ΛΕΜΦΑΔΈΝΑΣ ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    30

    ΛΕΜΦΑΔΈΝΑΣ ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!

    τρέμω και πάλι στην ιδέα ότι κάτι έχω λόγω ότι έκατσα και ψιλαφισα την δεξι μου λαιμό και βρήκα ένα πολύ μικρό μπιλακι σε μέγεθος μισού αρακά ... τον κακο.ειναι έψαξα για άλλη μια φορά στο ίντερνετ (λες και δεν μου φτάνει όλες οι φορές που το έχω ψάξει ) και διάβαζα συμπτώματα για την λευχαιμία ...πριν ένα μήνα έκανα αιματολογικές μέσα σε αυτες και ΤΚΕ CRP ..βγήκαν φυσιολογικά εγώ βέβαια μετά από αυτό τρέμω ...επίσης διάβασα πόνος στο στήθος ..που καμία φορά μπορεί να νιώσω αν φάω λίγο παραπάνω (έχω και παλινδρόμηση ) και αν όλα αυτά είναι σημάδια λευχαιμίας ?? Τρέμω ήδη ...

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Παίρνεις τα γεγονότα τα συνδέεις ενώ καμία σχέση δεν έχουν μεταξύ τους, βγάζεις μια δική σου ιστορία για να κρατάς το μυαλό σου σε μια φάση πανικού.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    30
    Δεν ξέρω ρε συ τρέμω στη ιδέα σήμερα ειδικά το στομάχι μου είναι κόμπος κ ακούω συνέχεια γουργουρητα...έκλεισα ραντεβού σε ωρρυλα να τα δει
    ..φοβάμαι πάρα πολύ

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    30
    Τίποτα απολύτως τελικά όλα φυσιολογικά δεν καταλάβαινε καν..μάλλον έκανα τελείως λάθος ψιλαφιση και με έκανε κ ενδοσκόπηση και τα βρήκε όλα φυσιολογικά

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,449
    μπορει να ειναι καμία κίστη η 'κανα λιπομα ο γιατρος θα το δει κι θα πει τι ειναι μα δε θα ειν κατι κακο
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  6. #6
    Quote Originally Posted by petros2 View Post
    τρέμω και πάλι στην ιδέα ότι κάτι έχω λόγω ότι έκατσα και ψιλαφισα την δεξι μου λαιμό και βρήκα ένα πολύ μικρό μπιλακι σε μέγεθος μισού αρακά ... τον κακο.ειναι έψαξα για άλλη μια φορά στο ίντερνετ (λες και δεν μου φτάνει όλες οι φορές που το έχω ψάξει ) και διάβαζα συμπτώματα για την λευχαιμία ...πριν ένα μήνα έκανα αιματολογικές μέσα σε αυτες και ΤΚΕ CRP ..βγήκαν φυσιολογικά εγώ βέβαια μετά από αυτό τρέμω ...επίσης διάβασα πόνος στο στήθος ..που καμία φορά μπορεί να νιώσω αν φάω λίγο παραπάνω (έχω και παλινδρόμηση ) και αν όλα αυτά είναι σημάδια λευχαιμίας ?? Τρέμω ήδη ...
    Γεια σου...είχα ακριβώς το ίδιο ένα γρομπαλακι δεξιά κοντά στο στερνοκλειδομαστοειδή μυ...Πήγα στη παθολόγο μου με ψιλαφισε μου είπε δεν είναι κάτι ανησυχητικό αν και το τελευταίο διάστημα νιώθω μεγάλη πίεση στους μύες του λαιμού στον ώμο φουλ πιάσιμο όλο το στρες πάει εκεί.... Μου είπε να κάνω έναν υπέρηχο μαλακών μορίων... Μετά για να ηρεμήσω πήγα και εγώ σε ΩΡΛ μου έκανε ενδοσκόπηση δεν μου βρήκε κάτι μόνο μία μικρή παλινδρόμηση ( κλασσικά ) όλα καλά και χθες πήγα έκανα τον υπέρηχο και τελικά ήταν ένα αδενακι 8 χιλιοστών δεν είναι κάτι ανησυχητικό μου είπε και η γιατρός...Βγάζουμε πολλά στο λαιμό και είχα κάνει και υπέρηχο θυρεοειδούς και αιματολογικές θυρεοειδούς βιταμίνης D , B12 , φερριτινης και CRP όλα ήταν οκ.....ηρέμησα με αυτό το κομμάτι...αν θες να σου φύγει από το μυαλό πες στο παθολόγο σου να σου γράψει έναν υπέρηχο μαλακών μορίων στο λαιμό απλά να ξέρεις δεν ισχύει το παραπεμπτικό η συμμετοχή και πρέπει να το πληρώσεις ιδιωτικά..... ΕΛΛΑΔΑΡΑ

Similar Threads

  1. Επείγον βοήθεια.. νιώθω πως θα τρελαθώ ( λεμφαδενας )
    By Λεονη in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 04-07-2022, 23:18
  2. Λεμφαδενας
    By Coolguy in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 9
    Last Post: 28-06-2021, 20:49
  3. Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή ή τίποτε άλλο? Βοήθεια παρακαλώ! Βοήθεια!
    By kanela2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-04-2020, 23:33
  4. Λεμφαδενας και ο φοβος επιστρέφει
    By turbo in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 52
    Last Post: 09-09-2019, 11:37
  5. ΒΟΗΘΕΙΑ!Διακοπη εφεξορ αποτομα ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 47
    Last Post: 12-04-2019, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •