Περί αυτοκτονίας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    καταλαβαινω πολυ καλα τι θες να πεις Κυκνακο, κοιμηθηκα μεσημερακι, και γι αυτο αργησα ναπαντησω , πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος να νιωθεις τυψεις , ετσι πιστευω, ισως κανω λαθος φυσικα , δεν καταλαβαινουν οι αλλοι οσο κοντα σου κι αν ειναι τι αισθανεσαι , εγω καταλαβαινω ομως , ειμαι ομοιοπαθης .................. οταν φετος παεθανε ο αγαπημενος μου πατερας δεν μπορουσα να στεναχωρηθω αλλο , ημουν ηδη πολυ σκασμενος απο την πολυχρονη κτθλψη , δεν εχυσα ουτε δακρυ, ηταν σαν να πεθανε ενας ξενος , λεμε τωρα ........γι αυτο λεω οτι δεν μενδιαφερει η αυτοκτονια ενος γειτονα , η οποιουδηποτε , δεν εχω αλλα περιθωρια στεναχωριας , μην κρινεις απο τα γραφομενα μου που δειχνουν εναν ανθρωπο ψιλονορμαλ, απεχω πολυ απο το νορμαλ , μεχει τσακισει η κτθλψη ..........εβλεπα ενα ντοκυμαντερ σημερα για την κτθλψη , χρησιμοποιουσαν οικαταθλιπτικοι εσιταλοπραμη , πρεπει ναναι το σιπραλεξ , αλλα ειδαν ταποτελεσματα με την ψιλοκυβινη υπο την επιβλεψη γιατρων στην Αγγλια , ενα παραισθησιογονο μανιταρι απ οσο ξερω, ειμαι εντελως κατα των ναρκωτικων , αλλα να σου πω θα δοκιμαζα οτιδηποτε προκειμενου να ξεφυγω απο αυτην την κολαση , δεν θαυτοκτονουσα με τιποτα , αλλα μετα απο 15 χρονια κτθλψης , i' ve had enough ................αυξησα το σεροξατ σε 45 mg daily , η μαξιμουμ δοση ειναι 60 mg daily , μπας και δω καποια βελτιωση ........Κυκνακο μου ......
    Καταλαβαίνω... Σου εύχομαι να δεις βελτίωση...
    Εμένα πάντως τα φάρμακα με έχουν βοηθήσει ως ένα βαθμό αλλά παίρνω πολλά και κάποια σε υψηλές δόσεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    θα σου γραψω κατι ισως ενδιαφερον, ημουν προσφατως σε μια ιδιωτικη κλινικη, 23 μερες επειδη εκανα μια λαιτ υποτροπη στο αλκοολ , εκει γωρισα πολλα παιδια με παθησεις λογιων -λογιων , διπολικες-η , μια κοπελα 28 ετων που ειχε αποπειραθει ναυτοκτονησει, με χαπια , την προλαβαν με πλυση στομαχου, αλλιως με τα χαπια που μου ταπε θαταν τωρα στον αλλο κοσμο , παιδια με ψυχωση, οτι μπορεις να φανταστεις , κι ομως , ημουν σε μονο δωματιο , μια ασθενης με ψυχωση ( αυτην με την οποια ειχα τσιμπηθει ) , μια αλλη που ηθελε και μπορουσε να γινει ψυχολογος , πανεξυπνη , ειχε αυτοτραυματιστει στο χερι , 18,5 ετων , επειδη ειχαν αποπειραθει να την βιασουν, η την βιασαν στα 10 της χρονια , παντως εκει μεσα , δεν ειχα κτθλψη, λογω των συναναστροφων , εβγαινα καθημερινως στον κηπο, επαιζα με τις χελωνες , βεβαια φυκλακη ηταν , αλλα να που ημουν καλα εκει....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καταλαβαίνω... Σου εύχομαι να δεις βελτίωση...
    Εμένα πάντως τα φάρμακα με έχουν βοηθήσει ως ένα βαθμό αλλά παίρνω πολλά και κάποια σε υψηλές δόσεις...
    θα δοκιμασω κι εγω υψηλες δοσεις , να δω τι θα γινει........το ξερω οτι καταλαβαινεις , εξυπνη εισαι σιγουρα .....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    θα σου γραψω κατι ισως ενδιαφερον, ημουν προσφατως σε μια ιδιωτικη κλινικη, 23 μερες επειδη εκανα μια λαιτ υποτροπη στο αλκοολ , εκει γωρισα πολλα παιδια με παθησεις λογιων -λογιων , διπολικες-η , μια κοπελα 28 ετων που ειχε αποπειραθει ναυτοκτονησει, με χαπια , την προλαβαν με πλυση στομαχου, αλλιως με τα χαπια που μου ταπε θαταν τωρα στον αλλο κοσμο , παιδια με ψυχωση, οτι μπορεις να φανταστεις , κι ομως , ημουν σε μονο δωματιο , μια ασθενης με ψυχωση ( αυτην με την οποια ειχα τσιμπηθει ) , μια αλλη που ηθελε και μπορουσε να γινει ψυχολογος , πανεξυπνη , ειχε αυτοτραυματιστει στο χερι , 18,5 ετων , επειδη ειχαν αποπειραθει να την βιασουν, η την βιασαν στα 10 της χρονια , παντως εκει μεσα , δεν ειχα κτθλψη, λογω των συναναστροφων , εβγαινα καθημερινως στον κηπο, επαιζα με τις χελωνες , βεβαια φυκλακη ηταν , αλλα να που ημουν καλα εκει....
    Κι εμένα πλύση στομάχου μου έκαναν και μετά μου έβαλαν ορό...
    Όσον αφορά την δική μου εμπειρία από ψυχιατρική κλινική βγήκα χειρότερα ψυχολογικά απ' ότι μπήκα, ήταν απαίσια!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κι εμένα πλύση στομάχου μου έκαναν και μετά μου έβαλαν ορό...
    Όσον αφορά την δική μου εμπειρία από ψυχιατρική κλινική βγήκα χειρότερα ψυχολογικά απ' ότι μπήκα, ήταν απαίσια!
    κι οι αλλοι ασθενεις το ιδιο ελεγαν, εγω επειδη ημουν μονο για αλκοολ, οπως μπηκα , ετσι βγηκα ......ουτε καλυτερος , ουτε χειροτερος ...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Τάσεις αυτοκτονιας
    By ireneandria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 02-11-2022, 18:48
  2. Τάσεις αυτοκτονίας
    By jasmine22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 19-12-2021, 13:21
  3. αποπειρα αυτοκτονιας
    By joanna22 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 16-04-2019, 13:07
  4. περι αυτοκτονιας
    By Macgyver in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 24
    Last Post: 10-04-2017, 22:30
  5. ΑΠΟΠEIΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ
    By helenaki in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 38
    Last Post: 23-05-2008, 14:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •