις γνωστης.
    αληθεια τι ειδικοτητα εχεις στην ιατρικη;
    Καταρχην το ειρωνικο σου υφακι αλλου...δεν θα κατσω να το αναλυσω το θεμα,ειδικα εδω σε αυτο τον χωρο,εχεις την αποψη σου εχω τη δικη μου,δεν εχει κανενα νοημα η οποια αντιπαραθεση ,ειδικα σε ενα θρεντ καποιου αλλου.Εαν πιστευεις εσυ οτι ειναι καλα για σενσ τοτε οκ.Εγω εχω δει ανθρωπους να καταρρεουν και να τραβιουνται στους γιατρους μετα απο αυτα,χωρις προβληματα υγειας,και χωρις καμια εξηγηση...οποτε κατεληξα να εχω και γω αυτη την αποψη.Και μιλαω για περιστατικα που τα εχω δει με τα ματια μου.Δεν μου τα ειπε καποιος γνωστος γνωστου.Να ειναι ολα μα ολα τυχαια;;;Μακαρι να ειμαι εγω ο λαθος,και στην πορεια να αποδειχθουν ολα αυτα που ακουγονται καθημερινα συμπτωσεις η τυχαια γεγονοτα.Οσον αφορα τις γνωσεις μου, φροντιζω ανθρωπους με βαριες αρρωστιες εδω και χρονια,και ναι τολμω να πω με ολο το σεβασμο προς τους γιατρους,οτι εχω αποκτησει μεγαλη πειρα και καταλαβαινω πολυ περισσοτερα απο οτι ενας μεσος ανθρωπος.Και μου εχουν δωσει συγχαρητηρια ,ακομα και πολυ γνωστοι επιστημονες και διευθυντες μεσα σε νοσοκομεια.
    Last edited by ΜΑΝΟΣ 14; 10-10-2022 at 18:23.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    παπαριες καμαρωτες. εισαι ανενημερωτος εντελως.
    Ενω εσυ προφανως ενημερωνεσαι απο την τηλεοραση,και τους τηλεμαιντανους,και τα ξερεις ολα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Quote Originally Posted by agxomeno astro View Post
    καμια απαντηση. μανος is missing
    Ε δεν θα κατσω ολη μερα εδω να ασχολουμαι με το τι γραφει ο καθενας ,εχω και ζωη και υποχρεωσεις.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Ρε παιδιά μην μαλώνετε..ο καθένας έχει την δική του αποψη για τα εμβόλια.δεν μπορούμε όλοι να συμφωνούμε μεταξύ μας.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    Ξεκόλλα!!! Τίποτα δεν έχεις και τίποτα δε θα πάθεις. Μια "ίωση" είναι σαν όλες τις άλλες. Που είσαι? Στο ξενοδοχείο?
    Παίρνε βιταμίνες c,d , μιλά και με τον γιατρό σου και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά. Εξάλλου τι αγχώνεσαι αφού δεν έχεις πυρετό και είσαι καλά. Νέος άνθρωπος είσαι και υγιής τι θα πάθεις δλδ αν ανέβεις τις σκάλες? Εξάλλου σου είπε και ο γιατρός όχι πολύ κατάκλιση και πίνε και νερά. Περαστικα!
    Ναι στο ξενοδοχείο είμαι για να μην κολλήσω τη μαμά μου. Θα πάω μετά να φέρω το γατί που πετάει αύριο. Είμαι έτσι κι έτσι τώρα, δεν έχω πυρετό, έχω πάρει ντεπον στις 10 το πρωί περίπου. Το λαιμό μου πονάω και έχω ναυτία. Επίσης δεν μπορώ να πιω νερό γιατί πονάω, θα πάρω καραμέλα για το λαιμό τώρα αλλά φοβάμαι και με τόσα φάρμακα.

    Τελικά έχουν όλοι κοβιντ, και ο πατέρας μου και ο μάγειρας και η αδερφή μου. Βεβαια αυτοί είναι εμβολιασμενοι.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Μην φοβάσαι ρε παιδι μου..όλα καλά θα πάνε.κι εγώ ανεμβολιαστη είμαι και το πέρασα πολύ ελαφριά.ενα μπούκωμα είχα μόνο.οχι φόβο κι όχι πανικό.περαστικα σου

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Quote Originally Posted by Niki View Post
    Ρε παιδιά μην μαλώνετε..ο καθένας έχει την δική του αποψη για τα εμβόλια.δεν μπορούμε όλοι να συμφωνούμε μεταξύ μας.
    Ακριβως αυτο,εγω δεν προσπαθω να αλλαξω κανενος τα πιστευω,ουτε δηλωνω αντοεμβολιαστης,αλλωστε για το Η1Ν1 το κανω καθε χρονο το εμβολιο,ο καθενας εχει την αποψη του και πραττει κατα βουληση,δεν θα κρινω εγω κανεναν.Απλως στο δικο μου περιβαλλον,εχω καποια ασχημα περιστατικα που δεν εχουν καμια εξηγηση απο τους επιστημονες,και υπαρχουν ανθρωποι που τραβιουνται στους γιατρους(τωρα δεν εχει νοημα να αναφερω λεπτομερειες,ειναι ανωφελο και κουραστικο).Το ποιος εχει δικιο η αδικο θα φανει απο την ιστορια.Απλα δεν μπορω να δεχθω ειρωνειες και επιθεσεις.Αυτα απο εμενα εγω δεν θα το συνεχισω αλλο.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ναι στο ξενοδοχείο είμαι για να μην κολλήσω τη μαμά μου. Θα πάω μετά να φέρω το γατί που πετάει αύριο. Είμαι έτσι κι έτσι τώρα, δεν έχω πυρετό, έχω πάρει ντεπον στις 10 το πρωί περίπου. Το λαιμό μου πονάω και έχω ναυτία. Επίσης δεν μπορώ να πιω νερό γιατί πονάω, θα πάρω καραμέλα για το λαιμό τώρα αλλά φοβάμαι και με τόσα φάρμακα.

    Τελικά έχουν όλοι κοβιντ, και ο πατέρας μου και ο μάγειρας και η αδερφή μου. Βεβαια αυτοί είναι εμβολιασμενοι.
    Ο πατέρας σου κ η αδερφή σου που έχουν κοβιντ είναι στο ξενοδοχείο κι αυτοί? Πάρε καμία καραμελιτσα για το λαιμό δεν παθαίνεις τίποτα ή πιες κάνα τσάι με μέλι ή κάνε καμία γάργαρα. Μια χαρά είσαι, μην ανησυχείς.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ο πατερας μου είναι σπίτι του. Η άλλη μου αδερφή είναι εδώ. Η μεγάλη μου αδερφή έχει δέκατα αλλά βγαίνει αρνητικό το τεστ. Ο πατέρας μου είναι τετραπλά εμβολιασμενος αλλά είναι 70, άρα δεν ξέρω πώς θα το περάσει, προς το παρόν φαίνεται εντάξει, κόπωση απλά. Ο μάγειρας είναι υπερβαρος.

    Εγώ νιώθω αρκετά καλύτερα γενικά. Αλλά το στομάχι μου είναι χάλια. Ευελπιστώ αύριο να είμαι ακόμα καλύτερα. Το οξυγόνο μου είναι εντάξει.

  15. #30
    Όποιος υπερασπίζεται με πάθος την άποψη ότι οι ξαφνικοι θάνατοι προέρχονται από το εμβόλιο έχει σκεφτεί άραγε ότι μετά από τόσα εκατομμύρια νοσησεις μπορεί να είναι κ αποτέλεσμα της νόσησης?
    Δυστυχώς έτσι μπερδεμένα όπως είναι τα πράγματα, οι απολυτοτητες δεν οδηγούν πουθενα, εκτός κ αν γίνει μια πολύ μεγάλη έρευνα που θα συγκρίνει το ποσοστό των αιφνιδίων θανατων σε όσους έχουν εμβολιασθεί κ δεν έχουν νοσησει με εκείνο όσων έχουν νοσήσει χωρίς να έχουν εμβολιασθεί κλπ μόνο τότε ίσως καταλάβουμε που πραγματικά οφείλεται η αύξηση των αιφνιδίων θανατων

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •