Αμηχανία σε πρώτο ραντεβού - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Και εγώ, και ο tingerbell, ερμηνεύσαμε αυτό που είπε σαν "έκανα αρκετές φορές ευκαιριακό σεξ"..
    αν εννοούσε κάτι άλλο, είναι δικό της επικοινωνιακό πρόβλημα.......
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    ...

    Και ξαναλέω πως δεν έχω βγάλει κανένα συμπέρασμα για το τι έκανε η κοπέλα απαντάς σαν να μη διαβάζεις τι γράφω.. κατα κάποιο τρόπο κάνεις μονόλογο ή αντίλογο σε αυτά που νομίζεις οτι εννοώ, χωρίς να προσπαθείς να καταλάβεις τι λέω.

    αυτα τα εγραψες εσυ και τα δυο.
    και κατω απο αυτα, εγραψες ενα ολοκληρο κατεβατο για το ποσο δεν θελετε μια κοπελα που εχει κανει ευκαιριακες σχεσεις..
    μαλλον εσυ πρεπει να καταλαβεις πρωτα τι λες...

  2. #32
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post

    Το βλέπω υπερβολικα μηπως? H μηπως εδωσα παραπάνω σημασία στο συμβαν

    Θα ηθελα την αποψη σας

    Ευχαριστώ !
    Θα έπρεπε να χαίρεσαι πως έχει ήδη περάσει καλά στο sex. Και ότι έχει μια απελευθερωμένη/ακομπλεξάριστη σχέση με το κουμπάκι της (και τη γύρω περιοχή).

    Προσπάθησε να τη κάνεις να περάσει μαζί σου καλύτερα. Δεν υπάρχει πιο ευγενής αγώνας!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτα τα εγραψες εσυ και τα δυο.
    και κατω απο αυτα, εγραψες ενα ολοκληρο κατεβατο για το ποσο δεν θελετε μια κοπελα που εχει κανει ευκαιριακες σχεσεις..
    μαλλον εσυ πρεπει να καταλαβεις πρωτα τι λες...
    Ναι, εξηγώ (όπως αντιλαμβάνομαι) τους λόγους που ξενέρωσε στην περίπτωση που αποδειχτεί οτι έχει κάνει συστηματικά ευκαιριακό σεξ (όχι σχέσεις).
    Αλλά λέω και πως
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Αν υποθέσουμε πως είπε αυτό δλδ (και ισχύει) δεν είναι θέμα προκατάληψης αλλά τρόπου σκέψης, αντίληψης για το σεξ, και επιλογών.
    Αν δεν εννοούσε αυτό, ή το είπε ενω δεν ισχύει είναι άλλο θέμα πιο περίπλοκο.
    Δε θεωρώ κάτι δεδομένο.. απλά εξετάζω το ενδεχόμενο.
    Το αν έκανε ευκαιριακό σεξ η συγκεκριμένη, και το αν είναι αυτό κριτήριο επιλογής για σχέση, είναι 2 εντελώς διαφορετικά θέματα.

    Όπως επέμεινες σε τόσα μηνύματα οτι έβγαλα συμπέρασμα οτι όντως έχει κάνει η κοπέλα ευκαιριακό σεξ,
    σου είπα και εγώ πως εσύ πιστεύεις πως δεν έχει κάνει.
    Την έλλειψη επικοινωνίας που ένιωσες και πως βάζω λόγια στο στόμα σου που δεν είπες, το νιώθω σε κάθε σου μήνυμα!
    Και αν προσέξεις, το ίδιο ένιωσε και ο tingebell....
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Αυτο καταλαβες ?? Οτι θεωρησα πως δεν μπορει να δεσμευτεί αν εχει κανει καλο sex ?????? Που το γραφω αυτο ρε ??????????????????????
    Το να συμπερανω κατι τετοιο ειναι σαν λεω οτι φαινομενο θερμοκηπιου δεν υπάρχει γιατι φετος ειχε δροσερο καλοκαιρι. Πας καλα ???????

    Οσο για το αν ρωτουσα εναν άντρα το αντιστοιχο ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ ΛΟΙΠΟΝ δεν θα τον θεωρουσα ασοβαρο. Αλλα θυμησε μου να τον ρωτησω αν με το πρωτο ραντεβου λεει στην κοπέλα "εχω παρει πανω απο 100 γυναικες να ξερεις"
    Γιατι αν ξαναδιαβασεις ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ, αλλα εκανα ένα αστειο που μου ειπε ενα φίλος στο παρελθον.
    Τωρα αν έπρεπε να ντραπει?? ΟΧΙ. ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ στο πρωτο μου post. " μαγκιά της... δικό της το κορμί, δική της η ζωη, δικες της οι αποφάσεις". Ξαναδιαβασε !!!!!!!

    Επίσης δεν γραφω πουθενα για τις αντιληψεις μου... !!! Που ειναι οι αντιληψεις μου εδω πέρα? Το μονο που ηθελα να μοιραστω ειναι ενα περιεργο συναισθημα

    Άκου εκει μισογυνικα σχόλια... Που κάνω σχόλια ρε για την κοπέλα ?????? Πας καλα ? To post ηταν για μενα !
    Σε κανενα σημειο του post δεν αναφέρονται αντιληψεις !! Παιρνεις τα λογια μου και τα μεταφραζεις οπως σε βολευει !
    Αλλά άσχετα με αυτά, και για να επανέλθουμε στο θέμα μας... ο άνθρωπος μπορεί να μη βλέπει επιφανειακά τις σχέσεις, και να έχει συναισθηματικές απαιτήσεις.
    Που ξέρεις..? Μπορεί να της έπαιρνε όντως δαχτυλίδι!
    Και επειδή είναι άσκοπη η συζήτηση μεταξύ μας.. ας περιμένουμε τις εξελίξεις "όταν" και "αν" μας ενημερώσει ο ίδιος

  4. #34
    Honorata
    Guest
    Εγώ πάλι για να βοηθήσω τη κατάσταση θα πω πως αυτό που είπε η κοπέλα δεν αρκεί μόνο για να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα για την ερωτική της ζωή...

    Ναι, μας προϊδεάζει ότι ήταν σεξουαλικα ενεργή, ναι μπορεί ένα άτομο του αντίθετου φύλου αν ακούσει αυτή την ατάκα να σκεφτεί: Οκει, γενικα κάνει σεξ .....με πόσους άραγε δεν ξέρουμε.

    Όμως, δεν το θεωρώ λογο στη προκειμένη φάση της γνωριμίας τους να βγάλει κάποιο συμπέρασμα γιατί θα είναι βιαστικό και μπορεί και άστοχο.

    Αφού ένιωσε τρυφερότητα για αυτη τη κοπέλα, μπορεί να συνεχίσει να νιώθει , να επενδύσει χρόνο να τη γνωρίσει καλύτερα να μάθει για αυτήν, να του εξηγήσει η ίδια τι θέλει στη ζωή της ερωτικά και μετά ας βγάλει συμπέρασμα για τη κοπέλα και για το εάν ταιριάζουν ή όχι.

    Τώρα το να νιώσει τρυφερότητα δεν είναι κάτι που μπορούμε να το εκβιάσουμε αν του βγει μετά από αυτό του βγήκε, Αλλά τουλάχιστον αφού ενδιαφέρεται καλό είναι να μην αποθαρρύνθει μέχρι να μάθει περισσότερα

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Πρωτο ραντεβού :) ( αντρες τη γνωμη σας !!)
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 152
    Last Post: 29-05-2017, 20:40
  2. Το πρώτο βήμα έγινε.. έκλεισα ραντεβού στον Ψυχολόγο !!!
    By maria eleni in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 14-06-2016, 16:23
  3. Με το πρώτο ραντεβού σεξ και μετά..γεια σας;
    By merlia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 97
    Last Post: 28-11-2014, 20:19
  4. Γιατί οι άντρες ΔΕΝ επικοινωνούν μετά το πρώτο ραντεβού;;;;
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 780
    Last Post: 10-08-2013, 11:27
  5. Πρώτο ραντεβού
    By nikiii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 15-08-2012, 14:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •