Γνωμη; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 72

Thread: Γνωμη;

  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Στο ινστα σου εμφανίζονται οι ιστορίες στο feed σου, βλέπω όταν ανεβάζουν ιστορίες. Μου δημιουργεί αρνητικοτητα και ζηλεια, ναι. Αλλά θέλω βα το ξέρω αν αρραβωνιαστει.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Το ότι είναι με αυτον δεν είναι σίγουρο. Θα μου πεις τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια, οκ, αλλά υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να είναι ακόμα μόνο φίλοι. Δεν έχουν φωτογραφίες αγκαλιά ή να φιλιούνται πχ. Βεβαια εκείνη δεν θα έβγαζε και ποτέ τέτοια φωτο στα σοσιαλ.

    Δεν φοβάμαι ότι θα φάω ξύλο. Και δεν πρόκειται να πάω σε κανένα σπίτι απρόσκλητος. Σε δημόσιο χώρο, σε ελεύθερη χώρα. Τέλος πάντων. Δεν σκοπεύω να κάνω τίποτα άμεσα. Μπορεί και ποτέ. Σήμερα δεν έγραψα καθόλου,έχω το στομάχι μου και κακή, πεσιμιστικη διάθεση. Θα σταματήσω να βλέπω τα στορις της. Το λέω από το καλοκαίρι αυτό και έχουμε φτάσει Δεκέμβρη.
    το σημαντικο, δεν ειναι οτι δεν εισαι σιγουρος αν τα εχουν.
    το σημαντικο ειναι, οτι δεν ενδιαφερθηκε ποτε για σενα απ οταν η γνωριμια σας εγινε πραγματικη, αντιθετα απομακρυνθηκε αμεσα και ακυρωσε τις συζητησεις σας περι προσωπικου.
    δεν μπορεις να την συγκρινεις με μια που ειχατε σχεση...

    οταν καποιον τον γνωριζεις διαδικτυακα, μολις γινει πραγματικη η γνωριμια σβηνει ΟΛΟ το διαδικτυακο παρελθον, σαν να μην υπηρξε, ακομα κι αν ηταν 10 χρονια μπουρου- μπουρου...
    η σκετα διαδικτυακη γνωριμια, ειναι μια ψευδαισθηση.
    οταν γνωριζεις τον αλλον, αποφασιζεις αν ηταν αυτος που νομιζες/ φανταστηκες.
    τα πραγματα ειναι πολυ απλα , για οποιον θελει να τα δει αντι να παραμυθιαζεται.
    εσυ εξακολουθησες να την θελεις, εκεινη ξενερωσε.
    τι ψαχνεις να βρεις τωρα και ταλαιπωρεισαι;

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Συναντήθηκαμε τέλη του 17 στα γενέθλια της και συνεχίσαμε να μιλάμε μέχρι μέσα του 20. Δεν την ξενέρωσε τόσο η συνάντηση, όσο κάποιες βλακειες πού έκανα μετά. Ατονησε σίγουρα το ενδιαφέρον της μετά τη συνάντηση αλλά όχι τόσο ώστε να διακόψει την επαφή μας. Το 18 πχ που την μπλοκαρα έκανε ολόκληρο θέμα να την ξεμπλοκαρω. Στου Αγίου Βαλεντίνου της ιδιας χρονιας ήθελε να της στειλω ανθοδεσμη και σοκολατακια. Και ακόμα λέγαμε ότι θα πάω στη χώρα της να τη βρω εκείνη τη χρονιά. Μετά έκανα κάτι και νευριασε. Μετά άρχισε ξανά να μου μιλάει και το όλο πράγμα έσπασε αρκετά τέλη του 19 αρχές του 20 όταν είχε βρει γκομενο και εγώ είχα τα δικαστήρια, τις κρίσεις πανικού κλπ και οι κατινες του φορουμ μου επιτέθηκαν και αυτή πήρε το μέρος τους. Στην αρχή με υπερασπιστηκε για το μπαν αλλά όταν της έστειλα μήνυμα στο μεσιντζερ άλλαξε στάση. Σε κάθε περίπτωση, πιστεύω ότι αν ήμουν μέσα στο φόρουμ θα μιλούσαμε κανονικά.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Εντωμεταξύ η κομπλεξικια που με μπαναρε, σταμάτησε να γράφει στο ίδιο της το φόρουμ και επειδή είμαστε σε μια ομάδα στο φβ μαζί, μου έχει κάνει μια δυο φορές λαικ. Τόσο θράσος. Δεν καταλαβαίνει ότι δεν θα τη συγχωρήσω ποτέ που μου πήρε την ευκαιρία να κρατάω επαφή με τη φαντασιωση. Ακόμα και τώρα να μου έλεγαν να μπω στο φόρουμ τους ξανά, δεν θα το έκανα, γιατί έχουν περάσει 2.5 χρόνια και δεν μπορώ να αντέξω στη σκέψη ότι πέρασε τόσος καιρός χωρίς να έχω επαφή μαζί της, δεν θα μπορούσα να διαβάσω όλα όσα έγραψε κατά τη διάρκεια της πανδημίας, τις σκέψεις της,τους φόβους της και να συνειδητοποιησω ότι δεν ήμουν εκεί. Το γυαλί έχει ραγισει, δεν θα μπορούσα ούτε εγω να γυρίσω, με πιάνει φοβερό αγχος μόνο και στην ιδέα, για μένα θα ήταν μαρτύριο να τα δω όλα αυτά.
    Μόνο εκτός διαδικτύου πια. Και ναι, πιθανότατα τίποτα δεν θα γίνει. Δεν θα πάω ποτέ στη χώρα της. Κι αν πάω θα αρκεστώ να κοιτάω μελαγχολικά τους δρόμους,μήπως και τη συναντησω τυχαία, αλλά ποτέ δεν θα βρω το θάρρος να πάω εξω απο τη δουλεια της. Όπως δεν ήθελα να τη συναντησω τότε,το 17. Το ζυγιζα στο μυαλό μου πριν πάω στη συνάντηση εκείνο το απόγευμα, κοιταχτηκα στον καθρέφτη και προσπάθησα να καταλάβω τι θέλω.
    Το βιβλίο είναι το μόνο που απομένει. Οχι ως ελπίδα πως κάτι θα γίνει, αλλά γιατί θέλω να ξέρω πως αυτή η ιστορία δεν μου έφαγε τζάμπα δέκα χρόνια από τη ζωή μου. Επειδή είμαι αρκετά επιδέξιος λογοτεχνικά για να φτιάξω,έστω και με αυτά τα λίγα τιποτενια κομμάτια, κάτι παραπάνω από ο,τι έγινε στην πραγματικότητα.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Σβησε τους. Μην τους βλέπεις. Μπες ξανά μετά από καιρό αν θες να δεις. Σου κάνει κακο. Σε βλάπτει. Φρόντισε τον εαυτό σου. Άφησε το παρελθόν πίσω. Έτσι κι αλλιώς πίσω είναι. Μη το αναβιώνει και δη, με τέτοιο τοξικό τρόπο.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Είδα ότι έκαναν βόλτα με ποδήλατα. Στεναχωρεθηκα :( Ναι,έχεις δίκιο,θα σταματήσω να τα βλέπω. Απλά ήθελα να ξέρω μήπως παντρευτεί. Δεν φοράει βεβαια ούτε δαχτυλίδι άρα δεν είναι καν αρραβωνιασμενη.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Συναντήθηκαμε τέλη του 17 στα γενέθλια της και συνεχίσαμε να μιλάμε μέχρι μέσα του 20. Δεν την ξενέρωσε τόσο η συνάντηση, όσο κάποιες βλακειες πού έκανα μετά. Ατονησε σίγουρα το ενδιαφέρον της μετά τη συνάντηση αλλά όχι τόσο ώστε να διακόψει την επαφή μας. Το 18 πχ που την μπλοκαρα έκανε ολόκληρο θέμα να την ξεμπλοκαρω. Στου Αγίου Βαλεντίνου της ιδιας χρονιας ήθελε να της στειλω ανθοδεσμη και σοκολατακια. Και ακόμα λέγαμε ότι θα πάω στη χώρα της να τη βρω εκείνη τη χρονιά. Μετά έκανα κάτι και νευριασε. Μετά άρχισε ξανά να μου μιλάει και το όλο πράγμα έσπασε αρκετά τέλη του 19 αρχές του 20 όταν είχε βρει γκομενο και εγώ είχα τα δικαστήρια, τις κρίσεις πανικού κλπ και οι κατινες του φορουμ μου επιτέθηκαν και αυτή πήρε το μέρος τους. Στην αρχή με υπερασπιστηκε για το μπαν αλλά όταν της έστειλα μήνυμα στο μεσιντζερ άλλαξε στάση. Σε κάθε περίπτωση, πιστεύω ότι αν ήμουν μέσα στο φόρουμ θα μιλούσαμε κανονικά.
    το θεμα δεν ειναι αν (κι αυτο υπο συνθηκες), θα μιλουσατε ακομα...
    το θεμα ειναι οτι ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΑΣ ΘΕΜΑ ΕΞΕΠΝΕΥΣΕ εδω και χρονια.
    το θεμα ειναι οτι εκεινη ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ. ειχε γκομενο, μαλλον εχει και τωρα.
    τι σε νοιαζει εσενα, αν αρραβωνιαστει ή παντρευτει.
    με σενα δεν θελει να ειναι. ο γαμος ειναι το θεμα;
    η αλλη ασχολειται ΜΟΝΟ με αλλους το λιγοτερο 2 χρονια κι εσυ τροφοδοτεις με την συμπεριφορα σου, την κολλημενη σου βελονα. ΞΕΚΟΛΛΑ.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Το βιβλίο προχωράει ομαλά.
    Εκείνη σταμάτησε να ανεβαζει στορις, υποθέτω ότι πήγε σπίτι της για τις γιορτες. Μου μπαίνουν ιδέες να πάω στο χωριό της. Αλλα δεν είμαι και σίγουρος ότι θα τη βρω εκει. Ίσως απλά πάω για να βοηθηθεί η έρευνα του βιβλίου μου.
    Το πιθανότερο βεβαια είναι όχι.
    Last edited by Skiouros8; 12-12-2022 at 10:47.

  9. #54
    Honorata
    Guest
    Βρε Σκιουρε, είχαμε μιλήσει ξανά μαζί πριν λίγο καιρό για το θέμα σου.

    Βλέπω είναι δύσκολο για σένα να προσπεράσεις. Αλλά καμία φορά χρειάζεται. Με αυτήν τσάμπα καίγεσαι..
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Το βιβλίο προχωράει ομαλά.
    Εκείνη σταμάτησε να ανεβαζει στορις, υποθέτω ότι πήγε σπίτι της για τις γιορτες. Μου μπαίνουν ιδέες να πάω στο χωριό της. Αλλα δεν είμαι και σίγουρος ότι θα τη βρω εκει. Ίσως απλά πάω για να βοηθηθεί η έρευνα του βιβλίου μου.
    Το πιθανότερο βεβαια είναι όχι.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Πόσες ώρες συγγράφεις την ημέρα;

  11. #56
    Honorata
    Guest
    Για έναν περίεργο λόγο έχω λιώσει στα γέλια με την ιστορία.

    Κρίμα μόνο, όταν θα πάψω να ασχολούμαι με το φόρουμ και θα βρω πιο άχρηστους τρόπους για να σκοτώσω τις λίγες ώρες της ημέρας που έχω ελεύθερες και βαριέμαι θα μου λείψει ο πλουραλισμός απόψεων στο φόρουμ...
    Αυτό δηλαδή που κάποιος ασχετος μπορεί να μπει από πολλούς λογαριασμούς και να γράφει τη γνώμη του...
    Πλουραλισμός αποψεων

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Βρε Σκιουρε, είχαμε μιλήσει ξανά μαζί πριν λίγο καιρό για το θέμα σου.

    Βλέπω είναι δύσκολο για σένα να προσπεράσεις. Αλλά καμία φορά χρειάζεται. Με αυτήν τσάμπα καίγεσαι..
    Πιστεύω όταν τελειώσει και το βιβλίο, αφού θα τα έχω πει όλα πια, θα μου περάσει πιο ευκολα. Ελπίζω δηλαδή. Γιατί σκέφτομαι μην τυχόν και αναπτυξω ενδομυχα προσδοκίες που δεν επαληθευτουν και καταλήξω χειρότερα μετά.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Πόσες ώρες συγγράφεις την ημέρα;
    Περίπου ένα δίωρο, κάποιες μερες και πιο λιγο, ειμαι λιγο τεμπελης. Το καλο ειναι οτι εχω πλανο ,ξερω τι θελω να γραψω και ετσι ειναι ευκολο. Εχω έναν σταθερό ρυθμό. Περίπου 20.000 λέξεις θα βγει. Μπορεί και λιγότερο, θέλω να είναι κάτω των 100 σελίδων. Είμαι στις 6.000 τώρα, μέχρι το τέλος του μήνα θα έχω πιάσει τις δέκα και θα χρειαστώ ακομα έναν μήνα για να τελειώσω. Χθες δεν εγραψα πολυ, γιατι με δυσκολευε ενα σημειο. Σε αυτες τις περιπτωσεις βαζω μουσικη και το σκεφτομαι. Το αφηνω να δουλευτει στο μυαλο μου.
    Μετά θα θέλει ρετουσαρισμα βεβαια. Αλλά η γραφή είναι σχετικά εύκολη. Δεν είναι όπως στο πρώτο μου βιβλίο, επειδή μάλλον μιλάω για μια άμεση εμπειρία μου. Συνήθως δεν γράφω τόσο γρήγορα, το πρώτο μου βιβλίο το έγραφα επί 4 χρόνια. Είμαι τελειομανής σε αυτά. Ισως το ότι συμμετείχα στις ανθολογιες με συγκεκριμένη ημερομηνία υποβολής με βοηθησε να δουλεύω πιο συστηματικά. Αν γίνει σωστά, ίσως καταφέρω να κλείσω καλό εκδοτικο. Βεβαια αν έχω υψηλές εκδοτικές βλέψεις πρέπει να αυξήσω λίγο τις λέξεις, αλλά θεωρώ ότι ταιριάζει περισσότερο μια ευσυνοπτη νουβελα.
    Last edited by Skiouros8; 12-12-2022 at 19:02.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Και σε τι αφηγηματικες τεχνικες παίζεις;

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Και σε τι αφηγηματικες τεχνικες παίζεις;
    Το συγκεκριμένο θα είναι απλή πρωτοπροσωπη.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Γνωμη
    By Gtyos in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 18-02-2020, 22:28
  2. Γνώμη για ΚΨΥ
    By dmtx23 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 15
    Last Post: 11-03-2015, 13:21
  3. μια γνώμη;
    By ntoremi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 22-09-2013, 02:03
  4. Μια γνώμη...
    By detected in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 18-01-2013, 23:27
  5. τη γνώμη σας please
    By empar in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 19-04-2011, 23:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •