Καταντα πληκτικο - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 108
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Έχω και ναυτία. Λέτε να είναι ανησυχητικο;

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Καλημέρα.σκιουρε δεν θα πάθεις τίποτα.σταματα να ανησυχείς τόσο ρε παιδί μου.ειναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι αφού περνάς κορονοιο.ουτε πνευμονία θα πάθεις επειδη σε φυσήξει λίγο αεράκι.και πάλι περαστικά

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Θέλω να γυρίσω πίσω στα γατακια μου, κουράστηκα :(

    Σκέφτομαι να φέρω τη μια γάτα μου εδώ σήμερα γιατι δεν τρώει όταν δεν είμαι εκεί. Αλλά φοβάμαι μήπως της μεταδοσω τον ιό.

    Σήμερα έκανα πάλι δέκατα 37.5, πήρα ντεπον. Εκανα και δυο εκτακτες. Επισης με πιανει σουβλια αριστερα κατω στην πλατη. Ελεγα μηπως ηταν το εντερο γιατι εχω δυσκοιλιοτητα δυο μερες τωρα, μαλλον επειδη δεν πινω πολυ νερο, αλλα τωρα φοβαμαι μηπως ειναι τα νεφρα μου απο τα πολλα ντεπον. Έχω άμμο, χωρίς νερό θα επιδεινώθηκε.

    Έχω επισης ανορεξία και καουρες. Πιεστηκα και έφαγα λίγο παραπάνω βεβαια:

    Μισό μπολ με κορνοφλεικς
    Μισό σνίτσελ και τρεις πατάτες
    Ένα βραστό αυγό, μια μικρή φέτα ψωμί με λάδι
    Ένα μπολ μανιταροσουπα
    Ένα σοκολατακι
    Μια κούπα γαλα

    Και ίσως φάω και ένα τοστακι το βράδυ,αν τα καταφέρω.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Πίνε πολύ νερό βοηθάει

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Προσπαθώ απλά έχω γενικά θέμα να καταπιω. Κάπως καλύτερα σήμερα. Έκανα και ένα σελφ τεστ βγήκε θετικό. Θέλω να τελειώνει να γυρίσω σπίτι.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Εφερα τη γατα. Φοβαμαι μην κολλήσει. Ήδη τη βλέπω περιεργα. Αλλά δεν έτρωγε σπίτι.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εφερα τη γατα. Φοβαμαι μην κολλήσει. Ήδη τη βλέπω περιεργα. Αλλά δεν έτρωγε σπίτι.
    Και τα ζώα κολλάνε;; Αυτό δε το ήξερα!

  8. #53
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εφερα τη γατα. Φοβαμαι μην κολλήσει. Ήδη τη βλέπω περιεργα. Αλλά δεν έτρωγε σπίτι.
    Tα ζώα δεν κολλάνε...έχω δύο σκυλιά δεν έπαθαν τίποτα όταν είχα κόβιντ μην ανησυχείς....θα περάσει υπομονή ♥️

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Διάβασα ότι κάποια κολλάνε. Τελος παντων.

    Ξύπνησα πάλι από πόνο στο λαιμό, πήρα παυσιπονο και εύχομαι να με πιάσει,είναι φρικτό.

    Έχω και ξηρό βήχα αυτές τις μέρες.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Έχω φοβερή αναγούλα. Παλεύω για να μην ξεράσω.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Kαλημερα και περαστικα σου Αντωνη!

    Ολα καλα θα οανε εγω τριπλοεμβολιασμενη και το κολλησα και δυο φορεςς ..

    Μην σε τρομαζουν οι εκτακτες και οι ταχυκαρδιες ολα στο προγραμμα ειναι ..σου ειχα πει οτι εφτανα μεχρι και 150 την ωρα που ημουν ξαπλωμενη και χωρις να κανω τιποτε αλλο ..

    Ολα καλα θα πανε το οξυγονο σου να ελέγχεις μονο,θα κανει τον κυκλο του και θα περασει ..

    Θα παιρνεις βιταμινες και θα τρως παρα πολυ καλα ..πολλα φρουτα σαλατες και πρωτεΐνη ..
    κοψε τελειως την ζαχαρη αν μπορεις αυτες τις μερες να βοηθησεις περισσοτερο το ανοσοποιητικο σου ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Ευχαριστω, φοβάμαι απλα μήπως εξελιχθεί σε πνευμονία γιατι δεν εβηχα τις προηγούμενες μέρες. Ο πατέρας μου είναι 70, του πέρασε ήδη, η μία αδερφή μου το περνάει ασυμπτωματικη, η αλλη το κόλλησε πρώτη από μένα,είναι ήδη καλύτερα. Μόνο εγώ και ο μάγειρας είμαστε ακόμα χαλια. Νιώθω κόπωση. Χθες βεβαια πήγα πάλι σπίτι και τάιζα τις γάτες και κινήθηκα αρκετά, ίσως εξαντλησα τον εαυτό μου.

    Έχω μια πικράδα στο στόμα. Έφαγα τώρα ένα μπολ μακαρόνια με λίγο κοτόπουλο και τώρα ανακατευομαι. Προσπαθω να τρωω ,πιεζομαι,δεν εχω ορεξη. Υποψιάζομαι ότι μου έχει πέσει ο αιματοκριτης. Προσπαθώ και να πίνω υγρα αλλά δεν είναι εύκολο, δεν πάει τίποτα κάτω.

    Ο γιατρός είπε ότι δεν τον ανησυχεί ο βήχας,μιλήσαμε στο τηλ, είπε μόνο αν έχω δυσκολία στην αναπνοή να ανησυχησω.

  13. #58
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ευχαριστω, φοβάμαι απλα μήπως εξελιχθεί σε πνευμονία γιατι δεν εβηχα τις προηγούμενες μέρες. Ο πατέρας μου είναι 70, του πέρασε ήδη, η μία αδερφή μου το περνάει ασυμπτωματικη, η αλλη το κόλλησε πρώτη από μένα,είναι ήδη καλύτερα. Μόνο εγώ και ο μάγειρας είμαστε ακόμα χαλια. Νιώθω κόπωση. Χθες βεβαια πήγα πάλι σπίτι και τάιζα τις γάτες και κινήθηκα αρκετά, ίσως εξαντλησα τον εαυτό μου.

    Έχω μια πικράδα στο στόμα. Έφαγα τώρα ένα μπολ μακαρόνια με λίγο κοτόπουλο και τώρα ανακατευομαι. Προσπαθω να τρωω ,πιεζομαι,δεν εχω ορεξη. Υποψιάζομαι ότι μου έχει πέσει ο αιματοκριτης. Προσπαθώ και να πίνω υγρα αλλά δεν είναι εύκολο, δεν πάει τίποτα κάτω.

    Ο γιατρός είπε ότι δεν τον ανησυχεί ο βήχας,μιλήσαμε στο τηλ, είπε μόνο αν έχω δυσκολία στην αναπνοή να ανησυχησω.
    Μην ανησυχείς είναι λογικά αυτά τα συμπτώματα...είχα χάσει οσμή γεύση και ένιωθα μια πίκρα στο στόμα ακόμα και όταν έπινα νερό ένιωθα μια περίεργη γεύση και εννοείται δεν μύριζα και δεν γευομουν τίποτα... κόπωση είχα και εγώ αρκετή και ταχυπαλμιες είναι λογικό...είναι στα συμπτώματα...φαντάσου όταν έγινα καλά κλπ ακόμα και τώρα που έχουν περάσει 3 μήνες έχω κόπωση ακόμα και το έχω συζητήσει και με τον γιατρό μου είναι στα συμπτώματα long COVID...οπότε μην ανησυχείς...θα περάσει...όλοι το περάσαμε ♥️

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ευχαριστω, φοβάμαι απλα μήπως εξελιχθεί σε πνευμονία γιατι δεν εβηχα τις προηγούμενες μέρες. Ο πατέρας μου είναι 70, του πέρασε ήδη, η μία αδερφή μου το περνάει ασυμπτωματικη, η αλλη το κόλλησε πρώτη από μένα,είναι ήδη καλύτερα. Μόνο εγώ και ο μάγειρας είμαστε ακόμα χαλια. Νιώθω κόπωση. Χθες βεβαια πήγα πάλι σπίτι και τάιζα τις γάτες και κινήθηκα αρκετά, ίσως εξαντλησα τον εαυτό μου.

    Έχω μια πικράδα στο στόμα. Έφαγα τώρα ένα μπολ μακαρόνια με λίγο κοτόπουλο και τώρα ανακατευομαι. Προσπαθω να τρωω ,πιεζομαι,δεν εχω ορεξη. Υποψιάζομαι ότι μου έχει πέσει ο αιματοκριτης. Προσπαθώ και να πίνω υγρα αλλά δεν είναι εύκολο, δεν πάει τίποτα κάτω.

    Ο γιατρός είπε ότι δεν τον ανησυχεί ο βήχας,μιλήσαμε στο τηλ, είπε μόνο αν έχω δυσκολία στην αναπνοή να ανησυχησω.
    οξυγονο να μετρα και μην ανησυχείς για τιποτα ...ολα ειναι συπτωματα του ακομα και η γευση και ολα ολα ..

    υγρα πολλα ακομα και νερο αν δεν θες να πιεις κατι αλλο .

    και τις βιταμινες ,αυτες θα σε βοηθησουν πλεον, θα τις παρεις αυστηρα για οσο νιωθεις χαλια ασχετα με το πως ησουν πριν ,αυτο μου ειπε ο γιατρος και σε παρακαλω να ακους μονο αυτον και το κυριοετρο οταν σου λεει οτι εισαι καλα να τον πιστευεις ;)
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Αν εσύ θεωρείσαι χάλια με αυτά τα συμπτώματα, φαντάσου αυτούς που έλιωσαν στον πυρετό και βαραγαν 40αρια για 3 μέρες.. Ελαφρυά το περνάς και αν αντί για κοβιντ το ονομάζαμε γρίπη του χειμώνα, δε νομίζω να έδινες τόση βάση.

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •