Καταντα πληκτικο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 108
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788

    Καταντα πληκτικο

    Για ακόμα μια φορα αρρωστος φέτος. Με κόλλησε ο μάγειρας και μενα και την αδερφή μου. Αυτή τη στιγμή έχω 39.3, μόλις πήρα ντεπον και μιλάω με τον γιατρό μήπως έρθει να με δει. Έχω 130 παλμούς ξαπλωμενος. Ελπίζω να έρθει πριν πάθω επιπλοκη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Έπεσε με το ντεπον μετά από αρκετή ώρα βεβαια. Αλλά είχα πανικοβληθει και κάλεσα τον γιατρό. Τζαπα ακόμα ένα πενηνταρι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Τελικά δεν ήταν τσάμπα. Έχω κοβιντ. Και είμαι και ανεμβολιαστος. Αυτό είναι το τέλος λοιπόν.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Και τι εγινε δηλαδη αμα εισαι ανεμβολιαστος;Ανθρωποι 90 χρονων το παθαινουν και το περνανε σπιτι.Αυτα τα εμβολια ειναι παντελως αχρηστα αλλους σκοπους εξυπηρετησαν παντως οχι για την υγεια μας.Περαστικα και ψυχραιμια.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Πάρε βιταμίνη d 2000 μονάδες, ψευδάργυρο τουλάχιστον 15mg, βιταμίνη C 1000mg

  6. #6
    Σωστά τα είπε ο niels
    Περαστικά σκιουρε, είσαι ένας από τα εκατομμύρια 30χρονους ανεμβολιαστους Έλληνες που θα το περάσεις το κοβιντακι κ όλα θα είναι μια χαρά!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Και τι εγινε δηλαδη αμα εισαι ανεμβολιαστος;Ανθρωποι 90 χρονων το παθαινουν και το περνανε σπιτι.Αυτα τα εμβολια ειναι παντελως αχρηστα αλλους σκοπους εξυπηρετησαν παντως οχι για την υγεια μας.Περαστικα και ψυχραιμια.
    βλεπω το εχεις μελετησει πολυ το θεμα των εμβολιων και δειχνεις γνωστης.
    αληθεια τι ειδικοτητα εχεις στην ιατρικη;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Σας ευχαριστώ. Είμαι καλύτερα από πριν, απλά έχω ακόμα ταχυπαλμια. Λογικα εδω και δυο μερες το εχω.
    Πήγα σπίτι να ταισω τις γάτες και γύρισα στο ξενοδοχείο.

    Ο γιατρός δεν ανησύχησε που είμαι ανεμβολιαστος. Μου είπε κι αυτός να παίρνω d και c.
    D εχω, C θα στείλω αύριο την αδερφή μου να πάρει. Δεν έχω βήχα,μόνο ενόχληση στο λαιμό, πονοκέφαλο και ταχυπαλμια. Ο πυρετός έπεσε, θα ξαναπάρω σε λίγο ντεπον πριν κοιμηθώ. Κοιμόμουν βεναια όλη τη μέρα. Φοβαμαι μήπως μου ρίξει τον αιματοκρίτη ο κοβιντ. Γενικά επιπλοκές μετά. Απορώ ποιος με κόλλησε. Ο μάγειρας μας είναι άρρωστος αλλά επιμένει ότι ειναι αρνητικός. Λογικά είπε ψέματα.

  9. #9
    Συμβαίνει ως συνήθως αυτό που ισχύει πάντα, όσο περισσότερο ειδικος είναι κάποιος τόσο λιγότερο σίγουρος είναι ακόμη κ για την επιστημη του κ τόσο περισσότερο αμφιβαλλει...απι την άλλη, όσο λιγότερα ξέρει κανείς τόσο ευκολότερα εκφράζει απόλυτες απόψεις που δεν επιδέχονται αμφισβητηση

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Περαστικά θα το περάσεις μια χαρά!!Σε δύο μέρες θα είσαι μια χαρά,εμένα ο άντρας μ με πολλά προβλήματα υγείας ανεμβολιαστος και υπερβαρος τρεις μέρες κ μετά ήταν μια χαρά εγώ εμβολιασμενη με δύο δόσεις κ δν πρόκειται να λάβω άλλη ποτέ το ίδιο το πέρασα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Περαστικά Σκιουράκο!!

    Εγώ έχω κάνει εμβόλιο 4 φορές και δεν αρρώστησα ποτέ καθόλου!

    Να ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού σου και του Niels!!

    Για όσους αμφισβητούν τα εμβόλια:

    https://www.enikos.gr/society/tsiodr...volia/1866392/
    Last edited by homebod; 10-10-2022 at 00:48.
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  12. #12
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    βλεπω το εχεις μελετησει πολυ το θεμα των εμβολιων και δειχνεις γνωστης.
    αληθεια τι ειδικοτητα εχεις στην ιατρικη;
    καμια απαντηση. μανος is missing

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    ΠαιδιΑ ανέβηκε πάλι στα 39. Πηρα δυο ντεπον κ περιμένω να πέσει. Έχω πάλι ταχυπαλμια. Η αδερφή μου είπε να μην πάω νοσοκομείο γιατί θα με διασωληνωσουν.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Έπεσε στα 37.4. Νιώθω όμως καπως περίεργα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Περαστικά Σκιουράκο!!

    Εγώ έχω κάνει εμβόλιο 4 φορές και δεν αρρώστησα ποτέ καθόλου!

    Να ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού σου και του Niels!!

    Για όσους αμφισβητούν τα εμβόλια:

    https://www.enikos.gr/society/tsiodr...volia/1866392/
    Καλα, κι εγώ 2.5 χρόνια τώρα δεν νοσησα. Το εμβόλιο δεν μπορούσα να το κάνω λόγω αλλεργιας. Ένας φίλος μου ανεμβολιαστος το πέρασε ηπια, εμένα δεν ξέρω γιατί μου κάνει τόσο υψηλό πυρετό. Δεν πήρα και στην ώρα του το αντιπυρετικο βεβαια. Τώρα έπεσε και έπεσαν και οι παλμοί. Αλλά νιώθω μια δυσπνοια γενικά. Βηχα δεν έχω καθόλου , ενόχληση στο λαιμό έχω. Επίσης πεινάω αλλά δεν ξέρω τι να φαω, δεν θέλω να φορτώσω το στομάχι μου. Έφαγα λίγο παστίτσιο πριν κοιμηθώ. Έχω όρεξη για κρέπα για καποιο λογο. Το ζάχαρο μου είναι 95 όμως.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •