Πρόβλημα με τη διείσδυση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τελικά η πράξη έγινε ( πόνεσα βέβαια αρκετά και έβγαλα αίμα), μπορει να μην το ευχαριστήθηκα σαρκικά αλλά μου φέρθηκε πολύ σωστά ( αν και δεν του είπα ότι ήμουν παρθένα ). Ο τύπος μπορει να μην είναι ελεύθερος και να είναι άπιστος στην κοπέλα του αλλά είναι πολύ πιο εντάξει από μερικούς ελεύθερους! Μου στελνει κάθε μέρα μηνύματα, μου δείχνει ενδιαφέρον, ΘΕΛΕΙ να συνεχίσουμε αυτό που έχουμε και δεν σκέφτεται μόνο την καύλα του! Με έχει ξεκλειδώσει παρα πολύ στο σεξουαλικό και με εκείνον μόνο ένιωσα πρώτη φορά επιθυμία! Άρα δεν είχα εγώ κάποιο θέμα, οι άλλοι απλά δεν μου έκαναν καθόλου κούκου ( και τωρα καταλαβαίνω πως ήταν απόλυτα λογικό αφού είναι ΛΙΓΟΙ μπροστά του). Επίσης δεν είναι ούτε τσιγκούνης και είναι και μορφωμένος και σε ένα επίπεδο που μπορώ να κάνω ωραίες συζητήσεις μαζί του και δεν θέλει να μιλάμε μόνο για σεξ! Τις προάλλες είχαμε μια διαφωνία και καθόταν με τις ώρες να το λύσουμε και έχασε μια δραστηριότητα που ήθελε να κάνει και μου είπε ότι η συζήτηση μας ήταν πιο σημαντική για εκείνον! Αυτά που μου προσφέρει αυτός δεν μου τα προσφερε κανένας ελεύθερος ( και λογικό να είναι ελεύθεροι όσοι είναι ανίκανοι να προσφέρουν πράγματα σε μια γυναίκα και να την κάνουν να νιώσει όμορφα)

    Επειδή ρωτήθηκα παραπάνω, όχι δεν θέλω να κάνω σχέση και δεν νομίζω ότι μπορώ να ερωτευτώ. Με εκείνον νιώθω μια τρυφερότητα και έναν θαυμασμό, αλλά εννοείται ξέρω που βαδίζω. Στην παρούσα φάση αυτός με βολεύει γιατί δεν με πίεσε με το σεξ , το κάναμε όταν ήθελα, μας αρέσει να πηγαίνουμε στα ίδια μερη, έχουμε κοινά στη διασκέδαση, δεν είναι γύφτος και παράλληλα δεν έχουμε σχέση, πράγμα που μου επιτρέπει να βλέπω και έναν άλλο που μου αρέσει και μάλιστα τώρα νιώθω περισσότερο θάρρος με αυτόν!
    Γενικά τώρα νιώθω ότι δεν με κρατάει τίποτα πίσω κανένας φόβος . Το σεξ έγινε.
    Αλλά να αγαπήσω δεν νομίζω ότι μπορώ γιατί δεν έχω θετικά συναισθήματα για τους άντρες και δεν εμπιστεύομαι καθόλου. Κι αυτούς που λέω ότι μου αρέσουν τους θέλω απλά για σεξ και βόλτες. Τίποτα παραπάνω
    αραχνες εχει βγαλει. παρε υποκαταστατο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τελικά η πράξη έγινε ( πόνεσα βέβαια αρκετά και έβγαλα αίμα), μπορει να μην το ευχαριστήθηκα σαρκικά αλλά μου φέρθηκε πολύ σωστά ( αν και δεν του είπα ότι ήμουν παρθένα ). Ο τύπος μπορει να μην είναι ελεύθερος και να είναι άπιστος στην κοπέλα του αλλά είναι πολύ πιο εντάξει από μερικούς ελεύθερους! Μου στελνει κάθε μέρα μηνύματα, μου δείχνει ενδιαφέρον, ΘΕΛΕΙ να συνεχίσουμε αυτό που έχουμε και δεν σκέφτεται μόνο την καύλα του! Με έχει ξεκλειδώσει παρα πολύ στο σεξουαλικό και με εκείνον μόνο ένιωσα πρώτη φορά επιθυμία! Άρα δεν είχα εγώ κάποιο θέμα, οι άλλοι απλά δεν μου έκαναν καθόλου κούκου ( και τωρα καταλαβαίνω πως ήταν απόλυτα λογικό αφού είναι ΛΙΓΟΙ μπροστά του). Επίσης δεν είναι ούτε τσιγκούνης και είναι και μορφωμένος και σε ένα επίπεδο που μπορώ να κάνω ωραίες συζητήσεις μαζί του και δεν θέλει να μιλάμε μόνο για σεξ! Τις προάλλες είχαμε μια διαφωνία και καθόταν με τις ώρες να το λύσουμε και έχασε μια δραστηριότητα που ήθελε να κάνει και μου είπε ότι η συζήτηση μας ήταν πιο σημαντική για εκείνον! Αυτά που μου προσφέρει αυτός δεν μου τα προσφερε κανένας ελεύθερος ( και λογικό να είναι ελεύθεροι όσοι είναι ανίκανοι να προσφέρουν πράγματα σε μια γυναίκα και να την κάνουν να νιώσει όμορφα)

    Επειδή ρωτήθηκα παραπάνω, όχι δεν θέλω να κάνω σχέση και δεν νομίζω ότι μπορώ να ερωτευτώ. Με εκείνον νιώθω μια τρυφερότητα και έναν θαυμασμό, αλλά εννοείται ξέρω που βαδίζω. Στην παρούσα φάση αυτός με βολεύει γιατί δεν με πίεσε με το σεξ , το κάναμε όταν ήθελα, μας αρέσει να πηγαίνουμε στα ίδια μερη, έχουμε κοινά στη διασκέδαση, δεν είναι γύφτος και παράλληλα δεν έχουμε σχέση, πράγμα που μου επιτρέπει να βλέπω και έναν άλλο που μου αρέσει και μάλιστα τώρα νιώθω περισσότερο θάρρος με αυτόν!
    Γενικά τώρα νιώθω ότι δεν με κρατάει τίποτα πίσω κανένας φόβος . Το σεξ έγινε.
    Αλλά να αγαπήσω δεν νομίζω ότι μπορώ γιατί δεν έχω θετικά συναισθήματα για τους άντρες
    και δεν εμπιστεύομαι καθόλου. Κι αυτούς που λέω ότι μου αρέσουν τους θέλω απλά για σεξ και βόλτες. Τίποτα παραπάνω
    λογικο να εισαι ελευθερη αφου εισαι ανικανη να αγαπησεις.
    ειναι ολοφανερο οτι το σεξ το ειχες σαν μια εκκρεμοτητα και οχι σαν αληθινη επιθυμια.
    στα αρχικα σου μηνυματα ελεγες παντα οτι αυτο που θελεις ειναι μια σχεση οπως εχουν ολες οι φιλες σου κι εσυ δεν μπορουσες.
    στην συνεχεια "ανακαλυψες" οτι δεν θελεις σχεση, επειδη δεν μπορεις να βρεις σχεση, καθως δεν εχεις θετικα συναισθηματα για τους ανθρωπους (οχι μονο για τους ανδρες). και για να μην αποδεχθεις την αποτυχια σου στις σχεσεις, ανακαλυψες ξαφνικα οτι δεν τις θελεις...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    λογικο να εισαι ελευθερη αφου εισαι ανικανη να αγαπησεις.
    Δεν είναι ανίκανη να αγαπήσει.. κανένας άνθρωπος δεν είναι ανίκανος να αγαπήσει..
    απλά δεν έχει μάθει τον τρόπο.. θα της τον μάθει κάποιος που θα την αγαπήσει..
    όταν αποφασίσει εκείνη να αφεθεί σε αυτόν...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Δεν είναι ανίκανη να αγαπήσει.. κανένας άνθρωπος δεν είναι ανίκανος να αγαπήσει..
    απλά δεν έχει μάθει τον τρόπο.. θα της τον μάθει κάποιος που θα την αγαπήσει..
    όταν αποφασίσει εκείνη να αφεθεί σε αυτόν...
    δεν θα "της το μαθει" κανεις.
    η αγαπη ειναι ικανοτητα. δεν μαθαινεται.
    ή αν το θες αλλιως, μονο στην παιδικη ηλικια "μαθαινεται".
    τωρα, πεταξε το πουλακι.
    η λεμον "εμαθε" τον φθονο, τον ανταγωνισμο, τον παρτακισμο.
    νομιζει οτι οι αλλοι ηρθαν στην γη να να "της προσφερουν".
    αμ δε...

  5. #35
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αλλά να αγαπήσω δεν νομίζω ότι μπορώ γιατί δεν έχω θετικά συναισθήματα για τους άντρες και δεν εμπιστεύομαι καθόλου. Κι αυτούς που λέω ότι μου αρέσουν τους θέλω απλά για σεξ και βόλτες. Τίποτα παραπάνω
    Γιατί έχεις αρνητικά συναισθήματα για τους άντρες ?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν θα "της το μαθει" κανεις.
    η αγαπη ειναι ικανοτητα. δεν μαθαινεται.
    ή αν το θες αλλιως, μονο στην παιδικη ηλικια "μαθαινεται".
    τωρα, πεταξε το πουλακι.
    η λεμον "εμαθε" τον φθονο, τον ανταγωνισμο, τον παρτακισμο.
    νομιζει οτι οι αλλοι ηρθαν στην γη να να "της προσφερουν".
    αμ δε...
    διαφωνώ με αυτό που λες λόγω προσωπικής εμπειρίας...
    αλλά καταλαβαίνω πως έχεις δίκιο πρακτικά και πως αυτός είναι ο κανόνας..

    είναι θέμα επιλογής της όμως.. και όχι "ικανότητας"

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    διαφωνώ με αυτό που λες λόγω προσωπικής εμπειρίας...
    αλλά καταλαβαίνω πως έχεις δίκιο πρακτικά και πως αυτός είναι ο κανόνας..

    είναι θέμα επιλογής της όμως.. και όχι "ικανότητας"
    εσυ αποκαλεις την ικανοτητα να αγαπας, "επιλογη".
    δεν ξερω ποσο επιλογη μπορει να ειναι οταν δεν νοιωθεις μεσα σου κατι που θεωρητικα ειναι "επιλογη" σου, οποτε ουτε και να το εκφρασεις μπορεις.
    τον να το εκφρασεις, ναι, ειναι επιλογη. το να νοιωσεις ομως, δεν ειναι επιλογη. ή νοιωθεις ή δεν νοιωθεις.
    σεξ, μπορει να επιλεξει να κανει. ηδονη δεν μπορει να επιλεξει να νοιωσει. η την νοιωθει η δεν την νοιωθει ..
    τα συναισθηματα δεν ειναι επιλογη. οι πραξεις ειναι επιλογη.

    κατα τα αλλα, καταλαβαινω τι εννοεις.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ αποκαλεις την ικανοτητα να αγαπας, "επιλογη".
    δεν ξερω ποσο επιλογη μπορει να ειναι οταν δεν νοιωθεις μεσα σου κατι που θεωρητικα ειναι "επιλογη" σου, οποτε ουτε και να το εκφρασεις μπορεις.
    τον να το εκφρασεις, ναι, ειναι επιλογη. το να νοιωσεις ομως, δεν ειναι επιλογη. ή νοιωθεις ή δεν νοιωθεις.
    σεξ, μπορει να επιλεξει να κανει. ηδονη δεν μπορει να επιλεξει να νοιωσει. η την νοιωθει η δεν την νοιωθει ..
    τα συναισθηματα δεν ειναι επιλογη. οι πραξεις ειναι επιλογη.

    κατα τα αλλα, καταλαβαινω τι εννοεις.
    Το οτι δεν "νιώθουν" αγάπη καποια άτομα, δε σημαίνει πως δεν μπορούν να νιώσουν...
    Ο εγκέφαλος τους έχει τη δυνατότητα.. εκείνοι έχουν επιλέξει να αποστασιοποιούνται.
    Δεν αφήνονται.. δεν επιτρέπουν στον εαυτό τους να αφεθούν για να αγαπήσουν.
    Δε θα νιώσει, όσο πιστεύει η ίδια πως δεν αξίζει ο άλλος να αφεθεί για να νιώσει.
    Ισχύει όμως πως πρακτικά είναι σχεδόν αδύνατο να συμβεί, αφού ο άλλος βλέπει κάποια που τον κοροιδεύει.
    Το οτι εκείνη πιστεύει πως δεν αξίζει ο άλλος για να αφεθεί, είναι αποτέλεσμα της δικής της συμπεριφοράς..
    και των επιλογών της.

    Στην ουσία διαφωνούμε στο οτι η παιδική ηλικία καθορίζει αυτό που είμαστε.
    Πιστεύω πως μπορούμε να αλλάξουμε οποιαδήποτε στιγμή θέλουμε..
    Αρκεί να το θέλουμε, και να βρεθεί ο κατάλληλος άνθρωπος για να μας μάθει τον τρόπο.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Το google maps , το χρησιμοποιείτε ; Τι δείχνει ; Είναι μέσα ή μένει απέξω ; Χρειάζεται το google maps. Όταν λες ότι είχατε το σπίτι στη διάθεσή σας, εννοείς ότι έλειπε η μαμά του ;

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Το οτι δεν "νιώθουν" αγάπη καποια άτομα, δε σημαίνει πως δεν μπορούν να νιώσουν...
    Ο εγκέφαλος τους έχει τη δυνατότητα.. εκείνοι έχουν επιλέξει να αποστασιοποιούνται.
    Δεν αφήνονται.. δεν επιτρέπουν στον εαυτό τους να αφεθούν για να αγαπήσουν.
    Δε θα νιώσει, όσο πιστεύει η ίδια πως δεν αξίζει ο άλλος να αφεθεί για να νιώσει.
    Ισχύει όμως πως πρακτικά είναι σχεδόν αδύνατο να συμβεί, αφού ο άλλος βλέπει κάποια που τον κοροιδεύει.
    Το οτι εκείνη πιστεύει πως δεν αξίζει ο άλλος για να αφεθεί, είναι αποτέλεσμα της δικής της συμπεριφοράς..
    και των επιλογών της.

    Στην ουσία διαφωνούμε στο οτι η παιδική ηλικία καθορίζει αυτό που είμαστε.
    Πιστεύω πως μπορούμε να αλλάξουμε οποιαδήποτε στιγμή θέλουμε..
    Αρκεί να το θέλουμε, και να βρεθεί ο κατάλληλος άνθρωπος για να μας μάθει τον τρόπο.
    στην ουσια διαφωνουμε στο οτι νομιζεις οτι καποιος μπορει να "μας μαθει".
    εγω πιστευω οτι τετοιες αλλαγες που λες ειναι απο αδυνατες μεχρι σπανιες.
    οι σπανιες ομως, αν συμβουν, δεν συμβαινουν επειδη καποιος "μας μαθαινει", αλλα επειδη αναθεωρουμε εμεις, μπορει να κανουμε και καποια δουλεια αυτοβελτιωσης, και προσπαθουμε συνειδητα να την δουμε αλλιως...
    αυτα με τους "μεσιες" που μας παιρνουν απο το χερακι και "μας δειχνουν" και "μας μαθαινουν", εγω δεν τα δεχομαι και εκτος απο ανυποστατα (για μενα), με απωθουν γιατι ειναι τερμα χειριστικα..
    ο καθε ανθρωπος μονος του καθοριζει την πορεια του, οταν ειναι ενηλικος.
    Οι "δασκαλοι" ειναι απλα χειριστικοι τυποι...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    στην ουσια διαφωνουμε στο οτι νομιζεις οτι καποιος μπορει να "μας μαθει".
    εγω πιστευω οτι τετοιες αλλαγες που λες ειναι απο αδυνατες μεχρι σπανιες.
    οι σπανιες ομως, αν συμβουν, δεν συμβαινουν επειδη καποιος "μας μαθαινει", αλλα επειδη αναθεωρουμε εμεις, μπορει να κανουμε και καποια δουλεια αυτοβελτιωσης, και προσπαθουμε συνειδητα να την δουμε αλλιως...
    αυτα με τους "μεσιες" που μας παιρνουν απο το χερακι και "μας δειχνουν" και "μας μαθαινουν", εγω δεν τα δεχομαι και εκτος απο ανυποστατα (για μενα), με απωθουν γιατι ειναι τερμα χειριστικα..
    ο καθε ανθρωπος μονος του καθοριζει την πορεια του, οταν ειναι ενηλικος.
    Οι "δασκαλοι" ειναι απλα χειριστικοι τυποι...
    Ο τρόπος που θα αναθεωρήσει κάποια για την εμπιστοσύνη και την αγάπη είναι να την αγαπήσει κάποιος άλλος με ανιδιοτέλεια, και να καταλάβει πως ο άλλος θέλει το δικό της καλό περισσότερο απο το δικό του καλό.
    Έτσι ορίζω τουλάχιστον εγώ την αγάπη.
    Ισχύει όμως πως απαιτούνται χειριστικές συμπεριφορές όταν η άλλη συμπεριφέρεται ανώριμα.
    Διαφορετικά δε θα της μάθαινε να αγαπάει.. αλλά πως να γίνει θύμα.. αφού αυτό θα ήταν και ο ίδιος.

    Άσχετα με τον τρόπο, συμφωνείς και εσύ όμως πως μπορεί να συμβεί.. άρα δεν είναι "ανίκανη"

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Ο τρόπος που θα αναθεωρήσει κάποια για την εμπιστοσύνη και την αγάπη είναι να την αγαπήσει κάποιος άλλος με ανιδιοτέλεια, και να καταλάβει πως ο άλλος θέλει το δικό της καλό περισσότερο απο το δικό του καλό.
    Έτσι ορίζω τουλάχιστον εγώ την αγάπη.
    Ισχύει όμως πως απαιτούνται χειριστικές συμπεριφορές όταν η άλλη συμπεριφέρεται ανώριμα.
    Διαφορετικά δε θα της μάθαινε να αγαπάει.. αλλά πως να γίνει θύμα.. αφού αυτό θα ήταν και ο ίδιος.

    Άσχετα με τον τρόπο, συμφωνείς και εσύ όμως πως μπορεί να συμβεί.. άρα δεν είναι "ανίκανη"
    συμφωνω οτι υπο ορους και πολυ σπανια μπορει να συμβει.
    αυτο δεν σημαινει οτι πιστευω οτι μπορει να συμβει στην λεμον...
    η λεμον, το πιθανοτερο ειναι να τσιμπηθει με τον δεσμευμενο μιας και ειναι ο μονος που της αρεσε μεχρι τωρα, και να θελει περισσοτερα απο αυτα που μπορει να δωσει μια ξεπετα...
    στην συνεχεια θα μισησει ακομα περισσοτερο τους ανδρες, χωρις να σκεφτει οτι η ιδια επεδιωξε μπερδεμα με δεμσευμενο.
    παντα οι αλλοι φταινε για την λεμον, που δεν την προσεχουν αρκετα..

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω οτι υπο ορους και πολυ σπανια μπορει να συμβει.
    αυτο δεν σημαινει οτι πιστευω οτι μπορει να συμβει στην λεμον...
    η λεμον, το πιθανοτερο ειναι να τσιμπηθει με τον δεσμευμενο μιας και ειναι ο μονος που της αρεσε μεχρι τωρα, και να θελει περισσοτερα απο αυτα που μπορει να δωσει μια ξεπετα...
    στην συνεχεια θα μισησει ακομα περισσοτερο τους ανδρες, χωρις να σκεφτει οτι η ιδια επεδιωξε μπερδεμα με δεμσευμενο.
    παντα οι αλλοι φταινε για την λεμον, που δεν την προσεχουν αρκετα..
    Ποιος ξέρει τι θα γίνει..?
    Ο παντρεμένος (από αυτά που λέει η λεμον) είναι ικανός να χωρίσει.
    Από τη λεμον εξαρτάται.. αν και δε νομίζω να κόλλαγε μαζί του γιατί τον βλέπει σαν θύμα.
    Αν το πάει για παράλληλη σχέση (χωρίς να τους ενημερώσει), θα τους χάσει και τους δύο.
    Δεν είναι κακό να θέλει να την προσέχουν.. κακό είναι να κοροϊδεύει τους άλλους.
    Αν φερθεί με ειλικρίνεια, θα τη βρει την άκρη.. αν όχι με αυτούς, με επόμενο.

  14. #44
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Ο τρόπος που θα αναθεωρήσει κάποια για την εμπιστοσύνη και την αγάπη είναι να την αγαπήσει κάποιος άλλος με ανιδιοτέλεια
    υπάρχει ανιδιοτελής ερωτική αγάπη? απο πότε? τι είναι να την αγαπήσει ανιδιοτελώς ? παιδί του?

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω οτι υπο ορους και πολυ σπανια μπορει να συμβει..
    υπο ποιούς όρους θα υπάρξει ανιδιοτελής ερωτική αγάπη?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    υπάρχει ανιδιοτελής ερωτική αγάπη? απο πότε? τι είναι να την αγαπήσει ανιδιοτελώς ? παιδί του?
    Για αυτό ακριβώς είναι ο ευκολότερος τρόπος να μάθει η λεμον (και η κάθε λεμον) να αγαπάει!
    Γιατί θα πάρει αυτό που δεν της έδωσαν όταν ήταν παιδί (με τον τρόπο που ήθελε)!

    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    υπο ποιους όρους θα υπάρξει ανιδιοτελής ερωτική αγάπη?
    "Ειλικρίνεια"!.. αλλά μη βάζεις το "ερωτική" μπροστά απο την αγάπη.. είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα.
    Μπορεί να είσαι ερωτευμένη και να αγαπάς ταυτόχρονα,
    μπορείς όμως να είσαι ερωτευμένη χωρίς να αγαπάς ή να αγαπάς χωρίς να είσαι ερωτευμένη.
    Στο παράδειγμα μας, ο 35άρης μπορεί να την αγαπάει για να τη βάζει πάνω απο τον εαυτό του..
    αλλά να σταματήσει να είναι ερωτευμένος όταν μάθει πως εκείνη έκανε παράλληλη σχέση.
    Μπορεί να σταματήσει και να την αγαπάει αν νιώσει πως η εικόνα που είχε για εκείνη δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.
    Για αυτό και ο μόνος όρος για την αγάπη είναι η "ειλικρίνεια"..
    σε αντίθεση με τον έρωτα που έχει πολύ διαφορετικές απαιτήσεις.

    Δεν είναι επιλογή σου να το νιώσεις αυτό.. απλά συμβαίνει..
    Συνήθως ο έρωτας μετατρέπεται σε αγάπη με τα χρόνια...
    και καταλαβαίνεις πως αγαπάς όταν ενώ ο άλλος σε έχει πληγώσει ανεπανόρθωτα ερωτικά ή απλά "σου έχει περάσει",
    δεν μπορείς να χωρίσεις γιατί ξέρεις πως ο άλλος σε χρειάζεται.
    Αλλά και κάποιες φορές μπορεί να χωρίσεις ενώ είσαι ερωτευμένη (και αγαπάς),
    γιατί ξέρεις πως το καλό του άλλου θα είναι μακριά σου.

    Υπάρχουν άνθρωποι που δεν αφήνονται.. και δε θέλουν να δεθούν..
    πιστεύω πως αυτό μπορεί να αλλάξει μόνο αν αγαπηθούν..
    και τότε θα αγαπήσουν και οι ίδιοι.. διαφορετικά δε θα ερωτευτούν καν.
    θα νιώσουν εγωισμό, εμμονή, ή θα θέλουν επιβεβαίωση.. αλλά δε θα είναι έρωτας.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να καταλάβω εάν έχω πρόβλημα ή δεν έχω πρόβλημα?
    By Dionysios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 08-07-2021, 20:18
  2. Αναλύω Το Πρόβλημα Μου. Ένα Περίπλοκο Πρόβλημα.
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-07-2020, 00:10
  3. Το πρόβλημα είναι να παραδεχτείς το πρόβλημα
    By καθρεπτης in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 51
    Last Post: 18-01-2015, 01:11
  4. ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΕΜΑ: ΕΡΩΤΑΣ ΧΩΡΙΣ ΔΙΕΙΣΔΥΣΗ! (παρακαλω ριχτε μια ματια!) S.O.S!!!!
    By kons_tsia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 22-02-2014, 11:07
  5. Προβλημα με u2u
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 0
    Last Post: 12-05-2010, 19:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •