EΠΙΓΝΩΣΗ - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 82 of 82

Thread: EΠΙΓΝΩΣΗ

  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Υ.Σ
    Ωραία δεν τα πήγα ρε μάγκες; 98 μέρες νηφάλια. Έ; Δεν ήταν καλά; kal;a ;htan re malakes

    συγχαρητηρια ioudinthi.....να τις κατoστησεις , ειναι piece of cake .....to να της 500στησεις ειναι δυσκολακι.....θα τα καταφερεις ομως , εισαι μαγκακι....

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Αν μπορούσατε να δείτε τη φάτσα μου στην οθόνη σας θα την κλείνατε αμέσως. Δεν μ νοιάζει όμως. Είναι τώρα τρεις μέρες που πίνω και καπνίζω. Ακούω Άντον Μπρούκνερ στη διαπασών και οι ένοικοι παραπονιούνται αλλά δεν φέρνουν τους μπάτσους. Το στομάχι μου γουργουρίζει, αλλά ταυτόχρονα δεν πεινάω. Παράξενος ο Ζύθος. Παραμέρησα στην άκρη καμιά 40 κουτάκια άμστελ για να σας γράψω κι έτσι με περισσή αυταρέσκεια μπορείτε να με χλευάσετε. Μα σας το ζητάω άλλωστε. Περιφρονήστε με Κύριοι. Είμαι δική σας. Θέλετε να με κρεμάσετ στην πλατεία με γιρλάντες και λαμπιόνια ολούθε; Μπορείτε. Κάψτε με στην πυρρά. Κάτι έχω κάνει λάθος με το υγραέριο στη σόμπα ε΄δω και μέρες από τότε που πίνω και με φάει το κρύο κάποιες στιγμές. Σκέφτομαι ενίοτε να την ανοίξω και να την αφήσω να διαχύσει το υγρό της στην ατμόσφαίρα και να ψοφίσω όμορφα και ωραία στο σπίτι μου αλλά δεν το κάνω. Θέλετε μια μπύρα;Έχω πληρωθεί και έχω γεμίσει το ψυγείο με δαύτες. Όταν ζορίζομαι από το πιοτί πηγαίνω στο νεροχύτη και βάζω την οδοντόβουτσα να μου γραντζουνάει το οπίσθιο φαρυγγικό τοίχωμα και ξερνάω. Μετά συνεχίζω να πίνω και μετά ξανά ξερνάω. Αυτή είναι μια ωραίοτατη υποτροπή. Με τα όλα της. Τα έχει όλα αυτή η υποτροπή. Έχει υπέροχους κλασσικούς που μου χρωματίζουν το σπίτι με την αθάνατη μουσική τους, έχει ξερατά, έχει γραφή, έχει γέλιο , έχει τρέλα. ¨όλα τα έχει. Μόνο ****** δεν έχει ακόμα.Έχει κι άλλα που αγνοώ επειδη τα ξέχασα. Μπορεί κάποια στιγμή να τα θυμηθώ. Υπάρχουν γυαλιά στο πάτωμα αλλά κοιμάμαι και ξυπνάω με τις μπότες. Τα κρατσανάω με τις σόλες των παπουτσιών μου.Ωραία όλα αυτά που σας λέω.Σκουπίζω το πιγούνι μου με την παλάμη μου. Ξέρετε τι με θλιβει; Όχι η έλλειψη καλαισθησίας που απαρτίζει τις ηλίθιες γιορτές, ούτε η υποδουλώση στον υλισμό. Μα, η ενδυμασία της υποτιθέμενης φιλεσπαχνίας, της αισοδοξίας, του ομαδικού πνεύματος, που όταν τα τρίγωνα σωπάσουν και όταν τα φωτάκια σβήσουν όλα θα παραχωθούν στην γωνία τους για τις επόμενές 365 μέρες.



    Υ.Σ
    Ωραία δεν τα πήγα ρε μάγκες; 98 μέρες νηφάλια. Έ; Δεν ήταν καλά; kal;a ;htan re malakes
    Δεν εχει νοημα να μετρας τις μερες για να δεις ποσο αντεχεις, αντεχεις οσο γουσταρει ο εγκεφαλος σου και το θελω σου. Ειναι η εποχη τωρα πχ χτες το βραδυ βρεθηκα καπου που εσπαγαν κοκες μπροστά μου και δεν ενιωσα καν την αναγκη να πιω. Τους εβλεπα και τους λυπομουν και μαζι με αυτους λυπομουν και τα χρονια που χαραμισα σε αυτή, τα φραγκα, την ιδια μου τη ζωή. Ειμαι 45 και σκεφτομαι πως στην δημιουργικοτερη περιοδο της ζωής ενος άντρα πεταξα 10 χρονια απο τη ζωή μου. Βεβαια θα μπορουσαν να ειναι και χειροτερα τα πραγματα να επινα ακομα.

    Ειναι το τιμημενο το θελω, δεν εχεις ακομα δυνατο θελω, αν και οταν γινει δυνατο θα το κοψεις το ξυδι και ο,τι αλλο κανεις, δεν ξερω τι κανεις.Για την ωρα πειραματισου, να 98 μερες ας πουμε καλα είναι. Ισως να σου ηταν και πιο ευκολο αν πηγαινες σε κανα ψυχιατρο, αλλα νιωθω μέσα μου πως δεν τα εχεις βρει με τη ζωη σου και δεν εισαι σε φαση να το κοψεις ακομα.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Χρησιμοποίησες την λέξη ''ανυπόστατα''. Είναι όντως αν-υπόστατα; Μήπως αντί να απορρίπτουμε κάτι εκ των προτέρων να ερευνήσουμε αν όντως αυτό το κάτι έχει υπόσταση;
    χρησιμοποιησα την λεξη "ανυποστατα", οχι γιατι ειμαι βεβαιη οτι αυτο που πιστευεις ειναι ανυποστατο, αλλα γιατι απο οσα πιστευει ο καθενας, τα ανυποστατα ειναι αυτα που ειναι το προβλημα.
    και λεω, οτι εφοσον δεν μπορεις να το αποδειξεις (Ουτε καν), μπορει μια χαρα να ειναι ανυποστατο, οπως και οι ισχυρισμοι οποιουδηποτε αλλου που μπορει να πει πχ, οτι ξερει οτι υπαρχουν ροζ δρακοι κατω απο τον φλοιο των δενδρων, αλλα δεν μπορει να το αποδειξει....

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Αν μπορούσατε να δείτε τη φάτσα μου στην οθόνη σας θα την κλείνατε αμέσως. Δεν μ νοιάζει όμως. Είναι τώρα τρεις μέρες που πίνω και καπνίζω. Ακούω Άντον Μπρούκνερ στη διαπασών και οι ένοικοι παραπονιούνται αλλά δεν φέρνουν τους μπάτσους. Το στομάχι μου γουργουρίζει, αλλά ταυτόχρονα δεν πεινάω. Παράξενος ο Ζύθος. Παραμέρησα στην άκρη καμιά 40 κουτάκια άμστελ για να σας γράψω κι έτσι με περισσή αυταρέσκεια μπορείτε να με χλευάσετε. Μα σας το ζητάω άλλωστε. Περιφρονήστε με Κύριοι. Είμαι δική σας. Θέλετε να με κρεμάσετ στην πλατεία με γιρλάντες και λαμπιόνια ολούθε; Μπορείτε. Κάψτε με στην πυρρά. Κάτι έχω κάνει λάθος με το υγραέριο στη σόμπα ε΄δω και μέρες από τότε που πίνω και με φάει το κρύο κάποιες στιγμές. Σκέφτομαι ενίοτε να την ανοίξω και να την αφήσω να διαχύσει το υγρό της στην ατμόσφαίρα και να ψοφίσω όμορφα και ωραία στο σπίτι μου αλλά δεν το κάνω. Θέλετε μια μπύρα;Έχω πληρωθεί και έχω γεμίσει το ψυγείο με δαύτες. Όταν ζορίζομαι από το πιοτί πηγαίνω στο νεροχύτη και βάζω την οδοντόβουτσα να μου γραντζουνάει το οπίσθιο φαρυγγικό τοίχωμα και ξερνάω. Μετά συνεχίζω να πίνω και μετά ξανά ξερνάω. Αυτή είναι μια ωραίοτατη υποτροπή. Με τα όλα της. Τα έχει όλα αυτή η υποτροπή. Έχει υπέροχους κλασσικούς που μου χρωματίζουν το σπίτι με την αθάνατη μουσική τους, έχει ξερατά, έχει γραφή, έχει γέλιο , έχει τρέλα. ¨όλα τα έχει. Μόνο ****** δεν έχει ακόμα.Έχει κι άλλα που αγνοώ επειδη τα ξέχασα. Μπορεί κάποια στιγμή να τα θυμηθώ. Υπάρχουν γυαλιά στο πάτωμα αλλά κοιμάμαι και ξυπνάω με τις μπότες. Τα κρατσανάω με τις σόλες των παπουτσιών μου.Ωραία όλα αυτά που σας λέω.Σκουπίζω το πιγούνι μου με την παλάμη μου. Ξέρετε τι με θλιβει; Όχι η έλλειψη καλαισθησίας που απαρτίζει τις ηλίθιες γιορτές, ούτε η υποδουλώση στον υλισμό. Μα, η ενδυμασία της υποτιθέμενης φιλεσπαχνίας, της αισοδοξίας, του ομαδικού πνεύματος, που όταν τα τρίγωνα σωπάσουν και όταν τα φωτάκια σβήσουν όλα θα παραχωθούν στην γωνία τους για τις επόμενές 365 μέρες.



    Υ.Σ
    Ωραία δεν τα πήγα ρε μάγκες; 98 μέρες νηφάλια. Έ; Δεν ήταν καλά; kal;a ;htan re malakes
    δεν μας κανεις κανενα κακο για να σε βρισουμε και να σε χλευασουμε.
    δικη σου ειναι η ζωη κι ο,τι μπορεις την κανεις...

    το αναφερεις σαν υποτροπη. δηλδη; σκοπευεις να ξαναρχισεις την προσπαθεια, ή θα αφεθεις στον εθισμο;
    αν ισχυει το πρωτο, παρολο που δεν πιστευω οτι θα σου πω καμια νεα πληροφορια, θα στο πω.
    υπαρχουν παθησεις ψυχικες που εχουν τους εθισμους σαν παραπλευρο συμπτωμα.
    επομενως κοντρολαρεις καλυτερα τον εθισμο αν κοντρολαρεις την παθηση.
    το εχεις ψαξει;
    αν οχι, μηπως αξιζει τον κοπο να πας σε εναν ψυχοθεραπευτη και να το ψαξεις;

  5. #80
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Ωραία δεν τα πήγα ρε μάγκες; 98 μέρες νηφάλια. Έ; Δεν ήταν καλά; kal;a ;htan re malakes
    Όχι δεν ήταν καθόλου καλά. Μπορούσες παραπάνω.

  6. #81
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κοντρολαρεις καλυτερα τον εθισμο αν κοντρολαρεις την παθηση.
    το εχεις ψαξει;
    αν οχι, μηπως αξιζει τον κοπο να πας σε εναν ψυχοθεραπευτη και να το ψαξεις;
    Την απαξίωση της καθημερινότητας, που στην ουσία τη δυαλύει, πρέπει να κοντρολάρει πρωτίστως, κατά την άποψή μου.

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Αν μπορούσατε να δείτε τη φάτσα μου στην οθόνη σας θα την κλείνατε αμέσως. Δεν μ νοιάζει όμως. Είναι τώρα τρεις μέρες που πίνω και καπνίζω. Ακούω Άντον Μπρούκνερ στη διαπασών και οι ένοικοι παραπονιούνται αλλά δεν φέρνουν τους μπάτσους. Το στομάχι μου γουργουρίζει, αλλά ταυτόχρονα δεν πεινάω. Παράξενος ο Ζύθος. Παραμέρησα στην άκρη καμιά 40 κουτάκια άμστελ για να σας γράψω κι έτσι με περισσή αυταρέσκεια μπορείτε να με χλευάσετε. Μα σας το ζητάω άλλωστε. Περιφρονήστε με Κύριοι. Είμαι δική σας. Θέλετε να με κρεμάσετ στην πλατεία με γιρλάντες και λαμπιόνια ολούθε; Μπορείτε. Κάψτε με στην πυρρά. Κάτι έχω κάνει λάθος με το υγραέριο στη σόμπα ε΄δω και μέρες από τότε που πίνω και με φάει το κρύο κάποιες στιγμές. Σκέφτομαι ενίοτε να την ανοίξω και να την αφήσω να διαχύσει το υγρό της στην ατμόσφαίρα και να ψοφίσω όμορφα και ωραία στο σπίτι μου αλλά δεν το κάνω. Θέλετε μια μπύρα;Έχω πληρωθεί και έχω γεμίσει το ψυγείο με δαύτες. Όταν ζορίζομαι από το πιοτί πηγαίνω στο νεροχύτη και βάζω την οδοντόβουτσα να μου γραντζουνάει το οπίσθιο φαρυγγικό τοίχωμα και ξερνάω. Μετά συνεχίζω να πίνω και μετά ξανά ξερνάω. Αυτή είναι μια ωραίοτατη υποτροπή. Με τα όλα της. Τα έχει όλα αυτή η υποτροπή. Έχει υπέροχους κλασσικούς που μου χρωματίζουν το σπίτι με την αθάνατη μουσική τους, έχει ξερατά, έχει γραφή, έχει γέλιο , έχει τρέλα. ¨όλα τα έχει. Μόνο ****** δεν έχει ακόμα.Έχει κι άλλα που αγνοώ επειδη τα ξέχασα. Μπορεί κάποια στιγμή να τα θυμηθώ. Υπάρχουν γυαλιά στο πάτωμα αλλά κοιμάμαι και ξυπνάω με τις μπότες. Τα κρατσανάω με τις σόλες των παπουτσιών μου.Ωραία όλα αυτά που σας λέω.Σκουπίζω το πιγούνι μου με την παλάμη μου. Ξέρετε τι με θλιβει; Όχι η έλλειψη καλαισθησίας που απαρτίζει τις ηλίθιες γιορτές, ούτε η υποδουλώση στον υλισμό. Μα, η ενδυμασία της υποτιθέμενης φιλεσπαχνίας, της αισοδοξίας, του ομαδικού πνεύματος, που όταν τα τρίγωνα σωπάσουν και όταν τα φωτάκια σβήσουν όλα θα παραχωθούν στην γωνία τους για τις επόμενές 365 μέρες.



    Υ.Σ
    Ωραία δεν τα πήγα ρε μάγκες; 98 μέρες νηφάλια. Έ; Δεν ήταν καλά; kal;a ;htan re malakes
    Μια χαρα τα πηγες ιουδινθη!
    τωρα πως εισαι?

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •