Τρακαρα με το αμάξι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    5

    Τρακαρα με το αμάξι

    Τρακαρα με το αμάξι 2η φορά. Και έκανα ζημιά όπου κοστολογείται στα 1000 τουλάχιστον. Είναι η δεύτερη φορά που παθαίνω τρακάρισμα. Το πρώτο δεν ήταν δικιά μου ευθύνη εξ ολοκλήρου αλλά τώρα την δεύτερη φορά ήμουν μεθυσμένος και οδήγησα. Αποτελέσμα ήταν να τράκαρω 20 μέτρα κυριολεκτικά έξω από το σπιτι μου. Μέσα σε 2 χρόνια έχω τρακάρει με 2 διαφορετικά άμαξια. Νιώθω ένα βάρος για την οικογένεια μου πλέον που τους ξεζουμιζω οικονομικά. Είμαι φοιτητής και λόγο φόρτου της σχολής δεν έχω την δυνατότητα να δουλέψω για να βγάλω τα έξοδα. Νιώθω σαν ανίκανος για την αμέλεια μου και την αχαριστία μου. Νιώθω απαίσια που δεν μπορώ να σηκώσω το βάρος και να μην μπορώ να αναλάβω τις ευθύνες μου αλλά και παράλληλα να προκαλώ άγχος και στεναχώρια στους δικούς μου ανθρώπους λόγο της ανευθυνότητας μου. Είχα δοκιμάσει στο παρελθόν να δουλέψω στο παρελθόν όταν έπαθα το πρώτο τρακάρισμα αλλά το αποτέλεσμα ήταν να παραμέλησβ εντελώς την σχολή μου επειδή είναι εξαιρετικά υψηλών απαιτήσεων. Είμαι παιδί από την επαρχία οι γονείς μου πληρώνουν 2 ενοίκια επειδή είμαστε 2 αδέρφια σε 2 διαφορετικές πόλεις και δουλεύει μόνο ο ένας γονέας από τους δύο. Και δεν ξέρω τι να κάνω έτσι όπως τα έκανα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    αυτο που κανεις ειναιπολυ σοβαρο.οχι το τρακαρισμα και ολα τα αλλα που γραφεις αλλα οτι οδηγας μεθυσμενος.
    εχε υπ οψην σου οτι σε περιπτωση ατυχηματος δυστυχηματος και εφ οσον αποδειχτει οτι ησουν μεθυσμενος πας για κακουργημα συν οτι η ασφαλιστικη εταιρια θα αρνηθει την οικονομικη σου ασφαλιση. αυτο σημαινει οτι η εταιρια θα αποζημειωσει αυτον που θα πατησεις αλλα μετα θα στραφει εναντιων σου και δεν θα σου μεινει τιποτα.

    προσεξε πως λυσσαγε η μανα του παντελη παντελιδη τοσα χρονια ακριβως για αυτον τον λογο το εκανε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Tasosppn View Post
    Τρακαρα με το αμάξι 2η φορά. Και έκανα ζημιά όπου κοστολογείται στα 1000 τουλάχιστον. Είναι η δεύτερη φορά που παθαίνω τρακάρισμα. Το πρώτο δεν ήταν δικιά μου ευθύνη εξ ολοκλήρου αλλά τώρα την δεύτερη φορά ήμουν μεθυσμένος και οδήγησα. Αποτελέσμα ήταν να τράκαρω 20 μέτρα κυριολεκτικά έξω από το σπιτι μου. Μέσα σε 2 χρόνια έχω τρακάρει με 2 διαφορετικά άμαξια. Νιώθω ένα βάρος για την οικογένεια μου πλέον που τους ξεζουμιζω οικονομικά. Είμαι φοιτητής και λόγο φόρτου της σχολής δεν έχω την δυνατότητα να δουλέψω για να βγάλω τα έξοδα. Νιώθω σαν ανίκανος για την αμέλεια μου και την αχαριστία μου. Νιώθω απαίσια που δεν μπορώ να σηκώσω το βάρος και να μην μπορώ να αναλάβω τις ευθύνες μου αλλά και παράλληλα να προκαλώ άγχος και στεναχώρια στους δικούς μου ανθρώπους λόγο της ανευθυνότητας μου. Είχα δοκιμάσει στο παρελθόν να δουλέψω στο παρελθόν όταν έπαθα το πρώτο τρακάρισμα αλλά το αποτέλεσμα ήταν να παραμέλησβ εντελώς την σχολή μου επειδή είναι εξαιρετικά υψηλών απαιτήσεων. Είμαι παιδί από την επαρχία οι γονείς μου πληρώνουν 2 ενοίκια επειδή είμαστε 2 αδέρφια σε 2 διαφορετικές πόλεις και δουλεύει μόνο ο ένας γονέας από τους δύο. Και δεν ξέρω τι να κάνω έτσι όπως τα έκανα.
    τι θα ελεγες, να κοψεις το αλκοολ για αρχη;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    5
    Έκανα χαζομάρα γιατί δεν πίνω. Είχα να πιω 9 μήνες γιατί λόγο διατροφής δεν έπινα καθόλου. Είχα πάει στο μαγαζί του χωριού και κατέβηκα με το αμάξι. Και μετά όταν γύρισα τρακαρα 20 μέτρα από το σπίτι μου μόνος μου πάνω σε ένα τοίχο. Το ατύχημα το κάλυψα γιατί έβαλα έναν οδηγό που δεν ήταν μεθυσμένος προκειμένου να γίνει η ασφάλεια κανονικά. Εννοείται βγήκα ασφαλής δεν ήταν σοβαρό το ατύχημα απλά εμένα με ενδιαφέρει η οικονομική ζημιά που προέκυψε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Tasosppn View Post
    Έκανα χαζομάρα γιατί δεν πίνω. Είχα να πιω 9 μήνες γιατί λόγο διατροφής δεν έπινα καθόλου. Είχα πάει στο μαγαζί του χωριού και κατέβηκα με το αμάξι. Και μετά όταν γύρισα τρακαρα 20 μέτρα από το σπίτι μου μόνος μου πάνω σε ένα τοίχο. Το ατύχημα το κάλυψα γιατί έβαλα έναν οδηγό που δεν ήταν μεθυσμένος προκειμένου να γίνει η ασφάλεια κανονικά. Εννοείται βγήκα ασφαλής δεν ήταν σοβαρό το ατύχημα απλά εμένα με ενδιαφέρει η οικονομική ζημιά που προέκυψε.
    ΕΤΥΧΕ και δεν ηταν σοβαρο το ατυχημα. μπορουσες να ειχες σκοτωθει στα 20, το φανταζεσαι;; αληθεια, το σκεφτηκες σοβαρα οτι θα σκοτωνοσουν; να σκοτωθεις εντελως. GAME OVER. σαν μαλακας να σκοτωθεις για το τπτ. χωρις να ζησεις τπτ στην ζωη σου. σαν μαλακας...
    η ακομα χειροτερα, να σκοτωσεις καποιον....

    εφοσον δεν εισαι αλκοολικος, δεν πειραζει που ηπιες. πειραζει που οδηγησες.
    μακαρι να σε ειχαν βρει σε αλκοτεστ να σου παρουν πινακιδες και διπλωμα , να γλυτωσεις το ατυχημα...


    δες το σαν μια δευτερη ευκαιρια στην ζωη. ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.
    μια δευτερη ευκαιρια για να ζησεις. γιατι, απο τυχη ζεις και γκρινιαζεις για την οικονομικη ζημια. να μην γκρινιαζεις. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ. καποιος, κατι ή τιποτε σου εδωσε μια δευτερη ευκαιρια. μην ξεκινας την δευτερη ευκαιρια σουσ την ζωη με καφριλες. μην γκρινιαζεις. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ.

    μεινε χωρις αυτοκινητο ρε φιλε.
    δεν εχουν ολοι οι φοιτητες αυτοκινητο, ουτε καν ολοι οι εργαζομενοι.
    αν δεν εχεις λεφτα να συντηρεις αυτοκινητο και επιβαρυνεις τους γονεις που σπουδαζουν κι αλλον, μην οδηγεις.
    παρε λεωφορειο...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,853
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΕΙΝ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΚΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΚΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥς ΦΥΣΙΚΑ . ΜΕΣΑ ΑΠ ΤΑ ΛΑΘΗ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΣΟΦΟΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑς ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΟΥΝ ΑΥΤΕς ΟΙ ΑΣΤΟΧΙΕς . ΟΤΙ ΔΕΙς ΟΤΙ ΚΑΝΕΙς ΛΑΘΟς ΠΕς ΤΕΡΜΑ ΔΕ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΞΑΝΑ ΔΕ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ .ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΟΣΩΣΤΑ ΟΜΩς ΟΤΙ ΔΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΝΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΓΚΙΑ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    5
    Ευχαριστώ ρε φίλε ... Αλλά η μλκια ήταν ότι το αμάξι ήταν των γονιών μου όχι δικό μου. Εγώ δεν έχω κάτι. Απλά το πήρα. Και έκανα την μλκια μου. Γκρινιαζω γιατί βάζω για τις μαλακίες μου. Σε έξοδα και αγχοι ανθρώπους που δεν φταίνε... Αλλά σε ευχαριστώ για την δύναμη που μου έδωσες.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Tasosppn View Post
    Ευχαριστώ ρε φίλε ... Αλλά η μλκια ήταν ότι το αμάξι ήταν των γονιών μου όχι δικό μου. Εγώ δεν έχω κάτι. Απλά το πήρα. Και έκανα την μλκια μου. Γκρινιαζω γιατί βάζω για τις μαλακίες μου. Σε έξοδα και αγχοι ανθρώπους που δεν φταίνε... Αλλά σε ευχαριστώ για την δύναμη που μου έδωσες.
    φιλη ειμαι, οχι φιλος.
    εχε το στον νου σου αυτο που θα παθαινες παραλιγο, ωστε να μην οδηγεις ποτε μεθυσμενος και φροντισε καποτε να τους ανταποδωσεις την χασουρα για το αμαξι τους...
    αλλα μην γκρινιαζεις. ανασκουμπωσου, δουλευε, σπουδαζε και μην κανεις τετοιες μαλακιες.
    εκτος απο τον θανατο υπαρχει και η αναπηρια. δεν ξερω τι ειναι χειροτερο για τον καθενα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,853

    Thumbs up

    ΜΕΣΑ ΑΠ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΙΜΗΜΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙς ΤΟΥς ΓΟΝΕΙς ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΙ ΔΑΣΚΑΛΟς Ο ΧΡΟΝΟς . ΜΑΘΕ ΑΠ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΟΥ ΚΙ ΘΑ ΓΊΝΕΣΑΙ ΣΟΦΟΤΕΡΟς. ΝΟΜΙΣΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕς ΜΑ ΕΓΩ Ας ΣΤΕΙΛΩ ΚΙ ΑΥΤΟ
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    5
    Ευχαριστώ και εσάς πάρα πολύ το εκτιμώ

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    5
    Α συγνώμη.. πάντως σας ευχαριστώ πολύ και εννοείται θα το ανταποδώσω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,853
    ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΑ ΟΛΛΟΙ ΜΟΥ ΜΙΛΑΝ ΣΤΟ ΚΥΡΙΛΕ ??ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΜ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΓΕΡΟΝΤΙ ??
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΑ ΟΛΛΟΙ ΜΟΥ ΜΙΛΑΝ ΣΤΟ ΚΥΡΙΛΕ ??ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΜ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΓΕΡΟΝΤΙ ??
    οχι ρε κοριτσια απλα μιλατε και γραφετε σαν νταλικεριδες ετσι κανεις δεν καταλαβαινει οτι δεν εχετε αρχ@δια.
    σημεια των καιρων ειναι και αυτα για αυτο πολλοι λενε οτι σημερα δεν υπαρχουν γυναικες

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,853

    Wink

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ Ο ΝΙΚΟΛΑς ΠΑΝΤΑ ΘΕΟς ΤΗς ΑΤΑΚΑςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ςςςςς
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ΧΑΧΑΧΑΧΑ Ο ΝΙΚΟΛΑς ΠΑΝΤΑ ΘΕΟς ΤΗς ΑΤΑΚΑςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ςςςςς
    Καλημερα, εκανα οτι μπορουσα για να πονεσω τα θηλεα του φορουμ

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Άγχος-τρομερή αγάπη για το αμάξι μου
    By Antreas256 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 28-07-2020, 22:32
  2. διπλωμα για αμαξι
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 02-11-2009, 01:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •