Δεν μπορώ να τον ξεπερασω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    xaka10
    Guest
    γνωμη μου μακρια εφοσον επελεξε αυτον τον δρομο και μην του χαριστεις αν αυριο μεθαυριο δεν βρει αλλη κοπελα ή χωρισει με αυτην αν τα χει τωρα με καποια αλλη και σου ζητησει να τα ξαναβρειτε διπλο ταμπλο σε κανεναν να εισαι περηφανη και κυρια στην ζωη σου εφοσον ο αλλος βρισκει προφασεις στην ζωη του και δεν θελει ετσι και συ δεν θελεις χιλιες δεν σε πηραν τα χρονια εχεις ευκαιριες να γνωρισεις και αλλα ατομα που αν τα επιλεξεις σωστα να ειναι πολυ πιο αξιολογα απο αυτον 28 εισαι δεν εισαι 50 θα χεις και αλλες ευκαιριες αρκει να εχεις την υγεια σου

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Απο εκείνη την ημέρα που χωρίσατε ξαναμιλήσατε? Ή υπήρξε καποια αντίδραση?

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Απο εκείνη την ημέρα που χωρίσατε ξαναμιλήσατε? Ή υπήρξε καποια αντίδραση?
    Οχι. Η τελευταία διαδραση ήταν εκείνο το μήνυμα που μου έστειλε που λεγε τι κανεις και θελω να εισαι καλα και να μου το λες εσυ η ίδια αλλαη απόφαση μου δεν αλλάζει πιστευω είναι το καλύτερο και για τους δύο μας με εμένα να απανταω οτι σέβομαι την επιλογή του.
    Μπορεί σ αυτό το σημείο να περίμενε να τον παρακαλέσω αλλά δεν βρίσκω κανένα νόημα σ αυτό.
    Από εκεί και πέρα δεν έχουμε κάποια άλλη επικοινωνία. (Έχουν περάσει 2 βδομάδες από εκείνη τν μερα)

  4. #19
    Τέλος. Προχωράς.
    Είχε ξενερώσει από το καλοκαίρι.
    Μην ψάχνεις τους λόγους.
    Και μόνο που δεν είχε τα αρχίδια να στο πει πρόσωπο με πρόσωπο, είναι λόγος να τον ΣΙΧΑΘΕΙΣ.
    Πονάει αλλά περνάει.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by silencer View Post
    Τέλος. Προχωράς.
    Είχε ξενερώσει από το καλοκαίρι.
    Μην ψάχνεις τους λόγους.
    Και μόνο που δεν είχε τα αρχίδια να στο πει πρόσωπο με πρόσωπο, είναι λόγος να τον ΣΙΧΑΘΕΙΣ.
    Πονάει αλλά περνάει.
    Ναι. Πιθανότατα να του είχε τελειώσει από το καλοκαίρι. Αλλα το ότι δεν μ το είπε κατά πρόσωπο και με άφησε να κανω όνειρα και σχέδια μέχρι τελευταία στιγμή με πείραξε παρα πολυ. Και ναι σιγουρα θα το ξεπεράσω αλλα θα μου πάρει χρόνο γιατί πραγματικά τον ερωτεύτηκα και ήμουν διατεθειμένη να αλλάξω όλη μου τν ζωη.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Άστο να κάνει τον κύκλο του ένας μήνας δεν είναι τίποτα σε σχέση δύο χρόνων από την στιγμή που υπήρχαν αισθήματα.Μπλοκαρε τον από παντού βοηθάει πολύ.Βγες με φίλους επίσης βοηθάει

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Freya1012 View Post
    Οχι. Η τελευταία διαδραση ήταν εκείνο το μήνυμα που μου έστειλε που λεγε τι κανεις και θελω να εισαι καλα και να μου το λες εσυ η ίδια αλλαη απόφαση μου δεν αλλάζει πιστευω είναι το καλύτερο και για τους δύο μας με εμένα να απανταω οτι σέβομαι την επιλογή του.
    Μπορεί σ αυτό το σημείο να περίμενε να τον παρακαλέσω αλλά δεν βρίσκω κανένα νόημα σ αυτό.
    Από εκεί και πέρα δεν έχουμε κάποια άλλη επικοινωνία. (Έχουν περάσει 2 βδομάδες από εκείνη τν μερα)
    μπορει να περιμενε να τον παρακαλεσεις, μπορει και να περιμενε να πεις κατι που να σημαινει οτι μπορειτε και να συνεχισετε πιο "χαλαρα"..
    πολυ καλα εκανες και δεν παρακαλεσες, αλλα ενα μπινελικι επρεπε να του το ριξεις που σε εκανε να χασεις την δουλεια σου και ξαφνικα θυμηθηκε οτι αλλαξε γνωμη.
    δικη σου ιδεα που αποδεχτηκε ηταν να πας εκει, ή εκεινος σε προσκαλεσε;

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπορει να περιμενε να τον παρακαλεσεις, μπορει και να περιμενε να πεις κατι που να σημαινει οτι μπορειτε και να συνεχισετε πιο "χαλαρα"..
    πολυ καλα εκανες και δεν παρακαλεσες, αλλα ενα μπινελικι επρεπε να του το ριξεις που σε εκανε να χασεις την δουλεια σου και ξαφνικα θυμηθηκε οτι αλλαξε γνωμη.
    δικη σου ιδεα που αποδεχτηκε ηταν να πας εκει, ή εκεινος σε προσκαλεσε;
    Δική του ιδέα.
    Από την αρχή που έφυγε μου έλεγε να παω και θα είμαστε μαζί και θα περνάμε καλά και θα κάνουμε ταξίδια γιατί θα έχουμε καλύτερους μισθούς κλπ. Εγ ημουν αρνητικη αρχικά γιατί φοβόμουν να παω σε μια χώρα που δεν γνώριζα ουτε μια λέξη (γι αυτο κ άρχισα εντατικά τα μαθήματα) και δεν ήξερα τι μπορώ να κάνω επαγγελματικά και δεν ήθελα να εξαρταμαι αποκλειστικά από αυτόν. Οποτε με ολα αυτα με έπεισε στο τελος να το δοκιμάσω να πω ας πάω κ οτι γίνει.
    Μπορεί να επρεπε να το πω από την αρχή ναι το αντιλαμβάνομαι και το δέχομαι σαν ευθύνη αλλά δεν έταξα ποτέ ότι θα παω και μετά να τον αφήσω έτσι, ουτε του έδινα ελπίδες και μετα να του τραβήξω το χάλι κάτω από τα πόδια όπως έκανε εκείνος. Διότι μέχρι τελευταία στιγμή στελναμε ο ένας τον άλλο αγγελίες από διάφορες δουλειές κ πρότεινε και κάποιες που δεν χρειαζόταν άριστη γνώση γλώσσας ετσι ώστε αρχικά να υπάρχει ένα εισόδημα και να μπορώ να ξεκινήσω από κάπου και να εξοικειωθώ και με τν γλωσσα.
    Και ξαφνικά ένα τίποτα. Ένιωσα ότι έπεσα στο κενό. Μπορεί να ακούγεται δραματικό και να είναι αλλά αυτό το συναίσθημα ένιωσα και ακόμα νιωθω.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Freya1012 View Post
    Δική του ιδέα.
    Από την αρχή που έφυγε μου έλεγε να παω και θα είμαστε μαζί και θα περνάμε καλά και θα κάνουμε ταξίδια γιατί θα έχουμε καλύτερους μισθούς κλπ. Εγ ημουν αρνητικη αρχικά γιατί φοβόμουν να παω σε μια χώρα που δεν γνώριζα ουτε μια λέξη (γι αυτο κ άρχισα εντατικά τα μαθήματα) και δεν ήξερα τι μπορώ να κάνω επαγγελματικά και δεν ήθελα να εξαρταμαι αποκλειστικά από αυτόν. Οποτε με ολα αυτα με έπεισε στο τελος να το δοκιμάσω να πω ας πάω κ οτι γίνει.
    Μπορεί να επρεπε να το πω από την αρχή ναι το αντιλαμβάνομαι και το δέχομαι σαν ευθύνη αλλά δεν έταξα ποτέ ότι θα παω και μετά να τον αφήσω έτσι, ουτε του έδινα ελπίδες και μετα να του τραβήξω το χάλι κάτω από τα πόδια όπως έκανε εκείνος. Διότι μέχρι τελευταία στιγμή στελναμε ο ένας τον άλλο αγγελίες από διάφορες δουλειές κ πρότεινε και κάποιες που δεν χρειαζόταν άριστη γνώση γλώσσας ετσι ώστε αρχικά να υπάρχει ένα εισόδημα και να μπορώ να ξεκινήσω από κάπου και να εξοικειωθώ και με τν γλωσσα.
    Και ξαφνικά ένα τίποτα. Ένιωσα ότι έπεσα στο κενό. Μπορεί να ακούγεται δραματικό και να είναι αλλά αυτό το συναίσθημα ένιωσα και ακόμα νιωθω.
    τι ακουγεται δραματικο βρε παιδακι μου; τραγωδια ειναι, οχι δραματικο απλα, να χανεις ετοιμη δουλεια, να διαλυεις την ζωη σου, εξαιτιας του μαλακα!

    εαν σε ξαναψαξει, γνωμη μου ειναι να μην μιλησεις καν για τον χωρισμο σας, παρα μονο να τον βρισεις που σε αφησε ξεκρεμαστη απο δουλεια τωρα που την παρατησες για τα μουτρα του.

  10. #25
    Εγώ απο όλη την ιστορία το μόνο φάουλ που βλέπω απο σένα ειναι αυτό ( επισυνάπτω quote απο το αλλο θέμα σου)

    Quote Originally Posted by Freya1012 View Post
    Το καλοκαίρι ήρθε εκείνος πηγαμε διακοπές και περασαμε χαλια διοτι είχε έρθει ένας διαφορετικός ανθρωπος που δεν αναγνώριζα. Καθε φορά που προσπαθούσα να τον πλησιάσω ηταν ψυχρός και αδιάφορος. Αποφασίζουμε να μιλησουμε ανοιχτά υποστήριξε ότι η μοναξιά τον άλλαξε και ήταν απολύτως φυσιολογικό. Ωστόσο μ ειπε οτι δεν είχαν αλλάξει τα συναισθήματα του προς εμένα. Τότε κι εγώ του ανακοίνωσα την απόφαση μου να παω μαζί του. Ήταν διστακτικός αλλά δέχτηκε.
    Ήρθε σαν τη Μεγάλη Παρασκευή και ήταν διστακτικός για την απόφαση σου να πας. Προφανώς από τον φόβο σου να μην τον χάσεις παρά την αλλαγή του αυτή εσύ προχώρησες σε ετοιμασίες και άφησες τη δουλειά σου. Σε αυτό το σημείο έπρεπενα σε προστατέψεις και να κάνεις ένα βήμα πίσω.


    Όλες οι μπούρδες " με άλλαξε η μοναξιά " και " το είχα μεσα μου που δεν με ακολούθησες από τη πρώτη στιγμή " είναι για να δικαιολογηθεί. Ας είχε τα @ να σου εξηγηθεί αντί να σου ρ9χνει το φταίξιμο που δεν τα παράτησες όλα για χάρη του ΑΜΕΣΩΣ.

    Κατά τα άλλα , ξεκίνα να βγαίνεις με άλλους , όχι για σχέση αλλά για να γνωρίζεις κόσμο. Πέρασες άσχημο χωρισμό αλλα πέρα απο την αυτοκριτική σου και τα μαθήματα που πήρεςδεν κερδίζεις τίποτα να κάθεσαι σπίτι και να κλαις που έχασες το κελεπούρι.

    Και να μην σχολιάσω το οτι θέλει να τον ενημερώνεις για την υγεία σου ε? :p

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Quote Originally Posted by Freya1012 View Post
    Οχι. Η τελευταία διαδραση ήταν εκείνο το μήνυμα που μου έστειλε που λεγε τι κανεις και θελω να εισαι καλα και να μου το λες εσυ η ίδια αλλαη απόφαση μου δεν αλλάζει πιστευω είναι το καλύτερο και για τους δύο μας με εμένα να απανταω οτι σέβομαι την επιλογή του.
    Μπορεί σ αυτό το σημείο να περίμενε να τον παρακαλέσω αλλά δεν βρίσκω κανένα νόημα σ αυτό.
    Από εκεί και πέρα δεν έχουμε κάποια άλλη επικοινωνία. (Έχουν περάσει 2 βδομάδες από εκείνη τν μερα)
    Mπραβο, αυτο που δεν παρακάλεσες είναι πολυ καλό. Σε σοσιαλ ειστε φιλοι?

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    13

    Μίνι update

    Μικρο update λόγω γενεθλίων.
    Κάπως έτσι πέρασε ένας μήνας. Με εμένα να προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου. Να βγαίνω με φίλους κ να νιωθω οτι τ μυαλο μου δεν ακολουθεί. Σαν σκιά που ακολουθεί. Απομακρυνθηκα από όλους κ απο ολα για να βρω τον εαυτό μου.
    Και ξαφνικά εμφανίζεται. Την ημέρα των γενεθλίων μου στέλνει μήνυμα. Μου εύχεται η ζωή μου να είναι γεμάτη χαρές ενώ επισημαίνει ότι δεν θυμόταν αν ηταν η σωστή ημέρα. Του απαντάω ότι τον ευχαριστώ πολύ κ οτι μαντεψε σωστά. Και ξανά στέλνει να με ρωτήσει τι κάνω και αν είμαι καλά. Δεν απάντησα ποτέ. Δεν πιστεύω ότι εστειλε τυχαία αλλά κ παλι δεν καταλαβαίνω που αποσκοπουσε το μήνυμα. Δεν καταλαβαίνω τι περιμένει να ακουσει. Οτι δεν ειμαι καλα και είμαι στ πατώματα ακόμα. Είναι λιγο ειρωνεία ένας άνθρωπος π σε πλήγωσε πολύ να σ εύχεται να έχεις όλο χαρές. Αλλα και πάλι με τάραξε τόσο πολυ αυτο το μήνυμα. Γιατί ακόμα δεν τον έχω ξεχάσει. Και νιώθω ηλιθια που δεν τον έχω ξεχάσει και το μόνο που σκέφτομαι περνώντας οι μέρες είναι ότι θέλω να πάρω το πρώτο αεροπλάνο και να παω να τον βρω. Αν κ το πιο πιθανό ειναι να πληγωθω περισσότερο.

    Σας ευχαριστώ ειλικρινα για ολες τις απαντήσεις σας.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Σε ζηλεύω, μακάρι να είχα τα προβλήματα σου!

  14. #29
    Quote Originally Posted by Freya1012 View Post
    Μικρο update λόγω γενεθλίων.
    Κάπως έτσι πέρασε ένας μήνας. Με εμένα να προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου. Να βγαίνω με φίλους κ να νιωθω οτι τ μυαλο μου δεν ακολουθεί. Σαν σκιά που ακολουθεί. Απομακρυνθηκα από όλους κ απο ολα για να βρω τον εαυτό μου.
    Και ξαφνικά εμφανίζεται. Την ημέρα των γενεθλίων μου στέλνει μήνυμα. Μου εύχεται η ζωή μου να είναι γεμάτη χαρές ενώ επισημαίνει ότι δεν θυμόταν αν ηταν η σωστή ημέρα. Του απαντάω ότι τον ευχαριστώ πολύ κ οτι μαντεψε σωστά. Και ξανά στέλνει να με ρωτήσει τι κάνω και αν είμαι καλά. Δεν απάντησα ποτέ. Δεν πιστεύω ότι εστειλε τυχαία αλλά κ παλι δεν καταλαβαίνω που αποσκοπουσε το μήνυμα. Δεν καταλαβαίνω τι περιμένει να ακουσει. Οτι δεν ειμαι καλα και είμαι στ πατώματα ακόμα. Είναι λιγο ειρωνεία ένας άνθρωπος π σε πλήγωσε πολύ να σ εύχεται να έχεις όλο χαρές. Αλλα και πάλι με τάραξε τόσο πολυ αυτο το μήνυμα. Γιατί ακόμα δεν τον έχω ξεχάσει. Και νιώθω ηλιθια που δεν τον έχω ξεχάσει και το μόνο που σκέφτομαι περνώντας οι μέρες είναι ότι θέλω να πάρω το πρώτο αεροπλάνο και να παω να τον βρω. Αν κ το πιο πιθανό ειναι να πληγωθω περισσότερο.

    Σας ευχαριστώ ειλικρινα για ολες τις απαντήσεις σας.
    Το ότι δεν απάντησες ποτέ, ήταν η σωστότερη κίνηση που είχες να κάνεις.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Freya1012 View Post
    Μικρο update λόγω γενεθλίων.
    Κάπως έτσι πέρασε ένας μήνας. Με εμένα να προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου. Να βγαίνω με φίλους κ να νιωθω οτι τ μυαλο μου δεν ακολουθεί. Σαν σκιά που ακολουθεί. Απομακρυνθηκα από όλους κ απο ολα για να βρω τον εαυτό μου.
    Και ξαφνικά εμφανίζεται. Την ημέρα των γενεθλίων μου στέλνει μήνυμα. Μου εύχεται η ζωή μου να είναι γεμάτη χαρές ενώ επισημαίνει ότι δεν θυμόταν αν ηταν η σωστή ημέρα. Του απαντάω ότι τον ευχαριστώ πολύ κ οτι μαντεψε σωστά. Και ξανά στέλνει να με ρωτήσει τι κάνω και αν είμαι καλά. Δεν απάντησα ποτέ. Δεν πιστεύω ότι εστειλε τυχαία αλλά κ παλι δεν καταλαβαίνω που αποσκοπουσε το μήνυμα. Δεν καταλαβαίνω τι περιμένει να ακουσει. Οτι δεν ειμαι καλα και είμαι στ πατώματα ακόμα. Είναι λιγο ειρωνεία ένας άνθρωπος π σε πλήγωσε πολύ να σ εύχεται να έχεις όλο χαρές. Αλλα και πάλι με τάραξε τόσο πολυ αυτο το μήνυμα. Γιατί ακόμα δεν τον έχω ξεχάσει. Και νιώθω ηλιθια που δεν τον έχω ξεχάσει και το μόνο που σκέφτομαι περνώντας οι μέρες είναι ότι θέλω να πάρω το πρώτο αεροπλάνο και να παω να τον βρω. Αν κ το πιο πιθανό ειναι να πληγωθω περισσότερο.

    Σας ευχαριστώ ειλικρινα για ολες τις απαντήσεις σας.
    συγχαρητηρια που δεν απαντησες στις μαλακιες που σου ελεγε, κριμα που δεν του εστειλες κι εσυ ευχες να παει στον διαολο..
    ειναι λεχριτης.
    κακως θες να πας τον βρεις.
    ΦΥΣΙΚΑ και δεν εστειλε ουτε τυχαια, ουτε για ευχες.
    απο την σιωπη σου, ανησυχησε μηπως αρχισες να τον ξεπερνας . σου εστειλε μονο και μονο μηπως μπορεσει να διαπιστωσει οτι τον θελεις, ή ακομα καλυτερα, αν εισαι στα πατωματα για τα μουτρα του. μπορει να μην πηγαινει καλα το δοκιμαστικο του και να θελει να εισαισ την θεση σου οταν τελειωσει και μπορει να γυρισει ανα πασα στιγμη.
    μπραβο σου που το εκοψες εγκαιρως και χωρις υπερβολικες αντιδρασεις.
    ΜΗΝ τυχον του κανεις την χαρη να του δινεις πληροφοριες για την ζωη σου και την διαθεση σου.
    εξαιρετικα αντεδρασες.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μπορώ να το ξεπεράσω
    By Antonis8 in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 32
    Last Post: 22-11-2021, 13:06
  2. Δεν μπορώ να την ξεπεράσω
    By Pan29 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 24-02-2020, 04:10
  3. Δε μπορώ να ξεπεράσω το χωρισμό μου
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-05-2014, 12:41
  4. Μπορώ να ξεπεράσω την κατάθλιψη;
    By xara86 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 12-11-2013, 17:26
  5. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΜΟΝΗ?
    By Greca in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 27-07-2012, 15:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •