Γνωμη; - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 72 of 72

Thread: Γνωμη;

  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Να μας παραθέσεις κάποια στιγμή,εάν το επιθυμείς ένα απόσπασμα σου. Εγώ θα χαρώ να το κοιτάξω :)

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δημόσια οχι λογω πνευματικών δικαιωματων, σε πμ εντάξει. Ακόμα δεν ξέρω και αν θα το εκδοσω με το κανονικό μου όνομα ή ψευδώνυμο.

    Πριν ποσταρε στορυ, τελικά δεν έχει γυρίσει στο χωριό της, σε ένα μπαρ στη χώρα που δουλεύει ήταν πάλι. Την μπλοκαρα. Βεβαια οπότε θέλω μπορώ να την ξεμπλοκαρω και να δω τις ιστορίες της,αλλά έτσι δεν την ακολουθώ πια και δεν μου έρχεται ειδοποίηση ποτε ποσταρει.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Σε π.μ να μου το στείλεις οπότε θες. Επέλεξε το πιο ωραίο κομμάτι σου. Καλά έκανες και την μπλοκάρες. Μην χαλιεσαι τσάμπα. Προφύλαξε τον εαυτό σου. Κι αν σε τρώει η περιέργεια να δεις τι κάνει, κρατήσου όσο μπορέσεις.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Θα το προχωρήσω λιγο ακόμα και θα σου στείλω κάποια στιγμή.

    Προς το παρόν την έχω μπλοκ. Εκεί πάντως δεν ξέρω με ποιον βγαίνει. Ο κοκορομυαλος κανει στορυς μόνος του στην Αθήνα. Τελικα παίζει να τα έχει ακόμα με τον προηγούμενο που ηταν. Μπορεί να είναι με καμιά φίλη της βεβαια, αλλά όταν είναι με φίλες, τις κανει ταγκ.
    Last edited by Skiouros8; 13-12-2022 at 17:34.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Περίμενε για να καταλάβω, αυτός δεν μένει στη χώρα της; Μένει Ελλάδα; Αν είναι έτσι μπορεί να μην είναι ζευγάρι κι απλά να κάνουν σεξ οπότε βρίσκονται, να πηγαίνουν και καμιά βόλτα μαζί και κάπως έτσι.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Εμενε, τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα, στη χώρα που έμενε και αυτή. Μετά το ταξίδι στο νησί μου όμως αυτός δεν γύρισε ποτέ πίσω, πήγε σε αλλά νησιά με άλλη παρέα. Ισως γύρισε Ελλάδα για πάντα. Βρέθηκαν σε μια άλλη χώρα πριν δύο εβδομάδες, μόνοι τους από ότι κατάλαβα, και τώρα αυτός γύρισε ξανα Ελλάδα, αλλά όχι στο δικό του νησί, στην Αθήνα με άλλη παρέα. Αυτή παλιά νταραβεριζοταν με κάτοικο της χώρας που μένει, αλλά έλεγε ότι είναι μόνο σεξ,δεν ήθελε σχέση μαζί του (όταν βεβαια άρχισε το σεξ μαζί του, με μένα ήταν συνέχεια μες στα νεύρα και μαλώναμε συνεχώς, αυτό περίπου δύο μήνες πριν με βγάλουν από το φόρουμ)

    Είτε τα έχει ακόμα με τον αλλοδαπο (τον οποίο δεν ταγκαρει στα στορις της για να μην το δει και η οικογένειά της που έγραφε ότι δεν θα τον ενέκριναν αν έκανε ποτέ σχέση μαζί του) είτε τα έχει με τον κοκορομυαλο και παίζει και με άλλους. Ο κοκορομυαλος είναι πιο επικινδυνος από την άποψη ότι μπορεί να εξελιχθεί σε γάμο. Από την άλλη, αν είναι ακόμα με τον τύπο από τη χώρα που δουλεύει, σημαινει οτι έχει αναπτύξει σοβαρα αισθήματα και μάλιστα είναι και η πιο μακροχρόνια σχέση της ως τώρα. Δεν είχε πάντως ποτέ πλάνο να καθίσει για πάντα σε αυτή τη χώρα, την έχει τρελάνει αυτός ο ελευθεριακος τρόπος ζωής, δεν σκέφτεται πολύ το μέλλον, είναι σχεδόν 33 και ζει σαν να είναι έφηβη. Αυτή η μανία της με τα ταξίδια μάλλον θέλει να αναπληρώσει κάποιο υπαρξιακό κενό και τον φόβο της δέσμευσης που ανέκαθεν είχε.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Αν κρίνω σωστά από τα λεγόμενά σου, η κοπέλα είναι του στυλ ταξιδεύω, γνωρίζω κόσμο, δεν δεσμεύομαι, ζω τη κάθε μέρα και είμαστε στη τρελή χαρά και μπλα μπλα μπλα . Αν είναι έτσι, Συνήθως τέτοιου τύπου άνθρωποι δεν συνάπτουν ασφυκτικές σχέσεις. Βρίσκονται και έχουν μια ελεύθερη σχέση, "περνάμε καλά κι ξανά βρισκόμαστε όποτε θέλουμε". Πολύ πιθανόν να έχει κι άλλον/άλλους άντρες παράλληλα.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ναι, πιθανόν. Κάποιες φορές σκέφτομαι πόσο αφελής είμαι που πιστεύω ότι μια τέτοια κοπέλα θα ένιωθε κάτι για μένα, αλλά από την άλλη είναι όλος αυτός ο χρόνος που αφιέρωσε σε μένα, μου φαίνεται οξύμωρο. Την "ξέρω" από 21 χρονων.
    Ο μεγάλος της έρωτας ήταν ένας που έλεγε οτι της τον θυμίζω. Ειχε πάρει υποτροφία σε καλό ξένο πανεπιστήμιο και τώρα δουλεύει σε μεγάλη εταιρεία στην Αμερική. Της είχε προτείνει να πάει μαζί του και δεν πήγε, τον χώρισε. Τότε ήταν 27.

    Τώρα είναι με κάποιον σε ένα χειμερινό θέρετρο με ρομαντικό σετινγκ. Δεν τον ταγκαρει άρα σίγουρα είναι γκομενος. Πιθανόν ο αλλοδαπός. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι δεν τα έχει με τον κοκορομυαλο αλλά με αυτον που εκανε σεξ όταν σταματήσαμε να μιλαμε. Μιλαει για στανταρτς μετά. Σε μενα αυτά έλεγε. Ότι δεν πληρω τα στανταρτς της. Αν είναι αυτός που υποπτεύομαι έχει μια φάτσα σαν καρτούν. Και από τους δύο μήνες σεξ της είχε προτείνει να κάνουν σεξ και με άλλους (το πρότεινε σε στυλ να κάνουν τρίο). Αυτό θελει; Κάποιον που τη βαριέται στο σεξ μόλις μετά από δύο μηνες; Καποιον που δεν καταλαβαινει την αξια της;

    Η ίδια βεβαια πάντα μου έλεγε ότι είναι μπελάς, ότι θα φάω το κεφάλι μου μαζί της και να μην την ερωτευτω. Θεωρεί ότι δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε σοβαρή σχέση μάλλον. Οχι πως εγώ της πρότεινα κάτι τέτοιο ποτέ.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Σκίουρε εγώ ξέρεις τι καταλαβαίνω; Ότι δεν έχει δεσμό με κανέναν. Γκόμενους έχει, επιλέγει ανάλογα τις ορέξεις της και τι της προσφέρει ο εκάστοτε άντρας και πήγαινε ταξιδακια, εκδρομουλες. Ότι φάμε ,ότι πιούμε κι ότι αρπάξει ο αποτετοιος μας είναι. Κάθεσαι και χαλιεσαι για ποια; Για μια τύπισσα που της προτινουν τρίο; Καταλαβαίνεις με το ελαφρότητα την αντιμετωπίζει το άλλο φύλλο; Την έχεις κάνει Θεότητα στο μυαλό σου γιατί δεν την έχεις ζήσει καθόλου. Είμαι βέβαιη πως αν συγκατοικούσες ένα μήνα με την εν λόγω δεσποινίδα θα την εδιωχνες εσύ από το σπίτι.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αμα την ηξερεσ θα τη βαριοσουν εκτοσ κι αν τα αισθηματα σου ειναι αληθινα πραγμα σπανιο

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν πιστεύω ότι είναι τόσο ρηχή. Πάντα θεωρούσα ότι χρειάζεται καποιον να τις εμπνεύσει το αντίθετο. Είναι και αρκετά έξυπνη. Δουλεύει σε μεγάλη εταιρεία. Πρακτικά ίσως όντως της πέφτω λίγος. Δεν νομίζω να την ικανοποιουσε μια ζωή οπου θα σωζαμε αδέσποτα ξερω γω. Αν και πάντα έλεγε ότι δεν την ενδιαφέρουν τα υλικά αγαθά, δείχνει το αντίθετο. Εγώ βέβαια ξόδεψα πολλά σε δώρα, ανθοδέσμες, κοσμήματα κλπ, δεν της έκανε εντύπωση από ένα σημείο και μετά, ίσως το θεωρούσε αυτονόητο. Και ντρέπομαι κιόλας γιατί στον καυγα ,όταν δηλαδή με έκανε ρεζίλι σε όλη την ομάδα, της είπα να τα πετάξει ή να μου τα στείλει πίσω.

    Έχω σίγουρα αισθήματα για αυτήν, δεν πιστεύω ότι είναι μια εμμονή. Αλλά μπορεί να κάνω λάθος, δεν το αποκλειω. Κάποιες φορές έχω τύψεις για τα λάθη που έκανα. Ήμουν φορτικος σε πολλά σημεία της ιστορίας. Έδειξε να της αρεσωμόνο όταν έπαιζα τον απόμακρο. Αλλά αυτό συμβαίνει με πολλές κοπέλες για κάποιο λόγο.

    Και όταν αισθάνομαι τύψεις, μετά θυμάμαι και τη δική της συμπεριφορά και θυμώνω. Αλλά έχει ξεφτίσει πια ο θυμός. Κατι μάλλον κακό, γιατί ο θυμός με κρατούσε από το να γελοιοποιηθω κι άλλο με το να της στέλνω ποιήματα.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Χθες την έβλεπα όλο το βράδυ στον υπνο μου. Απο τη μια περνάνε ορισμένες φορές σκέψεις στο μυαλό μου ότι κι εγώ την έχω ξεχάσει, ότι όλα έγιναν για το καλύτερο, αλλά μετά επανέρχεται στον υπνο μου και ξυπνάει μέσα μου κάποια υποτυπώδης επιθυμία. Στορι δεν έχει ανεβάσει εδώ και ένα μήνα, δεν ξερω πού βρίσκεται, ίσως είναι ακόμα Ελλαδα, μπορεί και να ετοιμάζεται να παντρευτεί.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Γνωμη
    By Gtyos in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 18-02-2020, 23:28
  2. Γνώμη για ΚΨΥ
    By dmtx23 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 15
    Last Post: 11-03-2015, 14:21
  3. μια γνώμη;
    By ntoremi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 22-09-2013, 03:03
  4. Μια γνώμη...
    By detected in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 19-01-2013, 00:27
  5. τη γνώμη σας please
    By empar in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 20-04-2011, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •