ΓΙΑΤΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: ΓΙΑΤΙ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278

    ΓΙΑΤΙ

    ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟΤΗΤΑ. ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ. ΕΧΩ ΚΑΚΟΠΟΙΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΩΡΑ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΥΠΟΦΕΡΩ. ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΨΥΧΩΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΧΑΠΙΑ ΑΚΟΜΑ. ΕΙΜΑΙ 28 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΕΞ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ. ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΦΑΝΤΑΣΙΩΝΟΜΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΩ ΑΝΤΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΥΝΑΝΙΣΤΩ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ
    ΓΑΜΩΤΟ. ΕΙΜΑΙ ΗΜΙ ΛΕΙΟΥΡΓΙΚΟΣ, ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΞ ΚΑΙ ΕΡΩΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΩ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΛΕΙΣΤΟΣ. ΜΕΝΩ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ. Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΘΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ. ΜΕΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΕΝΟΣ.............ΓΕΝΙΚΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    η αυτοκτονια δεν ειναι λυση , μονο ενας ψυχολογος-α μπορει να σε βοηθησει νομιζω , οχι ψυχιατρος να σε πλακωσει στα χαπια , αλλα δεν γνωριζω περι ψυχωσεως , ειναι καπως περιπλοκη η περιπτωση σου ,............το οτι μενεις με τους γονεις δεν περιπλεκει κι αλλο την περιπτωση , φυσιολογικο ειναι να νιωθεις μονος και κενος λεω ....η απελπισια ειναι ο χειροταρος συμβουλος ....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    11
    Δεν μπορείς να βοηθησεις τον εαυτό σου, είναι προφανές, θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικό..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Να ρε ρωτήσω κάτι txopit κι αν θες απαντάς. Δεν νομίζω να το έχεις αναφέρει. Λες για βαριά κακοποίηση στην παιδική ηλικία. Ήταν από τους γονείς ή κάτι που οι γονείς σου το ξέρουν; Ποια είναι η στάση τους και ποια η ποιότητα επικοινωνίας μεταξύ σας;

  5. #5
    Honorata
    Guest
    Χρειάζεσαι βοήθεια από ειδικό.
    Όσες συμβουλές και να σου δώσουν εδώ, καταλαβαίνεις ότι δεν αρκεί για να λυθεί το πρόβλημα.....
    Θα σκεφτόσουν να πας σε έναν ψυχολόγο να σε βοηθήσει; με τον ψυχίατρο σου τι λέτε; μόνο για την αγωγή και τα φάρμακα ;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ένας ειδικός είναι πολύ μεγάλη βοήθεια, δεν το συζητάμε καν. Ωστόσο θεωρώ ότι κάπου οι άνθρωποι πρέπει να προσπαθήσουν να βοηθηθούν κι αλλάζοντας την καθημερινότητά τους λίγο. Άμα τρέχουν από ειδικό σε ειδικό μια ζωή αλλά κάθε μέρα ζουν τη μέρα της μαρμότας, τι να το κάνεις; Εδώ από τα λίγα που έχει αναφέρει το παιδί, έχει ελάχιστες κοινωνικές επαφές και κενή καθημερινότητα. Το να σε παίρνει σαν αξεσουάρ ο πατέρας σου μαζί του στη δουλειά για να περνάει η ώρα ξέρω 'γω δεν είναι από κάποιο σημείο και μετά υγιές βίωμα για έναν νέο άνθρωπο. Κάτι πρέπει να αλλάξει, από κάπου να αρχίσει. Έχει κολλήσει στο μυαλό του στο σεξουαλικό και στην συντροφικότητα που είναι βασικό, αλλά που θα το βρει αυτό; Στα γαριδάκια μέσα; Σε όλους τους τομείς της ζωής του χρειάζεται να ενεργοποιηθεί για να έρθει κι αυτό. Πρέπει κάτι να κάνει να πάρει μπροστά.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Το θέμα μου είναι πως ο ψυχολόγος απαιτεί και χρήματα, κάτι που με κάνει να πηγαίνω πιο σπάνια. Με τον ψυχίατρο συζητάμε και προσωπικά θέματα.. με βοηθάει το παιδί όσο μπορεί και όσο ξέρει, νέος είναι και αυτός στην ηλικία μου. Τώρα όσον αφορά την κακοποίηση ήταν λεκτική, σωματική ψυχολογική και σεξουαλική. Δεν θέλω να το παίζω θύμα άλλα είναι κάτι που κουβαλάω μέσα μου και θα κουβαλάω μια ζωή. Ο πατέρας μου ήταν μια ζωή απών από τη ζωή μου πόσο μάλλον τώρα. Στο παρελθόν έπινε αρκετά και μεθούσε συχνά. Γενικά είναι ένας άνθρωπος που δεν με στηρίζει καθόλου, έχει βίαια ξεσπάσματα πολύ συχνά. Η μητέρα μου προσπαθεί να με βοηθήσει όσο μπορεί και αυτή και όσο το επιτρέπουν τα οικονομικά μας. Θα ήθελα να φύγω να ζήσω κάπου μόνος μου μακριά απ' όλους και απ΄όλα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Θεωρείς ότι δεν είσαι σε θέση να εργαστείς έστω και περιστασιακά; Το έχεις προσπαθήσει;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Εργάζομαι σε ένα γραφείο περιστασιακά πρωινές ώρες, αλλά κάθε μέρα υποφέρω, δεν είναι ζωή αυτή, δεν νιώθω τίποτα, μόνο κούραση καταστολή απουσία συναισθημάτων πλήρης, μένω αμίλητος δεν μπορώ να συγκεντρωθώ καλά, δεν έχω λιμπιντο και δεν έχω κάνει σεξ αν και βλέπω σπάνια πλέον γιατί δεν έχω και στύση
    γκέι πορνό. Δεν έχω παρέες, αυτοπεποίθηση, θέληση και κίνητρο για ζωή. Μόνο χάπια χάπια χάπια ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ
    ΡΕΕΕ Με ακούει καείς

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είναι σε δουλειά συγγενών/γνωστών σου; Πληρώνεσαι κανονικά; Το λέω γιατί πιο πάνω έγραψες ότι θα ήθελες να ζήσεις μόνος σου μακριά από όλους κι από όλα και ξέρεις, δεν το βρίσκω κακή ιδέα για ένα διάστημα. Χωρίς οικονομική ανεξαρτησία όμως δεν γίνεται.
    Κάνε κάτι, κάποια αλλαγή. Στο έχω γράψει πολλές φορές. Σπάσε τη ρουτίνα σου. Το ένα φέρνει το άλλο. Έχεις τελματώσει. Σου φαίνονται όλα βουνό, όλα μάταια. Το καταλαβαίνω. Αλλά πρέπει κάπως να πάρεις μπρος.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Εργάζομαι σε ένα γραφείο περιστασιακά πρωινές ώρες, αλλά κάθε μέρα υποφέρω, δεν είναι ζωή αυτή, δεν νιώθω τίποτα, μόνο κούραση καταστολή απουσία συναισθημάτων πλήρης, μένω αμίλητος δεν μπορώ να συγκεντρωθώ καλά, δεν έχω λιμπιντο και δεν έχω κάνει σεξ αν και βλέπω σπάνια πλέον γιατί δεν έχω και στύση
    γκέι πορνό. Δεν έχω παρέες, αυτοπεποίθηση, θέληση και κίνητρο για ζωή. Μόνο χάπια χάπια χάπια ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ
    ΡΕΕΕ Με ακούει καείς
    δεν βγαζω πολυ νοημα απο αυτα που λες.
    μας λες οτι θες να ερωτευθεις και να κανεις σεξ, κι εδω μας λες οτι δεν εχεις ουτε λιμπιντο, ουτε στυση.
    πως γινεται να θελεις σεξ, αν δεν εχεις λιμπιντο;
    το σεξ, δεν ειναι κατι υποχρεωτικο. το κανει καποιος γιατι του το ζηταει η λιμπιντος του.
    πολλοι ζουνε χωρις σεξ, γιατι δεν το θελουν.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Έχω την εντύπωση ότι λόγω βιωμάτων κτλ το παιδί έχει κολλήσει στο σεξουαλικό και στην σεξουαλική του ταυτότητα και το σκέφτεται συνεχώς. Και φυσικά είναι πολύ σημαντικό στοιχείο της ζωής ενός ανθρώπου, δεν είναι λίγο στα 28 σου να είσαι παρθένος και να μην είσαι καν σίγουρος για το τι θες σε αυτόν τον τομέα.
    ΟΜΩΣ αυτό που προσπαθώ να του πω τόσον καιρό είναι ότι επίσης δεν είναι λίγο να είσαι 28 και να μην έχεις φίλους, ενδιαφέροντα, στόχους, ασχολίες, κοινωνικές επαφές και τόσα άλλα. Ίσως αν προσωρινά άφηνε στην άκρη το σεξουαλικό και άρχιζε να δραστηριοποιείται κάπου αλλού με κάποιον τρόπο, σταδιακά να λυνόντουσαν ένα ένα τα θέματα και να έβρισκε την άκρη του. Με το να κοιτάει όλη μέρα τον τοίχο και να σκέφτεται αν είναι gay ή όχι, αν έχει λίμπιντο ή όχι, τι ωραία θα ήταν αν είχε σχέση ή έκανε σεξ, δεν προοδεύει κάπου ούτε βγάζει καμια άκρη!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Αχ θεέ μου, μάλλον με έπλασες για να υποφέρω σε αυτή τη ζωή δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Μόνος μου παλεύω να σταθώ στα πόδια μου ξανά αλλά ήθελα και τα φώτα σου σε αυτό τον Γολγοθά

  14. #14
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Αχ θεέ μου, μάλλον με έπλασες για να υποφέρω σε αυτή τη ζωή δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Μόνος μου παλεύω να σταθώ στα πόδια μου ξανά αλλά ήθελα και τα φώτα σου σε αυτό τον Γολγοθά
    Δεν υπάρχει αγαπητέ μου θεός για να σε ακούσει, ούτε σε έπλασε καμμία μοίρα για να υποφέρεις. Μόνος σου θα ξεκολλήσεις από το τέλμα, με τη βοήθεια ειδικού στον οποίο πρέπει να ανοιχτείς πλήρως ώστε να βοηθηθείς. Και αν νοιώθεις ότι αυτός που έχεις δεν επαρκεί, άλλαξέ τον.

  15. #15
    Honorata
    Guest
    Ο Θεός (αν υπάρχει) δεν θέλει κανένας άνθρωπος να υποφέρει...

    Υπάρχει κάποιος που να είναι δίπλα σου; ζεις μόνος σου ;; αδέρφια ή γονείς κάποιον δικό σου άνθρωπο να μιλήσεις να σε βοηθήσει;οι γονείς σου πιστεύεις πως θα είναι αυστηροί αν τους πεις ότι είσαι ομοφυλόφιλος;;
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Αχ θεέ μου, μάλλον με έπλασες για να υποφέρω σε αυτή τη ζωή δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Μόνος μου παλεύω να σταθώ στα πόδια μου ξανά αλλά ήθελα και τα φώτα σου σε αυτό τον Γολγοθά
    Last edited by Honorata; 30-12-2022 at 18:30.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Γιατί να ταλαιπωρουμαστε τόσο πολυ.. Γιατί..
    By Χριστίνα900 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 08-12-2021, 17:17
  2. Θέλω να φάω γιατί δεν είμαι καλά ή δεν είμαι καλά γιατί δεν τρώω όσο πριν;
    By adespoto in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 02-02-2021, 22:55
  3. Θα σας πω γιατί αγχώνομαι τόσο πολύ και γιατι δεν παω σε ιατρο
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 31-10-2020, 14:56
  4. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 02:08
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •