Κακία αδελφη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    32

    Κακία αδελφη

    Καλησπέρα σας, γράφω αυτό το θέμα καθώς έχω πρόβλημα με την αδελφή του άντρα μου.μας δημιουργεί συνέχεια προβλήματα, φωνάζει στο τηλέφωνο του άντρα μου είναι υστερικη μιλάει άσχημα πετάει κακίες, κλείνει το τηλέφωνο και τον έχει φτάσει στο σημείο τον άντρα μου να παίρνει το ένα zanax μετά το άλλο. Έχει πρόβλημα σοβαρό πραγματικά δεν πάει καλά. Της στέλνω μηνύματα και τη βρίζω γιατί δεν την αντέχω άλλο. Πήγαμε προχθές να βοηθήσουμε τον αδελφό του που έχει κορωνοιο και μετά του φώναζε από το τηλέφωνο, γιατί πηγές και δε του άφησες το φαΐ στην πόρτα.ενω ήταν άρρωστος πολύ, δεν έχει ίχνος ανθρωπιάς συμπεριφερεται τόσο άσχημα που όση υπομονή και να κάνεις δε μπορείς σκας τον έχει σκάσει τον άντρα μου, είναι πολύ στεναχωρημενος.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    βγαλε μια εισσγγελικη εντολη ( χρειαζονται δυο υπογραφες ) να την κλεισουν σενα δημοσιο ψυχιατρειο ( δρομοκαειτιο , Δαφνι, Θριασειο , Σισμανογλειο ) να δεις πως συμμορφωνεται, γραψε και τους λογους που οι δυο υπογραφοντες επιθυμουν τον προσωρινο εγκλεισμο της σε ψυχιατρειο ....η αστυνομια μπορει να σενημερωσει για την διαδικασια αυτη , μην πεις οτι ειναι απλα κακοτροπη , πες κατι πιο βαρυ ......εμενα με ειχαν κλεισει με εισαγγελικη μανα-αδελφη γιατι απλα επινα αλκοολ .....θαρθουν 2 μπατσοι και θα την πανε σηκωτη η οχι στο επιλεχθεν νοσοκομειο , καλυτρε να προβαλλει αντισταση ( εγω δεν προεβαλλα ) γιατι θα την δεσουν στο κρεββατι, να δουμε το ξανακανει η οχι ? πες οτι εχει σοβαρες διαταραχες συμπεριφορας ...

  3. #3
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    32
    Μα όντως έχει σοβαρές διαταραχές συμπεριφοράς.. φέρεται πολύ άσχημα γιατί πέρα από την κακία είναι για φάρμακα.. αυτό της αξίζει μας έχει κάνει τη ζωή ανω κάτω δεν αντέχεται με τίποτα έτσι έσκασε και τη μάνα τους και η καημένη πέθανε από καρκίνο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    πες αυτο, βαλε και σαλτσα , και θα την κλεισουν ανετα μεσα ..........

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    11
    Όλο αυτό που περιγράφεις ειναι τοξικο και γυρίζει κοντρα σε εσας..στο ζευγάρι

  6. #6
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    32
    Φυσικά δηλητηριάζει τη σχέση μας..και αυτό το κάνουν και οι γονείς μου..με τη διαφορά ότι η αδελφή του μου το παίζει ότι με αγαπάει και στην πράξη κάνει αλλά εγώ πιστεύω ότι ζηλεύει κιόλας γιατί αυτή δεν είναι ευτυχισμένη και θέλει να μας καταστρέψει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αμα βαλουμε σε σειρα τισ μαλακιεσ των γυναικων 3 ευρο δε μασ φτανουν μουντιαλ κ μακακιεσ

  8. #8
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    32
    Ο άντρας μου έχει 67%αναπηρια και του φέρεται με αυτό τον τρόπο να φανταστείτε..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    επιμενω να κανεις αυτο που σου εγραψα , δεν διορθωνεται το πραμα ......

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βασικά δεν έχω καταλάβει, μένετε στον ίδιο χώρο, έρχεται στον χώρο σας ενώ της το έχετε απαγορέψει ή τι;
    Αν πρήζει τον άντρα σου στο τηλέφωνο και αν λέει όλο καμενίλες, απλά την μπλοκάρει από παντού, κόβετε επαφές και ησυχάζετε.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    25
    Δυστυχώς οι τοξικοί είναι και ανθρωποφάγοι. Πάντα βρίσκουν τρόπο να επέμβουν όσα μπλοκ κ να τους κάνεις. Σχεδόν κάθε οικογένεια έχει κάποιον κανίβαλο στο κοντινό της περιβάλλον. Η ιδέα της διαταραχής δεν τους περνάει καν από το μυαλό.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by axastoula View Post
    Δυστυχώς οι τοξικοί είναι και ανθρωποφάγοι. Πάντα βρίσκουν τρόπο να επέμβουν όσα μπλοκ κ να τους κάνεις. Σχεδόν κάθε οικογένεια έχει κάποιον κανίβαλο στο κοντινό της περιβάλλον. Η ιδέα της διαταραχής δεν τους περνάει καν από το μυαλό.
    Ακριβώς όπως τα λες.τωρα δε μας μιλάει μας το παίζει και θιγμενη ούτε χρόνια πολλά στη γιορτή μου δε μου είπε..αυτή είναι ικανή μέχρι και εδώ να έρθει αν δε της μιλάμε δε θα το αντέχει.. γιατί αυτή η εποχή που δε μας μιλάει θα περάσει και θα αρχίσει να τον ψάχνει.. οπότε η κατάσταση της δε διορθώνεται εκτός όπως αναφέρθηκε φάει εισαγγελική..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by axastoula View Post
    Δυστυχώς οι τοξικοί είναι και ανθρωποφάγοι. Πάντα βρίσκουν τρόπο να επέμβουν όσα μπλοκ κ να τους κάνεις. Σχεδόν κάθε οικογένεια έχει κάποιον κανίβαλο στο κοντινό της περιβάλλον. Η ιδέα της διαταραχής δεν τους περνάει καν από το μυαλό.
    Για καθήστε ρε παιδιά, βρίσκουν τρόπο να επέμβουν όσο τους αφήνεις χώρο. Εδώ λέει ότι στέλνει μηνύματα η smile και την βρίζει γιατί δεν την μπορεί άλλο αντί να κόψει επικοινωνία. Ρίχνει δηλαδή λάδι στη φωτιά. Λέει θα της περάσει που δεν μας μιλάει θα μας ξαναμιλήσει. Δηλαδή από εκείνη εξαρτάται; Ε, μην της μιλάνε αυτοί. Άμα είχε με τον άντρα της σταθερή στάση θα έτρωγε η άλλη τα λυσσακά της, θα έτρωγε πόρτα μία δυο τρείς, μετά θα ηρεμούσε το κεφάλι τους. Αλλά και να μη την μπορούνε και ταυτόχρονα να βαράνε συζήτηση, και να της μιλάνε και να μην της μιλάνε, και να μην συνεννοούνται και στη ζωή τους να την έχουν, τι όρια βάζουν; Η λύση είναι σε όποιον δεν ξέρουμε να βάζουμε όρια να τον κλείνουμε μέσα με εισαγγελική;;;

  14. #14
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Για καθήστε ρε παιδιά, βρίσκουν τρόπο να επέμβουν όσο τους αφήνεις χώρο. Εδώ λέει ότι στέλνει μηνύματα η smile και την βρίζει γιατί δεν την μπορεί άλλο αντί να κόψει επικοινωνία. Ρίχνει δηλαδή λάδι στη φωτιά. Λέει θα της περάσει που δεν μας μιλάει θα μας ξαναμιλήσει. Δηλαδή από εκείνη εξαρτάται; Ε, μην της μιλάνε αυτοί. Άμα είχε με τον άντρα της σταθερή στάση θα έτρωγε η άλλη τα λυσσακά της, θα έτρωγε πόρτα μία δυο τρείς, μετά θα ηρεμούσε το κεφάλι τους. Αλλά και να μη την μπορούνε και ταυτόχρονα να βαράνε συζήτηση, και να της μιλάνε και να μην της μιλάνε, και να μην συνεννοούνται και στη ζωή τους να την έχουν, τι όρια βάζουν; Η λύση είναι σε όποιον δεν ξέρουμε να βάζουμε όρια να τον κλείνουμε μέσα με εισαγγελική;;;
    Ναι γιατί χρειάζεται εισαγγελική είναι για φάρμακα.δεν καταλαβαίνει από όρια αυτή παίρνει μονη της τον αέρα και ο άντρας μου της την λέει δε την αφήνει έτσι.ειναι ο χαρακτήρας της τέτοιος και αυτή αν δε της μιλάμε δε θα ησυχάσει μέχρι να της ξαναμιλήσουμε.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εδώ αντι να πεις δεν μου έστειλε χρόνια πολλά , άντε μπας και ησυχάσει το κεφάλι μου, το γράφεις και με παράπόνο ότι δεν σου έστειλε. Λες είναι άτομο που δεν βγαίνει άκρη και κάθεται και της τη λέει ο άντρας σου λες και χαμπαριάζει. Λες κάθεσαι και της στέλνεις μηνύματα και την βρίζεις ενώ προεξοφλείς ότι αν επιχειρήσετε να κόψετε επαφές θα πάρει αέρα από μόνη της.
    Αδιαφορία χρειάζεται και να μην αφήνετε περιθώρια επαφής. Εσείς κάνετε το αντίθετο, μάλλον τα θέλει κι εσάς ο κ.λος σας, οπότε μην διαμαρτύρεστε μετά!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Η αδελφή μου μετακομισε
    By Meli-meli in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 14-04-2022, 09:27
  2. Συντροφος και αδελφη
    By Δαφνη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 29
    Last Post: 07-01-2019, 15:56
  3. Ο πρωην μου με την αδελφη μου.
    By Kalissi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 18-01-2018, 13:30
  4. Η αδελφη μου με ζηλευει??!
    By Τζουλια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 29-07-2012, 10:57
  5. ΔΑΧΤΥΛΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ SOS
    By candy1234 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 07-01-2010, 19:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •