Απιστία; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Απιστία;

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εεεε ;;;;
    γιατι; τι εισαι; κορη του, ή ειναι αστυνομικος στην αναστολη σου;;

    του ελεγχεις κι εσυ το κινητο;;;

    "τα τατουαζ σου" ειναι στο χερι σου η στον πωπο σου;
    γιατι, αν ειναι στο χερι, τοτε εστειλες τα τατουαζ σου. αν ειναι στον πωπο σου, τοτε εστειλες τον πωπο σου...
    Ειλικρινά remedy μερικές φορές χανω και γω τα λόγια μου!

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    13
    Για να καταλαβω κιολας αυτος από την αρχή της γνωριμίας αυτος ήξερε ότι θα είναι κάτι σοβαρό ενώ εσύ ακόμα δεν ήσουν σιγουρη που μου φαίνεται φυσιολογικο καθως κανεις δεν ξερει από την αρχή ότι θα καταληξει σε σοβαρή σχέση. Οποτε μέχρι να αντιληφθείς ότι είχατε σχέση μίλαγε με άλλους κ ενδεχομένως φλερτάρες. Κάτι που πιθανόν σε εχει γεμίσει τύψεις αν καταλαβαίνω σωστά και δεν ξέρεις αν πρέπει να το πεις.
    Επίσης πως ξέρουμε με βεβαιότητα ότι οι δικές του εμπειρίες ήταν σωστοτερες ή καλυτερες;
    το οτι θελεις εσυ να εξομολογηθείς το παρελθόν σου και να πεις ενδεχομένως και άσχημες εμπειρίες είναι δικαίωμα σου και όχι απαραιτητη προϋπόθεση για να κάνεις μια σχέση. Ναι το παρελθόν και οι εμπειρίες σε διαμορφώνουν αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μας καθορίζει απόλυτα και δεν αλλάζουμε ισα ισα οι πράξεις του παρόντος δείχνουν και ποιοι είμαστε.
    Επισης το ότι δίνεις λογαριασμό και σ ελέγχει το κινητό είναι εντελώς λάθος και καθόλου υγιές. Η σχέση χωρίς εμπιστοσύνη απλα δεν υφίσταται. Ακόμα και αν οι εμπειρίες του τον έχουν κάνει ανασφαλή κ εχει αντιμετωπίσει θεματα απιστίας αυτό δεν του δίνει το δικαίωμα να σου κάνει έλεγχο.
    Νομίζω ότι θα έπρεπε να βάλεις κάποια όρια.

  3. #18
    kopela93
    Guest
    Είσαι σοβαρή; Τρολλάρεις; Δεν είναι νορμάλ να δίνεις το κινητό σου να το ελέγχει. Ούτε νορμάλ είναι να νιώθεις τόσες τύψεις. Κάτι είναι πολύ λάθος εδώ πέρα.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Freya1012 View Post
    Για να καταλαβω κιολας αυτος από την αρχή της γνωριμίας αυτος ήξερε ότι θα είναι κάτι σοβαρό ενώ εσύ ακόμα δεν ήσουν σιγουρη που μου φαίνεται φυσιολογικο καθως κανεις δεν ξερει από την αρχή ότι θα καταληξει σε σοβαρή σχέση. Οποτε μέχρι να αντιληφθείς ότι είχατε σχέση μίλαγε με άλλους κ ενδεχομένως φλερτάρες. Κάτι που πιθανόν σε εχει γεμίσει τύψεις αν καταλαβαίνω σωστά και δεν ξέρεις αν πρέπει να το πεις.
    Επίσης πως ξέρουμε με βεβαιότητα ότι οι δικές του εμπειρίες ήταν σωστοτερες ή καλυτερες;
    το οτι θελεις εσυ να εξομολογηθείς το παρελθόν σου και να πεις ενδεχομένως και άσχημες εμπειρίες είναι δικαίωμα σου και όχι απαραιτητη προϋπόθεση για να κάνεις μια σχέση. Ναι το παρελθόν και οι εμπειρίες σε διαμορφώνουν αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μας καθορίζει απόλυτα και δεν αλλάζουμε ισα ισα οι πράξεις του παρόντος δείχνουν και ποιοι είμαστε.
    Επισης το ότι δίνεις λογαριασμό και σ ελέγχει το κινητό είναι εντελώς λάθος και καθόλου υγιές. Η σχέση χωρίς εμπιστοσύνη απλα δεν υφίσταται. Ακόμα και αν οι εμπειρίες του τον έχουν κάνει ανασφαλή κ εχει αντιμετωπίσει θεματα απιστίας αυτό δεν του δίνει το δικαίωμα να σου κάνει έλεγχο.
    Νομίζω ότι θα έπρεπε να βάλεις κάποια όρια.
    Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και εγώ τα έχω σκεφτεί πραγματικά όλα αυτά αλλά ένιωσα ότι φταίω και για τελευταία φορά του είπα τα πάντα που σίγουρα ένιωσε για μια ακόμη φορά κοροϊδία από μένα αλλά με θέλει στην ζωή του και ας βγει μαλακας λέει.
    Ξέρω πως ο συνεχής έλεγχος κ αυτά σεν θα σταματήσουν γιατί η εμπιστοσύνη έχει κλονισθεί στο «παρά πολύ» μέγιστο , ελπίζω όντως να καταλήξει κάπου όλο αυτό
    Γιατί με τα ψέματα του δείχνω ότι δεν τον αγαπάω και δεν κάνω τίποτα για την σχεσγ ενώ πραγματικά προσπαθώ.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Simsims View Post
    Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και εγώ τα έχω σκεφτεί πραγματικά όλα αυτά αλλά ένιωσα ότι φταίω και για τελευταία φορά του είπα τα πάντα που σίγουρα ένιωσε για μια ακόμη φορά κοροϊδία από μένα αλλά με θέλει στην ζωή του και ας βγει μαλακας λέει.
    Ξέρω πως ο συνεχής έλεγχος κ αυτά σεν θα σταματήσουν γιατί η εμπιστοσύνη έχει κλονισθεί στο «παρά πολύ» μέγιστο , ελπίζω όντως να καταλήξει κάπου όλο αυτό
    Γιατί με τα ψέματα του δείχνω ότι δεν τον αγαπάω και δεν κάνω τίποτα για την σχεσγ ενώ πραγματικά προσπαθώ.
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί νιώθεις τόσο ενοχικα . Τι έκανες τόσο μεμπτό που του ρίχνουμε τόσο βαρος; τι ψέμματα εχεις πει; Γιατί νιώθεις υπολογη για ολα; . Εχεις σκεφτεί μήπως σ έχει μεταφέρει ένα τεράστιο βαρος ευθύνης για να διακαιολογησει τον έλεγχο που σ κάνει και να εδραιώσει ως σωστή αυτη την συμπεριφορά του;
    κ Εφόσον λοιπόν σε θέλει στη ζωή του και ειναι διατεθειμένος να βγει κ μαλακας γιατί δεν δέχεται ότι προσπαθείς για τν σχέση; δεν δείχνει μεγάλη προσπάθεια το οτι του τα έχεις πει όλα; Και πάλι θα σ πω να βάλεις όρια και ότι σχέση χωρίς εμπιστοσύνη δεν υπάρχει. Ίσως αν κάνετε ένα restart κ να αφήσετε το παρελθόν πισω να λειτουργήσει τι να πω;! Εύχομαι το καλύτερο.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    Η γνωμη μου ειναι οτι οι ενοχες και το ψεμα ειναι οι καλυτεροι φιλοι.Μακαρι να μπορεσετε να χτισετε μια σχεση εμπιστοσυνης,αλλα ετσι οπως παει το πραγμα δεν το βλεπω.Ο τυπος πλεον προσπαθει να εχει ματια και στον κωλο του και δε θα σ'αφησει σε χλωρο κλαρι.Τερμα τοξικη κατασταση και για τους 2.Εσυ θα κουραστεις να του αποδεικνυεις οτι δεν εισαι ελεφαντας.
    Αλλη φορα να προσεχεις και να εισαι ειλικρινης.

  7. #22
    kopela93
    Guest
    Μα ξεκάθαρα η κοπέλα δεν ξέρει να βάζει όρια κάνει μπαμ το πράγμα. Νιώθει ενοχές για το τίποτα και ακόμη και να έχεις πει φοβερά ψέματα το ξεκαθαρίζεις και πας παρακάτω. Επειδή φερθηκες όπως φερθηκες δε σημαίνει ότι θα σε ελέγχει όποιος θέλει και εσύ θα νιώθεις ενοχές και ότι το αξίζεις κιόλας. Αυτομαστιγώνεσαι.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Μα ξεκάθαρα η κοπέλα δεν ξέρει να βάζει όρια κάνει μπαμ το πράγμα. Νιώθει ενοχές για το τίποτα και ακόμη και να έχεις πει φοβερά ψέματα το ξεκαθαρίζεις και πας παρακάτω. Επειδή φερθηκες όπως φερθηκες δε σημαίνει ότι θα σε ελέγχει όποιος θέλει και εσύ θα νιώθεις ενοχές και ότι το αξίζεις κιόλας. Αυτομαστιγώνεσαι.

    Τι όρια να θέσω εφόσον δεν σέβομαι τα δικά του από ότι φαίνεται ;

  9. #24
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Simsims View Post
    Τι όρια να θέσω εφόσον δεν σέβομαι τα δικά του από ότι φαίνεται ;
    Να σεβαστείς και τα δικά του και ταυτόχρονα να θέσεις και δικά σου.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Απιστία
    By Rainbow86 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 6
    Last Post: 16-07-2022, 14:41
  2. Η απιστία
    By kitzos in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 05-05-2015, 23:46
  3. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 15:13
  4. απιστία....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 08-06-2013, 04:55
  5. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 22:43

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •