Πρώτη φορά έκτακτη συστολή - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Εγώ είμαι πολύ καινούργια σ αυτό!!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Έλλη καλησπέρα..έτσι είμαι εγώ εδώ και πόσο καιρό δεν ξέρω.απανωτες εκτακτες.και με διάρκειας.τρομακτικό.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Έχουμε τόσοι πολλοι το ίδιο πρόβλημα που ειλικρινά απορώ γιατί δεν έχει παρει μεγαλυτερη διάσταση και απλά δεν αναφέρεται ποτε. Πολλοί δεν ξέρουν καν τι είναι και ειλικρινά απορώ. Εχω νιώσει έκτακτες ειλικρινά από όταν θυμάμαι τον εαυτό μου. Εντάξει υπερβάλω λίγο αλλά από το λυκειο ουσιαστικά μέχρι τώρα που ειμαι 33 νιώθω έκτακτες συνεχεια. Δυστυχώς εχω πολυ μεγάλο φόβο σε σημείο για πολυ καιρό να μην είμαι λειτουργική και προσπαθω να το παλεψω μέσα μου. Εχω προσωπικά μεγάλο πρόβλημα με το στομάχι μου με το άγχος μου και γενικά πολλες φορες αισθάνομαι ότι έχω κατάθλιψη. Φοβάμαι και εγώ μη πεθανω στον υπνο μου γιατί δυστυχώς τις νιώθω και εκεί. Και τώρα καθόμουν και ένιωσα να ξεκινάει κάποιο επεισόδιο με πολλες μαζεμένες και φοβάμαι για κολπική μαρμάριγη. Έχει νιώσει κανεις κάτι τέτοιο?
    πολλες φορες ελλη. καποιες φορες αν δεν αλλαξω σταση δεν σταματανε ουτε αυτες και οταν εννοω απανωτες εγω αναφερομαι σε εκτακτες χωρις κανονικο χτυπο αναμεσα. οταν το παθαινω αυτο εχω προλιποθυμικα επεισοδια αλλα οι γιατροι μου λενε αν δεν λιποθυμισω και αν δεν καταγραφουν σε χολτερ δεν δινουμε σημασια. εγω παυω να μαι λειτουργικη σε σημειο να μην μπορω καν να σηκωθω απο το κρεβατι μπορει και για μηνα. Εχω σκεφτει επισης αρκετες φορες οτι μαλλον κανω επεισοδια κολπικης μαραμυριηης η ακομα χειροετερα καποια κοιλιακη ταχυκαρδια. μακαρι καποια στιγμη να μελετηθει το θεμα πολυ απο τους καρδιολογους και να βρεθει καποια μονιμη λυση/ εκτος του καυτηριασμου που ειναι κορονα γραμματα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Αχ βρε Έλενα ακριβώς κι εγώ τα ίδια.εχω τάση λιποθυμίας χωρίς κανονικό χτυπο και μένα έτσι μου λένε οι γιατροί.ειχε καταγράψει σε μένα το χολτερ που είχα βάλει αλλά δεν ήταν τόσο έντονες και απανωτές με τάση λιποθυμίας όπως τώρα.μου είπαν ότι είναι αθώες εκτακτες.μακαρι να βρεθεί κάτι να απαλλαγούμε από αυτό το μαρτύριο.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Νίκη έχουν καταγραφεί οι απανωτές εννοείς? Κανεις κοιλιακες η κάλπικες?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Τώρα άμα σου πω ότι από τον πανικό μου εκείνη την στιγμή δεν θυμάμαι αν μου είπε και τι μου είπε.το μόνο που μου είπε και ο δικός μου καρδιολογος και άλλοι καρδιολογοι που έχω επισκεφτεί ότι είναι αθώες εκτακτες.οτι από την στιγμή που δεν βλέπουν να έχω κάποιο πρόβλημα στην καρδιά οι εκτακτες είναι αθωες.επικινδυνες λέει θα ήταν μόνο αν υπήρχαν και καρδιολογικα προβλήματα που δημιουργούν τις εκτακτες.πανω κάτω πάντως όλοι οι καρδιολογοι τα ίδια λένε.και νομίζω ότι ούτε αυτοί ξέρουν ακριβώς γιατί έχουμε εκτακτες συστολες και το αποδίδουν στο άγχος που εδώ που τα λέμε παίζει μεγάλο ρόλο κι αυτό.τι να πω ρε παιδιά?μακάρι όσοι έχουμε εκτακτες να είναι αθωες και να απαλλαγούμε γρήγορα από αυτό.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Πάντως παιδια και το άγχος παιζει ρόλο και χτυπάει παντου και μας κάνει να έχουμε πολλα άσχημα και πολλες επιπτώσεις στον οργανισμό μας. Δυστυχώς άτομα σαν εμάς που νιώθουν τις έκτακτες τόσο πολυ νιώθουν μόνιμα αυτή την ανησυχία και ανασφάλεια που κακά τα ψέματα είναι πολυ άσχημη αίσθηση γιατί προκειται για την καρδιά. Το στομάχι επίσης παιζει πολυ σημαντικό ρόλο πιστεύω τουλάχιστον σε μένα θεωρώ. Τα χολτερ είναι μεγάλη βοήθεια. Και εγώ πάντως αισθάνομαι άλλες φορές να τις νιώθω πιο έντονες άλλες όχι άλλες τελείως άλλη αίσθηση σαν να κόβεται η ανάσα. Και τώρα που μιλάω παλι έχω και γενικά έχω ξεκινήσει να έχω πολλες. Ξανά. Και φοβάμαι και ειλικρινά κακά τα ψέματα δεν αντέχεται να ζει και να νιώθεις καθε μερα όλη μέρα τη καρδιά σου να σταματα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σεξ πρώτη φορα
    By Giannis2245 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 26-11-2021, 07:33
  2. Πρωτη φορα στα 27
    By Billis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 104
    Last Post: 24-10-2021, 18:46
  3. Πρωτη σας φορα!!!
    By archangel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-04-2018, 14:49
  4. Η πρωτη μου φορα
    By makedreams in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 29-04-2013, 14:51
  5. η πρώτη φορά
    By geiasas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-08-2008, 11:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •