Ελλειψη διαυγειας-ψυχωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Ελλειψη διαυγειας-ψυχωση

    Καλησπέρα παιδιά.Εχω παρατηρήσει ότι μετά το το ψυχωσικο επεισοδιο δεν εχω διαυγεια.Ειναι από τα φάρμακα η από την ψυχωση;παίρνω abilify 30mg και effexor 450mg.

  2. #2
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by Panoos View Post
    Καλησπέρα παιδιά.Εχω παρατηρήσει ότι μετά το το ψυχωσικο επεισοδιο δεν εχω διαυγεια.Ειναι από τα φάρμακα η από την ψυχωση;παίρνω abilify 30mg και effexor 450mg.
    συνδυασμος και των δυο και τα φαρμακα τα παιρνεις λιγο καιρο μολις 5 μηνες και μετα απο καποιο διαστημα θα το συνηθισει ο οργανισμος σου και δεν θα σε επηρεαζει στην διαυγεια αλλα και στην ψυχικη ασθενεια οφειλεται εισαι φρεσκος οποτε θα κανεις καιρο μεχρι να συνελθεις δεν ειναι γριπουλα το ψυχωτικο επεισοδιο αλλα αρκετα σοβαρο γεγονος και απαιτει ληψη αγωγης και με τον καιρο θα καταλαγιασει η ασθενεια αλλα θελει τον χρονο του μην περιμενεις γρηγορες λυσεις.υπηρχαν και αλλα μελη που εγραφαν κατα καιρους εδω μεσα και ειχαν αυτα τα προβληματα που περιγραφεις αλλα με τον καιρο και την παραλληνη ληψη αγωγης βελτιωθηκαν και εχουν πιασει δουλεια ή εχουν συντροφους.μην το θεωρεις το τελος του κοσμου αυτο που περασες ναι ειναι σοβαρο αλλα δεν απειλει αμεσα την ζωη σου οπως πχ. ενας καρκινος που φευγεις ασχημα βασανισμενος και με πονους απο την ζωη και αν πιστευεις στον Θεο σου δινει και ελαφρυντικα λογω αυτης της καταστασης.

    απλα θα παιρνεις καποια χαπια και αυτο ειναι ολο αλλοι εχουν καρκινο και μπαινοβγαινουν στα νοσοκομεια και πεθαινουν στο τελος οποτε να μην στεναχωριεσαι υπαρχουν και χειροτερα θα αποκτησεις ξανα διαυγεια με τον καιρο.εχω και γω ψυχωση αλλα δεν το βλεπω το τελος του κοσμου οταν επαθα το πρωτο ψυχωτικο επεισοδιο δεν μπορουσα να συγκεντρωθω καθολου ουτε να λαβω μερος σε συζυτηση τωρα εχω βελτιωθει σε αυτο μονο καποιες φοβιες εχω μετα απο μια δευτερη υποτροπη που εκοψα τα χαπια γι αυτο προσεχε να μην κοψεις τα χαπια και με τον καιρο θα βελτιωθεις να ξερεις καθε υποτροπη ειναι χειροτερη απο την πρωτη φορα οοτε φροντισε να παιρνεις την αγωγη σου και για τα πρωτα 2 με 3 χρονια να μην αγχωνεσαι να αποφυγεις δουλεια και τα σχετικα και μολις το μυαλο δεσει και γινει πιο ανθεκτικο στο στρες ξεκινας και δουλεια και ολα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    166
    Και εγώ μετά το επεισόδιο δεν εχω καθολου διαυγεια και είναι ενοχλητικό πολύ

Similar Threads

  1. Έλλειψη συμπαράστασης
    By EvaE in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 27-09-2021, 20:34
  2. Έλλειψη στιλνοξ
    By Foreverpain in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 2
    Last Post: 10-06-2021, 20:12
  3. ελλειψη συμπονιας?
    By annangel in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 17
    Last Post: 14-06-2019, 01:24
  4. Έλλειψη συναισθημάτων
    By Anon1342 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 07-02-2019, 22:38
  5. Έλλειψη Διάθεσης
    By g_alex in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 22-03-2008, 02:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •