Καταντα πληκτικο - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 108
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Καλησπέρα και από εμένα.πριν 2 εβδομάδες ειχα κορονοιο για 2η φορα και ενω ειχα ηρεμήσει αρκετα με τις εκτακτες επεστρεψαν σε καθημεριμη βάση εδω και 5 ημέρες.την πρωτη φορα που ειχα νοσησει ειχα βαλει holter και ο καρδιολογος μου ειχε πει οτι μονο οσοι εχουν νοσησει βαρια κανουν τριπλεξ οι υπολοιποι δεν χρειαζεται.και εγω αναρωτιέμαι μήπως μου αφησε μυοκαρδιτιδα??

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,792
    Κανε τριπλεξ.


    Δεν εχω γεύση για κάποια φαγητά. Επίσης όπως το φοβόμουν έχει επιστρέψει η ορθοστατικη. Τι θα απογινω; αναγκαστικά θα πρέπει να πάω καρδιολογο να ξαναπαίρνω ιβαμπραδινη μέχρι να μου περάσει.

    Επίσης σήμερα ξύπνησα με κόκκινο αυτί. Δεν ξέρω μήπως με τσίμπησε κάτι ή είναι λόγω κοβιντ. Έχω σπαστει πάρα πολύ που κόλλησα. Μου χαλάει όλο το πρόγραμμα. Εξαιτίας του μαλακα του μαγειρα.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Έχω γνωστό π έπαθε μυοκαρδιτιδα μετά το εμβολιο και πονούσε πολύ στο στηθος για δύο μέρες έκανε εξέταση τροπονινης κ ήταν πολύ ανεβασμένη μαγνητική μετά κ νοσηλεία.. άρα δν νομίζω α έχεις...σκίουρο τν γεύση τν είχα χάσει κι εγώ για 5 μέρες περίπου σε όλα καταλάβαινα μόνο το αλάτι.. θεωρώ πως είσαι μια χαρά απλά σε κατέβαλε το άγχος σου

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,792
    Έχω κιτ τροπονινης σπίτι φοβαμαι να κάνω όμως μην μου βγει ανεβασμένη.

    Κάνω ορθοστατικη ταχυπαλμια όμως.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,792
    Σήμερα υποτίθεται τελειωσε η καραντίνα , βγήκα για ψώνια γιατί την άλλη βδομάδα κλείνει το ξενοδοχείο και μετά δεν θα μπορώ να ψωνίσω με την καρτα. Και νιώθω ξεπνοος, όπως στην αρχή της ορθοστατικης.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Κάνε υπομονή ο κοβιντ κάνει τέτοια κι εγώ είχα ηρεμήσει κάπως από τους ιλιγγους κ αφού κόλλησα ξανά ήρθαν..

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,792
    Κατουρησα σε αυτό το μπουκάλι https://ibb.co/PwLcYyz για να δω τι χρώμα είναι τα ουρά μου. Συνήθως είναι διαφανή, τώρα είναι σκούρο προτοκαλι, αυτό σημαίνει σοβαρή αφυδατωση! Όντως δεν πινω νερό γιατιμου φέρνει αναγούλα. Η αφυδατωση είναι επικίνδυνη, μπορεί να καταλήξω, μπορεί να έχουν πάθει ήδη ζημιά τα νεφρα μου.

    Και σήμερα έκανα τεστ ξανα και είμαι ακόμα θετικός.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Κατουρησα σε αυτό το μπουκάλι https://ibb.co/PwLcYyz για να δω τι χρώμα είναι τα ουρά μου. Συνήθως είναι διαφανή, τώρα είναι σκούρο προτοκαλι, αυτό σημαίνει σοβαρή αφυδατωση! Όντως δεν πινω νερό γιατιμου φέρνει αναγούλα. Η αφυδατωση είναι επικίνδυνη, μπορεί να καταλήξω, μπορεί να έχουν πάθει ήδη ζημιά τα νεφρα μου.

    Και σήμερα έκανα τεστ ξανα και είμαι ακόμα θετικός.
    Μια ανακατωσουρα μου ρθε να πω την αλήθεια. Πολύ κριντζι :)

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,792
    Αφου εγραφα τι ειναι ,γιατι το άνοιξες;

    Ευτυχώς το χρώμα επανήλθε αφότου ηπια 1 λίτρο νερό. Εξακολουθεί να μου φαίνεται ύποπτο βεβαια.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Αφου εγραφα τι ειναι ,γιατι το άνοιξες;

    Ευτυχώς το χρώμα επανήλθε αφότου ηπια 1 λίτρο νερό. Εξακολουθεί να μου φαίνεται ύποπτο βεβαια.
    Βρε εσύ έγραφες, λέω δε μπορεί θα τρολαρει :)
    Πίνε νερό.

  11. #86
    Αχ ρε σκιουρε, μέχρι τώρα έχω διαβάσει 100 φορές ότι θα καταλήξεις, θα πάθεις έμφραγμα, ανακοπή κ δεν ξέρω τι άλλο κ είσαι ακόμη εδώ να μας κ@τουρας!,

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Σισσυ δεν μπορώ..κλαιωωωω από τα γελια

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Έχω γνωστό π έπαθε μυοκαρδιτιδα μετά το εμβολιο και πονούσε πολύ στο στηθος για δύο μέρες έκανε εξέταση τροπονινης κ ήταν πολύ ανεβασμένη μαγνητική μετά κ νοσηλεία.. άρα δν νομίζω α έχεις...σκίουρο τν γεύση τν είχα χάσει κι εγώ για 5 μέρες περίπου σε όλα καταλάβαινα μόνο το αλάτι.. θεωρώ πως είσαι μια χαρά απλά σε κατέβαλε το άγχος σου
    Πόνο δεν εχω καθολου.Λογικα θα ειχα και αλλα συμπτωματα,αλλα αν συνεχισουν και την αλλη εβδομαδα οι αρρυθμιες θα παω να κανω μια τροπονινη ετσι για να μου φυγει η ιδεα.

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Έχω κιτ τροπονινης σπίτι φοβαμαι να κάνω όμως μην μου βγει ανεβασμένη.

    Κάνω ορθοστατικη ταχυπαλμια όμως.
    Κιτ τροπονινης??το πουλανε στα φαρμακεια και το παιρνει οποιος θελει ή πρεπει να στο γραψει γιατρος?

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,792
    Ναι, ως τώρα στάθηκα τυχερός ,ειναι αληθεια αυτο :D Τιποτα βεβαια δεν εγγυαται οτι θα συνεχισω να ειμαι τυχερος. Σήμερα παιδιά αισθάνομαι τρομερή εξάντληση, έβγαλα έξω στον κήπο τη γάτα που έχω μαζί μου και μετά δεν μπορούσα να πάρω τα ποδια μου. Τώρα έφαγα και αισθανθηκα τρομερή αδιαθεσία,δεν ξερω μήπως μου έπεσε το ζάχαρο,μου τελείωσαν οι ταινίες που είχα μαζί μου. Έφαγα λίγη σοκολάτα μήπως συνέλθω. Η γεύση μου εξακολουθεί να αγνοείται. Ακόμα δεν εκανα τεστ σήμερα αλλά κάτι μου λέει ότι παλι θα βγω θετικός και όσο βγαίνω θετικος δεν μπορώ να γυρίσω σπίτι μου για να μην κολλήσω τη μαμά μου. Μεθαύριο κλείνουμε βεβαια, να δω πού θα μένω.

    Επίσης ζυγιστηκα και έχασα 2 κιλά.

    Κιτ τροπονινης πουλάνε σε καταστήματα ιατρικού εξοπλισμού.

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •