Ψυχωση-απογνωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1

    Ψυχωση-απογνωση

    Καλησπέρα παιδιά.Βλεπω ότι μετά την ψυχωση δεν μπορω να οργανωθω εγκεφαλικά και να κάνω πράγματα γενικώς με το μυαλο μου διότι δεν στροφαρω συν και άλλα αρνητικα.Συνερχεται το μυαλο;Δεν νομίζω ότι θα τα κατάφερνα σε μια δουλειά και αυτό με στεναχωρεί αφού οι δικοί μου δεν τα βγάζουν πέρα και μένα δεν με βοηθαει το μυαλο μου ωστε να αποδωσω σε μια δουλεια.Εσεις δουλευεται;Τι μου προτείνεται να κανω;Έχω χάσει την μπάλα με την αυτή την αρρώστια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αμα σου πουμε την αληθεια θα πεισ καλα ειμαι

  3. #3
    Πες την όσο σκληρή και αν ειναι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΆΙΚΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΕΙΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΙ ΔΕΞΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΕΞ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΒΟΥΤΗΡΟΧΛΕΧΛΕΔΕΣ ΤΟΥΣ ΔΩΣΑΝΕ ΟΛΟΥΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ 8 ΧΡΟΝΩΝ ΚΙ ΕΙΜΑΙ 45 ΚΑΝΩ 2 ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΔΩ Κ 15 ΧΡΟΝΙΑ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Φίλε μου τι διάγνωση σου έχουνε βγάλει?

  6. #6
    Υποτροπη ψυχωσης το είχα ξαναπάρει πιο παλια

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    αυτό το βιβλιαράκι μπορεί να σε βοηθήσει εμένα με βοήθησε πολύ οταν δεν την πάλευα υπομονή και να παρατηρείς τον εαυτό σου και να τα λες στον ψυχίατρο όλα με συνεργασία με τον ψυχίατρο φτιάχνεις την αγωγή που είναι πιο ικανοποιητική για σένανε τι χάπια παίρνεις τώρα? https://drive.google.com/file/d/0BxL...Ka8KHY6V23QACA

  8. #8
    Effexor 450mg και abilify 30mg.Εσυ το ξεπερασες;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Εμένα από οξύ ψυχωτικό επεισόδιο η διάγνωση έγινε σχιζοσυναισθηματική διαταραχή και προσπαθώ να γλιτώσω τις υποτροπές έχω γλιτώσει μία γιατί παρατηρούσα ότι μου δημιουργούσαν φοβίες όπου δεν είχα και το ανέφερα στον ψυχίατρο μου και αύξησε την αγωγή και έτσι γλίτωσα μία υποτροπή .και μου έχει πει ότι τα χάπια θα τα παίρνω για πάρα πολύ καιρό. έπαιρνα zyprexa abilify 10mg τώρα είμαι στη μετάβαση σε sycrest 10 γιατί είχα η Μάνια υπομανια λέγεται αυτό που είχα αλλά από τους ψυχιάτρους με το τσιγκέλι τα βγάζεις

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Θα στρώσεις μωρέ αλλά χρειάζεται χρόνος να μην πίνεις ποτά και για μένα το κυριότερο είναι να κατανοήσεις την ασθένεια και να μην κόψεις τα χάπια

  11. #11
    Εύχομαι καλή δύναμη και να επιστρέψεις δριμύτερος.Εγω το έπαθα από ρο αγχος μέσα στο στράτευμα και πιο πριν από κανναβη που κάπνιζα καθημερινά τώρα την έχω κόψει πολλά χρόνια.Μακρια από καναβη φίλε μου κάνει ζημιά

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Πιστεύω πως μετα τη τελευταία μετάβαση στα χάπια θα σταθεροποιηθω. εγώ το παλεύω δύο χρόνια τώρα . Πώς σου φάνηκε το ψυχωτικό επεισόδιο? Εμένα με έφερε στο σημείο της αυτοκτονίας . Εσύ πώς τ το βίωσες?

  13. #13
    Εγώ νόμιζα ότι με παρακολουθούν από κάμερες και γενικά ένιωθα θεος είχα τρομερά νευρα και γενικά μια αλλόκοτη συμπεριφορά.ηθελα να ζω στον κόσμο μου είχα αποκοπεί λίγο από τους υπόλοιπους.Δεν ήταν και ευχάριστη εμπειρία και δεν παταδεχομουν ότι κάτι συμβαίνει ήμουν αλλού για αλλού.Εσυ;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Εγώ νόμιζα ότι με παρακολουθούσαν μου μιλούσε η τηλεόραση είχα πιο έντονα χρώματα είχε βγει μία ταμπέλα από τη θέση της είχα οικειότητα προς τα κάδρα . Μέχρι που έκανα απόπειρα πάλι καλά τη γλίτωσα και βρέθηκα μέσα σε ψυχιατρική κλινική

  15. #15
    Άστα να πάνε κολοαρρωστιες.Τα αρνητικα συμπτωματα έχουν υποχωρήσει καθόλου σε εσενα;εμένα αυτά μου μένουν και είναι ενοχλητικα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Απογνωση
    By Evikir in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 09-03-2020, 09:47
  2. Απόγνωση
    By BlackRoses in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-2017, 22:41
  3. Ζωή σε απόγνωση.....
    By Mimis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 08-10-2011, 01:35
  4. ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ...
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 14-08-2011, 00:21
  5. σε απόγνωση...
    By kate_ed in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-2010, 22:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •