Απιστία;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Απιστία;

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    12

    Απιστία;

    Καλησπέρα , είμαι σε σχέση λίγο χρονικό διάστημα αλλά πιστεύω ότι έχω βρει τον άνθρωπο μου και τον αγαπάω πραγματικά αλλά συνεχίζω να τον «ξενερωνω» αποκρύπτοντας πράγματα για το παρελθόν. Στις πρώτες μέρες που θεωρητικά με το χαζό μου μυαλό δεν πίστευα ότι είμαστε σε σχέση μιλούσα με αλλά άτομα. Τι πρέπει να κάνω ;

  2. #2
    kopela93
    Guest
    1ον πού το στηρίζεις ότι είναι ο άνθρωπός σου; Επίσης, εσύ είσαι ο άνθρωπος του;
    2ον ξενερωνει στο είπε ή εσύ το λες επειδή είσαι αυστηρή με τον εαυτό σου;
    3ον γιατί θα έπρεπε να τον νοιάζει για το παρελθόν σου; Δε θα έπρεπε. Είναι πολύ νωρίς για να ξέρει τέτοια πράγματα για σένα. Αν θες τα λες αν όχι, δε θα πρέπει να το παραβιάσει αυτό το όριο.
    4ον κακό είναι να μιλάς με άλλα άτομα ;;;; Επειδή είσαι σε σχέση η ζωή σου τελειώνει και απαγορεύεται να μιλάς με άλλους;;;; Κι εφόσον δεν ήσουν σίγουρη ότι τα είχατε;;;; Στα ρωτάω για να απαντήσεις εσύ.

    Τι πρέπει να κάνεις; Να είσαι πιο καλή με τον εαυτό σου. Βλέπω ρίχνεις ευθύνες και τύψεις χωρίς λόγο. Μήπως να κοιτάξεις το ενδεχόμενο που αυτός είναι τοξικός και σε ρίχνει ψυχολογικά.;;;;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    1ον πού το στηρίζεις ότι είναι ο άνθρωπός σου; Επίσης, εσύ είσαι ο άνθρωπος του;
    2ον ξενερωνει στο είπε ή εσύ το λες επειδή είσαι αυστηρή με τον εαυτό σου;
    3ον γιατί θα έπρεπε να τον νοιάζει για το παρελθόν σου; Δε θα έπρεπε. Είναι πολύ νωρίς για να ξέρει τέτοια πράγματα για σένα. Αν θες τα λες αν όχι, δε θα πρέπει να το παραβιάσει αυτό το όριο.
    4ον κακό είναι να μιλάς με άλλα άτομα ;;;; Επειδή είσαι σε σχέση η ζωή σου τελειώνει και απαγορεύεται να μιλάς με άλλους;;;; Κι εφόσον δεν ήσουν σίγουρη ότι τα είχατε;;;; Στα ρωτάω για να απαντήσεις εσύ.

    Τι πρέπει να κάνεις; Να είσαι πιο καλή με τον εαυτό σου. Βλέπω ρίχνεις ευθύνες και τύψεις χωρίς λόγο. Μήπως να κοιτάξεις το ενδεχόμενο που αυτός είναι τοξικός και σε ρίχνει ψυχολογικά.;;;;

    1ον το στηρίζω στο ότι είναι σε όλα δίπλα μου από την πρώτη φορά ΠΟΤ βρεθήκαμε και μου δείχνει αυτό που πραγαμτικα θέλει ενώ εγώ μέχρι σήμερα σεν το αποδεικνύω
    2ον μου το είπε αλλά το ξέρω κιόλας λέγοντας συνέχεια ψέματα αυτό δημιουργείται το να μην ανταποκρίνομαι Σε αυτα που ζητάει και με αποτέλεσμα να φαίνεται ότι δεν τον αγαπάω
    3ον στις σχέσεις έχει σημασία να γνωρίζεις το παρελθόν του άλλου για να μπορέσεις να δεις τι άνθρωπος είναι..
    4ον όταν είσαι με κάποιον εννοείται πως δεν μιλάς με άλλους αλλά αν του πω ότι μιλούσα και με άλλους ξέρω πως θα κλονιστεί περισσότερο η εμπιστοσύνη. Αλλά αν το μάθει και δεν είμαι εγώ πηγή σίγουρα είναι χειρότερο
    Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω μου έχει δώσει αρκετές ευκαιρίες ώστε να του αποδείξω κάτι και να μην του λέω ψέματα Που είναι αυτό που μου ζητάει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Simsims View Post
    Καλησπέρα , είμαι σε σχέση λίγο χρονικό διάστημα αλλά πιστεύω ότι έχω βρει τον άνθρωπο μου και τον αγαπάω πραγματικά αλλά συνεχίζω να τον «ξενερωνω» αποκρύπτοντας πράγματα για το παρελθόν. Στις πρώτες μέρες που θεωρητικά με το χαζό μου μυαλό δεν πίστευα ότι είμαστε σε σχέση μιλούσα με αλλά άτομα. Τι πρέπει να κάνω ;
    Quote Originally Posted by Simsims View Post
    1ον το στηρίζω στο ότι είναι σε όλα δίπλα μου από την πρώτη φορά ΠΟΤ βρεθήκαμε και μου δείχνει αυτό που πραγαμτικα θέλει ενώ εγώ μέχρι σήμερα σεν το αποδεικνύω
    2ον μου το είπε αλλά το ξέρω κιόλας λέγοντας συνέχεια ψέματα αυτό δημιουργείται το να μην ανταποκρίνομαι Σε αυτα που ζητάει και με αποτέλεσμα να φαίνεται ότι δεν τον αγαπάω
    3ον στις σχέσεις έχει σημασία να γνωρίζεις το παρελθόν του άλλου για να μπορέσεις να δεις τι άνθρωπος είναι..
    4ον όταν είσαι με κάποιον εννοείται πως δεν μιλάς με άλλους αλλά αν του πω ότι μιλούσα και με άλλους ξέρω πως θα κλονιστεί περισσότερο η εμπιστοσύνη. Αλλά αν το μάθει και δεν είμαι εγώ πηγή σίγουρα είναι χειρότερο
    Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω μου έχει δώσει αρκετές ευκαιρίες ώστε να του αποδείξω κάτι και να μην του λέω ψέματα Που είναι αυτό που μου ζητάει
    καλημερα.
    τι ηλικιες εχετε;;;;;
    ποσο ειναι αυτο το "λιγο χρονικο διαστημα";; ποσο καιρο εχετε σχεση;

    πως γινεται να μην ξερεις οτι εισαι σε σχεση;

    εκεινος σε εχει ενημερωσει για το παρελθον του χαρτι και καλαμάρι, ή μονο ρωταει;;

    απο που μπορει να μαθει οτι μιλουσες με καποιον. τους ξερει;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    τι ηλικιες εχετε;;;;;
    ποσο ειναι αυτο το "λιγο χρονικο διαστημα";; ποσο καιρο εχετε σχεση;

    πως γινεται να μην ξερεις οτι εισαι σε σχεση;

    εκεινος σε εχει ενημερωσει για το παρελθον του χαρτι και καλαμάρι, ή μονο ρωταει;;

    απο που μπορει να μαθει οτι μιλουσες με καποιον. τους ξερει;
    3 μήνες προς τους 4 αλλά πιάνονται και οι πρώτες μέρες που εγώ δεν ήμουν σίγουρα για το τι είμαστε
    Συνεχώς μιλάμε για το δικό μου επειδή είναι και πιο άσχημο , εκείνος έχει πιο σωστές εμπειριες από μένα
    Εγώ του είχα πει άτομα που μιλούσα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Simsims View Post
    3 μήνες προς τους 4 αλλά πιάνονται και οι πρώτες μέρες που εγώ δεν ήμουν σίγουρα για το τι είμαστε
    Συνεχώς μιλάμε για το δικό μου επειδή είναι και πιο άσχημο , εκείνος έχει πιο σωστές εμπειριες από μένα
    Εγώ του είχα πει άτομα που μιλούσα
    και που τα ξερει εκεινος, τα ατομα αυτα;
    ΤΙ ΗΛΙΚΙΕΣ ΕΧΕΤΕ;;;;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    12
    Εγώ 21 και εκείνος 25
    Δεν τους ξέρει προσωπικά αλλά είμαστε από το ίδιο μέρος

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Simsims View Post
    3 μήνες προς τους 4 αλλά πιάνονται και οι πρώτες μέρες που εγώ δεν ήμουν σίγουρα για το τι είμαστε
    Συνεχώς μιλάμε για το δικό μου επειδή είναι και πιο άσχημο , εκείνος έχει πιο σωστές εμπειριες από μένα
    Εγώ του είχα πει άτομα που μιλούσα
    δεν ησουν σιγουρη για το τι εισαστε, γιατι δεν εισασταν τπτ ιδιαιτερο.
    οταν εχεις σχεση, το ξερεις...
    κατα τα αλλα, δεν εχει κανενα δικιο ουτε δικαιωμα να κανει τον ανακριτη, αν εσυ δεν θελεις να του εξομολογηθεις κατι...
    21 χρονων εισαι. τι ειναι δηλαδη το τοσο επιληψιμο που μπορει να εχεις κανει στην ηλικια σου, που εκεινος δενε χει κανει;
    εισαι η πρωτη του ολοκληρωμενη σχεση;

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    12
    Ναι γιατί εγώ το έβλεπα έτσι στην αρχή ενώ εκείνος από την αρχή ήξερε πως θα ήταν κάτι σοβαρό.
    Εμένα όλες μου οι εμπειριες είναι περιστασιακές
    Όχι, είχε άλλες 2 σχέσεις πάνω από 2 χρόνια.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Simsims View Post
    Ναι γιατί εγώ το έβλεπα έτσι στην αρχή ενώ εκείνος από την αρχή ήξερε πως θα ήταν κάτι σοβαρό.
    Εμένα όλες μου οι εμπειριες είναι περιστασιακές
    Όχι, είχε άλλες 2 σχέσεις πάνω από 2 χρόνια.
    ποια "αρχη";
    κανεις δεν ξερει σε 3 μερες αν θα ειναι κατι σοβαρο.

    δεν εχει κανενα δικαιωμα να σε ανακρινει, θεωρωντας οτι εσυ εισαι απολογουμενη κι εκεινος ο ανακριτης...
    αν δεν σου εχει εμπιστοσυνη, ας φυγει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Εγω θα σου έλεγα να ωριμάσεις.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    12
    Το γνωρίζω πως αυτό είναι που πρέπει να κάνω αλλά αυτό προϋποθέτει ότι πρέπει να αναφέρω ότι μιλούσα και με αλλά άτομα;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Απο πότε νοιώθεις ότι πρέπει να δίνεις λογαριασμό στον οποιοδήποτε με ποιους μιλάς?

    Και για την περίπτωση που δεν εχω καταλάβει κάτι, τι εννοείς "μιλαγες"?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Απο πότε νοιώθεις ότι πρέπει να δίνεις λογαριασμό στον οποιοδήποτε με ποιους μιλάς?

    Και για την περίπτωση που δεν εχω καταλάβει κάτι, τι εννοείς "μιλαγες"?

    Γενικά δίνω λογαριασμό από εσω και πέρα με ποιον μιλάω και μου ελέγχει το κινητό
    Τις πρώτες μέρες που είχαμε βρεθεί , δεν είχα σταματήσει να μιλάω με κάποια άτομα που μιλούσα και είχα στείλει και τα τατουάζ μου

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Simsims View Post
    Γενικά δίνω λογαριασμό από εσω και πέρα με ποιον μιλάω και μου ελέγχει το κινητό
    Τις πρώτες μέρες που είχαμε βρεθεί , δεν είχα σταματήσει να μιλάω με κάποια άτομα που μιλούσα και είχα στείλει και τα τατουάζ μου
    εεεε ;;;;
    γιατι; τι εισαι; κορη του, ή ειναι αστυνομικος στην αναστολη σου;;

    του ελεγχεις κι εσυ το κινητο;;;

    "τα τατουαζ σου" ειναι στο χερι σου η στον πωπο σου;
    γιατι, αν ειναι στο χερι, τοτε εστειλες τα τατουαζ σου. αν ειναι στον πωπο σου, τοτε εστειλες τον πωπο σου...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Απιστία
    By Rainbow86 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 6
    Last Post: 16-07-2022, 14:41
  2. Η απιστία
    By kitzos in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 05-05-2015, 23:46
  3. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 15:13
  4. απιστία....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 08-06-2013, 04:55
  5. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 22:43

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •