ΘΕΜΑ ΓΕΝΟΥΣ ΘΗΛΥΚΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69
  1. #1

    ΘΕΜΑ ΓΕΝΟΥΣ ΘΗΛΥΚΟΥ

    Δημιουργώ αυτό το θέμα με σκοπό κυρίως οι γυναίκες να συζητάμε απόψεις και προβλήματα για την σεξουαλική μας ζωή. Τα αισθηματικά τα συζητάμε λίγο ως πολύ και σε άλλα σημεία του forum , όμως πρακτικά θέματα του sex όπως οργασμοί, αμηχανίες πάνω στο κρεβάτι και συμπεριφορές , κολλήματα κι ανασφάλειες νομίζω πως μας αφορούν όλες . Θα παρακαλούσα οι φίλοι που θα παρακολουθούν το θέμα να μην μετατρέπουν τη συζήτηση σε πορνό.
    Για παράδειγμα πόσες από εσάς έχετε πετύχει οργασμό με squirt , πως βρήκατε το σημείο G; Υπάρχει ακόμα μεγάλη άγνοια για αυτό το θέμα κι είμαι σίγουρη πως υπάρχουν φίλες που δυσκολεύονται ακόμα και για έναν κανονικό οργασμό.Είστε ικανοποιημένες ή θα θέλατε κάτι περισσότερο; Τι είναι αυτό που πολλές μας κάνει να έχουμε αναστολές πάνω στο κρεβάτι, τα κοινωνικά πρότυπα;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    115
    σορρυ κιολας που μπαινω πρωτος στα "χωραφια" σας αλλα αυτο το squirt ειναι νεα "μοδα"?η υπηρχε και παλια?εγω δεν εχω γνωρισει καμια που να τελειωνει ετσι,ουτε φιλη μου σε παρειστικες σεξουαλικες συζητησεις μου χει πει οτι ειχε τετοιο οργασμο..Καπου ειχα διαβασει οτι μια γυναικα οταν της ερχεται ο συγκεκριμενος οργασμος,νομιζει οτι θελει να παει στην τουαλετα,σταματαει το σεξ και τσι δεν το πετυχαινει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    synithia δεν ξεκινα εσυ να μας πεις την εμπειρια σου για το σκουιρτ και το τζι?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    234
    δεν υπάρχει σημείo G. το σημείο G είναι μόνο στο μυαλό (Θάνος Ασκητής 4/12/2012)
    http://lewforeio31.blogspot.com κάτι παραπάνω από ένα απλό λεωφορείο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Xμ για απλη ενημερωση , η δικη μου εμπειρια μου λεει , πως αυτο ειναι θεμα στασης και οχι οργασμου. Δηλαδη σε καποιες στασεις ο οργασμος συνοδευεται απο squirt ενω σε αλλες οχι.
    Η αισθηση να θελεις να πας τουαλετα ειναι παλι θεμα στασης , αλλα με μερικες μανουβρες ξεπερνιεται , δεν χρειαζεται να διακοψεις. . . .
    Σημειο g ακομα δεν εχω βρει.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    16
    Εγω παλι να το παιξω και λιγο ρομαντικος πιστευω πως κ πολυ μεγαλο ρολο σε ολα αυτα παιζει και χημεια π εχουν δυο ανθρωποι και κατα ποσο η γυναικα ειναι ανετη με εναν αντρα στο κρεβατι...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    132
    θα συμφωνησω με τον δημητρη απο πανω... αν δεν εχεις χημεια με τον αλλο και οικιοτητα ολα σου φαινονται και θεμα επιδειξης οποτε λογικο να υπαρχει καποιο αγχος και να μην ικανοποιουμαστε οπως θα το θελαμε.. κ η ασφαλεια παιζει μεγαλο ρολο..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παιδια εδω λενε οτι βρηκαν κ αλλα σημεια περαν του G κ εμεις ακομα το ιχνηλατουμε..

    Εγω παντως τι κοσμοπολιταν διαβασα, τι ιατρικα περιοδικα διαβασα, τι θανο ασκητη διαβασα, οσο κ να προσπαθησα σημειο G δεν βρηκα.. οπως επισης δν εχω κ οργασμο.. (πιθανον λογω αντικαταθλιπτικων)..

    Παλια τυχαινε τελειωνα πιο ευκολα.. αλλα με πολυ ζορισμα.. παντως ποτε δν εχω προσποιηθει οργασμο..

    Τωρα οσον αφορα τη ποιοτικη σεξουαλικη ζωη κ την απολαυση της πραξης πιστευω δν παιζει ρολο το μεγεθος του πεους, που πολλοι υποστηριζουν, αλλα η ποιοτητα.. θα μ πεις κ η ποιοτητα απο το μεγεθος δν εξαρταται? ενιοτε κ οχι απολυτα.. ειναι κ θεμα τεχνικης π χρησιμοποιει ο συντροφος, παιζει ρολο κ η σταση (αλλιως ειναι στο ιεραποστολικο, αλλιως το doggy, αλλιως το πλαγιαστο κτλ), επισης στην ηδονη αμα το κανεις με προφυλακτικο η χωρις.. τεσπα δν γραφω αλλα γιατι ντρεπομαι, ενω ειναι θεμα π αφορα αντρες κ γυναικες, αλλα αμα γραψω εγω 2 πραγματα παραπανω θα ειμαι η π$%^&ανα, ενω αμα γραψει κανας "αντρακλας βαρυμαγκας" μη χεσω οτι εχει παει με πολλες κ γουσταρει μ@@νακια κ του αρεσει να γ@μ#ει, τοτε ειναι και ο πρωτος αντρας, το απολυτο αρσενικο κτλ.. μη χεσω
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Εγω πιστευω οτι μεσα απο τις εμπειριες μαθαινεις να απολαμβανεις το σεξ... Με την παροδο του καιρου μαθαινεις κολπα , ψαχνεσαι και πειραματιζεσαι...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    16
    lacrymosa γτ τρελαθηκες ετσι στο τελος...δε γραφουμε σ αυτο τ φορουμ πιστευω για να κρινουμε και ν μας κρινουν
    αλλα για να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον...γραψε και πες οτι γουσταρεις...λιγο πολυ ολοι εχουμε κανει τις τρελες μας στο σεξ..αλλοι περισσοτερο αλλοι λιγοτερο..το θεμα ομως ειναι οτι κακα τα ψεματα τ καλυτερο σεξ..πιο ανετο πιο μη ανασφαλες και σιγουρα πιο αποδοτικο και σε οργασμους για σας τις γυναικες(γτ εμεις το χουμε ευκολο)ειναι αυτο π υπαρχει συναισθημα στη μεση..κ δε νομιζω να φταινε κ πολυ τα αντικαταθληπτικα σ γτ κ γω επαιρνα κ σ αυτο δν ειχα προβλημα..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Α και για να επανελθω Δημητρη ηθελα να σε ρωτησω.. ποσο καιρο επαιρνες αντικαταθλπτικα? και ποια αν θυμασαι?
    δεν επηρεαζουν ολους τα αντικαταθλ φαρμακα στο σεξουαλικο κομματι, αλλα στους περισσοτερους η τοπ παρενεργεια που φερνουν ειναι μειωμενη λιμπινο κ σεξουαλικη επιθυμια κ ανοργασμια.. το λαντοζ το ζολοφτ κ τα σσρι το κανουν αυτο.. αλλα οπως ειπες εσυ δν συμβαινει κ σε ολους..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    16
    Ενταξει καταρχην να πω οτι εισαι πολυ χυμα ρε παιδι μου αλλα εμενα δε με νοιαζει..γελαω...κ καλα κανεις...μαλλον τα εχεις βιωσει ολα αυτα κ τωρα θες ν τα βγαλεις κ καλα κανεις...πες τα χυμα...οποιος παρεξιγηθει ας μν απαντησει κ ας μη τ διαβασει καν...εγω επαιρνα τα cibalta..τ μονο π ειχα...κ μ τ ειψε πει ο γιατρος ηταν οτι μπορει ν "αργω"...κ λεω..καλα πλακα κανεις?αυτο καλο ειναι...ε ενταξει..καμια φορα δν ηταν γτ τ παρακανα...τωρα για διαθεση...η αληθεια ειναι οτι εγω κ ρακος π ημουνα πολλες φορεε αυτη η ορεξη δε μ εφευγε(ευτυχως).αν κ σκεφτομουν πριν τ κλασσικα κ με κοπελες π πρωτη φορα πηγαινα...κ αν δε μπορω?αν δε μ κανει "κου κου"..αλλα οκ...δν ειχα προβλημα ευτυχως..εσενα τ ακριβως σ συμβαινει καλο μ παιδι?(ας τ παιξω κ λιγο ασκητης)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Προτιμω να ειμαι χυμα κ να δειχνω αυτο π ειμαι κ να ειμαι αυθεντικη παρα να το παιζω σιγανοπαπαδιτσα κ παρθενοπιπιτσα.. εξαλλου ποια διαφορα να πεις πχ πεος αντι για π@@tSα? θαρρεις κ αμα βαλεις αλλη λεξη θα αλλαξει το περιεχομενο?
    Τεσπα στο θεμα επανερχομαι.. εγω παιρνω ζολοφτ κ εχω θεμα στον οργασμο.. στην ερωτικη επιθυμια δν εχω θεμα, εχω επιθυμια κ λιμπιντο.. το αλλο δν εχω, δν φτανω ρε παιδι μου.. σε αλλους επηρεαζουν κ εκει γενικα τα αντικαταθλιπτικα "νεκρωνουν" το σεξουαλικο τομεα
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Lacry και εγω με το λαντοζ την ακουσα κανονικα , ουτε μονη δεν μπορουσα να τελειωσω . Οσο για την λιμπιντο , ακομα αναζητηται . . .
    Παντως στον οργασμο παιζει ρολο και η ηλικια , οσο πιο μικρη τοσο πιο δυσκολα . Στην ηλικια σου και εγω ειχα δυσκολια παρολο που τοτε δεν επαιρνα χαπια

  15. #15
    Οι επιστήμονες , όχι εγώ, έχουν καταλήξει πως το σημείο G βρίσκεται στα 2 εκατοστά στην είσοδο του γυναικείου κόλπου .Στην αφή είναι κάτι σαν σφουγγάρι, κι απαιτεί τεχνική ώστε να ερεθίσεις το συγκεκριμένο σημείο και να προσφέρεις την υπέρτατη ηδονή . Όλες (ή σχεδόν όλες ) οι γυναίκες ξέρουμε τους κολπικούς και τους κλειτοριδικούς μας οργασμούς και τους έχουμε ευχαριστηθεί . Όμως μιλάμε για μια άλλη μορφή οργασμού. Κατά την γυναικεία εκσπερμάτιση , εκτοξεύονται άοσμα και άχρωμα υγρά , σε μικρό ή σε μεγάλο βαθμό, εξαρτάται τον οργανισμό. Όμως απαιτείται η απόλυτη προσοχή του άντρα σε αυτό, δηλαδή να σκέφτεται εξ ολοκλήρου την ηδονή της συντρόφου του, και να ασχοληθεί πολύ ώρα , ξεκινά με 2 δάχτυλα με συγκεκριμένες κινήσεις (υπάρχουν videos σε ξένα sites , όχι πορνό). Σε ένα ιατρικό site της Αμερικής διάβασα πως αυτό μπορεί να συμβεί στο 99% του γυναικείου πληθυσμού , όμως επειδή έχουμε ταμπού με το σώμα μας και βεβαίως βάζουμε πιο πάνω την ευχαρίστηση του άλλου , και τα κοινωνικά βεβαίως ,νομίζουμε πως εκείνη την ώρα θέλουμε να κατουρήσουμε και το κόβουμε αυτόματα από ηθικά ταμπού. Δεν έβαλα όμως αυτό το θέμα μόνο , μπορούμε να συζητήσουμε κι άλλα.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. θέμα με τον αέρα
    By Instant in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 05-01-2012, 17:35
  2. IΔΨ με θέμα την κοπέλα μου
    By Michaelgr in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 19-10-2011, 13:19
  3. θέμα εμφάνισης
    By Γάτος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 47
    Last Post: 30-11-2010, 21:17
  4. Τί θέμα??
    By GreenPeyote in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 109
    Last Post: 08-10-2008, 04:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •