Ζαναξ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Ζαναξ

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    Δυστυχώς μόνο το xanax μου έχει κάτσει καλά χωρίς παρενέργειες,μου ξεκουράζει το νευρικό σύστημα
    ειναι το ισχυροτερο λογω μικρης ημισειας δωης , δλδ. δρα γρηγορα και αποβαλλεται γρηγορα ....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Ευχαριστώ πολύ MacGyver..να σαι καλα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    παρακαλω , Niki....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Παιδιά εμενα μου ειπε στοπ σημερα. Τα έκοψα γιατι τα παίρνω μήνες.. Θα δειξει τωρα.. Φοβαμαι βεβαια

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by its_me View Post
    Παιδιά εμενα μου ειπε στοπ σημερα. Τα έκοψα γιατι τα παίρνω μήνες.. Θα δειξει τωρα.. Φοβαμαι βεβαια
    Θελει πολύ μεγάλη δύναμη και αυτογνωσία για να καταλάβεις πότε έχεις εθιστεί και τι πρέπει να κάνεις.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    Βγήκε στο νετφλιξ ντοκιμαντέρ για το xanax , δείχνει και τις 2 όψεις του νομίσματος αν και εστιάζει περισσότερο στην αρνητική πλευρά.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    Βγήκε στο νετφλιξ ντοκιμαντέρ για το xanax , δείχνει και τις 2 όψεις του νομίσματος αν και εστιάζει περισσότερο στην αρνητική πλευρά.

    θα συμφωνησω απολυτα με την αρνητικη πλευρα , παλιοφαρμακο ειναι ....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Εγω μια χαρά το βρίσκω, απλά κάποιος πρέπει να ξέρει τι να κάνει για να μην εθιστεί.

    Ετσι και αλλιώς κανένας και ποτέ δεν είπε ότι είναι long term solution.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Εγω μια χαρά το βρίσκω, απλά κάποιος πρέπει να ξέρει τι να κάνει για να μην εθιστεί.

    Ετσι και αλλιώς κανένας και ποτέ δεν είπε ότι είναι long term solution.

    αυτο ειναι αληθεια , εχω διασει οτι στην Αγγλια το δινουν για 4 μονο μηνες , και 4 mg max μονο σε κρισεις πανικου , εδω ειναι Ελλαδα ομως , και το συνταγογραφουν ευκολα οι ψυχιατροι και ο παθολογοι, ιδιως πριν τον 6/2019 που δεν γραφοταν στο ΑΜΚΑ , τοτε και πριν γινοταν χαμος με τα ζαναξ, ..............και αν το παιρνεις επι μακρον θελει μεγαλη θεληση για να το κοψεις , ειναι τρομερα εθιστικο....λογω της μικρης ημιζωης του ......οταν πας να το κοψεις καταλαβαινεις ποσο εθισμενος εισαι ......

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    αυτο ειναι αληθεια , εχω διασει οτι στην Αγγλια το δινουν για 4 μονο μηνες , και 4 mg max μονο σε κρισεις πανικου , εδω ειναι Ελλαδα ομως , και το συνταγογραφουν ευκολα οι ψυχιατροι και ο παθολογοι, ιδιως πριν τον 6/2019 που δεν γραφοταν στο ΑΜΚΑ , τοτε και πριν γινοταν χαμος με τα ζαναξ, ..............και αν το παιρνεις επι μακρον θελει μεγαλη θεληση για να το κοψεις , ειναι τρομερα εθιστικο....λογω της μικρης ημιζωης του ......οταν πας να το κοψεις καταλαβαινεις ποσο εθισμενος εισαι ......
    Οχι πλέον. Πλεον για κάποιο λογο γράφουν Tavor.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Οι βενζοδιαζεπινες , όποιον χημικό τύπο και αν έχουν, είτε Xanax tavor centrac κλπ λέγονται, τελικά έχουν τα γνωστά και τεκμηριωμένα επιστημονικως εθιστικα προβλήματα.

    Ανάλογα με τον οργανισμό, μπορεί να εθιστείς και σε 2 εβδομάδες συνεχούς χρήσης...

    Όσο για την Αγγλία, εάν πας σε άλλο γιατρό εκτός από αυτόν που σε παρακολουθεί, εκτος απο τα επειγοντα σε νοσοκομείο που σου δινουν μια δυο δόσεις, και ζητήσεις ηρεμιστικά,
    Πρώτα σου ζητούν ανάλυση αίματος με τα επίπεδα του φαρμάκου, και μετά γράφουν συνταγή!

    Δεν πρόκειται για ασπιρίνες...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Οι
    Πρώτα σου ζητούν ανάλυση αίματος με τα επίπεδα του φαρμάκου, και μετά γράφουν συνταγή!

    Δεν πρόκειται για ασπιρίνες...
    Οπότε τα αγοράζεις στο πεζοδρόμιο και τελειώνει η ιστορία.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    Στην Αμερική κάνουν παράνομα εργαστήρια και μπλέκουν το xanax με οποιουχα ,ο χρήστης νομίζει ότι παίρνει xanax σκέτο και τον στέλνει στον άλλο κόσμο...ο γιατρός μου μου τονίζει συνέχεια να μήν το παίρνω ποτέ με αλκοόλ, ούτε με μια μπυρα...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Τα ψυχολογικα αν εχεισ μια φυσιολογικη κατα τα αλλα ζωη θεραπευονται με ηρεμιστικο οποιο σε πιασει

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Οχι πλέον. Πλεον για κάποιο λογο γράφουν Tavor.
    εμενα συνεχιζουν να μου γραφουν ζαναξ......μαλιστα με ρωταει ο νευρολογος μου τι θελω ......ταβορ η ζαναξ....το centrac ειναι ηπιοποτατο, οπως και το clonotril.....

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ζαναξ
    By hlias1988 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 49
    Last Post: 20-06-2021, 18:28
  2. ζαναξ
    By hlias1988 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 9
    Last Post: 13-05-2021, 20:25
  3. ζαναξ..
    By hlias1988 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 7
    Last Post: 16-01-2021, 07:04
  4. Ζαναξ 0.25
    By cyrax in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 28
    Last Post: 15-12-2020, 17:23
  5. ζαναξ
    By 66psy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 14-01-2015, 11:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •