η κακοποιηση δεν εχει τελος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272

    η κακοποιηση δεν εχει τελος

    μετα απο τις απανωτες εισαγωγες με εισαγγελικη εντολη τωρα η μητερα μου μου εκανε μυνηση για ενδοοικογενειακη βια και σημερα δικαστηκα, η προεδρος απεφανθη αθωος.
    ρωτησε τη μητερα μου αν αισθανθηκε πραγματικα απειλη για τη ζωη της απαντησε οχι, συνεστησε τοσο σε μενα οσο και σε εκεινη να παμε σε ψυχαναλητη
    εχω ξεκινησει ηδη σε ψυχολογο απο την προηγουμενη βδομαδα, πεμπτη εχω την δευτερη συνεδρια
    η προεδρος μας συμβουλεψε και τους 2 να χαμηλωσουμε τους τονους και να τα βρουμε φυσικα η μητερα μου συνεχιζει το ιδιο εργο και δεν νομιζω οτι προκειται να παει σε ψυχαναλητη
    το θεμα ειναι οτι παλι κονομησα εμπειριες να εχω να θυμαμαι, κρατητηριο σημανση μεταγωγες
    θυμηθηκα πραματα απο τις νοσηλειες μου, οι πορτες που κλειδωνουν και ακους τους απεξω με αγωνια οι ασχημες μυρωδιες η βρωμια η αδιαφορια και η παγωμαρα των δημοσιων υπαλληλων
    το μονο που μου δινει ελπιδα ειναι η συντροφος μου, σκεφτομαι ομως οτι δεν εινα θεμα τυχης αλλα και εγω μπορω να αγαπηθω και να αγαπησω οποτε μου αξιζε να ερθει στη ζωη μου

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καλημερα. εργαζεστε εσυ και η συντροφος σου; εισαι σε θεση να εργαστεις;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα. εργαζεστε εσυ και η συντροφος σου; εισαι σε θεση να εργαστεις;
    η συντροφος μου εργαζεται και εμενα τα κεπα μου ενεκριναν αναπηρια 67 τις 100 και εισπρατω μερος της συνταξης του θανοντα πατερα μου
    υπαρχει πλανο, θα νοικιασω αμεσα μονος και αργοτερα μαζι με την συντροφο μου
    πλεον η κατασταση εχει ξεφυγει δεν σηκωνει αναβολη

  4. #4
    xaka10
    Guest
    αν μπορεις Αρη να μεινεις μονος σου ή με την κοπελα σου καλο θα σου κανει να ανεξαρτοποιηθεις και να χεις τον δικο σου χωρο και ανεξαρτησια.εγω δυστυχως μενω ακομα στο πατρικο σπιτι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    η συντροφος μου εργαζεται και εμενα τα κεπα μου ενεκριναν αναπηρια 67 τις 100 και εισπρατω μερος της συνταξης του θανοντα πατερα μου
    υπαρχει πλανο, θα νοικιασω αμεσα μονος και αργοτερα μαζι με την συντροφο μου
    πλεον η κατασταση εχει ξεφυγει δεν σηκωνει αναβολη
    καλημερα.
    υπαρχει μηπως καποια δικαστικη αποφαση συμφωνα με την οποια η μανα σου αν και εισαι ενηλικος, εχει την επιμελεια σου, λογω ψυχικης παθησης;;
    αν ναι, καλα θα ειναι να εισαι διπλωματικος, να μην ειστε σκοτωμενοι με την μανα σου και ηρεμα να απομακρυνθεις, να μεινετε με την κοπελα σου καπου αλλου.
    αν δεν υπαρχει κατι τετοιο και δεν τηνε χεις αναγκη, καντο με συνοπτικες διαδικασιες και γυρνα της την πλατη...
    μεχρι τοτε, κανε υπομονη να περασει ο καιρος και να σκεφτεσαι τον στοχο σου. δλδ το να μεινετε μακρια.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    υπαρχει μηπως καποια δικαστικη αποφαση συμφωνα με την οποια η μανα σου αν και εισαι ενηλικος, εχει την επιμελεια σου, λογω ψυχικης παθησης;;
    αν ναι, καλα θα ειναι να εισαι διπλωματικος, να μην ειστε σκοτωμενοι με την μανα σου και ηρεμα να απομακρυνθεις, να μεινετε με την κοπελα σου καπου αλλου.
    αν δεν υπαρχει κατι τετοιο και δεν τηνε χεις αναγκη, καντο με συνοπτικες διαδικασιες και γυρνα της την πλατη...
    μεχρι τοτε, κανε υπομονη να περασει ο καιρος και να σκεφτεσαι τον στοχο σου. δλδ το να μεινετε μακρια.
    οχι δεν εχει την επιμελεια μου αν δεν κανω λαθος απο 80 τις 100 και πανω αναπηρια παιρνει αλλος την επιμελεια εγω εχω 67 τις 100
    δεν την εχω αναγκη αλλα κατα μια εννοια ειχα βολευτει σε μια αρρωστημενη κατασταση
    εθελοτυφλουσα για τα προβληματα μας και προσπαθουσα να μην δινω σημασια
    το θεμα ειναι οτι με την κοπελα μου εδω και ενα χρονο εχει ξεφυγει δεν την θελει καθολου και απο δω ξεκινανε πολλα
    τωρα θα αναρωτηθει καποιος μα γιατι να μην θελει την σχεση σου, αποψη μου ειναι οτι δεν θελει να μπει καποιος τριτος σπιτι και δει καταστασεις
    ετσι εκανε μια ζωη με ολους, εδιωχνε φιλους μου σχεσεις τους παντες
    επισης μου ελεγε ποτε να μην μιλαω για τα θεματα υγειας σε κανεναν
    προς το παρον περιμενω να περασει ο καιρος και την εκανα μολις εκδωθει εκ νεου η συνταξη γιατι καθε 3 χρονια θελει ανανεωση και τωρα ειμαι στο τελος

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    οχι δεν εχει την επιμελεια μου αν δεν κανω λαθος απο 80 τις 100 και πανω αναπηρια παιρνει αλλος την επιμελεια εγω εχω 67 τις 100
    δεν την εχω αναγκη αλλα κατα μια εννοια ειχα βολευτει σε μια αρρωστημενη κατασταση
    εθελοτυφλουσα για τα προβληματα μας και προσπαθουσα να μην δινω σημασια
    το θεμα ειναι οτι με την κοπελα μου εδω και ενα χρονο εχει ξεφυγει δεν την θελει καθολου και απο δω ξεκινανε πολλα
    τωρα θα αναρωτηθει καποιος μα γιατι να μην θελει την σχεση σου, αποψη μου ειναι οτι δεν θελει να μπει καποιος τριτος σπιτι και δει καταστασεις
    ετσι εκανε μια ζωη με ολους, εδιωχνε φιλους μου σχεσεις τους παντες
    επισης μου ελεγε ποτε να μην μιλαω για τα θεματα υγειας σε κανεναν
    προς το παρον περιμενω να περασει ο καιρος και την εκανα μολις εκδωθει εκ νεου η συνταξη γιατι καθε 3 χρονια θελει ανανεωση και τωρα ειμαι στο τελος
    πολυ καλο που δεν εχει την επιμελεια.
    πολυ υποπτο και ασχημο να διωχνει τις σχεσεις σου.
    φως- φαναρι οτι θελει να εχει τον ελεγχο επανω σου και να την εχεις απολυτη αναγκη.
    κανονικα μια μανα στην θεση της θα αγωνιουσε για το μελλον του παιδιου της και θα παρακαλουσε να εχει μια καλη σταθερη σχεση για να εχει εναν συντροφο στην ζωη κι αυτη τους διωχνει;;
    οπως τα λες.
    κανε υπομονη να ρυθμισεις τα διαδικαστικα σου, και ομορφα και κυριως ειρηνικα (μην σε φερει εκτος εαυτου και σου βγαλει καμια εισαγγελικη εντολη και ψαχνεσαι), πατε καπου με την κοπελα σου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Το προβλημα ειναι οτι μιλασ πολυ ασχημα 2 τα τινα η στα βαζουν στον καφε η εχεισ ψυχωση θα παρεισ το φαρμακο που παιρνουν οι γιατροι κι αυτοι ναρκωτικα παιρνουν ζητα απο τουσ φιλουσ μου τα τσακαλακια να στο φερουν

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Το προβλημα ειναι οτι μιλασ πολυ ασχημα 2 τα τινα η στα βαζουν στον καφε η εχεισ ψυχωση θα παρεισ το φαρμακο που παιρνουν οι γιατροι κι αυτοι ναρκωτικα παιρνουν ζητα απο τουσ φιλουσ μου τα τσακαλακια να στο φερουν
    παρε τα χαπια σου ψηλε και κανε μου τη χαρη

Similar Threads

  1. Τέλος στην ανδρική σεξουαλική κακοποίηση!!!!!
    By manos32 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 81
    Last Post: 04-04-2018, 23:10
  2. Ένα τέλος δίχως τέλος
    By koutavi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 02-02-2015, 16:24
  3. Έχει τέλος αυτή η ιστορία???
    By enigeva_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 1
    Last Post: 09-04-2013, 16:05
  4. .....Τελικά η ιστορία έχει τέλος !
    By blDaizy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2009, 12:53
  5. Η ιστορία δεν έχει τέλος....
    By blDaizy in forum Κακοποίηση
    Replies: 60
    Last Post: 19-05-2008, 15:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •