Γνωμη; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 72

Thread: Γνωμη;

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    μα ποιΑ νοιαζεται για τα δικα σου γουστα ανδρικης ομορφιας βρε σκιουρε;
    τα λες και τα ξαναλες , αλλα ειναι εντελως ατοπα και εμπαθη οσα λες.
    το θεμα ειναι να αρεσει στην κοπελα του!
    κι εσυμπορει ναεισαι εξω απο τα προτυπα ομορφιας για καποιον, αλλα σε μια γυναικα που θα σε επιλεξει, να αρεσεις.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Με τον Ινδό δε πιστεύω πως τρέχει κάτι, αλλά με τον άλλον σίγουρα τα έχει από τότε που ήρθε διακοπές στο νησί. Κοίτα σκιουρε, οι άνθρωποι δεν είναι γενικά ευτυχισμένοι. Είναι έτσι προγραμματισμένοι ώστε να μην τους αρκούν αυτά που έχουν στη ζωή τους. Οι περισσότεροι δε, συνάπτουν σχέσεις όχι γιατί επιθυμούν τον άλλον ειλικρινά, αλλά από φόβο μοναξιάς. Κι έτσι κάπως πορεύονται. Μπορεί να φαίνεται ότι περνάν ωραία και γεμάτοι ευτυχία, αλλά αυτό που προβάλουν δεν είναι αυτό που ισχύει.
    Μείνε στο γεγονός ότι τουλάχιστον αποτελεί έμπνευση αυτή η κοπέλα για την λογοτεχνική σου δράση. Δεν είναι και λίγο ( για μένα τουλάχιστον). Το ξέρω ότι σε τρώει. Και έμενα το μυαλό μου λειτουργεί κάπως σαν το δικό σου, οπότε καταλαβαίνω τη "προσκόλληση" σου.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Επίσης και κάτι άλλο. Αν σε απέρριψε εξαιτίας ύψους, το θεωρώ τουλάχιστον γελοίο. Καταλαβαίνεις πόσο Φαίδρα επιφανειακή οντότητα είναι. Πιστεύω σου ταιριάζουν πιο βαθυστόχαστοι άνθρωποι.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα ποιΑ νοιαζεται για τα δικα σου γουστα ανδρικης ομορφιας βρε σκιουρε;
    τα λες και τα ξαναλες , αλλα ειναι εντελως ατοπα και εμπαθη οσα λες.
    το θεμα ειναι να αρεσει στην κοπελα του!
    κι εσυμπορει ναεισαι εξω απο τα προτυπα ομορφιας για καποιον, αλλα σε μια γυναικα που θα σε επιλεξει, να αρεσεις.
    Σίγουρα ειναι και ζήλεια/ενόχληση/εμπάθεια, αλλα ισχύουν πολλά από αυτά που λέω (χάλια δόντια [πληρώνει τόσα σε ταξίδια, δεν μπορεί να πληρώσει εστω έναν καθαρισμό/λεύκανση? Δεν ξέρω καμία που να της αρέσει η κακή στοματική υγιεινή], σχεδόν λιωμένες σαγιονάρες, κακό κούρεμα κλπ κλπ)

    Σε εκείνη βέβαια όλοι φαίνονται ωραίοι, παρόλο που λέει ότι έχει τόσα υποτιθέμενα στάνταρς. Εγώ την βρίσκω ωραία, αλλά αντικεμενικά δεν έχει πολύ όμορφα χαρακτηριστικά προσώπου και σίγουρα δεν είναι η πιο ωραία κοπέλα που μου άρεσε ποτέ. Το ύπουλο στην περίπτωσή μας είναι ότι μιλούσαμε πολύ πριν την δω και κόλλησα ανεξάρτητα από την εξωτερική εμφάνιση.
    Last edited by Skiouros8; 30-11-2022 at 21:15.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Με τον Ινδό δε πιστεύω πως τρέχει κάτι, αλλά με τον άλλον σίγουρα τα έχει από τότε που ήρθε διακοπές στο νησί. Κοίτα σκιουρε, οι άνθρωποι δεν είναι γενικά ευτυχισμένοι. Είναι έτσι προγραμματισμένοι ώστε να μην τους αρκούν αυτά που έχουν στη ζωή τους. Οι περισσότεροι δε, συνάπτουν σχέσεις όχι γιατί επιθυμούν τον άλλον ειλικρινά, αλλά από φόβο μοναξιάς. Κι έτσι κάπως πορεύονται. Μπορεί να φαίνεται ότι περνάν ωραία και γεμάτοι ευτυχία, αλλά αυτό που προβάλουν δεν είναι αυτό που ισχύει.
    Μείνε στο γεγονός ότι τουλάχιστον αποτελεί έμπνευση αυτή η κοπέλα για την λογοτεχνική σου δράση. Δεν είναι και λίγο ( για μένα τουλάχιστον). Το ξέρω ότι σε τρώει. Και έμενα το μυαλό μου λειτουργεί κάπως σαν το δικό σου, οπότε καταλαβαίνω τη "προσκόλληση" σου.
    Κι εγώ αυτό πιστεύω, κυρίως γιατί παλιά πάντα πήγαιναν παρέα με μία ακόμα κοπέλα, την κολλητή της, η οποία ήταν αρχικά φίλη με τον τύπο και προσπαθούσε πάντα να τους τα φτιάξει, από τότε που ακόμα μιλούσαμε αλλά η Φαντασίωση δεν τον ήθελε, έλεγε ότι δεν τον βρίσκει καθόλου του γούστου της και δεν της κανει κανένα κλικ ερωτικά. Αλλά πιστεύω πως πλέον, όντας πια σχεδόν 33, το αποφάσισε, αφού ήξερε ότι με τον άλλον που τα είχε (έναν αλλοδαπό) δεν υπήρχε μέλλον, αποφάσισε να κάνει σοβαρή σχέση με Έλληνα που θα καταλήξει λογικά σε γάμο σε 1-2 χρόνια. Θα κάνουν σίγουρα ψηλά παιδιά. Και συμβολικά, χωρίς να το καταλάβει διάλεξαν για νησί του έρωτά τους το νησί μου, ίσως υποσυνείδητα να ήθελε να δώσει το δικό της τέλος, παρόλο που λογικά δεν με θυμάται καθόλου. Αναρωτιέμαι βεβαια τι να έκανε όλα τα πράγματα που της χάρισα. Να τα πέταξε; Να τα έχει ακόμα; Ποιος ξέρει.


    Σε σχεση με τους λογους που με απέρριψε, έκανα κι εγώ πολλές πολλές μαλακίες, αλλά πιστεύω πως ο βασικος λόγος ήταν αυτός, αν και εκείνη έλεγε πάντα πως δεν θα ήθελε να κάνει σχέση μαζί μου επειδή θα ήμουν φορτικός και ζηλιάρης, αλλά μια μέρα είχε γράψει δημόσια στο φόρουμ που γράφαμε, όταν είχε θυμώσει μαζί μου για κάτι που είπα, ότι δεν θα έκανε σχέση με κάποιον κοντό. Δεν της άφησα και καλή εντύπωση όταν είχαμε βγει για φαγητό γιατί από το άγχος μου είχα πιει και ήμουν εκτός τόπου και χρόνου.
    Last edited by Skiouros8; 30-11-2022 at 21:17.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Είναι καλό που αναγνωρίζεις τα λάθη που έκανες. Και η εμπειρία αυτή, με την κοπέλα ήταν για να σου διδαξει η ζωή ένα μάθημα. Με τον χρόνο θα αποφορτιστει συναισθήματικα η κατάσταση από εσένα. Κράτα τη σαν μια Φαντασίωση, νοητικά και δράσε ωφέλιμα προς σε σένα. Είσαι πολύ νέος ακόμη, σίγουρα θα έρθει κάτι στη ζωή σου. Κοίταξε όμως να μην επαναλάβεις ίδιες συμπεριφορές. Δεν θα υπάρξει διαφορετικό αποτέλεσμα εάν επαναλαμβάνουμε τις ίδιες κινήσεις.
    Υ.Σ. Σε προτρέπω να μην την ενοχλήσεις ξανά. Όσο ενόχλησες, ενόχλησες. Επειδή έχω βρεθεί στη θέση της κοπέλας από κάποιον που απέρριψα, είναι τρομερά εκνευριστικο. Σκέψου πως όσο ενοχλήσεις ,βάζεις επιπλέον ένα λιθαράκι αποστροφής. Όσον αφορά στα δώρα σου, πιθανότατα τα έχει. Δεν την επηρεάζουν συναισθηματικά. Είμαστε λιγάκι σκληρές εμείς οι γυναίκες.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Καλα κι αυτή έκανε λάθη, δεν ήταν ξεκάρφωτη η συμπεριφορά μου. Δεν νομίζω πως επανέλαβα έκτοτε κάτι ανάλογο σε άλλη κοπέλα, αλλά η πρώτη μου απόπειρα για κάτι μετά από αυτή την ιστορία δεν πήγε καλά, γιατι η κοπέλα διέκοψε μαζί μου επειδή πιστευε ότι το βλέπω πιο σοβαρά από ότι εκείνη κάτι που δεν ισχυε, απλως ειμαι πιστός και αφοσιωμενος, αντιθέτως εκείνη έκανε μακροπροθεσμα σχέδια και ήθελε μέχρι και να γνωρίσει την οικογένειά μου στους δύο μήνες. Τελικά διαπίστωσα ότι τα είχε φτιάξει με τον πρώην της αμέσως αφού διέκοψε μαζί μου.


    Στη Φαντασίωση είχα δώσει πολλά δώρα,από κοσμήματα, αρκουδάκια, μέχρι εσώρουχα,γράμματα και μια κούπα με τα πρόσωπά μας. Επίσης της είχα γράψει γράμματα. Θεωρώ πως τα γράμματα και την κούπα μάλλον τα πέταξε, για να μην τα βρει και κανένας από τους γκομενους της.

    Στο ινσταγκραμ βλέπω τις ιστορίες της από ψεύτικο λογαριασμό. Θεωρώ πως έχει καταλάβει ποιος είμαι, παρόλα αυτά δεν με έχει μπλοκάρει. Στην ομάδα όταν κανω ένα ποστ ,δεν το βλέπει αμέσως (φαίνεται ποια μέλη το διαβασαν) ενώ άλλα ποστ τα βλέπει. Αφήνει να περάσουν μέρες και να κατέβει το θέμα στο feed ,και μετά το βλεπει. Πασχίζει να δείξει πλήρη αδιαφορία. Το βρίσκω περίεργο και παράλογο. Θα προτιμούσα να με έχει μπλοκάρει παντού.

    Σε σχέση με τη νουβελα που γράφω, πάει καλά, μου αρέσει όπως εξελίσσεται και νιώθω ότι αποκτώ τον έλεγχο. Επιπλέον μου φαίνεται πως έχω αρχίσει να διαχωρίζω τη φαντασιώση από το ποια είναι στην πραγματικότητα. Ο,τι και να καταλήξω να κανω, είτε το εκδοσω είτε όχι, αποφάσισα να μην της το στείλω γιατί φοβάμαι ότι θα νευριάσει.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Πασχιζει να δειξει αδιαφορια, για να μην σε ενθαρυνει να ξανασχοληθεις μαζι της. Δεν καταλαβαινω γιατι το βρισκεις παραλογο. Αυτο θα εκανε καποια που δεν θελει παρε δωσε μαζι σου.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Πασχιζει να δειξει αδιαφορια, για να μην σε ενθαρυνει να ξανασχοληθεις μαζι της. Δεν καταλαβαινω γιατι το βρισκεις παραλογο. Αυτο θα εκανε καποια που δεν θελει παρε δωσε μαζι σου.
    Δεν θα ήταν πολύ πιο απλό να με μπολαρει; Το βρίσκω παράλογο γιατί υποτίθεται με έβγαλαν από το φόρουμ επειδή δεν με ήθελαν εκεί, με ποια λογική δεν με μπλοκάρουν και στην ομάδα, η καθεμία από τα προφίλ της, ώστε να μην βλέπουν τι γράφω ούτε εκεί αφού γράφω ακριβώς τα ίδια πράγματα που έγραφα και στο φόρουμ. Ειδικά εκείνη το πιο απλό που θα μπορούσε να κάνει θα ήταν να με μπλοκάρει σε όλες τις πλατφόρμες, με ποια λογική αφήνεις κάποιον που θεωρείς στόκερ να βλέπει τι ποσταρεις; Εκτός κι αν δεν έχει καταλάβει ότι αυτός είναι ο λογαριασμός μου. Τέλος πάντων. Θα προτιμούσα να με είχε μπλοκάρει, αυτή η απαξίωση με εκνευρίζει.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    α, δεν ξερουμε ΚΑΝ αν ξερει οτι ειναι δικος σου ο ψευτικος λογαριασμος; ε τι συζηταμε τοτε;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Στο ινστα οχι, στο φβ φυσικά και ξέρει ποιος είναι ο λογαριασμός μου.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Δεν θα ήταν πολύ πιο απλό να με μπολαρει; Το βρίσκω παράλογο γιατί υποτίθεται με έβγαλαν από το φόρουμ επειδή δεν με ήθελαν εκεί, με ποια λογική δεν με μπλοκάρουν και στην ομάδα, η καθεμία από τα προφίλ της, ώστε να μην βλέπουν τι γράφω ούτε εκεί αφού γράφω ακριβώς τα ίδια πράγματα που έγραφα και στο φόρουμ. Ειδικά εκείνη το πιο απλό που θα μπορούσε να κάνει θα ήταν να με μπλοκάρει σε όλες τις πλατφόρμες, με ποια λογική αφήνεις κάποιον που θεωρείς στόκερ να βλέπει τι ποσταρεις; Εκτός κι αν δεν έχει καταλάβει ότι αυτός είναι ο λογαριασμός μου. Τέλος πάντων. Θα προτιμούσα να με είχε μπλοκάρει, αυτή η απαξίωση με εκνευρίζει.
    βρε που να ξερω εγω με ποιους μιλατε ινστα και με ποιους φμ και τι κανετε;
    εγω σε αυτο που εγραψες αναφερομαι.
    αν δεν ειναι σιγουρη οτι εισαι εσυ, γιατι να σε μπλοκαρει;
    επισης, αν δεν την κυνηγας πλεον, δεν εχει λογο να σε μπλοκαρει.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Στο ινσταγκραμ έχει δημόσιες τις ιστορίες της. Εγώ την έκανα φολλοου, δεν με έκανε φολοου μπακ. Άρα για ποιο λόγο δεν μπλοκάρει έναν λογαριασμό που βλέπει όλες τις ιστορίες της και δεν τον ακολουθει; Τεσπα, μπορεί όντως να μην έχει καταλάβει ότι είμαι εγώ, όπως είπα, γιατί γράφω ότι κάνω προώθηση food vloggers και αυτή κάθεται και φωτογραφίζει τα γευματα της, οπως και ο κοκορομυαλος που νταραβεριζεται. Υπάρχει και το ενδεχόμενο βεβαια να μην την νοιάζει που βλεπω τις ιστορίες της. Αλλά δεν είναι ότι δεν την ενοχλώ. Το καλοκαίρι όταν είχε έρθει στο νησί της έστειλα ένα σωρό μειλ. Εκτός κι αν δεν τα διάβασε ποτέ γιατι με έχει μπλοκάρει στο μειλ. Βεβαια γιατί να με έχει μπλοκάρει μόνο στο μειλ; Γουατεβερ. Έκανα και ένα σχόλιο στην ομάδα για τον τύπο. Έχουμε ένα θέμα που λέμε όσα δεν είπαμε και έγραψα κάτι του στυλ "ολοκληρος μαντράχαλος σε βάζει να τον φωτογραφιζεις". Δεν έχει λόγο βεβαια να πιστευει ότι αφορά εκείνη αφού έχω κράξει πολλές φορές διάφορους ινφλουενσερς ανεξάρτητα από τον κοκορομυαλο wannabe infulencer. Και ίσως δεν με διαβάζει στην ομάδα εντέλει. Αν και σημερα ποσταρε ο κοκορομυαλος ακριβως μια ανεπνευστη ποζα που εκραξα. Μπορει να ειναι τυχαιο βεβαια, μιας και ειναι κοκορομυαλος αρα ειναι κατι συνηθες για εκεινον.
    Το να μην με διαβαζει είναι ο μέγιστος βαθμός αδιαφοριας. Ίσως φταίω κι εγώ που μετά την εκδίωξη μου απο το άλλο φορουμ δεν σταμάτησα να γραφω και στην ομάδα και έτσι δεν ένιωσε ποτέ να της λείπω.

    Στο φβ βεβαια θα μπορουσε να με μπλοκάρει εξαρχης ,οπως ειπα, θεωρω οτι ο λόγος που δεν το κάνει είναι γιατι με κράζουν στο αλλο φορουμ και θέλουν να έχουν υλικό για κουτσομπολιο.

    Το καλοκαίρι της είχα στείλει και ένα μήνυμα στο μεσιντζερ. Το διέγραψα μετά, αλλά πριν το διαγράψω είδα ότι παραδόθηκε αρα εκεινη ,αν το άνοιγε, θα έβλεπε "ο χρήστης διέγραψε το μηνυμα". Δεν το ανοιξε ποτέ.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Βασικά ερμηνεύω το ότι δεν με μπλοκάρει κάπως ετσι: θέλει να δείξει ότι για εκείνη δεν αξίζω καν τον κόπο να με μπλοκάρει. Ότι της είμαι τίποτα. Ούτε καν ενοχλητικός μιας και έχει ξεχάσει ολότελα την ύπαρξη μου. Είναι μια έμμεση μορφή απαξίωσης.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Τωρα κατι κανεισ συνεχισε να καταλαβουμε τι λεσ

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γνωμη
    By Gtyos in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 18-02-2020, 23:28
  2. Γνώμη για ΚΨΥ
    By dmtx23 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 15
    Last Post: 11-03-2015, 14:21
  3. μια γνώμη;
    By ntoremi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 22-09-2013, 03:03
  4. Μια γνώμη...
    By detected in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 19-01-2013, 00:27
  5. τη γνώμη σας please
    By empar in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 20-04-2011, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •