Αμηχανία σε πρώτο ραντεβού - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by silencer View Post
    Εγώ λέω στο επόμενο ραντεβού να της τον πετάξεις έξω.
    σωστο και αυτο!
    αφου εχει δει και αλλους πο@τ@@ους σιγουρα μπορει να δει και τον δικο του

  2. #17
    Honorata
    Guest
    Εγώ μπορώ να ρωτήσω κάτι; γιατί αυτή η γυναικα που είπε εμμέσως ότι πέρασε καλά στο κρεβάτι να είναι κάποια που έχει πάει με πολλούς πχ κάθε βράδυ και με διαφορετικο;

    Δηλαδή αποκλειουμε το ενδεχόμενο να είχε μια σχέση και να πέρναγε καλά μαζί του στο σεξ; γιατί κατευθείαν κάποιος σκέφτεται ότι οταν έχει "καλογαμηθει" κάποια πάει να πει αυτόματα ότι είναι εύκολη και πάει με πολλούς;

    Δεν ξέρω θεματοθετη αν είσαι μισογυνης ή οχι όμως σίγουρα μια ανασφάλεια την έχεις...μπαίνεις αυτόματα σε διαδικασία σύγκρισης, κάνεις σκέψεις στο τι έχει ζήσει η άλλη και αν εσύ της αρκεις , νιώθοντας ζήλεια..

    Νομίζω ότι αυτό ξεπερνιέται όταν κάποιος καταλάβει πως μια γυναίκα ή ένας άντρας δεν είναι κτήμα του και ότι είναι φυσιολογικό και αναμενόμενο να έχει σεξουαλικό παρελθόν....

    Δεν ξέρω τι ψάχνετε τελικά οι άντρες, πόσοι από εσάς νιώθετε ασφάλεια αν η άλλη είναι απειρη ή με λίγες εμπειρίες και πόσοι σκέφτεστε έτσι.....

  3. #18
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Διακρίνω μια ειρωνεία/επιθετικότητα στην απάντηση σου αλλά δεν πειράζει. Νομιζω ήμουν σαφής στο post μου το οποιο δηλώνει μια συγχηση στη σκέψη μου με μια ερώτηση στο τελος: "Το βλέπω υπερβολικα μηπως?". Ενα "ναι" ή "όχι" με μια απλή επεξήγηση πιστευω θα ηταν αρκετο αλλα και με αυτο τροπο πηρα την απάντηση μου. Σε ευχαριστω για το χρονο

    Σχετικα μη τη δηλωση οτι δεν τη βλέπω σοβαρα ειναι δικο σου συμπερασμα ή δεν εγινα κατανοητός. Το post έγραφε: "Και στο σενάριο που δεν είχα σκοπο να τη δω σοβαρά (...)" - γιατι όντως ηταν κατι που έβλεπε ή ηθελα να δω σοβαρα. Σενάριο γράφει. Σενάριο.
    Το αν εχω σεξουαλικες δυσλειτουργιες δεν εισαι στο κρεβατι μου να το ξέρεις οπότε ακυρώσου απο τώρα.

    To μισογυνης ειναι βαρύς χαρακτηρισμός θεωρώ αλλα ΟΚ. Δεν με θυμαμαι ποτε να μισω ποτε κοπέλες για κανεναν λογο. Πόσο μάλλον γι'αυτο - εκτος αν μου βγηκε τωρα υποσυνείδητα και δεν το ξέρω.
    Αλλά και πάλι δεν θυμαμαι να ημουν κλεισμένος σε ενα κελι οοοολη μου τη ζωη ωστε να μην ξερω οτι οι κοπελες κάνουν sex ελευθερα και ξαφνικα θυμηθηκα να πω "τι? Αντι να ειναι στο εσπερινο κανουν sex? Εις το πυρ το εξωτερον".

    Εν κατακλειδι, ενιωσα ξενέρα γιατι για κάποιο λογο, που δεν ξέρω, ένιωθα μια τρυφεροτητα να το πω? εγκυτητα να το πω ? (ιιιι πιπερι στο στομα!! Ενιωσα όμορφα με καποιον ανθρωπο που μολις γνωρισα!! )τελοσπαντων το ενιωθα σαν μια αγνη γνωριμία που με το καλημέρα σας θεωρω οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν λέει στο πρωτο ραντεβου τι εχει κανει στο παρελθον του, ΕΙΔΙΚΑ χωρίς να τον ρωτησεις ευθεως. Μπορεί και να κάνω λάθος βεβαια... αν το οτι ενιωσα ετσι ειναι ΤΟΣΟ κατακριτεο πάω πάσο.. αλλα ακυρωνεται η απαντηση του προηγουμενου μέλους, σχετικα με το πως ενιωσα. Οπότε μηπως ειναι και ΑΥΤΟΣ μισογυνης??? Περιεργο ... πολλοι μαζευτηκαμε εδω μεσα
    Φορουμ αυτοβελτιωσης ειναι εδω παντως για να παιρνουμε αποψεις, να αλληλοβοηθιομαστε και να γινόμαστε καλυτεροι ανθρωποι.

    Ευχαριστω και παλι ! ^_^
    Και γιατί να μην συνεχίσεις να νιώθεις τρυφερότητα δεν το καταλαβαίνω, από τη στιγμή που σου αρέσει η κοπέλα...

    Και γιατί να μη σου πει στο πρώτο ραντεβού ότι πέρασε καλά στο κρεβάτι; εδώ που τα λέμε εσύ πήγαινες γυρεύοντας ανοίγοντας τέτοια συζήτηση....εσύ της πεταξες τη μπηχτη

    Χάρηκες ότι οι άντρες εκεί είναι γκει και υπεθεσες ότι είναι στερημένη ή ότι της λείπει το καλό σεξ και ένιωσες σε θέση ισχύος, σκέφτηκες μέσα σου να η ευκαιρία για να νιώσω άντρας και να με επιβεβαιώσει όμως τελικά δεν σου έκανε το χατήρι και πήρες την απάντηση που δεν σου φαινόταν ιδανική έτσι όπως το σκέφτηκες...

    Παρόλα αυτά δεν νομίζω ότι θα κολλήσετε σε τέτοια θέματα αν υπάρχει χημεία...
    Γνώρισε την καλύτερα αφού σε ενδιαφέρει ως γυναίκα, ρώτησε την πως βλέπει τις σχέσεις και τι ζητάει από τους άντρες .στη νοοτροπία της θα καταλάβεις εάν ταιριάζετε και αν μπορεί να ανταπεξέλθει στις δικές σου ανάγκες.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να ενοχοποιούμε τις αντιδράσεις μας και τα συναισθήματα μας...
    Ο tingerbell ξενερώνει όταν κάποια αντιλαμβάνεται το σεξ διαφορετικά απο εκείνον.
    Για αυτό, ξενέρωσε με τη συγκεκριμένη και αυτό δεν είναι κάτι παράλογο... ούτε "διαχειρίσιμο"
    Δε νιώθει "τρυφερότητα" μαζί της, και αν αυθυποβάλει στον εαυτό του πως "είναι φυσιολογικό να σκέφτεται εκείνη έτσι" δε θα είναι ποτέ καλά μαζί της και θα χάσει το χρόνο του.
    Δεν μπορεί να τη δει σοβαρά αν σκέφτεται έτσι εκείνη. Και αυτό είναι γεγονός.. δεν είναι κάτι που μπορεί να αλλάξει.

    Χαρακτηρισμοί όπως "μισογύνης", ή και απόψεις "ήθελες να είσαι σε θέση ισχύος" δεν ισχύουν...
    απλά ο άνθρωπος δε σκέφτεται το σεξ σαν "διασκέδαση".. και έχει την ίδια απαίτηση απο τη σύντροφο του για να τη δει σοβαρά.

    Honorata, κάθε άντρας είναι διαφορετικός.. όπως και κάθε γυναίκα. δεν υπάρχει κανόνας για το τι θέλουμε

    Παρόλα αυτά tingerbell, και ενώ καταλαβαίνω πως το σκέφτεσαι, μη βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα..
    η αντίδραση της θα μπορούσε να είναι και άμυνα απο εγωισμό.
    δώσε χρόνο για να καταλάβεις πως σκέφτεται αν όντως σε ενδιαφέρει

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Αδερφε τον φιλο σου που στο ειπε αυτο δεν τον χαρακτηρισεσ καπωσ αλλα το δεχτηκεσ αυτο λεει η ρεμ

  6. #21
    Honorata
    Guest
    Εγώ πάλι αναρωτιέμαι για το που ειπώθηκε από τον θεματοθετη ότι εκείνος βλέπει το σεξ σοβαρά και ότι δεν του αρέσουν οι περιστασιακές σχέσεις και το ευκαιριακό σεξ.... είπε κάτι σχετικό ο ίδιος;

    Επίσης πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει μια γυναίκα να περνάει άσχημα στο σεξ για να θεωρούν οι γύρω της ότι παίρνει το σεξ στα σοβαρά , μια γυναίκα που παίρνει το σεξ στα σοβαρά αποκλείεται να έχει περάσει καλά; θέλω να πω αυτό είναι ένα μοτίβο σκέψης που Οκει μπορούμε να το αποδεχτούμε, και να αποδεχτούμε τα συναισθήματα του θεματοθετη όμως είναι ένα σημείο που πρέπει να δοθεί έμφαση και να σκεφτεί παραπάνω σε αυτό το κομμάτι...

    Και επιμένω στο να θέλω να ανατρέψω τα στερεότυπα. Που ξέρουμε εμείς ότι η κοπέλα είναι παρτουζα επειδή είπε ότι έχει κάνει καλο κρεβάτι...

    Αποκλείεται να έχει ευχαριστηθεί το καλο σεξ με μόνιμο παρτενέρ στα πλαίσια σχέσης ; υπό αυτή τη συνθήκη δεν θα το έπαιρνε στα σοβαρά δηλαδή το θέμα των σχέσεων;
    Η κοπέλα του είπε απλά ότι έχει περάσει καλά στο σεξ δεν είπε με πόσους πήγε και υπό ποιες συνθήκες....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Εγώ πάλι αναρωτιέμαι για το που ειπώθηκε από τον θεματοθετη ότι εκείνος βλέπει το σεξ σοβαρά και ότι δεν του αρέσουν οι περιστασιακές σχέσεις και το ευκαιριακό σεξ.... είπε κάτι σχετικό ο ίδιος;

    Επίσης πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει μια γυναίκα να περνάει άσχημα στο σεξ για να θεωρούν οι γύρω της ότι παίρνει το σεξ στα σοβαρά , μια γυναίκα που παίρνει το σεξ στα σοβαρά αποκλείεται να έχει περάσει καλά; θέλω να πω αυτό είναι ένα μοτίβο σκέψης που Οκει μπορούμε να το αποδεχτούμε, και να αποδεχτούμε τα συναισθήματα του θεματοθετη όμως είναι ένα σημείο που πρέπει να δοθεί έμφαση και να σκεφτεί παραπάνω σε αυτό το κομμάτι...

    Και επιμένω στο να θέλω να ανατρέψω τα στερεότυπα. Που ξέρουμε εμείς ότι η κοπέλα είναι παρτουζα επειδή είπε ότι έχει κάνει καλο κρεβάτι...

    Αποκλείεται να έχει ευχαριστηθεί το καλο σεξ με μόνιμο παρτενέρ στα πλαίσια σχέσης ; υπό αυτή τη συνθήκη δεν θα το έπαιρνε στα σοβαρά δηλαδή το θέμα των σχέσεων;
    Η κοπέλα του είπε απλά ότι έχει περάσει καλά στο σεξ δεν είπε με πόσους πήγε και υπό ποιες συνθήκες....
    Honorata, o tingerbell είπε αυτό:
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Εγώ ο "έξυπνος" λοιπόν, μολις μου ανέφερε αυτο για τους ομοφυλοφιλους, είχα τη φαεινή ιδέα να κάνω το ίδιο "αστείο" στην εν λόγω κοπέλα, λέγοντας της: "καποιος μου ειχε πει οτι οι γυναικες εχουν πρόβλημα εκει"
    Και εκει είναι που γυρνάει το κεφάλι της προς το πάνω, γελώντας σχετικά δυνατά και λέγοντας με περηφάνεια: "εγώ πάντως δεν ειχα χαχαχαχ".
    Το "είπε οτι έκανε καλό σεξ" ήταν συμπέρασμα της remedy.
    Απο την απάντηση της, όπως καταλαβαίνω και εγώ εννοούσε πως άλλαξε πολλούς παρτενερ.. και δικαίωμα της.
    Ούτε ο tingerbell το κατακρίνει αυτό.. απλά είπε πως δεν μπορεί να τη δει σοβαρά.
    Και όπως είναι δικαίωμα της να πηγαίνει με όσους θέλει, είναι και δικαίωμα του tingerbell να μην τη βλέπει σοβαρά.
    Ούτε στερεότυπα δεν υπάρχουν εδώ.. ούτε προκαταλήψεις.. ουτε τίποτα.
    Απλά ο καθένας κάνει τις επιλογές του.
    Απο αυτά που γράφει ο tingerbell, καταλαβαίνω πως βλέπει πιο σοβαρά το σεξ απο κάποιον-κάποια που έχει πάει με 100+ άτομα.
    Μπορεί να κάνω και λάθος.

    Επιμένω πάντως πως μόνο αυτό που είπε η κοπέλα, δεν αρκεί για να βγει κάποιο συμπέρασμα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Η αγια ρεμ εχει δικιο ειστε μισογυνηδεσ εγω ειμαι μισανθρωποσ λιγο ομωσ

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Αλλαξε τον τιτλο του θεματοσ σε παιχτηκε ριαπαπα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Honorata, o tingerbell είπε αυτό:

    Το "είπε οτι έκανε καλό σεξ" ήταν συμπέρασμα της remedy.
    Απο την απάντηση της, όπως καταλαβαίνω και εγώ εννοούσε πως άλλαξε πολλούς παρτενερ.. και δικαίωμα της.
    Ούτε ο tingerbell το κατακρίνει αυτό.. απλά είπε πως δεν μπορεί να τη δει σοβαρά.
    Και όπως είναι δικαίωμα της να πηγαίνει με όσους θέλει, είναι και δικαίωμα του tingerbell να μην τη βλέπει σοβαρά.

    Ούτε στερεότυπα δεν υπάρχουν εδώ.. ούτε προκαταλήψεις.. ουτε τίποτα.
    Απλά ο καθένας κάνει τις επιλογές του.
    Απο αυτά που γράφει ο tingerbell, καταλαβαίνω πως βλέπει πιο σοβαρά το σεξ απο κάποιον-κάποια που έχει πάει με 100+ άτομα.
    Μπορεί να κάνω και λάθος.

    Επιμένω πάντως πως μόνο αυτό που είπε η κοπέλα, δεν αρκεί για να βγει κάποιο συμπέρασμα.
    απο που κι ως που απο την διαβεβαιωση της οτι οι γυναικες στο βερολινο δεν εχουν κανενα προβλημα να βρουν ανδρα (με υπονοουμενο οτι η ιδια εχει βρει), εσυ συμπερανες οτι πηγε με πολλους;;;; δεν μπορει να πηγε με εναν η δυο;;; δεν μπορει και να ειχε σχεσεις με τους εναν η δυο κι οχι μονο σεξ;;;
    ασχετως βεβαια που εννοειται οτι ειναι δικαιωμα της να ηθελε να παει με πολλους, ή και να κανει σξ χωρις να συναψει σχεση....
    φαντασματα, βλεπεις..

    το οτι ειναι δικαιωμα του οποιουδηποτε να ξενερωνει με το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ, ειτε αυτο ειναι οτι μια γυναικα εχει κανει σεξ πριν απο αυτον και το ευχαριστηθηκε, ειτε αυτο ειναι οτι ενας ανθρωπος ειναι μαυρος κι οχι ασπρος, δεν τον κανει και μη- μισογυνη τον εναν, ουτε μη- ρατσιστη τον αλλον...
    τα εχεις κανει ολα- ενα σχεδιο, στο μυαλο σου...

    σοβαρα τωρα; αν ξενερωνει επειδη ειχε κι αλλον ανδρα/ ανδρες στην ζωη της και δεν ντρεπεται να του το πει, δεν παιζουν προκαταληψεις;
    γελαω..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Εγω παντως , που δεν ειμαι παντα καλοπροαιρετη, θα μπορουσα να υποθεσω πως η κοπελλα εννοουσε οτι της την "επεσαν" πολλοι στο Βερολινο κι οχι οτι εκανε σεξ μαζι τους απαραιτητα. Ηθελε να σου δειξει οτι "μετραει" σαν γυναικα. Αλλά κι αλλιως να ειναι τα πραγματα, μην ασχολεισαι με το παρελθον αυτης που εισαι μαζι της.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απο που κι ως που απο την διαβεβαιωση της οτι οι γυναικες στο βερολινο δεν εχουν κανενα προβλημα να βρουν ανδρα (με υπονοουμενο οτι η ιδια εχει βρει), εσυ συμπερανες οτι πηγε με πολλους;;;; δεν μπορει να πηγε με εναν η δυο;;; δεν μπορει και να ειχε σχεσεις με τους εναν η δυο κι οχι μονο σεξ;;;
    ασχετως βεβαια που εννοειται οτι ειναι δικαιωμα της να ηθελε να παει με πολλους, ή και να κανει σξ χωρις να συναψει σχεση....
    φαντασματα, βλεπεις..
    Και εγώ, και ο tingerbell, ερμηνεύσαμε αυτό που είπε σαν "έκανα αρκετές φορές ευκαιριακό σεξ"..
    αν εννοούσε κάτι άλλο, είναι δικό της επικοινωνιακό πρόβλημα.
    Δεν έβγαλα απολύτως κανένα συμπέρασμα, και το έγραψα αυτό και στα 2 μηνύματα.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το οτι ειναι δικαιωμα του οποιουδηποτε να ξενερωνει με το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ, ειτε αυτο ειναι οτι μια γυναικα εχει κανει σεξ πριν απο αυτον και το ευχαριστηθηκε, ειτε αυτο ειναι οτι ενας ανθρωπος ειναι μαυρος κι οχι ασπρος, δεν τον κανει και μη- μισογυνη τον εναν, ουτε μη- ρατσιστη τον αλλον...
    τα εχεις κανει ολα- ενα σχεδιο, στο μυαλο σου...
    Τι σχέση έχουν τα προσωπικά κριτήρια επιλογής συντρόφου βάση συμπεριφοράς-προσωπικότητας με μίσος ή ρατσισμό?
    Είμαι υποχρεωμένος να κάνω σχέση με κάποια που κάνει συστηματικά ευκαιριακό σεξ για να μη χαρακτηριστώ "μισογύνης"?
    Ουτε τη μισώ, ούτε την κρινω, ουτε δε θα την έκανα παρέα για αυτό το λόγο.
    Απλά δε θα ήθελα να κάνω σοβαρή σχέση μαζί της.
    Όχι για το παρελθόν της, αλλά γιατί συνεχίζει να έχει την ίδια αντίληψη για το σεξ.
    Και δεν την κρίνω για αυτό, απλά δεν την επιλέγω για σοβαρή σχέση.
    Προσωπικά δε θα επέλεγα για σοβαρή σχέση ούτε έναν άντρα αν έκανε συνχά ευκαιριακό σεξ και ήμουν γυναίκα.
    Αλλά αυτό είναι δικό σας (υποκειμενικό) κριτήριο επιλογής.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σοβαρα τωρα; αν ξενερωνει επειδη ειχε κι αλλον ανδρα/ ανδρες στην ζωη της και δεν ντρεπεται να του το πει, δεν παιζουν προκαταληψεις;
    γελαω..
    Είναι διαφορετικό να είχε "παρελθόν", "σχέσεις" κτλ.... και διαφορετικό να υπερηφανεύεται πως έκανε συστηματικά ευκαιριακό σεξ.
    Αν υποθέσουμε πως είπε αυτό δλδ (και ισχύει) δεν είναι θέμα προκατάληψης αλλά τρόπου σκέψης, αντίληψης για το σεξ, και επιλογών.
    Αν δεν εννοούσε αυτό, ή το είπε ενω δεν ισχύει είναι άλλο θέμα πιο περίπλοκο.
    Κοπέλα πάντως με αυτή τη συμπεριφορά δείχνει πως δεν ενδιαφέρεται και η ίδια για σοβαρή σχέση αφού αδιαφορεί για το πόσο σοβαρά τη βλέπει ο άλλος.

    Ξαναλέω πως μόνο απο αυτό που είπε, δε μπορούμε να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα.
    Και αυτό που είπα στον tingebell είναι να δώσει χρόνο, και όχι να την απορρίψει μόνο απο αυτό.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Και εγώ, και ο tingerbell, ερμηνεύσαμε αυτό που είπε σαν "έκανα αρκετές φορές ευκαιριακό σεξ"..
    αν εννοούσε κάτι άλλο, είναι δικό της επικοινωνιακό πρόβλημα.
    Δεν έβγαλα απολύτως κανένα συμπέρασμα, και το έγραψα αυτό και στα 2 μηνύματα.


    Τι σχέση έχουν τα προσωπικά κριτήρια επιλογής συντρόφου βάση συμπεριφοράς-προσωπικότητας με μίσος ή ρατσισμό?
    Είμαι υποχρεωμένος να κάνω σχέση με κάποια που κάνει συστηματικά ευκαιριακό σεξ για να μη χαρακτηριστώ "μισογύνης"?
    Ουτε τη μισώ, ούτε την κρινω, ουτε δε θα την έκανα παρέα για αυτό το λόγο.
    Απλά δε θα ήθελα να κάνω σοβαρή σχέση μαζί της.
    Όχι για το παρελθόν της, αλλά γιατί συνεχίζει να έχει την ίδια αντίληψη για το σεξ.
    Και δεν την κρίνω για αυτό, απλά δεν την επιλέγω για σοβαρή σχέση.
    Προσωπικά δε θα επέλεγα για σοβαρή σχέση ούτε έναν άντρα αν έκανε συνχά ευκαιριακό σεξ και ήμουν γυναίκα.
    Αλλά αυτό είναι δικό σας (υποκειμενικό) κριτήριο επιλογής.


    Είναι διαφορετικό να είχε "παρελθόν", "σχέσεις" κτλ.... και διαφορετικό να υπερηφανεύεται πως έκανε συστηματικά ευκαιριακό σεξ.
    Αν υποθέσουμε πως είπε αυτό δλδ (και ισχύει) δεν είναι θέμα προκατάληψης αλλά τρόπου σκέψης, αντίληψης για το σεξ, και επιλογών.
    Αν δεν εννοούσε αυτό, ή το είπε ενω δεν ισχύει είναι άλλο θέμα πιο περίπλοκο.
    Κοπέλα πάντως με αυτή τη συμπεριφορά δείχνει πως δεν ενδιαφέρεται και η ίδια για σοβαρή σχέση αφού αδιαφορεί για το πόσο σοβαρά τη βλέπει ο άλλος.

    Ξαναλέω πως μόνο απο αυτό που είπε, δε μπορούμε να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα.
    Και αυτό που είπα στον tingebell είναι να δώσει χρόνο, και όχι να την απορρίψει μόνο απο αυτό.
    πρωτα απ ολα βαζεις λογια που δεν ειπε ΠΟΤΕ στο στομα του τινκερμπελ για να ισχυροποιησεις (κατα την γνωμη σου) την αποψη σου.
    ο τινκερ δεν ειπε ποτε τπτ τετοιο.

    ειπε μονο οτι μετα την αντιδραση της αυτην ξενερωσε για κατι σοβαρο...
    την θεωρησε ακαταλληλη για κατι σοβαρο με αυτην την δηλωση, χωρις να εξηγησει τι καταλαβε ο ιδιος με την δηλωση της.
    ακομα και στην περιπτωση που οντως καταλαβατε το ιδιο εσυ και ο τινκερ, ποιος σου ειπε οτι εσεις οι δυο καθοριζετε τι καταλαβαινουν απο αυτην την δηλωση οι αλλοι;;;
    εγω ειδα πολλους κι εδω μεσα ακομα που δεν καταλαβαν αυτο που λες.
    οποτε, γιατι ειναι δικο της το προβλημα αν δεν εννοουσε αυτο;;; επειδη ετσι το σκεφτηκες εσυ;
    ας το σκεφτοσουν αλλιως!

    ΟΟΟΟΛΑ τα παρακατω που γραφεις, προκυπτουν απο το ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ αξιωμα, οτι η κοπελα ειπε οτι κανει ευκαιριακο σεξ... πραγμα εντελως λανθασμενο!!!
    ουτε ειπε κατι τετοιο η κοπελα, ουτε προκυπτει κατι τεοτιο απ οσα ειπε.
    αυτο που με σιγουρια προκυπτει ειναι οτι ειχε κατιε ρωτικο (στον βαθμο που διαπιστωσε οτι δεν ειναι γκει) με καποιον ανδρα εκει, η με καποιους ανδρες (λογικα εκαναν και σεξ, αφου ξερει οτι δεν ηταν γκει). ουτε ο αριθμος τους προκυπτει απο πουθενα, ουτε η σοβαροτητα της σχεσης τους.
    και που ξερεις εσυ, οτι η κοπελα δεν ειχε γνωρισει τον μεγαλο της ερωτα στο βερολινο, ενω ο τινκερ της ειπε οτι απ οσα ακουει, το βερολινο εχει μονο γκει...

    οσο και αν το τραβας, δεν προκυπτει απο πουθενα οτι ειχε περιστασιακες επαφες.
    πολλω δε μαλλον, με τετοια σιγουρια ωστε να ξενερωσει καποιος χωρις καν να ζητησει διευκρινισεις (αν τοσο τον νοιαζει πια, μηπως ειχε καποια περιστασιακη επαφη).
    επομενως ο τινκερ ξενερωσε και μονο που του ειπε χωρις να ντραπει οτι μαλλον ειχε καποια/ες σχεση απο εκει που ΜΑΛΛΟΝ ειχε και σεξ...

    επομενως , ειτε απο προκαταληψη προς τις ενεργες σεξουαλικα γυναικες ξενερωσε, ειτε απο τον φοβο της συγκρισης του με καποια γνωριμια της που την κανει να χαμογελαει πλατια...

    πραγματικα βλεπεις φαντασματα.
    πουθενα δεν παινευτηκε για ευκαιριακο σεξ η κοπελα...
    Last edited by Remedy; 18-11-2022 at 15:40.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πρωτα απ ολα βαζεις λογια που δεν ειπε ΠΟΤΕ στο στομα του τινκερμπελ για να ισχυροποιησεις (κατα την γνωμη σου) την αποψη σου.
    ο τινκερ δεν ειπε ποτε τπτ τετοιο.

    ειπε μονο οτι μετα την αντιδραση της αυτην ξενερωσε για κατι σοβαρο...
    την θεωρησε ασοβαρη με αυτην την δηλωση, χωρις να εξηγησει τι καταλαβε ο ιδιος με αυτην την δηλωση.
    ακομα και στην περιπτωση που οντως καταλαβατε το ιδιο εσυ και ο τινκερ, ποιος σου ειπε οτι εσεις οι δυο καθοριζετε τι καταλαβαινουν απο αυτην την δηλωση οι αλλοι;;;
    εγω ειδα πολλους κι εδω μεσα ακομα που δεν καταλαβαν αυτο που λες.

    ΟΟΟΟΛΑ τα παρακατω που γραφεις, προκυπτουν απο το ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ αξιωμα, οτι η κοπελα ειπε οτι κανει ευκαιριακο σεξ... πραγμα εντελως λανθασμενο!!!
    ουτε ειπε κατι τετοιο η κοπελα, ουτε προκυπτει κατι τεοτιο απ οσα ειπε.
    αυτο που με σιγουρια προκυπτει ειναι οτι ειχε κατιε ρωτικο (στον βαθμο που διαπιστωσε οτι δεν ειναι γκει) με καποιον ανδρα εκει, η με καποιους ανδρες (λογικα εκαναν και σεξ, αφου ξερει οτι δεν ηταν γκει). ουτε ο αριθμος τους προκυπτει απο πουθενα, ουτε η σοβαροτητα της σχεσης τους.
    και που ξερεις εσυ, οτι η κοπελα δεν ειχε γνωρισει τον μεγαλο της ερωτα στο βερολινο, ενω ο τινκερ της ειπε οτι απ οσα ακουει, το βερολινο εχει μονο γκει...

    οσο και αν το τραβας, δεν προκυπτει απο πουθενα οτι ειχε περιστασιακες επαφες.
    πολλω δε μαλλον, με τετοια σιγουρια ωστε να ξενερωσει καποιος χωρις καν να ζητησει διευκρινισεις (αν τοσο τον νοιαζει πια, μηπως ειχε καποια περιστασιακη επαφη).
    επομενως ο τινκερ ξενερωσε και μονο που του ειπε χωρις να ντραπει οτι μαλλον ειχε καποια/ες σχεση απο εκει που ΜΑΛΛΟΝ ειχε και σεξ...

    επομενως , ειτε απο προκαταληψη προς τις ενεργες σεξουαλικα γυναικες ξενερωσε, ειτε απο τον φοβο της συγκρισης του με καποια γνωριμια της που την κανει να χαμογελαει πλατια...

    πραγματικα βλεπεις φαντασματα.
    πουθενα δεν παινευτηκε για ευκαιριακο σεξ η κοπελα...
    Γράφω σε κάθε μήνυμα πως αυτό που είπε δεν αρκεί για να βγει κάποιο συμπέρασμα.
    Το αν κατάλαβα κάτι λάθος για την ερμηνεία που έδωσε ο tingebell, θα το απαντήσει ο ίδιος.
    Το οτι υπάρχει προκατάληψη είναι φάντασμα που εσύ βλέπεις. Εγώ δεν είμαι σίγουρος για τίποτα.
    Αυτό που του είπα είναι να δώσει χρόνο.
    Σε αντίθεση με εσένα που είσαι σίγουρη πως η κοπέλα δεν έκανε συχνά ευκαιριακό σεξ.
    Και γιατί να μην έκανε? Θα ήταν κακό για εσένα? Δεν είναι δικαίωμα της?
    Σκέψου και το ενδεχόμενο να θέλει η κοπέλα ευκαιριακό σεξ και όχι σχέση.
    Το αποκλείεις σαν ενδεχόμενο? Και αν όχι, γιατί να το αποκλείσει ο ίδιος?
    Φαντάσου δλδ να ερμήνευσα σωστά αυτό που είπε, να το εννοούσε, να ήθελε ευκαιριακό σεξ η κοπέλα, και εσύ στη θέση του tingebell να την έβλεπες για σοβαρή σχέση εθελοτυφλώντας.
    Στο μόνο που συμφωνώ, είναι πως θα έπρεπε να ζητήσει διευκρινίσεις.. όχι όμως επικριτικά.. και όχι για το συγκεκριμένο που είπε.
    Να τη ρωτήσει πχ για το τι ψάχνει στη ζωή της (αν θέλει σχέση κτλ), τι απαιτήσεις έχει απο το σύντροφο της κτλ.

    Και ξαναλέω πως δεν έχω βγάλει κανένα συμπέρασμα για το τι έκανε η κοπέλα ή το τι θέλει.
    Ξαναλέω πως αυτό που προτείνω στον tingebell είναι να δώσει χρόνο.
    Remedy.. απαντάς σαν να μη διαβάζεις τι γράφω.. κατα κάποιο τρόπο κάνεις μονόλογο ή αντίλογο σε αυτά που νομίζεις οτι εννοώ, χωρίς να προσπαθείς να καταλάβεις τι λέω.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Γράφω σε κάθε μήνυμα πως αυτό που είπε δεν αρκεί για να βγει κάποιο συμπέρασμα.
    Το αν κατάλαβα κάτι λάθος για την ερμηνεία που έδωσε ο tingebell, θα το απαντήσει ο ίδιος.
    Το οτι υπάρχει προκατάληψη είναι φάντασμα που εσύ βλέπεις. Εγώ δεν είμαι σίγουρος για τίποτα.
    Αυτό που του είπα είναι να δώσει χρόνο.
    Σε αντίθεση με εσένα που είσαι σίγουρη πως η κοπέλα δεν έκανε συχνά ευκαιριακό σεξ.
    Και γιατί να μην έκανε? Θα ήταν κακό για εσένα? Δεν είναι δικαίωμα της?
    Σκέψου και το ενδεχόμενο να θέλει η κοπέλα ευκαιριακό σεξ και όχι σχέση.
    Το αποκλείεις σαν ενδεχόμενο? Και αν όχι, γιατί να το αποκλείσει ο ίδιος?
    Φαντάσου δλδ να ερμήνευσα σωστά αυτό που είπε, να το εννοούσε, να ήθελε ευκαιριακό σεξ η κοπέλα, και εσύ στη θέση του tingebell να την έβλεπες για σοβαρή σχέση εθελοτυφλώντας.
    Στο μόνο που συμφωνώ, είναι πως θα έπρεπε να ζητήσει διευκρινίσεις.. όχι όμως επικριτικά.. και όχι για το συγκεκριμένο που είπε.
    Να τη ρωτήσει πχ για το τι ψάχνει στη ζωή της (αν θέλει σχέση κτλ), τι απαιτήσεις έχει απο το σύντροφο της κτλ.

    Και ξαναλέω πως δεν έχω βγάλει κανένα συμπέρασμα για το τι έκανε η κοπέλα ή το τι θέλει.
    Ξαναλέω πως αυτό που προτείνω στον tingebell είναι να δώσει χρόνο.
    Remedy.. απαντάς σαν να μη διαβάζεις τι γράφω.. κατα κάποιο τρόπο κάνεις μονόλογο ή αντίλογο σε αυτά που νομίζεις οτι εννοώ, χωρίς να προσπαθείς να καταλάβεις τι λέω.
    το εχεις χουι τελικα να διαστρεφεις τα λεγομενα των αλλων,
    εγω δεν ειπα ποτε οτι ειμαι σιγουρη οτι η κοπελα δεν εκανε συχνα ευκαιριακο σεξ
    ειπα οτι ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΠΤ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

    ελληνικα μιλαω νομιζω και αρκετα αναλυτικα. περιεργο να μπερδευεσαι..

    αν διαβασες και προηγουμενα μηνυματα μου, το ξεκαθαρισα οτι δεν θεωρω κακο να εκανε ο,τι ηθελε στην ερωτικη της ζωη. οποτε τι με ρωτας; αυτα που ειπα ηδη;
    φυσικα και δεν αποκλειω το να μην το βλεπει σοβαρα κι η ιδια. που να ξερω πως τον βλεπει;

    φαντασου, φαντασμα με φουντα..
    ναι, φανταζομαι. κι αν λοιπον τελικα δεν της κανει για κατι σοβαρο και τον βλεπει για κατι περιστασιακο ενω εκεινος την ειχε δει για κατι σοβαρο, τι θα παθουν; θα σκασουν; απλουστατα θα ξεκαθαρισουν και οι δυο τις προθεσεις τους, θα δουν οτι θελουν διαφορετικα πραγματα και θα διαλυθουν ησυχως. τι μπορει να εγινε δλδ αν την ειδε σοβαρα χωρις να ειναι αμοιβαιο; θα ειχε παρει ηδη το δαχτυλιδι;

    να σου θυμισω, οτι και χωρις να κανει καμια δηλωση, κανενας, δεν προκυπτει παντα αμοιβαιοτητα σε μια νεα γωνριμια. αυτα προκυπτουν στην πορεια.

    δεν ειναι μονο το τι ψανχει στην ζωη της.
    το βασικο ειναι τι θελει απ τον ιδιο.
    γιατι μπορει να μην θελει και τπτ, μπορει να θελει κατι ουσιαστικο, η να θελει κατι περιστασιακο.
    μπορει να εχει κανει και ευκαιριακο σεξ με καποιον που της εβγαζε μονο αυτο και να εχει κανει και βαθια μακροχρονια σχεση με αλλον που της εβγαζε κατι αλλο.
    δεν ειναι μιας χρησης οι ανθρωποι, ουτε εοχυν κασετα να θελουν τα ιδια απ ολους οσους συναντανε.

    υ.γ. πως λες και ξαναλες οτι δεν εχεις βγαλει κανενα συμπερασμα για το τι εκανε, οταν λες παντου φαρδια πλατια οτι απο αυτο που ειπε και εσυ και ο τινκερ (!!!!) καταλαβατε οτι εχει κανει πολυ ευκαιριακο σεξ!!!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πρωτο ραντεβού :) ( αντρες τη γνωμη σας !!)
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 152
    Last Post: 29-05-2017, 19:40
  2. Το πρώτο βήμα έγινε.. έκλεισα ραντεβού στον Ψυχολόγο !!!
    By maria eleni in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 14-06-2016, 15:23
  3. Με το πρώτο ραντεβού σεξ και μετά..γεια σας;
    By merlia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 97
    Last Post: 28-11-2014, 19:19
  4. Γιατί οι άντρες ΔΕΝ επικοινωνούν μετά το πρώτο ραντεβού;;;;
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 780
    Last Post: 10-08-2013, 10:27
  5. Πρώτο ραντεβού
    By nikiii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 15-08-2012, 13:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •