Κακές σκέψεις και χαμένη πιστη στους ανθρώπους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727

    Κακές σκέψεις και χαμένη πιστη στους ανθρώπους

    Ρε παιδια κάθε μέρα χάνω όλο και πιο πολυ τη πιστη μου στους ανθρώπους και φοβάμαι. Όλοι φερόμαστε άσχημα ο ένας στον άλλο. Δεν καταλαβαίνω γιατί. Οδηγώ για τη δουλειά και κάθε μέρα κάτι γίνεται και μου φέρονται άσχημα μέχρι και ανάποδα πανε και με βρίζουν γιατί παω κανονικά. Τώρα σχολασα και σε δυο λωρίδες δρόμο είχε μείνει ένα αμάξι και ήμουν δεξιά βγάζω φλας αριστερά και παω να μπω και βλέπω ένα ταξιτζή και τρέχει σφαίρα μη τυχόν και μπω και μάλιστα σταμάτησε και πηγε και πιο αργά και άρχισε να με κοιτάει. Πραγματικά απορώ γιατί ειλικρινά. Τι συμβαίνει?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Έτσι μου φέρονται άσχημα και με πιανει το άγχος και μετά φοβάμαι μήπως με βρει κάνεις από πινακίδες και θέλει να με σκοτώσει. Εχω χάσει τη πιστη μου αλήθεια ειναι κάθε μέρα και πιο χάλια τα πραγματα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Έτσι μου φέρονται άσχημα και με πιανει το άγχος και μετά φοβάμαι μήπως με βρει κάνεις από πινακίδες και θέλει να με σκοτώσει. Εχω χάσει τη πιστη μου αλήθεια ειναι κάθε μέρα και πιο χάλια τα πραγματα
    Δεν θα σε βρει κανείς από τις πινακίδες..ηρέμησε.στο ότι έχουμε αλλάξει ως άνθρωποι αυτό είναι άλλη ιστορία.κι εγώ είμαι απογοητευμένη με τους ανθρωπους

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,450
    σε νιώθω απολυτα φιλαράκι ετσι κι εγω λεω κι θελει προσοχή να φυλάγουμε τη ψυχη μας απο το πονο. λιγο απόσταση να κρατάμε απο τους αλους διακριτικά .............
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    αν δειξεις σεβασμο στους ανθρωπους , θα εισπραξεις σεβασμο , αν δειξεις φιλικος ( οχι πολυ , γι αρχη ) , θαναι κι οι αλλοι φιλικοι απεναντι σου ..........νασαι επιφυλακτικος με αγνωστους , η νεες γνωριμιες, ναι ............... η οδηγηση ειναι κατι διαφορετικο, θελει προσοχη , αλλα ποτε δεν εχω βρισει κανεναν ( μεχουν βρισει, αλλα στ' αρ@$δια μου , δεν μπορει ουδεις να μειωσει την αυτοεκτιμηση μου χωρις την συγκαταθεση μου ) , ουτε εχω σκεφτει να πλακωθω .....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Με έχει πει κάποιος είσαι μ@λ@@@ στην οδήγηση και του απάντησα ζηλεύεις!! Χαχα.. Εκνευρίζομαι και εγώ κυρίως με τους πεζούς που περπατάνε στο δρόμο και δεν πάνε μέχρι το πεζοδρόμιο, επίσης αυτούς που ξεκινάνε χωρίς φλας!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Είναι σημαντικό να μην παίρνεις προσωπικά τέτοιες συμπεριφορές, δεν έχουν να κάνουν με σένα. Είναι μάλιστα ένα από τα κλασικά γνωστικά λάθη η γενίκευση. Να βλέπεις μόνο τα γεγονότα, τα υπόλοιπα είναι ερμηνείες που έχουν να κάνουν με τη διάθεση μας.

Similar Threads

  1. Replies: 752
    Last Post: 10-06-2020, 12:26
  2. Κακες σκεψεις
    By delmem190319a in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 19-03-2019, 08:48
  3. Κακές Σκέψεις
    By Ελευθερία in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 12-05-2018, 00:14
  4. Κακές σκέψεις
    By ge0rge in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 2
    Last Post: 12-08-2017, 22:03
  5. Κακές σκέψεις
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 03-06-2010, 08:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •