Τοξική ''σχέση''. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 67
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Αν και μετά μου την είπε ότι εξαφανιστηκα και όταν του είπα για τον τότε φίλο μου, με ειρωνευτηκε λέγοντας "σιγά μην του ήσουν πιστή και να μην του έστησες και άγαλμα!"
    Αν έχει αυτή την εικόνα για εσένα, για ποιο λόγο να θέλει να έχει σχέση μαζί σου?
    Και που σου είπε να τον προκαλέσεις ερωτικά, χάρη σου έκανε!
    Έπρεπε όταν σου είπε πως είσαι ικανή να κερατώσεις, να το κάνεις θέμα και να του πεις πως σε προσβάλλει.
    Βέβαια για να κατέληξε σε αυτό το συμπέρασμα.. ποιος ξέρει τι του είπες ή έκανες.
    Κοιτάς τις αντιδράσεις του, και δεν αναρωτιέσαι καν τους λόγους που συμπεριφέρεται έτσι.
    Αν θεωρήσουμε δεδομένο πως δεν έχεις την πρόθεση να καλύψεις τις ανάγκες του, απλά πήγαινε παρακάτω.
    Αν όμως σε ενδιαφέρει, συζήτησε μαζί του για το τι θέλει και γίνε ξεκάθαρη για το τι θέλεις εσύ.
    Κάλυψε τις όποιες ανάγκες του, με την προϋπόθεση όμως πως θα καλύψει και αυτός τις δικές σου.

    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    παίρνεις τη μπανανοφλουδα και τη πετάς στα σκουπίδια
    Για να μπορείς να νιώσεις “αδιαφορία”, “ψυχρότητα”, “απάθεια”.. πρέπει να είσαι fake.
    Και αν είσαι εσύ fake, τι απαιτήσεις να έχεις απο τον άλλο?!
    Για να πετάς τη μπανανόφλουδα στα σκουπίδια, τουλάχιστον έχεις αισθήματα για το περιβάλλον.

  2. #47
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Και να ήθελα να του στείλω κάτι πιο προκλητικό, έπαιρνα τα μέτρα μου... και να δημοσιεύσει κάτι, δεν θα μου κάνει τίποτα απολύτως.

    Υπέθεσα οτι δεν προσπαθώ αρκετά, και δεν καμαρώνω για αυτό δλδ που έπρεπε να προσπαθήσω για τι σεξ μαζί του.

    Δεν με πήρε τηλέφωνο τότε επειδή δεν μιλάγαμε αφού εγώ είχα δεσμό και έτσι αφού το ήξερε, ούτε μου έστελνε ούτε του έστελνα κάτι. Αν και μετά μου την είπε ότι εξαφανιστηκα και όταν του είπα για τον τότε φίλο μου, με ειρωνευτηκε λέγοντας "σιγά μην του ήσουν πιστή και να μην του έστησες και άγαλμα!"



    Σχετικά με αυτό, αν έχει κοπέλες που τις θέλει πραγματικά, σαφώς και θα κάθεται σούζα.... Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να έχει τις κοπέλες που πραγματικά γουστάρει.
    Δεν χρειάζεται γενικα να στείλεις κάτι πιο προκλητικό....οποιος θέλει να το δει ας το δει από κοντά ...Αλλά εφόσον λες ότι έπαιρνες τα μέτρα σου εσύ ξέρεις...

    Ήθελα να διορθώσω κάτι που είπες πριν στο άλλο σχόλιο που ξαναδιαβασα. Ο τύπος δεν βάζει τις γυναίκες να ξεφτιλιζονται για να δει ποια αξίζει το πουλί του..το ξέρει ότι αξίζεις και το πουλί του και πολλά περισσότερα. Απλά θέλει να τις κάνει να τον παρακαλανε γιατί θέλει να νιώθει ότι ασκεί εξουσία πάνω τους. Για αυτό είναι και χειριστικος.
    Φυσικά και θα σε βγάλει και χαζή και τρελή. Και ότι τον βολεύει....

    Καλά κάνεις και υποψιάζεσαι ότι μιλάει και με άλλες. Και μέσα στα χειριστικα παιχνίδια του θα είναι να σου επιβάλει την ανάγκη του να κάνει σεξ και να μιλάει και με άλλες, κάνοντας σε να πιστεύεις ότι η συμπεριφορά σου τον ώθησε να κάνει κάτι τέτοιο.....και θα σε κάνει να έχεις και ενοχές από πάνω.
    Και αντί να σου ζητήσει συγνωμη θα σε κατηγορήσει ότι εσύ δεν αξίζεις και ότι τον κερατωσες ή ότι πρόκειται να τον κερατωσεις για αυτό και έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει....
    Πιάσε το αυγο και κουρευτο δλδ...

    Εσύ ψάξε να δεις τι θες...

    Αν θες να γίνεσαι θύμα στη τοξικότητα του καθενός πηγαινε στον επόμενο. Ξέρεις πόσοι τετοιοι υπάρχουν....;;

    Αν όμως θες κάποιον άντρα που ξέρει να αγαπάει και να σέβεται, αυτος είναι σίγουρα η λάθος επιλογή. Αυτό είτε το έχει κάποιος είτε δεν το έχει..Δεν μπορείς να διαπραγματευτεις με έναν άντρα να σε εκτιμαει, να σε σέβεται και να σε αγαπάει . Κάποιος που είναι χειριστικος δεν ξέρει να αγαπάει ούτε μπορεί.

  3. #48
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Πρέπει να απεμπλακεις συναισθηματικά εντελώς από όλη τη κατάσταση που βιώνεις. Όσο πιο γρήγορα μπορεσεις να το κάνεις τόσο καλύτερο για σένα. Μπορείς να το κάνεις και γρήγορα.

    Όχι με το να βρεις άλλον. Αλλά με το να γίνει το κλικ στο μυαλό σου.

    Αδιαφορία.

    Ψυχρότητα.

    Απάθεια.

    Αυτός χάνει οχι εσυ...Εσύ μόνο κερδισμένη βγαινεις...Αλλά δεν σε νοιάζει για αυτον ούτε για το τι θα χάσει ή θα κερδίσει... όταν είσαι απαθής και είναι ειλικρινές αυτό.

    Κάνε το δώρο στον εαυτό σου και αφήσε τον στο επόμενο χαπατο που θα 《μπει στη ζωή του》. Αυτό το χαπατο μπορεί να είναι κάποια καινούρια ή μπορεί να είναι και κάποια παλιά του καβατζα, κάποια μαλακω που μπορεί να ξέρεις καλα.......και που της έμεινε καημός. Χαχαχαχα...
    άφησε την στα σκατα!
    Δεν μπορώ να γίνω απαθής, εκτός απο ελάχιστες περιπτώσεις αλλά μαζί του δεν μπορώ. Πάντα θα σκέφτομαι τον τρόπο που φέρθηκε και τα ψέμματα που είπε για να γίνει το δικό του και εγω πιάστηκα κορόιδο και χάπατο(όπως γράφεις και εσυ). Δηλαδή με τον εαυτό μου έχω πρόβλημα, εμένα ''μισώ''.


    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Αν έχει αυτή την εικόνα για εσένα, για ποιο λόγο να θέλει να έχει σχέση μαζί σου?
    Και που σου είπε να τον προκαλέσεις ερωτικά, χάρη σου έκανε!
    Έπρεπε όταν σου είπε πως είσαι ικανή να κερατώσεις, να το κάνεις θέμα και να του πεις πως σε προσβάλλει.
    Βέβαια για να κατέληξε σε αυτό το συμπέρασμα.. ποιος ξέρει τι του είπες ή έκανες.
    Κοιτάς τις αντιδράσεις του, και δεν αναρωτιέσαι καν τους λόγους που συμπεριφέρεται έτσι.
    Μα δεν είχε ούτε έχει σχέση μαζί μου, και ούτε θέλει σχέση. Σεξ θέλει να κάνει... Δεν του είχα πει κάτι, παλιότερα που κάναμε σεξ εγω έκανα και με άλλον, όπως έκανε και αυτός με άλλες, οπότε δεν μπορεί να πει κανείς οτι δεν ήμουν πιστή στον εραστή μου δλδ. στον άνδρα που κάναμε μόνο σεξ και τίποτα άλλο. Στην σχέση μου ήμουν κυρία, και σε οποιαδήποτε σχέση μου αλλά σε κάποιον που σε θέλει μόνο για σεξ, εεε συγνώμη αλλά δεν θα υπάρχει αποκλειστικότητα όταν ούτε ο ίδιος δεν μπορεί να δώσει κάτι τέτοιο.
    Αυτό με τις αντιδράσεις, δεν μπορώ να βγάλω καμία άκρη. Ίσως να φταίει και το γεγονός οτι οι φορές που τον έβλεπα ήταν για σεξ και οχι μια απλή τυπικη επαφή που θα μπορούσαμε να πάμε και μια βόλτα για έναν καφέ πχ. Με τον άλλον που των ''κεράτωνα'', μπορούσαμε να πάμε και για έναν καφέ και να μιλήσουμε χωρίς να υπάρχει θέληση για κάτι παραπάνω.


    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Δεν χρειάζεται γενικα να στείλεις κάτι πιο προκλητικό....οποιος θέλει να το δει ας το δει από κοντά ...

    Ήθελα να διορθώσω κάτι που είπες πριν στο άλλο σχόλιο που ξαναδιαβασα. Ο τύπος δεν βάζει τις γυναίκες να ξεφτιλιζονται για να δει ποια αξίζει το πουλί του..το ξέρει ότι αξίζεις και το πουλί του και πολλά περισσότερα. Απλά θέλει να τις κάνει να τον παρακαλανε γιατί θέλει να νιώθει ότι ασκεί εξουσία πάνω τους. Για αυτό είναι και χειριστικος.
    Φυσικά και θα σε βγάλει και χαζή και τρελή. Και ότι τον βολεύει....

    Καλά κάνεις και υποψιάζεσαι ότι μιλάει και με άλλες. Και μέσα στα χειριστικα παιχνίδια του θα είναι να σου επιβάλει την ανάγκη του να κάνει σεξ και να μιλάει και με άλλες, κάνοντας σε να πιστεύεις ότι η συμπεριφορά σου τον ώθησε να κάνει κάτι τέτοιο.....και θα σε κάνει να έχεις και ενοχές από πάνω.
    Και αντί να σου ζητήσει συγνωμη θα σε κατηγορήσει ότι εσύ δεν αξίζεις και ότι τον κερατωσες ή ότι πρόκειται να τον κερατωσεις για αυτό και έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει....
    Πιάσε το αυγο και κουρευτο δλδ...

    Εσύ ψάξε να δεις τι θες...

    Αν θες να γίνεσαι θύμα στη τοξικότητα του καθενός πηγαινε στον επόμενο. Ξέρεις πόσοι τετοιοι υπάρχουν....;;

    Αν όμως θες κάποιον άντρα που ξέρει να αγαπάει και να σέβεται, αυτος είναι σίγουρα η λάθος επιλογή. Αυτό είτε το έχει κάποιος είτε δεν το έχει..Δεν μπορείς να διαπραγματευτεις με έναν άντρα να σε εκτιμαει, να σε σέβεται και να σε αγαπάει . Κάποιος που είναι χειριστικος δεν ξέρει να αγαπάει ούτε μπορεί.
    Γιατί πιστεύεις οτι αξίζω πολλά περισσότερα και οτι μάλιστα το ξέρει και αυτός οτι αξίζω;

    Κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που λες, με γεμίζει ενοχές και πως ΕΓΩ φταίω που τον σπρώχνω σε άλλες γυναίκες επειδή ''δεν του κρατάω το ενδιαφέρον'' όπως μου έλεγε και λέει συνέχεια.

    Ίσως να μην αξίζω έναν τέτοιο άνδρα δίπλα μου, και ίσως ο χειριστικός να μπορεί και να ξέρει να αγαπάει αλλά όχι εμένα ή κοπέλες σαν εμένα.

  4. #49
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    ίσως ο χειριστικός να μπορεί και να ξέρει να αγαπάει αλλά όχι εμένα ή κοπέλες σαν εμένα.
    Περγαμοντο,ο δικος σου τυπος, στη περιπτωση σου, σε κανει να νομιζεις πως σου φερεται ασχημα με σκοπο να κρινει αυτος αν αξιζεις επιτηδες για να σε βαζει να τρεχεις, θα σε κανει να αμφισβητεις τον εαυτο σου, θα σε γεμιζει με ενοχες και θα σε βαζει συνεχως να απολογεισαι για το ποια εισαι και για τις προθεσεισ σου.Οσο ενταξει και να εισαι, θα σε κανει να νιωθεις λιγη και θα σε αποδυναμωνει. Δεν θα ακουσεις ποτε συγνωμη, παντα εσυ θα φταις. Ενας ανθρωπος που ξερει τι ειναι αγαπη και σεβασμος δεν συμπεριφερεται ετσι σε αλλους. Ειναι λαθος να σκεφτεσαι οτι μπορει να αγαπησει αλλες και οχι εσενα, γιατι αυτο ενισχυει τις ενοχες σου οτι ΕΣΥ δεν κανεις κατι σωστα και οτι εισαι λιγη. Λαθος σκεπτικο τελειως. Για σκεψου αυτος να εχει σχεση με καποια αλλη γυναικα? Αυτη ειναι μεγαλυτερο κοροιδο που κανει πραγματα πισω απο τη πλατη της. Με καμια δεν μπορει να ειναι ενταξει.....

    δεν εχεις λογο να μισεις κανεναν ουτε τον εαυτο σου ουτε εκεινον. Οτι εγινε, εγινε.

    Σε εκανε να νιωσεις ασχημα? Ναι. Πιαστηκες κοροιδο? Ναι. Συμβαινουν αυτα στη ζωη? Ναι. Σε ολους? Ναι. Τελειωσε. Αυτο ητανε. Σιτ χαπενς ντιαρ. Αποσυνδεσου απο τη ντραμα κουιν που εχεις μεσα σου....

    Εκτος και αν νομιζεις οτι προκειται για κελεπουρι. Αν σου αρεσουν τετοιοι αντρες, εγω παω πασο. Προσωπικα θα ξενερωνα.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Μα δεν είχε ούτε έχει σχέση μαζί μου, και ούτε θέλει σχέση. Σεξ θέλει να κάνει... Δεν του είχα πει κάτι, παλιότερα που κάναμε σεξ εγω έκανα και με άλλον, όπως έκανε και αυτός με άλλες, οπότε δεν μπορεί να πει κανείς οτι δεν ήμουν πιστή στον εραστή μου δλδ. στον άνδρα που κάναμε μόνο σεξ και τίποτα άλλο. Στην σχέση μου ήμουν κυρία, και σε οποιαδήποτε σχέση μου αλλά σε κάποιον που σε θέλει μόνο για σεξ, εεε συγνώμη αλλά δεν θα υπάρχει αποκλειστικότητα όταν ούτε ο ίδιος δεν μπορεί να δώσει κάτι τέτοιο.
    Αυτό με τις αντιδράσεις, δεν μπορώ να βγάλω καμία άκρη. Ίσως να φταίει και το γεγονός οτι οι φορές που τον έβλεπα ήταν για σεξ και οχι μια απλή τυπικη επαφή που θα μπορούσαμε να πάμε και μια βόλτα για έναν καφέ πχ. Με τον άλλον που των ''κεράτωνα'', μπορούσαμε να πάμε και για έναν καφέ και να μιλήσουμε χωρίς να υπάρχει θέληση για κάτι παραπάνω.
    Λες οτι θέλει σεξ, ενώ και που τον παρακαλάς δεν το κάνει.
    Πιστεύεις πως έχει ανάγκη τις φωτογραφίες σου για να πάει με άλλη?
    Όλα αυτά που λες οτι έχει πει για ΣΜΝ, οτι δεν ήσουν πιστή στον άλλο, οτι σε έβριζε όταν πήγαινες με άλλους κτλ δείχνουν πως απο εσένα θέλει σχέση... όσο περίεργο και αν σου φαίνεται.
    Σημασία (σε σχέση με εκείνον) δεν έχει το τι όντως έκανες εσύ.. αλλά το τι πιστεύει εκείνος για εσένα.
    Και απο αυτά που λες, μου δίνεις την εντύπωση πως ενώ θέλει σχέση απο εσένα, πιστεύει πως είσαι ακατάλληλη.
    Με τον τρόπο του προσπαθεί να σε αναγκάσει να φτάσεις στο επίπεδο σχέσης (που έχει στο μυαλό του) και όταν δεν το κάνεις απογοητεύεται και ξενερώνει.
    Απο τη δική του πλευρά δε νιώθει πως χάνει κάτι, αφού έτσι κι αλλιώς δε θα είχε ποτέ αυτό που ήθελε απο εσένα.

    Λες σε προηγούμενο μήνυμα..
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Αν φυσιολογικές σχέσεις κάνω μια στο τόσο ή τις κυνηγάω με το τουφέκι, τότε δεν σημαίνει οτι δεν μου αρέσουν. Απλά δεν τις έχω, και για να μην τις έχω κάποιος λόγος θα υπάρχει. Άρα μήπως δεν αξίζω να έχω κάτι καλό δίπλα μου;
    Ναι, θα υπάρχει κάποιος ή κάποιοι λόγοι που δεν έχεις φυσιολογική σχέση αλλά δεν μπορούμε να τους διακρίνουμε μόνο απο αυτά που έχεις γράψει...
    και αυτός προσπαθεί να τους διορθώσει ή να τους παραβλέψει με κάποιο άλλο αντάλλαγμα.
    Είναι σα να σου λέει "οκ, αφού ενδιαφέρεσαι όντως όπως λες, απέδειξε το"
    Μπορεί να κάνω λάθος, και ο τύπος να περνάει την ώρα του.. αλλά νομίζω πως κάτι καλύτερο θα έβρισκε..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Λες οτι θέλει σεξ, ενώ και που τον παρακαλάς δεν το κάνει.
    Πιστεύεις πως έχει ανάγκη τις φωτογραφίες σου για να πάει με άλλη?
    Όλα αυτά που λες οτι έχει πει για ΣΜΝ, οτι δεν ήσουν πιστή στον άλλο, οτι σε έβριζε όταν πήγαινες με άλλους κτλ δείχνουν πως απο εσένα θέλει σχέση... όσο περίεργο και αν σου φαίνεται.
    Σημασία (σε σχέση με εκείνον) δεν έχει το τι όντως έκανες εσύ.. αλλά το τι πιστεύει εκείνος για εσένα.
    Και απο αυτά που λες, μου δίνεις την εντύπωση πως ενώ θέλει σχέση απο εσένα, πιστεύει πως είσαι ακατάλληλη.
    Με τον τρόπο του προσπαθεί να σε αναγκάσει να φτάσεις στο επίπεδο σχέσης (που έχει στο μυαλό του) και όταν δεν το κάνεις απογοητεύεται και ξενερώνει.
    Απο τη δική του πλευρά δε νιώθει πως χάνει κάτι, αφού έτσι κι αλλιώς δε θα είχε ποτέ αυτό που ήθελε απο εσένα.

    Λες σε προηγούμενο μήνυμα..

    Ναι, θα υπάρχει κάποιος ή κάποιοι λόγοι που δεν έχεις φυσιολογική σχέση αλλά δεν μπορούμε να τους διακρίνουμε μόνο απο αυτά που έχεις γράψει...
    και αυτός προσπαθεί να τους διορθώσει ή να τους παραβλέψει με κάποιο άλλο αντάλλαγμα.
    Είναι σα να σου λέει "οκ, αφού ενδιαφέρεσαι όντως όπως λες, απέδειξε το"
    Μπορεί να κάνω λάθος, και ο τύπος να περνάει την ώρα του.. αλλά νομίζω πως κάτι καλύτερο θα έβρισκε..
    απο που συμπεραινουμε οτι θα εβρισκε κατι καλυτερο ;
    εγω πιστευω οτι ο τυπος ειναι τερμα κομπλεξικος.
    εχει φαει χιλοπιτες ξεγυρισμενες απο οσες ηθελε και βρηκε μια κοπελα που τουε χει αδυναμια για να της κανει την ζωη πατινι, να την τρεχει, να την ξεφτιλιζει, για να παρει το αιμα του πισω που δενε χει πέραση σε αυτες που θελει.
    ΚΟΠΜΠΛΕΞΑΡΑ ΜΕΓΑΛΗ.

  7. #52
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Μα αυτό θέλει, η κοπέλα να τον παρακαλάει και να ξεφτιλιζεται, να κάνει οτιδήποτε της ζητήσει για να δει αν αξίζει η κάθε κοπέλα το πουλί του. Έχω σοβαρές υποψίες πως αν κάποια άγνωστη του στείλει κάποια καλή και προκλητική φωτογραφία, δεν θα διστάσει να κάνει σεξ μαζί της...

    Στην χθεσινή μας συζήτηση, αφού δεν μπορούσε να με βγάλει χαζή και τρελή, τότε με έβγαλε ανασφαλής επειδή του έλεγα πως κάτι καλύτερο βρήκες στις άλλες από εμένα. Μου είπε πως δεν είναι καλύτερες από εμένα απλά εγώ δεν του κρατάω το ενδιαφέρον και πως έκανε σεξ με μια κοπέλα που δεν ήταν τόσο καλή όσο περίμενε και σκεφτόταν εμένα εκείνη την ώρα! Πως αν θέλω, πρέπει να αλλάξω πορεία και να κάνω τα σωστά (δλδ να του κρατάω το ενδιαφέρον με προκλητικές φωτογραφίες), αλλιώς θα με μπλοκάρει από παντού. Του είπα πως θα αλλάξω πορεία και δεν θα κάνω τίποτα απολύτως. Με απείλησε να το θυμάμαι αυτό και να μην του ξαναστείλω μήνυμα. Και ήθελε και αποκλειστικοτητα από εμένα.
    Είναι παίκτης μαζί σου. Αδίστακτος. Και ξέρει να σε παίζει καλά, γιατί τον παίρνει. Από τη στιγμή που έχει πάρει ως feedback το ότι είσαι ευάλωτη.

    Από τη δική σου πλευρά, σε γεμίζει αυτού του είδους η χειριστικότητα;

  8. #53
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Περγαμοντο,ο δικος σου τυπος, στη περιπτωση σου, σε κανει να νομιζεις πως σου φερεται ασχημα με σκοπο να κρινει αυτος αν αξιζεις επιτηδες για να σε βαζει να τρεχεις, θα σε κανει να αμφισβητεις τον εαυτο σου, θα σε γεμιζει με ενοχες και θα σε βαζει συνεχως να απολογεισαι για το ποια εισαι και για τις προθεσεισ σου.Οσο ενταξει και να εισαι, θα σε κανει να νιωθεις λιγη και θα σε αποδυναμωνει. Δεν θα ακουσεις ποτε συγνωμη, παντα εσυ θα φταις. Ενας ανθρωπος που ξερει τι ειναι αγαπη και σεβασμος δεν συμπεριφερεται ετσι σε αλλους. Ειναι λαθος να σκεφτεσαι οτι μπορει να αγαπησει αλλες και οχι εσενα, γιατι αυτο ενισχυει τις ενοχες σου οτι ΕΣΥ δεν κανεις κατι σωστα και οτι εισαι λιγη. Λαθος σκεπτικο τελειως. Για σκεψου αυτος να εχει σχεση με καποια αλλη γυναικα? Αυτη ειναι μεγαλυτερο κοροιδο που κανει πραγματα πισω απο τη πλατη της. Με καμια δεν μπορει να ειναι ενταξει.....

    δεν εχεις λογο να μισεις κανεναν ουτε τον εαυτο σου ουτε εκεινον. Οτι εγινε, εγινε.

    Σε εκανε να νιωσεις ασχημα? Ναι. Πιαστηκες κοροιδο? Ναι. Συμβαινουν αυτα στη ζωη? Ναι. Σε ολους? Ναι. Τελειωσε. Αυτο ητανε. Σιτ χαπενς ντιαρ. Αποσυνδεσου απο τη ντραμα κουιν που εχεις μεσα σου....

    Εκτος και αν νομιζεις οτι προκειται για κελεπουρι. Αν σου αρεσουν τετοιοι αντρες, εγω παω πασο. Προσωπικα θα ξενερωνα.
    Εγω νομίζω πως μέσα του υπάρχουν κάποια ψίγματα αγάπης, δεν γίνεται να μην αγαπάει κανέναν, απλά οτι εμένα. Δεν λέω να με αγαπάει σαν γυναίκα αλλά σαν άνθρωπος. Και αυτά που με βάζει να τρέχω, του ανεβαίνει η αυτοπεποίθηση οτι κάποια κοπέλα τον κυνηγάει και τον παρακαλάει για σεξ.
    Εσυ θα ξενέρωνες αλλά εγω δεν μπορώ να αποδεχτώ το οτι αφού τα κάνω σωστά, τότε γιατί δεν έχω το αποτέλεσμα που θέλω. Αυτό νομίζω οτι είναι το κλειδί στο οτι συνεχίζω, οτι δεν μπορώ να αποδεχτώ οτι χάνω. Αν και ξέρω πολύ καλά γιατί χάνω. Ή ίσως τελικά να μου αρέσει και το δράμα και να κλαίγομαι, δεν ξέρω.


    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Λες οτι θέλει σεξ, ενώ και που τον παρακαλάς δεν το κάνει.
    Πιστεύεις πως έχει ανάγκη τις φωτογραφίες σου για να πάει με άλλη?
    Όλα αυτά που λες οτι έχει πει για ΣΜΝ, οτι δεν ήσουν πιστή στον άλλο, οτι σε έβριζε όταν πήγαινες με άλλους κτλ δείχνουν πως απο εσένα θέλει σχέση... όσο περίεργο και αν σου φαίνεται.....

    ............και αυτός προσπαθεί να τους διορθώσει ή να τους παραβλέψει με κάποιο άλλο αντάλλαγμα.
    Είναι σα να σου λέει "οκ, αφού ενδιαφέρεσαι όντως όπως λες, απέδειξε το"
    Μπορεί να κάνω λάθος, και ο τύπος να περνάει την ώρα του.. αλλά νομίζω πως κάτι καλύτερο θα έβρισκε..
    Δεν υπάρχει ΟΥΤΕ μία πιθανότητα ΑΥΤΟΣ ο άνδρας να θέλει σχέση απο ΕΜΕΝΑ, απλά με τις εξετάσεις θέλει να με ξεφτιλήσει οτι είμαι μια του δρόμου που δεν ξέρει με ποιους κάνει σεξ, ενώ αυτός είναι ο ''καλός'' που πηγαίνει μόνο με κοπέλες που είναι επιλεκτικές και δεν τις πηδ@ει οτι έμψυχο ον έχει πέος.

    Τι να διορθώσει ακριβώς; Αυτό κάνει, ''αν ενδιαφέρεσαι, απόδειξέ το... αν θες να σε πηδήξω, τότε καυλωσέ με καλά και σωστά αλλιώς δεν σε πηδάω''. Μπορεί να περνάει την ώρα του μαζί μου οχι επειδή του αρέσει αλλά ίσως επειδή θέλει να παίζει και δεν βρίσκει καμία άλλη που να θέλει να παίξει.


    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απο που συμπεραινουμε οτι θα εβρισκε κατι καλυτερο ;
    εγω πιστευω οτι ο τυπος ειναι τερμα κομπλεξικος.
    εχει φαει χιλοπιτες ξεγυρισμενες απο οσες ηθελε και βρηκε μια κοπελα που τουε χει αδυναμια για να της κανει την ζωη πατινι, να την τρεχει, να την ξεφτιλιζει, για να παρει το αιμα του πισω που δενε χει πέραση σε αυτες που θελει.
    ΚΟΠΜΠΛΕΞΑΡΑ ΜΕΓΑΛΗ.
    Θα έβρισκε κάτι καλύτερο απο το γεγονός οτι είναι όμορφος και ευγενικός, και έτσι σε ρίχνει... Το αν θα σε κρατήσει είναι άλλο θέμα αλλά σε ρίχνει εύκολα. Κομπλεξικός πιστεύω και εγω οτι είναι, όπως και ανασφαλής όπου έχει βρει μια κοπελίτσα και το παίζει μάγκας και πέρνει την επιβεβαίωση.


    Quote Originally Posted by ozric82 View Post
    Είναι παίκτης μαζί σου. Αδίστακτος. Και ξέρει να σε παίζει καλά, γιατί τον παίρνει. Από τη στιγμή που έχει πάρει ως feedback το ότι είσαι ευάλωτη.

    Από τη δική σου πλευρά, σε γεμίζει αυτού του είδους η χειριστικότητα;
    Ευάλωτη και δεδομένη, ξέρει πως θα με χειριστεί και θα με φέρει στα νερά του. Κάποιες στιγμές αντιλαμβάνομαι οτι με δουλεύει αλλά ξαναπέφτω επειδή είμαι ηλίθια.
    Δεν με γεμίζει, αλλά δεν μπορώ να τον βγάλω απο το μυαλο μου.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Εγω νομίζω πως μέσα του υπάρχουν κάποια ψίγματα αγάπης, δεν γίνεται να μην αγαπάει κανέναν, απλά οτι εμένα. Δεν λέω να με αγαπάει σαν γυναίκα αλλά σαν άνθρωπος. Και αυτά που με βάζει να τρέχω, του ανεβαίνει η αυτοπεποίθηση οτι κάποια κοπέλα τον κυνηγάει και τον παρακαλάει για σεξ.
    Εσυ θα ξενέρωνες αλλά εγω δεν μπορώ να αποδεχτώ το οτι αφού τα κάνω σωστά, τότε γιατί δεν έχω το αποτέλεσμα που θέλω. Αυτό νομίζω οτι είναι το κλειδί στο οτι συνεχίζω, οτι δεν μπορώ να αποδεχτώ οτι χάνω. Αν και ξέρω πολύ καλά γιατί χάνω. Ή ίσως τελικά να μου αρέσει και το δράμα και να κλαίγομαι, δεν ξέρω.




    Δεν υπάρχει ΟΥΤΕ μία πιθανότητα ΑΥΤΟΣ ο άνδρας να θέλει σχέση απο ΕΜΕΝΑ, απλά με τις εξετάσεις θέλει να με ξεφτιλήσει οτι είμαι μια του δρόμου που δεν ξέρει με ποιους κάνει σεξ, ενώ αυτός είναι ο ''καλός'' που πηγαίνει μόνο με κοπέλες που είναι επιλεκτικές και δεν τις πηδ@ει οτι έμψυχο ον έχει πέος.

    Τι να διορθώσει ακριβώς; Αυτό κάνει, ''αν ενδιαφέρεσαι, απόδειξέ το... αν θες να σε πηδήξω, τότε καυλωσέ με καλά και σωστά αλλιώς δεν σε πηδάω''. Μπορεί να περνάει την ώρα του μαζί μου οχι επειδή του αρέσει αλλά ίσως επειδή θέλει να παίζει και δεν βρίσκει καμία άλλη που να θέλει να παίξει.




    Θα έβρισκε κάτι καλύτερο απο το γεγονός οτι είναι όμορφος και ευγενικός, και έτσι σε ρίχνει... Το αν θα σε κρατήσει είναι άλλο θέμα αλλά σε ρίχνει εύκολα. Κομπλεξικός πιστεύω και εγω οτι είναι, όπως και ανασφαλής όπου έχει βρει μια κοπελίτσα και το παίζει μάγκας και πέρνει την επιβεβαίωση.




    Ευάλωτη και δεδομένη, ξέρει πως θα με χειριστεί και θα με φέρει στα νερά του. Κάποιες στιγμές αντιλαμβάνομαι οτι με δουλεύει αλλά ξαναπέφτω επειδή είμαι ηλίθια.
    Δεν με γεμίζει, αλλά δεν μπορώ να τον βγάλω απο το μυαλο μου.
    αυτο που αναρωτιεσαι ειναι ευκολο να απαντηθει.
    δεν εχεις το αποτελεσμα που θελεις, γιατι αυτος δεν εχει σκοπο να μπει σε κατι νορμαλ μαζι σου.
    ο σκοπος του ειναι να σε τρεχει για να τονωνει τον πεσμενο του εγωισμο.
    και οσο του κανεις τα "κεφια", θα τρως απορριψη.
    η μονη περιπτωση να ενδιαφερθει για εσενα, ειναι να σταματησεις να τον παρακαλας.
    δεν σου λεω οτι ΘΑ ενδιαφερθει. σου λεω οτι ειναι η μοναδικη περιπτωση να εχεις πιθανοτητα να ενδιαφερθει...

  10. #55
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτο που αναρωτιεσαι ειναι ευκολο να απαντηθει.
    δεν εχεις το αποτελεσμα που θελεις, γιατι αυτος δεν εχει σκοπο να μπει σε κατι νορμαλ μαζι σου.
    ο σκοπος του ειναι να σε τρεχει για να τονωνει τον πεσμενο του εγωισμο.
    και οσο του κανεις τα "κεφια", θα τρως απορριψη.
    η μονη περιπτωση να ενδιαφερθει για εσενα, ειναι να σταματησεις να τον παρακαλας.
    δεν σου λεω οτι ΘΑ ενδιαφερθει. σου λεω οτι ειναι η μοναδικη περιπτωση να εχεις πιθανοτητα να ενδιαφερθει...
    Καλέ δεν είπα εγω να μπει σε κάτι νορμάλ μαζί μου, άσε που και να συμβεί αυτό δεν νομίζω να ηρεμώ ούτε 1 ώρα απο τις 24 της ημέρας επειδή θα σκέφτομαι αν με κερατώνει κλπ κλπ. Εγω σεξ θέλω να κάνω μαζί του, όπως κάναμε και στο παρελθόν.
    Μπορεί να με τρέχει απλά και για τον εγωισμό του αλλά και γιατί δεν με θέλει και τόσο και με αυτόν τον τρόπο καθυστερεί στο να με συναντήσει, βρίσκοντας δικαιολογίες.

    Είχα σταματήσει να τον παρακαλάω για 1 χρόνο και δεν έκανε κάτι... Ίσως βέβαια να μην έκανε κάτι επειδή την τελευταία φορά που μου ζήτησε να βρεθούμε, εγω τον άφησα στο ''διαβάστηκε''.

  11. #56
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Εγω σεξ θέλω να κάνω μαζί του, όπως κάναμε και στο παρελθόν.
    Έχεις ποτέ σκεφτεί, γιατί συνεχίζεις να θέλεις σεξ μαζί του αφού κατά δική σου ομολογία:

    α. δεν ήταν και ό,τι καλύτερο είχες στον τομέα αυτόν,
    β. είναι χειριστικός σκατοχαρακτήρας που σε μεταχειρίζεται σα σκουπίδι.


    Αν βρεις την αιτία θα βρεις και τη λύση. Λογικά σκεφτόμενος άνθρωπος πάντως, με αυτοσεβασμό και αυτοεκτίμηση, θα τον έκανε πάραυτα ctrl+alt+del.

    Μήπως το γεγονός ότι έχεις μια προβληματική, μη-σχέση, σε ικανοποιεί κατά βάθος; Τί σε γεμίζει η παρουσία του στη ζωή σου και ξαναπέφτεις, δεν μας είπες;

  12. #57
    Honorata
    Guest
    Καταρχάς ο δικός σου δεν θέλει σχέση από σένα. Αλλά αυτό είναι καλό για σένα. Δεν μπορούν να αγαπήσουν όλοι οι άνθρωποι, υπάρχουν και άτομα που τμήματα του εγκεφάλου τους όπου βρίσκεται η ενσυναισθηση και όλα τα άλλα συναισθήματα υπολειτουργουν. Αυτοί οι άνθρωποι βλέπουν τους άλλους και κοπιάρουν το συναίσθημα τους ,μπορούν να σου μιλάνε για το τι είναι αγάπη αλλα στην ουσία είναι αδύνατο να το νιώσουν οι ίδιοι. Γενικά μιλώντας.

    Αλλά ακόμα και να μπορούσαν όλοι να αγαπήσουν, τότε πολλοί λιγοι έχουν τη δύναμη να αγαπούν με υγιή τρόπο. Οι περισσότεροι βγάζουν τα τραύματα, τις ανασφάλειες και τους φόβους τους στη σχέση τους για αυτό και υπάρχουν τόσες τοξικές σχέσεις και χειριστικες συμπεριφορές. Πρέπει να έχεις πολλή ψυχική ανθεκτικότητα να μπορείς να αγαπάς με υγιή τρόπο προσπερνώντας τα τραύματα σου.

    Αλλά και να ήθελε ο συγκεκριμένος σχέση από σένα , γιατί να σε βάλει αυτός σε δοκιμασίες για το αν αξίζεις και να μην τον βάλεις εσύ σε δοκιμασία για το εάν αξίζει εκείνος να είναι δίπλα σου στη τελική ; γιατί να επιλέξει αυτός εσένα και όχι εσύ αυτόν; ποιο έξυπνος είναι αυτός; που αυτός δεν σε βάζει σε καμία δοκιμασία για να σε επιλέξει, απλά σου φέρεται έτσι για να γουστάρει.

    Το να αδιαφορησεις που σου λένε και να κολλήσει εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Στη περίπτωση που σε παίζει επειδή θέλει ΚΑΤΙ από σένα και όχι ΕΣΕΝΑ, οι πιθανότητες να κολλήσει με την αδιαφορία σου είναι απειροελάχιστες. Αν είναι ψυχρός και αυτό που κάνει σε σένα το κάνει και σε άλλες, και ο τύπος είναι χτυπάω και φεύγω δεν πρόκειται να ψυχανεμιστει. θα του χτυπήσει λίγο άσχημα η αδιαφορία σου επειδή δεν θα είναι μαθημενος σε αυτή τη συμπεριφορά σου αλλα θα προσπεράσει εύκολα.

    Το αν θα κολλήσει κρίνεται από τη δική του ευαλωτοτητα προς τα εσένα. (Αν υπάρχει)
    Αλλά και να κολλήσει δώρο άδωρο θα είναι, από τη στιγμή που τον έχεις απορρίψει ως ακατάλληλο για τα δικά σου στάνταρ, τι να τον κάνεις ?

    Τώρα σόρρυ αλλά ευάλωτη δεν είσαι , κολλημένη είσαι...... να τρέφεις αισθήματα για κάποιον , να μην ανταποκρίνεται και να μη μπορείς να ξεκολλήσεις το καταλαβαίνω. Που και πάλι.........

    Αλλά για το κρεβάτι τόσος χαμός;
    Σου έχω νέα...πουλί όλοι οι άντρες έχουν, και καρδιά έχουν ορισμένοι και μάλιστα μεγαλύτερη από τη δική του...
    Σιγά το κελεπούρι...

  13. #58
    Honorata
    Guest
    Και που τον άφησες στο "διαβάστηκε" στα αρχ@@@ του ....

  14. #59
    Honorata
    Guest
    Αυτό της είπα και εγώ να κάνει....να βάλει τη λογική της μπροστα και να αποστασιοποιηθει από το συναίσθημα για να κάνει delete. Αλλά λέει ότι δεν μπορεί......μάλλον δεν μπορούν να το κάνουν όλοι αυτό.

    Η συγκεκριμένη ισως και να μη θέλει. Την τρέφει να τον έχει εξιδανικευμένο και να το αναπαραγει στο μυαλο της.

    Διάλεξες να ταλαιπωρησεις τον εαυτό σου με την επιλογή της εξιδανίκευσης καλύτερα να το ξανά σκεφτείς.....
    Quote Originally Posted by ozric82 View Post
    Έχεις ποτέ σκεφτεί, γιατί συνεχίζεις να θέλεις σεξ μαζί του αφού κατά δική σου ομολογία:

    α. δεν ήταν και ό,τι καλύτερο είχες στον τομέα αυτόν,
    β. είναι χειριστικός σκατοχαρακτήρας που σε μεταχειρίζεται σα σκουπίδι.


    Αν βρεις την αιτία θα βρεις και τη λύση. Λογικά σκεφτόμενος άνθρωπος πάντως, με αυτοσεβασμό και αυτοεκτίμηση, θα τον έκανε πάραυτα ctrl+alt+del.

    Μήπως το γεγονός ότι έχεις μια προβληματική, μη-σχέση, σε ικανοποιεί κατά βάθος; Τί σε γεμίζει η παρουσία του στη ζωή σου και ξαναπέφτεις, δεν μας είπες;

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Είχα σταματήσει να τον παρακαλάω για 1 χρόνο και δεν έκανε κάτι... Ίσως βέβαια να μην έκανε κάτι επειδή την τελευταία φορά που μου ζήτησε να βρεθούμε, εγω τον άφησα στο ''διαβάστηκε''.
    Περίμενες να τον αφήσεις στο "διαβάστηκε" και να σε κυνηγήσει?!
    Με το "διαβάστηκε" ακύρωσες κάθε επιχείρημα που θα είχε για να το κάνει.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Τοξική ή όχι σχέση;
    By optimusprime in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 29-03-2022, 15:33
  2. Τοξική αδελφική σχεση-διατροφικες διαταραχες
    By Εβη2020 in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 15
    Last Post: 27-08-2020, 21:29
  3. Τοξικος ανθρωπος ή τοξικη σχεση?
    By GeorgeGr1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 29-11-2017, 00:50
  4. Τοξική φίλη ΙΙ
    By lullaby_ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 29-04-2017, 12:06
  5. κατάθλιψη απο τοξική σχέση
    By nikitin in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 55
    Last Post: 29-11-2013, 15:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •