πονοι, πονοι, πονοι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    ναι το σκεφτηκα κ εγω αυτο μ τα κιλα!! σ ευχαριστω πολυ για τον χρονο που ξοδεψες τοσες μερες για μενα!!!!
    τίποτα κοπέλα μου, ελπίζω να σου φύγει σύντομα το αγχος :)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλησπερα,αυτονπου εχεις ειναι μυικος σπασμος.Και στους μυς της πλατης ,πραγματικα μπορει να σε διπλωσει απο τον πονο.Θελει πολυ δουλεια και εμπειρο χειροπρακτη.Εαν μπορεις να γρσφτεις σε κολυμβητηριο με θερμαινομενη πισινα θα σε βοηθουσε πολυ.Αλλιως μπορεις να δοκιμασεις ζεστα μπανια η /και θερμοφορα.Και μακρυα απο κρυο κ υγρασια.

  3. #18
    Μανο, εννοεις ο πονος που ειναι εκει που περιγραφω; δεν τον νιωιω σαν σπασμο ομως!
    ειναι γ@μ@τος ο χειροπρακτης , εγω πιστευα οτι με συνεδριες οπως μου "ελυσε" τα αλλα θα ελυνε κ αυτο!! αλλα για να το λετε 2 ατομα ενδεχομενως να χρειαζεται οντως κ αλλη επισκεψη!
    ναι πηραμε θερμαινομενο υποστρωμα κ γενικως κραταω ζεστη κ οχι ιδρωμενη την περιοχη οσο γινεται!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Εμενα ο μυικος σπασμος μου στον αυχενα,μαζι με τα οστεοφυτα και τις κηλες πιεζουν νευρο και ο πονος ακτινοβολει στην ωμοπλατη και στο χερι μεχρι τα δακτυλα...μπορει να ενοχλουν καποιο νευρο στην πλατη,η καποιο τενοντα,η απλα μπορει οι μυς στην πλατη να εχουν οιδημα λογω χρονιας φλεγμονης απο τον μυικο σπασμο.Παντως ενα ειναι σιγουρο ΔΕΝ εχεις ουτε καρκινο ουτε αυτοανοσο,εφοσον εχεις κανει ολες τις εξετασεις και δεν εχουν δειξει κατι.Οι μυοσκελετικοι πονοι ειναι χρονιοι δεν ειναι απλοι υποθεση,ειδικα με τον σημερινο τροπο ζωης μας.Γκουγκλαρε βιντεακια με ασκησεις για Rhomboid pain Shoulder blade discomfort να δεις ασκησεις που θα σε βοηθησουν!
    Last edited by ΜΑΝΟΣ 14; 11-11-2022 at 14:27.

  5. #20
    καταλαβα!!! θα κοιταξω να παω γι αλλη μια συνεδρια για την ωρα κ μαζι με το πιλατες ελπιζω να περασουν για παντα!! η εστω να εινια πιο σπανιοι !!!
    ευχαριστω πολυ!!!

  6. #21
    καλημερα!!]
    ρε παιδια ,ξυπνησα σημερα κ ενω εχει 3 μερες που δν εχω πονους πια στην πλατη κ ελαχιστους πια στα πλευρα εχω πολυ δυνατο πονο κατω ακριβως απο το στηθος κ δεξια κα αριστερα!! εκει να πω που ακουκμπαει το σιδερακι απ το σουτιεν (εχω ομως πολλες μερες θα φορεσω με σκληρο σιδερο φοαραω αθλητικα μπουστακια) σε σημειο που παλι αναρωτιεμαι μηπως εχω θεμα με τα πνευμονια μου ομως τελικα;;;;;;;
    μηπως με το οξυγονο μου;;;;; καταλαβατε που εννοω;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Καλησπερα και απο εμενα αλλος ενας αρρωστοφοβικος μπηκε στο χωρο χαχαχα.... Το καλοκαιρι ειχα ενα φοβερο θεμα με τον αυχενα μου με εντονο πονο και ειχε πρηστει στο πισω μερος σαν ενα μεγαλο γρομπαλακι. Εψαξα τα παντα λεω αυτο ηταν πεθαινω ειναι πρησμενος λεμφαδενας κλπ κλπ.. Παω στον ορθοπεδικο του λεω ποναω δειτε ποσο πρησμενος ειναι και μου λεει δεν υπαρχει λεμφαδενας εκει ειναι καποιοσ μυς που εχει μαζεψει ενταση και εχει γινει ετσι.. Μου δινει λοιπον ενα χαπι για 2 εβδομαδες.. και λεω σιγα μην με το χαπι φυγει ολη αυτη η μπαλα και ομως εφυγε.. Πηγα για αθλητικο μασαζ και μου ειπε η κοπελα οτι για την ηλικια μου μολις 21 ετων εχω παρα πολυ ενταση και το αγχος παιζει παρα πολυ σημαντικο ρολο.. Εχω θεματα και με το στομαχι και τωρα τελευταιες 2-3 μερες με εχει πιασει ενας πονος στα χερια στην γαμπα και στον αστραγαλο και εχω κατουρηθει πανω μου μην ειναι βουλωμενες αρτηριες.. Το αρρωστοφοβικο μυαλο δεν σταματαει να σκεφτεται δυστηχως προσπαθω να βρω ακρη να μην τα σκεφτομαι αλλα εκει κανουν ποπ απ..

  8. #23
    Αστα να πανε...εχω καταληξει οτι προφανως κ θα ποναμε...ανρθωποι ειμαστε κ δυστυχως πολυ σφιγμενοι ....αλλαααααα ας μην τα ερμηνευουμε ολα σαν θανατικα...ημαρτον !!! ωρες ωρες με λυπαμαι που σκεφτομαι μονο ετσι...

  9. #24
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    Καλημέρα!!! πάλι εγώ !
    βρήκα εναν εαξιρετικό χειροπρακτικό κ μου διόρθωσε πολλά θέματα που είχα σε μόλις δύο επισκεψεις αλλάααααα
    οι πονοι στην ωμοπλατη δν λενε να περασουν! κανω πολυ περισσοτερες κινησεις κλο καμια σχεση πως ημουν αλλα καθε πρωι κ ολη τη μερα εχω πονους στα δυο μου πλευρα στα σημεια που ενωνονται με τις ωμοπλατες κ ερωτω!!
    λετε να ειναι καρκινος;;;;
    λετε να ειναι οντως καποιο αυτοανοσο παροτι οι εξετασεις λενε οτι δν υπαρχει αυτοανοσο;;
    λετε να ειναι τα πνευμονια μου;;;
    λετε να ειναι κατι ανιατο κ εν τελει ν μου προκαλεσει θανατο;;;
    3 χρονια ποναω....
    Καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία!!!
    Σαν να με ακούω, η απόλυτη ταύτιση..
    Πονάω από τον Μάιο... Από πολύ κακη στάση και θηλασμό. Πήγα σε ρευμαυολογο, έκανα μαγνητική (έδειξε κοιλες αλλά όχι τπτ τράγικο)
    Πήγα σε χειροπρακτη μικρή βελτίωση. Έκανα θεραπευτική μασάζ αρκετές φορές μικρή βελτίωση. Έγραψα φυσικοθεραπειες είδα διαφορά με ασκήσεις που μου έδωσε αλλά θέλει σε καθημερινή βάση... Τώρα που τις σταμάτησα υποφέρω.... Πρέπει να ξεκινήσω πάλι. Είπε ότι στην πλάτη οι μυς δεν μπορούν να σηκώσουν το βάρος και πονάω (επίσης αν κάτσω σκυφτη είμαι κομπλέ). Αυτά τα λίγα τα δικά μου... Μην αγχώνεσαι Κάι κάνε περπάτημα κάτι ασκήσεις, όπως θα σου έλεγα να γράψεις θεραπείες αν δε έχεις γράψει.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πόνοι, πόνοι, πόνοι
    By Eirinitr8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 04-10-2022, 18:16
  2. Πόνοι στα πλευρά
    By gl08 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-08-2016, 14:30
  3. Πόνοι στο στήθος!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-08-2015, 13:55
  4. ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 24
    Last Post: 10-12-2014, 10:33
  5. ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 27-03-2011, 20:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •