Γνωμη; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 72

Thread: Γνωμη;

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Σκιουροσ ο facebooκεφαλοσ instagramοπλυκτοσ κ tweeterοφυλοσ

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Βασικά ερμηνεύω το ότι δεν με μπλοκάρει κάπως ετσι: θέλει να δείξει ότι για εκείνη δεν αξίζω καν τον κόπο να με μπλοκάρει. Ότι της είμαι τίποτα. Ούτε καν ενοχλητικός μιας και έχει ξεχάσει ολότελα την ύπαρξη μου. Είναι μια έμμεση μορφή απαξίωσης.
    παιζει κι αυτο, αλλα το πιο αμεσο και λογικο, ειναι να σε μπλοκαρει καποιος τον οποιο παρενοχλεις..
    αν δεν τον ενοχλεις, μπορει να μην σε μπλοκαρει , ειτε γιατι δεν τον νοιαζει κι αν τον ακολουθεις, ειτε γιατι δεν θελει να γινει ακομα πιο απορριπτικος, χωρις να δεχεται επιθεση..
    εκτος αν του κανεις κατι. τον ενοχλησεις, ενοχλησεις το κοντινο περιβαλλον του, κλπ. εκει σε μπλοκαρει σιγουρα.

    λαβε επισης υποψιν, οτι στο ινστα οσοι παιζουν τους ινφλουενσερς η και γενικα, οσοι εχουν τα σοδιαλ περι πολλου, δεν θελουν να χανουν ακολουθους.
    οποτε, αν δεν την πρηζεις, γιατι να σε μπλοκαρει;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    παιζει κι αυτο, αλλα το πιο αμεσο και λογικο, ειναι να σε μπλοκαρει καποιος τον οποιο παρενοχλεις..
    αν δεν τον ενοχλεις, μπορει να μην σε μπλοκαρει , ειτε γιατι δεν τον νοιαζει κι αν τον ακολουθεις, ειτε γιατι δεν θελει να γινει ακομα πιο απορριπτικος, χωρις να δεχεται επιθεση..
    εκτος αν του κανεις κατι. τον ενοχλησεις, ενοχλησεις το κοντινο περιβαλλον του, κλπ. εκει σε μπλοκαρει σιγουρα.

    λαβε επισης υποψιν, οτι στο ινστα οσοι παιζουν τους ινφλουενσερς η και γενικα, οσοι εχουν τα σοδιαλ περι πολλου, δεν θελουν να χανουν ακολουθους.
    οποτε, αν δεν την πρηζεις, γιατι να σε μπλοκαρει;
    Υπέθεσα λόγω των μηνυμάτων του καλοκαιριού, επειδή από εκεί έμαθα ότι ήρθε άρα το λογικό θα ήταν να με μπλοκάρει. Αλλά μπορεί να μην διάβασε καν τα μειλ μου.
    Ναι, ισως. Αυτή δεν έχει πολλούς ακόλουθους αλλα λογικα θελει , για αυτο και εχει δημοσια τα στορι της. Ο κοκορομυαλος έχει 4000 αλλά κι αυτός ακολουθεί 3500 άρα τα μισά είναι ακόλουθα με να σε ακολουθήσω. Απορώ τι του βρίσκει, ολοκληρος μαντράχαλος να ασχολείται σαν κοπελιτσα με κάτι τέτοιο. Άλλο να έκανε κάτι ενδιαφέρον, αλλά να βγαζει τη φατσαρα του κοιτώντας τον ουρανό σε διάφορες πόλεις,δεν το λες και άξιο φωτογραφικό υλικό. Τεσπα, τι να πω.


    Τις τελευταίες νυχτες τη βλέπω συνέχεια στον υπνο μου. Χθες ξύπνησα καθιδρος μετά από ένα όνειρο στο οποίο κρατούσα το χέρι της. Ίσως είναι το πικ μιας αρρώστιας και μόλις τελειώσω τη νουβελα θα γιατρευτώ μια για πάντα. Φυσικά και αναλώνομαι σε σενάρια ότι πάω στη χώρα που δουλεύει, της δίνω το βιβλίο, δέχεται να πάμε για καφέ και καταλαβαίνει ότι είμαι ο άντρας της ζωής της. Αλλα ποιον κοροϊδεύω; Ανεξαρτητα απο την οποια αντιδραση θα μπορουσε να εχει σε αυτο, δεν πηγα καν να τη βρω οσο ηταν στο νησι. Θα μπορουσα να το κανω. Δεν το εκανα. Αρκεστηκα σε βλακωδη μηνυματα. Νιωθω ανεπαρκης για εκεινη. Και αλλωστε μετα απο καποια ηλικια, ισως μετα τα 35 που θα αρχισει να σπαει το προσωπο μου,νιωθω οτι δεν θα ηθελε να με αγαπησει. Προς το παρον εχω την ομορφια μου, οταν γερασω, αφου ειμαι και,κοντος,τι θα εχω; Δεν μπορώ να της προσφέρω την σταθερή ζωη που ισως ονειρεύεται μακροπροθεσμα. Και ισως κατα βαθος πιστευω οτι δεν θα μπορουσε να ειναι ευτυχισμενη μαζι μου.

    Επιπλέον φοβαμαι για το βιβλιο, μήπως και το πάρει τόσο στραβά όσο τότε που μου είχε επιτεθεί, όταν είχε γίνει το θέμα στην ομάδα. Δεν ειμαι καν σίγουρος με τι όνομα θα το εκδοσω ακόμα, αν θα είναι το κανονικό μου ή ψευδώνυμο.
    Last edited by Skiouros8; 04-12-2022 at 18:17.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Υπέθεσα λόγω των μηνυμάτων του καλοκαιριού, επειδή από εκεί έμαθα ότι ήρθε άρα το λογικό θα ήταν να με μπλοκάρει. Αλλά μπορεί να μην διάβασε καν τα μειλ μου.
    Ναι, ισως. Αυτή δεν έχει πολλούς ακόλουθους αλλα λογικα θελει , για αυτο και εχει δημοσια τα στορι της. Ο κοκορομυαλος έχει 4000 αλλά κι αυτός ακολουθεί 3500 άρα τα μισά είναι ακόλουθα με να σε ακολουθήσω. Απορώ τι του βρίσκει, ολοκληρος μαντράχαλος να ασχολείται σαν κοπελιτσα με κάτι τέτοιο. Άλλο να έκανε κάτι ενδιαφέρον, αλλά να βγαζει τη φατσαρα του κοιτώντας τον ουρανό σε διάφορες πόλεις,δεν το λες και άξιο φωτογραφικό υλικό. Τεσπα, τι να πω.


    Τις τελευταίες νυχτες τη βλέπω συνέχεια στον υπνο μου. Χθες ξύπνησα καθιδρος μετά από ένα όνειρο στο οποίο κρατούσα το χέρι της. Ίσως είναι το πικ μιας αρρώστιας και μόλις τελειώσω τη νουβελα θα γιατρευτώ μια για πάντα. Φυσικά και αναλώνομαι σε σενάρια ότι πάω στη χώρα που δουλεύει, της δίνω το βιβλίο, δέχεται να πάμε για καφέ και καταλαβαίνει ότι είμαι ο άντρας της ζωής της. Αλλα ποιον κοροϊδεύω; Ανεξαρτητα απο την οποια αντιδραση θα μπορουσε να εχει σε αυτο, δεν πηγα καν να τη βρω οσο ηταν στο νησι. Θα μπορουσα να το κανω. Δεν το εκανα. Αρκεστηκα σε βλακωδη μηνυματα. Νιωθω ανεπαρκης για εκεινη. Και αλλωστε μετα απο καποια ηλικια, ισως μετα τα 35 που θα αρχισει να σπαει το προσωπο μου,νιωθω οτι δεν θα ηθελε να με αγαπησει. Προς το παρον εχω την ομορφια μου, οταν γερασω, αφου ειμαι και,κοντος,τι θα εχω; Δεν μπορώ να της προσφέρω την σταθερή ζωη που ισως ονειρεύεται μακροπροθεσμα. Και ισως κατα βαθος πιστευω οτι δεν θα μπορουσε να ειναι ευτυχισμενη μαζι μου.

    Επιπλέον φοβαμαι για το βιβλιο, μήπως και το πάρει τόσο στραβά όσο τότε που μου είχε επιτεθεί, όταν είχε γίνει το θέμα στην ομάδα. Δεν ειμαι καν σίγουρος με τι όνομα θα το εκδοσω ακόμα, αν θα είναι το κανονικό μου ή ψευδώνυμο.
    δεν μπορω να καταλαβω γιατι εξαρτας την αναγνωριση της αξιας σου, απο την εμφανιση σου, και μαλιστα απο την νεοτητα σου!!!
    μοντελο εισαι;;;;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν ξέρω. Τι εξήγηση μπορεί να υπάρχει για αυτο;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Έχει φτηνά εισιτήρια για τη χώρα που δουλεύει. Σκέφτομαι να κλείσω ένα ταξίδι. Ίσως πάω το Φεβρουάριο, δω κάποιο στορυ της για το πού είναι και παω κι εγώ στο ίδιο μαγαζί, χωρίς να της μιλήσω, θα πίνω κάπου το ποτό μου και ίσως με δει και μου μιλήσει.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Τι θα σου προσφέρει το να κάνεις μια τέτοια κίνηση; Εννοώ το ταξίδι.
    Ακόμα κι αν γίνει αυτό που έχεις στο μυαλό σου, δεν θα φέρει κανένα θετικό αποτέλεσμα. Το αναγνωρίζεις κι εσύ, έτσι;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Τι θα σου προσφέρει το να κάνεις μια τέτοια κίνηση; Εννοώ το ταξίδι.
    Ακόμα κι αν γίνει αυτό που έχεις στο μυαλό σου, δεν θα φέρει κανένα θετικό αποτέλεσμα. Το αναγνωρίζεις κι εσύ, έτσι;
    Βρίσκετε εντελώς απίθανο να φέρει καποιο θετικό αποτέλεσμα; Πχ μπορεί να αρχίσουμε να μιλάμε πάλι. Βεβαια δεν ξέρω, όπως είπα σκέφτομαι συχνά παρορμητικά και χαζά σενάρια. Δεν ξέρω αν θα το πράξω στην πραγματικότητα. Κυρίως με φοβίζει το να νευριάσει. Χθες ημουν στο τσακ να της στειλω μηνυμα και να της πω για το βιβλιο γιατι ποσταρε ενα στορυ ο κοκορομυαλος που ποζάρει έξω από ένα διάσημο βιβλιοπωλείο (για την πόζα πήγε, όχι για να διαβασει).

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    εγω θα φρικαρα αν μου ερχοταν ο αλλος απροειδοποιητα, στην ξενη χωρα που ζω, να τον εβλεπα διπλα μου στο καφε.
    θριλερ, φαση..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω θα φρικαρα αν μου ερχοταν ο αλλος απροειδοποιητα, στην ξενη χωρα που ζω, να τον εβλεπα διπλα μου στο καφε.
    θριλερ, φαση..
    Αυτή γιατί ήρθε στο νησί μου; Κι εγώ φρίκαρα. Επίσης η χώρα που δουλεύει τυγχάνει αγαπημένος μου προορισμός στον οποίο έχω πάει αρκετές φορές, μάλιστα εγώ την έπεισα να δεχτεί τη δουλειά (καλός ηλιθιος).

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Αυτή γιατί ήρθε στο νησί μου; Κι εγώ φρίκαρα. Επίσης η χώρα που δουλεύει τυγχάνει αγαπημένος μου προορισμός στον οποίο έχω πάει αρκετές φορές, μάλιστα εγώ την έπεισα να δεχτεί τη δουλειά (καλός ηλιθιος).
    αυτη δεν ηρθε για να δει εσενα, ουτε ειναι δικο σου το νησι, ουτε σε κυνηγουσε και την εδιωχνες..
    με τον γκομενο της ηρθε. αν βρεις συντροφο και πας για τουρισμο και οχι για να βρεις εκεινην, να πας.
    οχι ομως να καραδοκεις στις ιστοριες της και να πας στο καφε που συχναζει για να την βρεις...

    εσυ φρικαρες επειδη δεν ηρθε για σενα, οχι επειδη σε ψαχνει να σε βρει..

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Μα δεν θα της μιλούσα. Θα περίμενα να δω αν θα μου μιλούσε η ίδια. Επίσης, μια κοπέλα που τα είχα παλιά, όταν είχαμε μαλώσει και χωρίσει, και μέναμε σε άλλες πόλεις, μου είχε πει ότι δεν ήθελε να με ξαναδεί κλπ κλπ, και μετά από κάποια χρόνια που τα ξαναλεγαμε μου είχε πει ότι περίμενε πως θα έρθω να τη βρω. Πως ήθελε να έρθω παρόλο που είχε πει πως δεν θέλει να με ξαναδεί. Πώς ξέρω ότι δεν είναι η ίδια περίπτωση; Οκ, πρακτικά συνεχίζει κανονικά τη ζωή της χωρίς εμένα. Αλλά δεν είναι ότι έχει πάρει προφυλάξεις για να μην τη δω. Όσο ήμουν στο νησί θα μπορούσα κάλλιστα να πάω εκεί που είναι αφού ανεβαζε ανελλιπώς στορις. Και αναλύοντας το φροϋδικά, αν ήταν το πρώτο της ταξίδι με αυτον ως σχέση, είναι το λιγότερο περίεργο που ήρθε στο δικό μου νησί. Υποσυνείδητα ήθελε να κάνει τον εαυτό της να σταματήσει να έλκεται από μένα υπαρξιακά ,επιδεικνυοντας τον κοκορομυαλο στο μέρος που την είχα προσκαλέσει εκατοντάδες φορές και είχαμε πολλές φορές πει αστιευομενοι πώς θα τα περνούσαμε αν ερχόταν.

    Πού είναι ο ρομαντισμος σε αυτόν τον κοσμο; Εγώ το φαντάζομαι κάπως ετσι: Θα περίμενα σε ένα παγκάκι έξω από τη δουλειά της. Θα έστελνα κάποιον με μια ανθοδεσμη και το βιβλίο που θα ήταν τελειωμένο και ο αγγελιαφορος μου θα της ελεγε: "υπάρχει κάποιος στο παγκάκι που θέλει να σου μιλήσει. Λέει ότι καταλαβαίνει αν δεν θες να τον δεις, αλλά ήθελε τουλάχιστον να σου δώσει αυτό". Της δειχνει το βιβλιο και εκεινη στρέφει το βλέμμα της προς εμένα, όπου κάθομαι στο παγκάκι, σηκώνω το χέρι μου και της χαμογελάω, όπως ακριβώς οταν με πρωτοειδε. Με κοιταζει εκπληκτη.Δεν πιστεύει ότι το έκανα,ότι ήρθα, από τη μια θέλει να θυμώσει, αλλά από την άλλη δεν μπορεί, γιατί είναι λίγο πριν τις γιορτές και οι δρόμοι είναι στολισμένοι και εγώ είμαι αρκετά κιουτ μέσα στο καινούργιο μου τζακετ. Με πλησιάζει και κάθεται δίπλα μου στο παγκάκι. Δεν κοιταζομαστε.
    -Τι είναι αυτο; ρωτάει,αν και ξέρει, γιατι βλέπει το όνομά της στον τίτλο.
    -Το έγραψα για σένα, της απαντάω. Δεν είναι ανάγκη να το διαβάσεις αν δεν θες, ηθελα απλώς να το έχεις.
    Και μετά μου προτείνει να καθίσουμε για λίγο στο απέναντι καφέ.



    Κατέβασα το φβ για λίγο σήμερα (το προφίλ που χρησιμοποιώ στην ομαδα) Δεν θέλω να καταλήξω να στείλω κανένα βλακώδες μήνυμα πάλι.
    Last edited by Skiouros8; 06-12-2022 at 21:38.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Σκίουρε όχι οι πιθανότητες να έχει θετικό αποτέλεσμα είναι μηδαμινές. Σου έχω αναφέρει πως δεχομουν κι εγώ παρόμοιες συμπεριφορές από έναν τύπο, έως ότου μια μέρα μετά από κάνα χρόνο ήρθε απροσκλητος σπίτι μου. Επακολούθησε ξυλοδαρμός από το τότε σύντροφό μου σε εκείνον. Μπορεί να βρεθείς σε τέτοια θέση. Τώρα ανέφερες για κάποια πρώην σου που αφού χωρίσατε περίμενε να πας να την βρεις. Εδώ υπάρχει μια μεγάλη διαφορά. Με εκείνη είχες σχέση. Με την Φαντασίωση δεν είχες ποτέ κάτι. Επιπλέον είναι με άλλον σύντροφό.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Το ότι είναι με αυτον δεν είναι σίγουρο. Θα μου πεις τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια, οκ, αλλά υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να είναι ακόμα μόνο φίλοι. Δεν έχουν φωτογραφίες αγκαλιά ή να φιλιούνται πχ. Βεβαια εκείνη δεν θα έβγαζε και ποτέ τέτοια φωτο στα σοσιαλ.

    Δεν φοβάμαι ότι θα φάω ξύλο. Και δεν πρόκειται να πάω σε κανένα σπίτι απρόσκλητος. Σε δημόσιο χώρο, σε ελεύθερη χώρα. Τέλος πάντων. Δεν σκοπεύω να κάνω τίποτα άμεσα. Μπορεί και ποτέ. Σήμερα δεν έγραψα καθόλου,έχω το στομάχι μου και κακή, πεσιμιστικη διάθεση. Θα σταματήσω να βλέπω τα στορις της. Το λέω από το καλοκαίρι αυτό και έχουμε φτάσει Δεκέμβρη.
    Last edited by Skiouros8; 07-12-2022 at 00:34.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Σκίουρε βλέπεις κάθε μέρα τα προφίλ τους; Κάθε μέρα από πολλές φορές; Ή μια στο τόσο;
    Σε ρωτάω γιατί καταλαβαίνω πως σου δημιουργεί μια ειδους αρνητικότητα αυτή η ασχολία.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Γνωμη
    By Gtyos in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 18-02-2020, 23:28
  2. Γνώμη για ΚΨΥ
    By dmtx23 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 15
    Last Post: 11-03-2015, 14:21
  3. μια γνώμη;
    By ntoremi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 22-09-2013, 03:03
  4. Μια γνώμη...
    By detected in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 19-01-2013, 00:27
  5. τη γνώμη σας please
    By empar in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 20-04-2011, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •