γιατι όλα αυτά?? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    Originally posted by krino
    Originally posted by davidofff
    αρα υπάρχουν κ αλλες σαν εμένα? εσυ όμως φαίνεται να τα κανες απο εκδίκηση εγω πλέον δεν τα κάνω απο εκδίκηση! ισως δεν θέλω να καταπιέζομαι πλέον για κανέναν, αλλά στο τέλος συνειδητοποιώ ότι έχω έναν χαρακτήρα που δεν θέλω καθόλου να εχω κ αυτό με τρομάζει!

    ειτε απο εκδικηση ειτε απο καταπιεση ειναι μια ηλιθια σκεψη.
    Φροντισε να εισαι ειλικρινης με τον συντροφο σου και απαιτησε το ιδιο απο αυτον, και ολα θα πανε οπως τα θελετε.
    εννοείς κρινο μου να του πω όλα αυτά? ετσι θα τον χάσω για πάντα!

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Επειδη ηταν ο αλλος βλακας επρεπε να βρεις αυτη την δικαιολογια; Οταν σε κερατωνει το ατομο που υποτιθεται πως σε αγαπαει το στελνεις στον αγυριστο και μετα κανεις οτι γουσταρεις. Με αυτο τον τροπο μικραινεις τον εαυτο σου
    α! και το ενδεχόμενο να μην μπορεις να τον αφήσεις? πολυ ωραια τα λες! κ αν δεν είσαι τόσο δυνατός? κ αν όταν σε απατάει εσυ μετά τον θελεις ακόμα πιο πολύ γιατί απειλείθηκες? δεν σε παρεξηγώ κ εγω τα ίδια ελεγα παλιότερα! ξερεις τι εγωίστρια ήμουν? εγω να συγχωρήσω αντρα που με πούλησε ενα βράδυ για μια άλλη? ποτε! με τιποτα! τελος! τον διαγραφω! καλα.. καλα... ολοι εξω απο τον χορο...

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by davidofff
    Originally posted by krino
    Originally posted by davidofff
    αρα υπάρχουν κ αλλες σαν εμένα? εσυ όμως φαίνεται να τα κανες απο εκδίκηση εγω πλέον δεν τα κάνω απο εκδίκηση! ισως δεν θέλω να καταπιέζομαι πλέον για κανέναν, αλλά στο τέλος συνειδητοποιώ ότι έχω έναν χαρακτήρα που δεν θέλω καθόλου να εχω κ αυτό με τρομάζει!

    ειτε απο εκδικηση ειτε απο καταπιεση ειναι μια ηλιθια σκεψη.
    Φροντισε να εισαι ειλικρινης με τον συντροφο σου και απαιτησε το ιδιο απο αυτον, και ολα θα πανε οπως τα θελετε.
    εννοείς κρινο μου να του πω όλα αυτά? ετσι θα τον χάσω για πάντα!

    κατσε, τι θα του πεις δηλαδη και θα τον χασεις για παντα?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Εσυ ειπες οτι τον κερατωσες. Αν θες να ακους μονο οτι σε βολευει με το να ζεις κατι τοσο αρρωστημενο ειναι προβλημα σου
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    Originally posted by πανος12345
    \"μήπως ψάχνω άτομα που μου ανεβάζουν την πεσμένη μου αυτοπεποίθηση? \"
    Νομίζω ότι ειναι μέρος της απάντησης...
    Ενα αλλο εχει να κάνει με την ανασφάλεια για την σχέση σου αυτη καθεαυτη...
    Θες να έχεις μια συναισθηματική καβαντζα...
    Απεχθάνεσαι το ρίσκο....
    Ίσως γιατί έχεις συμβιβαστεί με αυτο επαγγελματικά για να επιτύχεις...
    Θα έλεγα να μην βιαστείς να παντρευτείς...
    Η ωριμότητα ειναι παράγωγο του χρόνου διάρκειας μια σχέσης.
    Το φιλί, δεν ειναι μια ολοκληρωμένη σεξουαλική σχέση, αλλά ένα ερέθισμα στιγμιαίας έλξης..
    Το πηρες στα σοβαρα γιατι κατι μεσα σου σε κρατουσε ακομα δεμενη με το παρελθον αλλα και ανοιχτη στο μελλον...
    αυτό για τη καβάτζα είναι αλήθεια ξερω οτι θα μα κράξουν αλλά κάπως έτσι λειτουργώ! είμαι ανασφαλής το ξέρω και είναι ανόητο που δεν κάνω τίποτα γι αυτό αλλά έτσι είναι. είναι όλοι οι άνθρωποι έτσι άραγε? δηλ. ενώ φαίνομαι μια ολοκληρωμένη γυναίκα με τα .. όλα της και ότι έχω αυτοπεποίθηση λόγω δουλειάς και εμφάνισης εγώ ακόμα και ο πιτσιρικάς λίγο ζόρικος να μου το παιζε έχανα τη γη απο τα πόδια μου για λίγο μεν αλλά έλεγα ωπ! δεν θα κολλήσει αυτός? ήθελα να κολλήσει και μετά δεν τον ήθελα καθόλου! ενδιαφέρομαι δηλ. όταν με .. γράφουν! ολοι έτσι είμαστε ή χρήζω ψυχολόγου??

  6. #21
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Εσυ ειπες οτι τον κερατωσες. Αν θες να ακους μονο οτι σε βολευει με το να ζεις κατι τοσο αρρωστημενο ειναι προβλημα σου

    να σου πω,
    γιατι δεν πας αλλου να βγαλεις τα απωθημενα σου?

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    [


    κατσε, τι θα του πεις δηλαδη και θα τον χασεις για παντα? [/quote]

    να του πω τι έχω κάνει απο τότε μεχρι τώρα?

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    α μαστα,
    εννοεις δηλαδη οτι την δικη σου ερωτικη ιστορια δεν την γνωριζει,
    σωστα?

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    Originally posted by krino
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Εσυ ειπες οτι τον κερατωσες. Αν θες να ακους μονο οτι σε βολευει με το να ζεις κατι τοσο αρρωστημενο ειναι προβλημα σου

    να σου πω,
    γιατι δεν πας αλλου να βγαλεις τα απωθημενα σου?
    ναι το πα! αυτό δεν σημαίνει ότι μπορεις να τον λες εσυ βλάκα! εγω τη γνωμη σας ζήτησα και όχι τα απωθημένα και τα νευρα σας!

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    Originally posted by krino
    α μαστα,
    εννοεις δηλαδη οτι την δικη σου ερωτικη ιστορια δεν την γνωριζει,
    σωστα?
    μονο το αρχικο που ηταν απο εκδικηση. και που εγινε μια φορα! οχι ολα τα αλλα που κρατησαν! ειναι δυνατον να ξερει και για τον πρωην που εγινε απειρες φορες και να κάθεται? η για τον 22χρονο? δεν ξερει τιποτα! νομιζει μια φορα τοοοτε και απο τον πόνο μου! αυτο είναι το προβλημα μου κρινο μου γιατι φερομαι ετσι...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Οκ. Εσυ προφανως θεωρεις λογικο το να κερατωνει ο ενας τον αλλον. Δεν υπαρχει ηθικο θεμα και αν τα ξεπερασετε θα ειναι ολα μια χαρα και δεν θα τα ξαναβρειτε μπροστα σας.
    Οσο για τα απωθημενα επειδη εχεις κολλησει θα ισχυε αν κατηγορουσα μονο εσενα ενω φταιτε και οι δυο. Οπως ειδες ομως κατηγορησα και εκεινον γιατι αυτος φταιει πιο πολυ.
    Αυτα απο μενα γιατι θα παω στην θαλασσα. Αφηνω τις κοπελες να τα πουνε
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by davidofff


    αυτο είναι το προβλημα μου κρινο μου γιατι φερομαι ετσι...

    οκ φτασαμε στο ζουμι της υποθεσης τοτε.

    Γιατι φερεσαι ετσι λοιπον,
    εσυ τι ερμηνειες μπορεις να δωσεις?

  13. #28
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα

    ενω φταιτε και οι δυο.


    αιντε κανε κανα μπανιο μπας και συνελθεις.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    Originally posted by krino
    Originally posted by davidofff


    αυτο είναι το προβλημα μου κρινο μου γιατι φερομαι ετσι...

    οκ φτασαμε στο ζουμι της υποθεσης τοτε.

    Γιατι φερεσαι ετσι λοιπον,
    εσυ τι ερμηνειες μπορεις να δωσεις?
    θεωρω οτι είτε αμύνομαι είτε ψανω επιβεβαιωση. και οταν λεω αμύνομαι εννοώ οτι όταν κοβω τις μ...ες και είμαι πιστη αρχίζω δενομαι και δεν θέλω. θελω να εχω απασχολημενο το μυαλο μου με κατι άλλο. καποτε είχα πει οτι αν μου ζητούσε καποιος να κανω μια ευχη αυτη θα ήταν να μην τον θέλω αλλο και να ξεκολλήσω ωστε να τον εκδικηθώ ανωδυνα! επειδη δεν μπορούσα να τον αφήσω τοτε είπα θα τον αφήσω οταν παψω να τον θέλω πια. δηλαδη απο το να τον παρατουσα τοτε λογω εγωισμου γι αυτό ποθ μου εκανε προτίμησα να ξεκολλήσω σιγα σιγα. οταν δενομαι μαζι του υποφερω ενω ετσι περναω πολυ ωραια!

  15. #30
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    φαινεται οτι σε οτι δεν ελεγχεις απολυτα και δεν ειναι ακριβως στο χερι σου σε κανει να νιωθεις αβολα η σε ανασφαλεια.
    Πχ στην δουλεια σου που τον ελεγχο τον εχεις εσυ δεν εχεις προβλημα.
    Στην σχεση που ειναι μια υποθεση αυστηρα και των δυο που συμμετεχουν, εκει χανεις τον ελεγχο.
    Σε πρωτο επιπεδο θα πρεπει να συμφωνησεις οτι οι σχεσεις ειναι κατι που μετεχουν ισοτιμα δυο ατομα.
    Αλλιως δεν εχει νοημα.


    Βγαζω ενα συμπερασμα οτι εχεις φοβους για τον συγκεκριμενο ανθρωπο που εισαι μαζι,
    αν εχεις τα εχέγγυα να χασεις τον ελεγχο.....


    Εαν ειναι ετσι,
    θα σε συμβουλευα να χαλαρωσεις και να αφησεις τον χρονο να σου δειξει τι ακριβως συμβαινει.
    Καντε μια συγκατοικηση να δειτε πως παει σε αυτο το τομεα.
    Οι κοινες ευθυνες δινουν αλλη συντροφικοτητα που θα την βρεις στο δρομο.
    Εκει θα καταλαβεις αν υπαρχει σοβαρος λογος να χασεις τον ελεγχο απο ενα ανθρωπο
    που θα αξιζει την εμπιστοσυνη σου.


    Ομως ολα αυτα,
    δεν εχουν βαση αν δεν βασιζεται η σχεση σου στην ειλικρινεια.
    Εαν υπαρχει αυτο θα αποκτησεις εμπιστοσυνη και δεν θα σε απασχολει να δεθεις....

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •