ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ Rescue Remedy Ή ΑΛΛΟ ΦΥΤΙΚΟ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΟ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    μην περιμενεις κατι απο τα φυτικα , εγω ποτε δεν ειδα , ισως το μαγνησιο εχει τετοιο απο τελεσμα , ηπιοτατο ομως .............................

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by viviann View Post
    Οι απόψεις διίστανται! Είδα βέβαια να υπερτερούν οι θετικές κ είπα να δοκιμάσω,δεν έχω να χάσω κάτι…εκτός των 22€
    :D
    Τόσο πολύ το πήρες??
    Εγώ παίρνω τις σταγόνες 10μλ βέβαια 13ευρω περίπου.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    Τόσο πολύ το πήρες??
    Εγώ παίρνω τις σταγόνες 10μλ βέβαια 13ευρω περίπου.
    Ναι το spray των 20ml τόσο έχουν…
    Καλά φυσικά δεν περιμένω θαύματα αλλά εξάλλου το ελέγχω με το μυαλό.
    Σήμερα πχ είμαι καλύτερα κ από χθες… 2 μέρες χωρίς κρίσεις άγχους…
    Την ταραχη θέλω απλώς να μου μειώσει όταν με πιάνει με έντονους ήχους κλπ κλπ
    Ακόμη κ αυτό ευχαριστημένη θα είμαι!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    μην περιμενεις κατι απο τα φυτικα , εγω ποτε δεν ειδα , ισως το μαγνησιο εχει τετοιο απο τελεσμα , ηπιοτατο ομως .............................
    Ναι αλίμονο! Απλώς επειδή κι από παλιότερες περιόδους που έχω περάσει τόσο άγχος μαζεμένο το ξεπέρασα μόνη μου βάζοντας μπροστά την λογική μου και τα κατάφερα…ένα μικρό boost απλώς ψάχνω ώστε να το παλέψω!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Το χειρότερο όλων είναι τα ψυχοσωματικα δηλαδή πάνω που ήρεμεις έρχεται μια ζαλάδα ένα σφίξιμο στο στηθος κ πάλι από τν αρχή!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Το χειρότερο όλων είναι τα ψυχοσωματικα δηλαδή πάνω που ήρεμεις έρχεται μια ζαλάδα ένα σφίξιμο στο στηθος κ πάλι από τν αρχή!
    Αυτό έζησα μόλις! Ήμουν ορθια κ μιλούσα κ με έπιασε ένα πράγμα σα να μου κόπηκε η αναπνοη, σα να έκανε κάτι σπασμό μέσα… τα χρειάστηκα αλλά περπάτησα κ όλα καλά. Αυτό δε το έκανα ρε γαμωτο με το χολτερ. Βέβαια οι καρδιολόγοι μου είπαν 1000% ο,τι νιωθω δεν είναι από την καρδιά

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Κι εγώ που έβαλα ακόμα δεν έχω ηρεμήσει...πήγα και για τριπλεξ ξανά και σκέφτομαι να πάω και σε άλλον γιατρό για δεύτερη γνώμη...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Έχω δοκιμάσει αρκετά φυτικά σκευάματα καθώς και ομοιοπαθητική κανένα δεν με βοήθησε κατέληξα σε αγωγή από ψυχίατρο.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Κι εγώ που έβαλα ακόμα δεν έχω ηρεμήσει...πήγα και για τριπλεξ ξανά και σκέφτομαι να πάω και σε άλλον γιατρό για δεύτερη γνώμη...

    Και για δεύτερη γνώμη να πας πιστεύεις θα ηρεμήσεις? Έχεις δώσει εντολή στον εγκέφαλο σου ότι σώνει και ντε έχεις καρδιά.. Όλα στο μυαλό μας είναι. Οι σκέψεις που κάνουμε τροφοδοτούν τα ψυχοσωματικά και τη συμπεριφορά μας. Θέλει καλή ψυχοθεραπεία (γνωστική) και αλλαγές στο τρόπο ζωής και σκέψης.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,449
    Altion 4Sleep 30caps αυτο δίνω στην μανα μου και ηρεμει οταν κοιματε βοηθάει κι ειν φυτικο μα γιατρος πρεπει να το δει αν πρεπει να το παρει καποιος

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Ναι το ξέρω ότι έχεις δίκιο απλά πάνω π ήμουν μια χαρά να σου κάτι πονακια στην καρδιά εδώ κ δύο βδομάδες..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Ναι το ξέρω ότι έχεις δίκιο απλά πάνω π ήμουν μια χαρά να σου κάτι πονακια στην καρδιά εδώ κ δύο βδομάδες..
    Να σκέφτεσαι ρεαλιστικά. Ότι οκ έχω εξεταστει από καρδιολόγο και δεν έχω κατι. Είναι νευροπονος πχ, ή από το άγχος μου. Μη βάζεις το μυαλό σου να σκέφτεται αρνητικά και να μπαίνει σε αυτόν τον φαύλο κύκλο, τι έχω τώρα? Και γιατί πονάω? Όλοι οι άνθρωποι πονάμε γιατί είμαστε ζωντανοί οργανισμοί απλά εμείς δυστυχώς το μεγαλοποιουμε και είμαστε λες και έχουμε ένα συναγερμό και το παραμικρό το νιώθουμε σαν απειλή.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    Να σκέφτεσαι ρεαλιστικά. Ότι οκ έχω εξεταστει από καρδιολόγο και δεν έχω κατι. Είναι νευροπονος πχ, ή από το άγχος μου. Μη βάζεις το μυαλό σου να σκέφτεται αρνητικά και να μπαίνει σε αυτόν τον φαύλο κύκλο, τι έχω τώρα? Και γιατί πονάω? Όλοι οι άνθρωποι πονάμε γιατί είμαστε ζωντανοί οργανισμοί απλά εμείς δυστυχώς το μεγαλοποιουμε και είμαστε λες και έχουμε ένα συναγερμό και το παραμικρό το νιώθουμε σαν απειλή.
    Ποσό δίκαιο έχεις! Αυτό προσπαθώ κ κάνω κι εγώ…
    Πχ σήμερα από το πρωι έχω φουλ αερα σε έντερα-στομάχι που αυτό σημαίνει πως όταν σκύβω και διπλώνω τον κορμό, κάτι πάει να μου κλείσει την αναπνοη ή πάω να κάνω έκτακτη (που ή θα κάνω πολύ ήπια ή και καθόλου). Δε λέω ότι δε με αγχώνει κ δε μπαίνω κ γώ στην κλασσικη ερώτηση «τι ήταν τώρα πάλι αυτό, αραγε μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στην καρδιά; αρρυθμία κλπ κλπ.
    Μετά όμως το ξανασκέφτομαι κ λέω δεν πυροδοτείτε από την καρδιά, είναι θωρακική δυσφορία και συνεχίζω να κάνω πράγματα να ξεχνιέμαι. Απλώς θα ξεκινήσω πάλι τα ενεργού άνθρακα χάπια πολύ βοηθανε στα γαστρεντερικά αέρια κ με είχαν βοηθήσει όντως το καλοκαίρι.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    Altion 4Sleep 30caps αυτο δίνω στην μανα μου και ηρεμει οταν κοιματε βοηθάει κι ειν φυτικο μα γιατρος πρεπει να το δει αν πρεπει να το παρει καποιος
    Αυτά είναι βιταμίνες και βοηθούν στον ύπνο όπως και όλα όσα έχουν μελατονινη-βαλεριάνα.
    Οι περισσότεροι θέλουν λύσεις για την ημέρα! :o

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by viviann View Post
    Ποσό δίκαιο έχεις! Αυτό προσπαθώ κ κάνω κι εγώ…
    Πχ σήμερα από το πρωι έχω φουλ αερα σε έντερα-στομάχι που αυτό σημαίνει πως όταν σκύβω και διπλώνω τον κορμό, κάτι πάει να μου κλείσει την αναπνοη ή πάω να κάνω έκτακτη (που ή θα κάνω πολύ ήπια ή και καθόλου). Δε λέω ότι δε με αγχώνει κ δε μπαίνω κ γώ στην κλασσικη ερώτηση «τι ήταν τώρα πάλι αυτό, αραγε μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στην καρδιά; αρρυθμία κλπ κλπ.
    Μετά όμως το ξανασκέφτομαι κ λέω δεν πυροδοτείτε από την καρδιά, είναι θωρακική δυσφορία και συνεχίζω να κάνω πράγματα να ξεχνιέμαι. Απλώς θα ξεκινήσω πάλι τα ενεργού άνθρακα χάπια πολύ βοηθανε στα γαστρεντερικά αέρια κ με είχαν βοηθήσει όντως το καλοκαίρι.
    Μπράβο αυτό ακριβώς. Κι εγώ αυτό κανω.
    Ρεαλιστικές σκέψεις.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ηρεμιστικό
    By stella321 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 21-12-2023, 17:42
  2. Φυτικό ηρεμιστικό!
    By Marg27 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 05-10-2022, 06:42
  3. ηρεμιστικο
    By joanna22 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 04-12-2019, 21:40
  4. Ηρεμιστικό για άγχος
    By Nikos156 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 14-06-2018, 00:48
  5. dr bach remedy
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 06-06-2009, 20:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •