Καταντα πληκτικο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 108
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Παιδιά τώρα υπάρχει το ίντερνετ μην το ξεχνάμε ξέρω πολλά περιστατικά πολύ πριν το κοβιντ κ το εμβολιο αιφνιδίως θανάτων με τρομάζει όλο αυτό εννοείται γτ έχω κάνει τα δυο εμβόλια καθαρά αναγκαστικά δν πρόκειται να κάνω άλλο γτ πολύ απλά δεν πιστεύω σ αυτό λ μετά από αυτό όντως κι εγώ είμαι χάλια εκτός αν φταίει ότι δεν το ήθελα κ το έκανα σαν το πρόβατο στη σφαγή κ αυτό με επηρέασε ψυχολογικά.. πάντως για τη νομική η παιδίατρος μ είπε για τα παιδιά μ οπωσδήποτε τριπλεξ καρδιάς κ κάποιες εξετάσεις για να δούμε αν έχει αφήσει κατάλοιπα.τωρα τι να πω δν ξέρω μας θέλουν φοβισμένους..εμείς δεν χρειάζεται να τσακωνομαστε ο καθένας κρίνει μόνος του!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Παιδιά τώρα υπάρχει το ίντερνετ μην το ξεχνάμε ξέρω πολλά περιστατικά πολύ πριν το κοβιντ κ το εμβολιο αιφνιδίως θανάτων με τρομάζει όλο αυτό εννοείται γτ έχω κάνει τα δυο εμβόλια καθαρά αναγκαστικά δν πρόκειται να κάνω άλλο γτ πολύ απλά δεν πιστεύω σ αυτό λ μετά από αυτό όντως κι εγώ είμαι χάλια εκτός αν φταίει ότι δεν το ήθελα κ το έκανα σαν το πρόβατο στη σφαγή κ αυτό με επηρέασε ψυχολογικά.. πάντως για τη νομική η παιδίατρος μ είπε για τα παιδιά μ οπωσδήποτε τριπλεξ καρδιάς κ κάποιες εξετάσεις για να δούμε αν έχει αφήσει κατάλοιπα.τωρα τι να πω δν ξέρω μας θέλουν φοβισμένους..εμείς δεν χρειάζεται να τσακωνομαστε ο καθένας κρίνει μόνος του!
    Αιφνίδιοι θάνατοι πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν, απλά παλαιότερα δε το δημοσίευαν κάθε τρεις και λιγο. Εγώ προσωπικά έχασα τη μητέρα μου από ανακοπή πριν 10 χρόνια. Τότε δεν τα έλεγαν στις ειδήσεις κάθε τρεις και λίγο.
    Όσον αφορά για τα κατάλοιπα που λες και εμένα ο παιδίατρος μου είπε οπωσδήποτε αίματος και τριπλεξ και εγώ παρόλο που είμαι εμβολιασμενη (δυστυχώς ή ευτυχώς μεγάλη κουβέντα) έκανα τριπλεξ, αίματος και θώρακος.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Εμένα ο γιατρός μου είπε δεν χρειάζονται εξετάσεις. Εγώ βέβαια θα κάνω. Θα κάνω μια γενικη, ηπατικά ένζυμα και καρδιάς. Ελπίζω να μην μου ξυπνήσει την ορθοστατικη ο κοβιντ. Αν πάντως το περάσω κι αυτό,τι να πω, φέτος μου έχουν συμβεί αμέτρητα πράγματα στο σώμα μου,το πώς έχω αντέξει, δεν το ξέρω.

    Πριν είχα 37.7 , με κρατούσε ακόμα το ντεπον από το πρωί και πήρα πριν μισή ώρα ένα 500αρι μαξιμουμ. Τώρα έχω 37.5 ,λέτε να πάρω και το άλλο μισό ή είμαι safe?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Στην αδερφή μου τριπλά εμβολιασμενη της είπε 3 μήνες μετά όχι αμέσως αν δν έχει κάποια ενόχληση βέβαια.. Εγώ ξέρω ότι θέλει!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Στην αδερφή μου τριπλά εμβολιασμενη της είπε 3 μήνες μετά όχι αμέσως αν δν έχει κάποια ενόχληση βέβαια.. Εγώ ξέρω ότι θέλει!
    Κι εγώ έτσι ξέρω. Βέβαια εμένα μου είχαν πει μετά τον μήνα. Ίσως πλέον επειδή έχει γίνει ενδημικός ο ιός και έχει εξασθενήσει κάπως να μη χρειάζεται, δε ξέρω

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Εντάξει, έφερα τη γάτα. Ανησυχώ μήπως κόλλησε και η μαμά μου γιατί είχε καταρροη. Είναι ανεμβολιαστη και είναι εμπαθής ομάδα. Επίσης αισθάνομαι άσχημα για τις γάτες μου που είναι μόνες τους.

    Εγώ είμαι πολύ καλύτερα. Έχει υποχωρήσει η ταχυπαλμια, πυρετο δεν έχω με μισό ντεπον μάξιμουμ από τις έξι το απόγευμα. Πονοκέφαλος πέρασε. Ο λαιμός με ενοχλεί ακόμα και επίσης φτερνιζομαι περιστασιακα. Απλά ο λαιμός με κάνει να μην μπορώ να πιω και να φάω.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Μπράβο σε δύο μερούλες θα είσαι μια χαρά!!Λίγο κόπωση θα έχεις αλλά να παίρνεις βιταμίνες!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ναι ξεκίνησα βιταμίνες.

    Σήμερα έφαγα:
    μισή φέτα ψωμί με μαρμελάδα
    Μια τυρόπιτα
    Ένα ποτήρι ζεστό γάλα
    1 μπολ σούπα μινεστρονε
    Ένα σοκολατακι
    Και τώρα λέω να φάω ένα τοστ

    Σας φαίνονται λιγα; λέτε να πάθω κάτι επειδή δεν τρώω πολύ?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Είχα κάνει μόλις ντους και βγηκα έξω στο διάδρομο που είναι εξωτερικος με ένα μποξερακι και ένα t-shirt γιατί ήθελα να πιάσω ένα πατακι από την αποθήκη. Ήμουν περίπου ένα λεπτό εξω και ένιωσα το αεράκι στο νωπό μου δέρμα. Λέτε να πάθω πνευμονία; Φοβαμαι. Και πριν είχα βγει με πουκάμισο έξω. Τώρα νιώθω ένα βάρος. Το οξυγόνο μου είναι καλό και δεν έχω πυρετό προς το παρόν. Λέτε να υποτροπιασω λόγω αυτού?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Δεν θα πάθεις τίποτα προσπάθησε όμως να τρως λίγο παραπάνω κ φρούτα πολλά!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Θεωρητικά έχω όρεξη αλλα πρακτικά μου δημιουργείται αναγουλα.

    Με το πουκάμισο πήγα να φέρω τη γάτα. Επίσης ιδρωσα στο γυρισμό και είχε ανοιχτό το παράθυρο του αυτοκινήτου η αδερφή μου. Είμαι βέβαιος ότι αύριο ή μεθαύριο θα υποτροπιασω και θα πάθω πνευμονία.

  12. #42
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Είχα κάνει μόλις ντους και βγηκα έξω στο διάδρομο που είναι εξωτερικος με ένα μποξερακι και ένα t-shirt γιατί ήθελα να πιάσω ένα πατακι από την αποθήκη. Ήμουν περίπου ένα λεπτό εξω και ένιωσα το αεράκι στο νωπό μου δέρμα. Λέτε να πάθω πνευμονία; Φοβαμαι. Και πριν είχα βγει με πουκάμισο έξω. Τώρα νιώθω ένα βάρος. Το οξυγόνο μου είναι καλό και δεν έχω πυρετό προς το παρόν. Λέτε να υποτροπιασω λόγω αυτού?
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ναι ξεκίνησα βιταμίνες.

    Σήμερα έφαγα:
    μισή φέτα ψωμί με μαρμελάδα
    Μια τυρόπιτα
    Ένα ποτήρι ζεστό γάλα
    1 μπολ σούπα μινεστρονε
    Ένα σοκολατακι
    Και τώρα λέω να φάω ένα τοστ

    Σας φαίνονται λιγα; λέτε να πάθω κάτι επειδή δεν τρώω πολύ?
    Μια χαρά είσαι εσύ μην ανησυχείς...πριν 3 μήνες πέρασα κόβιντ διπλά εμβολιασμένη είχα πυρετό, πόνους στα κόκκαλα στις αρθρώσεις σε σημείο να κλαίω να μην μπορώ να το διαχειριστώ.... καταρροή και φαντάσου έχω και στραβό ρινικό διάφραγμα οπότε καταλαβαίνεις...μετά για 4 μέρες μου κόβεται η γεύση - οσμή δεν καταλάβαινα τίποτα τι τρώω κλπ με αποτέλεσμα να μην τρώω σχεδόν τίποτα έχασα 3 κιλά μέσα σε μια εβδομάδα σχεδόν είχα ανορεξίες και στα καπάκια καιιιιι τουαλέτα διάρροια..... ΛΕΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΠΑΘΩ ΑΛΗΘΕΙΑ.....οπότε μην ανησυχείς θα περάσει....θα κάνει τον κύκλο του και θα περάσει... βιταμίνες... ξεκούραση... φρούτα λαχανικά αρκετά υγρά και όλα θα πάνε τέλεια ♥️ περαστικά σου

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Γεια σας παιδιά, περαστικά στον φίλο που έγραψε το θέμα. Όσο αφορά εμένα υπάρχει πιθανότητα να έχω κορονοιο, ίσως και πάλι όχι, τι θέλω να πω... Συναναστραφηκα με άτομα που διαγωνίστηκαν θετικά στο κορονοιο, το μεσημέρι δεν ένιωθα καλά, έκανα το τεστ και βγήκε αρνητικό, αλλά μου είπαν να περάσω και αύριο για να κάνω τέστ. Από το απόγευμα έχω έντονο πονοκέφαλο, κατά διαστήματα, ζαλάδες, και πολύ ζεστός. Αυτή την στιγμή που γράφω τώρα είμαι καλύτερα με το παναντολ που ήπια, λίγο πονοκέφαλο μόνο και βουλωμένη η μύτη. Για την ιστορία είμαι εμβολιασμενος.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Κι εγω τις πρώτες δύο μέρες είχα ηπια συμπτώματα.
    Παιδιά με πονάει πολύ ο λαιμός μου. Ξύπνησα από τον πόνο και πήρα μια στρεπσιλ. Έχω και αναγούλα.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Yποφερω από τον λαιμό μου. Κ τα αυτια μου. Πώς περνάει, η καραμέλα δρν έκανε τίποτα. Επίσης είμαι σκεπασμένος με σεντονι κ ένα κουβερλι αλλά φοράω και φούτερ κ έχω σκάσει. Δεν ξέρω αν πρέπει να το βγάλω όμως γιατί ιδρώτα κάπως. Έχω 37.6 χωρίς ντεπον. Πολύ πιθανο να ανέβει αύριο βεβαια. Αντε να δώσω και το γατι το πρωί να ξεμπερδέψω, με ζάλισε, είναι μικρό κ θέλει να παίζει, μου γλείφει τα αυτια, αναγκάστηκα να τον βάλω στο καλάθι του για το βράδυ.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •