Έφυγε ο μπαμπας μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    3

    Έφυγε ο μπαμπας μου

    16 Σεπτεμβρίου έχασα τον μπαμπά μου. Δεν μπορώ να το πιστέψω. Νιώθω πως ο χωρος και ο χρόνος έχουν αλλάξει. Τον Μάρτη που πέρασε βρέθηκε όγκος στο νεφρό. Τον Μαΐο χειρουργηθηκε. Επρεπε ν ξεκινήσει αιμοκαθαρση και δεν το χε παρει καλα ψυχολογικά Τον εβλεπα να αλλάζει να μαραζωνει και εγω και η μαμα μου και η αδερφή μου. Προσπαθησαμε με καθε τρόπο να του ανεβασουμε την ψυχολογία. Ελεγε συνέχεια πως δεν θελει να πηγαινει εκει και να καθεται στο κρεβατι αυτό. Εχανε συνεδρίες. Εχανε βάρος. Δεν μπορούσε να κοιμηθει. Τρεις μερες πριν φύγει, νοσηλεύτηκε. Ηταν πολυ ταλαιπωρημενος, ειχε ειλεο. Ποναγε μια βδομαδα και τον πατακαλουσαμε να παμε νοσοκομείο και δεν πηγαινε. Ωσπου οι πονοι ηταν αφόρητοι. Δεν μπόρεσε να ανταποκριθει στην θεραπεία :'( επαθε ανακοπη τον επανέφεραν και μετα απο δεκα λεπτα ειχε ξανα φύγει οριστικά δεν περίμενω να ακούσω καποιο λογο παρηγοριάς. Το μόνο που με παρηγορεί ειναι πως δεν ηθελε να ζει έτσι οπως ελεγε στην μαμα μου και πως εβλεπα τα ματια του να θαμπωνουν και να χάνονται μέρα με την μερα . Και δεν ηθελα να το βλέπω έτσι. Κουράγιο σε όποιον περνα κατι αντίστοιχο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Ο Πατέρας σου είναι ένας Γενναίος και Αξιοπρεπής άνθρωπος, που έβαλε την Αξιοπρέπειά του πιο ψηλά από την ζωή του! Μακάρι να του μοιάσετε!!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Συλλυπητήρια για τον πατέρα σου! Να είσαι καλά να τον θυμάσαι! Οι άνθρωποι πεθαίνουν πραγματικά αν τους ξεχάσουμε (καταλαβαίνεις με ποια έννοια το λέω πιστεύω)... Όσο τους θυμόμαστε ζούνε μέσα μας...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Ο Πατέρας σου είναι ένας Γενναίος και Αξιοπρεπής άνθρωπος, που έβαλε την Αξιοπρέπειά του πιο ψηλά από την ζωή του! Μακάρι να του μοιάσετε!!
    Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια Ναι ηταν περήφανος και αξιοπρεπής

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Συλλυπητήρια για τον πατέρα σου! Να είσαι καλά να τον θυμάσαι! Οι άνθρωποι πεθαίνουν πραγματικά αν τους ξεχάσουμε (καταλαβαίνεις με ποια έννοια το λέω πιστεύω)... Όσο τους θυμόμαστε ζούνε μέσα μας...
    Καταλαβαίνω ναι ευχαριστώ πολύ για τα λογια σου

  6. #6
    Να είσαι δυνατή και να τον θυμάσαι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Καλό παράδεισο να έχει!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    συλληπητηρια απο μενα , ξερω πως ειναι, εχασα και τον δικο μου τον 1/2022 , μετα απο βαρυτατο εγκεφαλικο....απο λαθος γιατρου .....
    Last edited by Macgyver; 02-12-2022 at 07:47.

Similar Threads

  1. Πέθανε ο μπαμπάς μου
    By End_of_an_era in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 19
    Last Post: 25-08-2022, 15:40
  2. αχ αυτός ο μπαμπάς μου!
    By Johana in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 01-06-2018, 16:05
  3. "εφυγε"αλλος ενας φιλος ,γιατρος,εφυγε! τον πειρε η Ηρω!
    By giorgos panou in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 27
    Last Post: 20-06-2013, 00:44
  4. πέθανε ο μπαμπάς μου..
    By broken horse in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 36
    Last Post: 24-07-2011, 13:22
  5. ο μπαμπάς μου
    By STARAKI_ed in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 08-11-2010, 18:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •