επιδομα ενοικιου και εισοδημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272

    επιδομα ενοικιου και εισοδημα

    απο οσο διαβαζω και το ψαχνω επιδομα ενοικιου σε ενα ατομο που μενει μονο του δικαιουται 70 ευρω το μηνα εφοσον εχει εισοδημα μεχρι 7000 ευρω
    εγω ειμαι αμεα εχω αναπηρια 67 τις 100 και περναω κεπα καθε 3 χρονια παιρνω μερος της συνταξης του πατερα μου
    το θεμα ειναι οτι εισοδηματικα ξεπερναω τις 7000 που εχουν θεσει ως οριο απο τη στιγμη ομως που εχω αναπηρια τι γινεται

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    ενας λογιστς θα σου πει, βεβαια μαλλον θα πρεπει να τον πληρωσεις, αλλα εαν εχεις καποιον γνωστο..

  3. #3
    xaka10
    Guest
    αμα ξεπερνας το οριο δεν θα σου δωσουν μονο το προνοιακο επιδομα δεν προσμετραται σαν εισοδημα και ετσι μπορουν να παιρνουν κεα και επιδομα ενοικιου.ηθελα να σε ρωτησω κατι αν θες και σε προσωπικο μυνημα.οταν παιρνεις την συνταξη περνας απο το κεπα ή το ικα ή το κεπα αποφασιζει και για συνταξεις λογω θανατου.ρωταω γιατι ξερω απο ενα ατομο που δεν ειχε τις προυποθεσεις να παρει συνταξη απο γονεα γιατι δεν ειχε διαπιστωμενα χαρτια που να δειχνουν οτι πριν τα 24 εμφανισε την παθηση παρα μονο τις επιτροπες κεπα απο τοτε που ειχε αρρωστησει δηλαδη στα 20 και γραφει το χαρτι κεπα της ανικανος για οποιοδηποτε βιοποριστικο επαγγελμα λεει ναι δυτερον εμφανιστηκ η ανικανοτητα πριν τα 21 λεει ναι

    αυτο που ρωτω θα καταφερει αυτη να βγαλει συνταξη οταν πεθανει ο πατερας της με αυτα που γραφει η επιτροπη κεπα ή θελει να περασεις αλλη επιτροπη τωρα ζει και βασιλευει ο πατερας της αλλα ρωταω για να δω αν εκανε καμια μαιμουδια μιας και ενα χρονο που ετρεχε γι αυτην δεν ειχε καταφερει τιποτα πως ξαφνικα το 2020 το καταφερε αν το καταφερε ρωταω αν γνωριζεις κατι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    Quote Originally Posted by xaka10 View Post
    αμα ξεπερνας το οριο δεν θα σου δωσουν μονο το προνοιακο επιδομα δεν προσμετραται σαν εισοδημα και ετσι μπορουν να παιρνουν κεα και επιδομα ενοικιου.ηθελα να σε ρωτησω κατι αν θες και σε προσωπικο μυνημα.οταν παιρνεις την συνταξη περνας απο το κεπα ή το ικα ή το κεπα αποφασιζει και για συνταξεις λογω θανατου.ρωταω γιατι ξερω απο ενα ατομο που δεν ειχε τις προυποθεσεις να παρει συνταξη απο γονεα γιατι δεν ειχε διαπιστωμενα χαρτια που να δειχνουν οτι πριν τα 24 εμφανισε την παθηση παρα μονο τις επιτροπες κεπα απο τοτε που ειχε αρρωστησει δηλαδη στα 20 και γραφει το χαρτι κεπα της ανικανος για οποιοδηποτε βιοποριστικο επαγγελμα λεει ναι δυτερον εμφανιστηκ η ανικανοτητα πριν τα 21 λεει ναι

    αυτο που ρωτω θα καταφερει αυτη να βγαλει συνταξη οταν πεθανει ο πατερας της με αυτα που γραφει η επιτροπη κεπα ή θελει να περασεις αλλη επιτροπη τωρα ζει και βασιλευει ο πατερας της αλλα ρωταω για να δω αν εκανε καμια μαιμουδια μιας και ενα χρονο που ετρεχε γι αυτην δεν ειχε καταφερει τιποτα πως ξαφνικα το 2020 το καταφερε αν το καταφερε ρωταω αν γνωριζεις κατι
    καλημερα φιλε μου , λοιπον σχετικα με την συνταξη ναι απο τα κεπα θα την παρει αλλα θελει 2 πραματα να προσεξει, να εχει νοσηλειες και διαγνωση απο δημοσιο γιατρο αυτα ειναι πολυ σημαντικα, εγω τα ειχα και τα 2 και επισης ειχα ενα φακελο με ολα τα βιβλιαρια φαρμακα γιατρους. κλπ ετσι δεν τους εδωσα περιθωρειο να με κοψουν ειναι βεβαια και σε τι ανθρωπους θα πεσεις σε καθε περιπτωση ευχομαι οτι καλυτερο για την φιλη σου

Similar Threads

  1. Επίδομα
    By hiddentiger in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 2
    Last Post: 04-01-2020, 17:25
  2. Επιδομα
    By Hex in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 15-10-2018, 14:14
  3. Επιδομα
    By Hex in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 0
    Last Post: 15-10-2018, 14:11
  4. Επιδομα
    By xristoforos28 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 7
    Last Post: 18-03-2017, 02:24
  5. Replies: 4
    Last Post: 21-07-2014, 04:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •