Φίλε τχοπιτ,πίστεψέ με σε καταλαβαίνω τι βιώνεις...Και αλλοι εδω μεσα σε καταλαβαίνουν γιατί υποφέρουν κ αυτοί...Αλλά δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε με λόγια...Δεν υπάρχει κάτι να συνειδητοποιήσεις ή ξεκαθαρίσεις μέσα σου.
Χρειάζονται πράξεις,δραστικές αλλαγες στην καθημερινότητά σου...Με βαρβάτες δόσεις σολιαν και εφφεξόρ δεν πρόκειται ποτέ να νοιώσεις φυσιολογικός...αλλα δεν μπορείς και να τα κόψεις αν δεν εξυγιανεις πρώτα τα ψυχολογικά σου.
και εγώ στην ιδια βαρκα είμαι...Τα περισσοτερα συμπτώματα μου ευθυνονται στην αγωγη,αλλα δεν μπορω κ να τα κόψω πριν κανω τις αλλαγες και διορθωσω την καθημερινοτητα μου.
Συμφωνω με την Σόνια οτι ο σεξουαλικος σου προσανατολισμός είναι δευτερευουσας σημασιας αυτην την στιγμή...Πρέπει πρωτα να γίνεις καλά για να μπορεσεις υστερα να ερωτευτεις κ να κανεις σχέση...Τι να σε κάνει κάποιος έτσι όπως είσαι? Να σε λυπηθεί?
Οι ανθρωποι συνδεονται με άλοους ανθρώπους για να πάρουν κάτι απο την σχεση και όχι να χάσουν.
Μην πιστευεις σε μαγικες λυσεις αν δεν στρωσεις κώλο και δεν πάρεις σημαντικες πρωτοβουλίες...
Η αυτολύπηση και η μεμψιμοιρία δεν θα μας βοηθήσουν.
Καλουμαστε να κανουμε το αδύνατο...Να ξαναζωντανεψουμε έναν κόσμο που είναι πια νεκρός για μας...Αλλα που ανασταίνεται αν τον αναστήσουμε εμεις οι ίδιοι.